VATAN

Yazdığın Şiirleri Bizimle Paylaşmak İstermisiniz.?

Moderator: Yöneticiler

Post Reply
KUŞÇUBAŞIEŞREF
Kıdemli Üye

VATAN

Post by KUŞÇUBAŞIEŞREF » 17 Jul 2006, 00:59

Vatan

Yok etseler benliğimi
Yine vatan derim, vatan
Alsalar başu, serimi
Yine vatan derim, vatan

Vatan gönlümde, bir sevgi
Vatan gönlümde, bir rengi
Vatanı büremem bulutla cengi
Yine vatan derim, vatan

Yalan değildir, sözüm
Alıntı değildir, özüm
Kör olsa, iki gözüm
Yine vatan derim, vatan

İsterse hakkımda, işlem yapsınlar
İsterse alıp, içeri tıksınlar
İsterse dar ağacı kurup, beni assınlar
Yine vatan derim, vatan

Dertlenip derya olsam
Ağlayıp mecnun olsam
Garip Şebap çöle konsam
Yine vatan derim, vatan
KUŞÇUBAŞIEŞREF
MSN ADRESIM HACKERLENMISTIR (ELE GEÇİRİLMİŞTİR) kuscubasiesref_1@hotmail.com adresinden gelen emailleri açmayın kesinikle yoksa sizinde msn giderr... YENİ MSN ADRESIM kuscubasiesref_1873@hotmail.com

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 17 Jul 2006, 12:16

Kendimize ait olmayan şiirler eklediğimizde, lütfen şiirlerin sahiplerinin isimlerini yazmaya dikkat edelim. Şebap Teker'e ait.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 17 Jul 2006, 15:56

yasakresim wrote:Kendimize ait olmayan şiirler eklediğimizde, lütfen şiirlerin sahiplerinin isimlerini yazmaya dikkat edelim. Şebap Teker'e ait.

bunada evet......

bir_zaman_aglayip
Kıdemli Üye

Post by bir_zaman_aglayip » 17 Jul 2006, 17:34

VATAN MİLLET SAKARYA AYAKLANMASI NEDEN YAŞANMAYA BAŞLADI SİTEDE ANLAMADIM...
İMZALAR DA BİLE BU VAR...
AYRICA BAŞKASINA AİT ŞİİR EKLEMEK TE NEYİN NESİ..

LÜTFEN!
HA BEN SANA YOLLANMIŞIM, HA MUHAMMED MİRACA

KUŞÇUBAŞIEŞREF
Kıdemli Üye

cvp

Post by KUŞÇUBAŞIEŞREF » 17 Jul 2006, 19:05

sevgılı dostlarım evet guzel olan herseyı helede bu ulke ıle ılgılı her konu cok onemlidir onun ıcın bu sıırlerı ekledım ama normalde boyle bır hataya dusmezdım acele ise bosuna seytan karısır dememısler kusura bakmayın uyarınız ıcın tesekurler zaten benım sııırılerım dıyede bır sey soylemedım hıc bır zaman. ve herzaman boyle guzel sııırler dostlarımla paylasmak ıstedım BERHUDAR OLUN imza T.M.KUŞÇUBAŞIEŞREF BÜLBÜLÜ ALTIN KAFESE KOYMUŞLAR İLLEDE VATANIM DEMİŞ BİZİMKİDE O HESAP
KUŞÇUBAŞIEŞREF
MSN ADRESIM HACKERLENMISTIR (ELE GEÇİRİLMİŞTİR) kuscubasiesref_1@hotmail.com adresinden gelen emailleri açmayın kesinikle yoksa sizinde msn giderr... YENİ MSN ADRESIM kuscubasiesref_1873@hotmail.com

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 17 Jul 2006, 21:15

Erhancım, sen bundan rahatsızlık duyuyor olabilirsin (ki bunun altında da geçmişte bazı kesimlerin sebep olduğu bazı olayların yattığını biliyorum); ama vatan ve millet sevgisi gibi bir konuyu "vatan-millet-sakarya ayaklanması" diye küçümsemek bu ülkenin hiçbir evlâdına yakışmaz. Hele ki, her vatan-millet diyeni belli bir etiketle etiketlemek vahim bir hatadır.

Faşizm korkusu bu ülkeyi ne hale getirdi... Kendi milliyetinden kendi benliğinden korkan, ürken, hatta "Ben Türk'üm" demekten çekinen, utanan bir millet haline geldik. Bu hale gelişimizin arkasında da Amerika'nın 50'lerden itibaren Türkiye üzerinde yürüttüğü kültürel sömürü, özendirme, yıldırma ve aşağılık kompleksi yaratma faaliyetleri vardır. "Vatan-millet-sakarya edebiyatı yapmak" deyimi sanmıyorum ki 1950'lerden önce dilimizde yer etmiş bir deyim olsun.

Genel kavramları özel bakış açılarına indirgemeyelim.

Şiire gelince. Şiirde bir estetik bulamadım. Bence yavan bir şiir. İşlediği konuyla beslenmekten başka bir özelliği yok.
Şiirde konu değil, konuyu nasıl işlediğimiz önemlidir.
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

nazmicanberk
Yeni Üye

Post by nazmicanberk » 17 Jul 2006, 22:01

yasakresim wrote:Erhancım, sen bundan rahatsızlık duyuyor olabilirsin (ki bunun altında da geçmişte bazı kesimlerin sebep olduğu bazı olayların yattığını biliyorum); ama vatan ve millet sevgisi gibi bir konuyu "vatan-millet-sakarya ayaklanması" diye küçümsemek bu ülkenin hiçbir evlâdına yakışmaz. Hele ki, her vatan-millet diyeni belli bir etiketle etiketlemek vahim bir hatadır.

Faşizm korkusu bu ülkeyi ne hale getirdi... Kendi milliyetinden kendi benliğinden korkan, ürken, hatta "Ben Türk'üm" demekten çekinen, utanan bir millet haline geldik. Bu hale gelişimizin arkasında da Amerika'nın 50'lerden itibaren Türkiye üzerinde yürüttüğü kültürel sömürü, özendirme, yıldırma ve aşağılık kompleksi yaratma faaliyetleri vardır. "Vatan-millet-sakarya edebiyatı yapmak" deyimi sanmıyorum ki 1950'lerden önce dilimizde yer etmiş bir deyim olsun.

Genel kavramları özel bakış açılarına indirgemeyelim.

TAMAMININ ALTINA İMZAMI KOYUYORUM.
EĞER ACILARIN ZEVKİ OLSAYDI OLAMAZDI KİMSE BENDEN BAHTİYAR...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 17 Jul 2006, 23:13

sonercim haklısın...

ama erhan kardeşinde başka bir şeyin altını çizmeye çalıştığına dair bir hüsn-ü zannım var..

ikinizde haklısınız...herkes haklı...ama herkes... :D

neyse eski lise yıllarım aklıma geldi....atımı hazırlayın sefere çıkacam demeden...susayım en iyisi....

:oops: :lol:

bir_zaman_aglayip
Kıdemli Üye

Post by bir_zaman_aglayip » 18 Jul 2006, 00:36

Sonerciğim benimkisi küçümsemek değil...
Ama olay görendüğü gibi de değil..
Ben Gencebay forumdan başka, bir çok forumda da yazıyorum...
Çok değişik farklı görüşlere mensup bir çok forum bunlar...
Ve her forumda imzam değişik...
Bu ülkede milliyetçi geçinen binlerce insandan daha çok seviyorum vatanımı toprağımı...
Ama burası Gencebay Forum....
Şiirler bölümünün amacı, her zaman değil de arada bir gönüldostlarının yazdığı şiirleri paylaşmak olmalıdır..
Ama görülüyor ki, foruma sadece şiir eklemek için girenler, başkasına ait şiirleri ekleyenler, imzalarda ve yazılarda her zaman aynı şeyi tekrar edenler...
Ben bundan rahatsızlık duydum, ama vatan ve millet sevgime kimse söz edemez...

Kimseyle alıp veremediğim yok, şiir olayına gelince, günde en az 20-30 şiir okuyan biriyim... Serbest-hece hiç farketmiyor...
Şiiri çok sevdiğimi ve şiirle uğraştığımı herkesten daha iyi biliyorsun Soner..

Bu ülkede yaşanan çirkinlikleri yeri geldiği zaman bende elimdeki kalemle dile getiriyorum, bu normaldir.. Herkes dilediğince yazar ama herşeyin de bir dozu var... Hergün bir şiir eklemeyi bende biliyorum foruma ama olmuyor işte...

Sizleri seviyorum dostlarım....
Sevgilerimle :)

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 18 Jul 2006, 17:14

bil mukabele erhan kardeş.... :wink:

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 18 Jul 2006, 19:03

Anlıyorum dostum, tabii ki. Zaten amacım vatan-millet sevgisi sorgulamak değil. Gencebayforum.com'daki şiir enflâsyonundan ben de rahatsızım biliyorsun. Dozunda kalırsa, belli aralıklarla eklenirse daha güzel sindirilir elbet. Yine de, bu problemi vatan-millet polemiğine bulamasak iyi olur kanaatindeyim... Burası GencebayForum, ama keşke herkesin imzasında bir Atatürk vecizesi veya bir vatan şiiri olsa, bunda yanlış olan ne?
Image
Atatürk, 1933

bir_zaman_aglayip
Kıdemli Üye

Post by bir_zaman_aglayip » 18 Jul 2006, 19:16

Sonerciğim yanlış olan birşey yok...
Tabii ki olsa iyi olur...
Ama nedense GencebayForum bazı zamanlar bana çok keyifli gelirken bazen çok sıkılıyorum....
Eski plakları, şarkıları, Gencebay projeleri tartışılırken muazzam şekilde keyif alıyor ve bu konuda bilgime bilgi katıyorum... Naçize kendi fikirlerimizde söyleme imkanı bulmuş oluyorum...

Ama bazen, sürekli şiir ekleyenler ki başkasına ait şiirler bunlar, isim belirtilmediği için, emeğe saygısızlık olarak görüyorum bunu...
Daha sonra, Sevim Emre-Bülent Ersoy kavgası
Gencebay-Tayfur polemiği...
Gereksiz yere açılan başlıklar...

Bunlardan sıkılıyorum açıkçası...
Görüşlerime katılmak zorunda değilsiniz saygı duyarım..
Ama herkes nesnel davransın biraz...
Lütfen!

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 18 Jul 2006, 19:55

Dostum bahsettiğin konular aslında kısa kesilip atılması gereken konular. Çünkü söyleyecek fazla da lâf yok, biz zaten neyin ne olduğunu gönül gözümüzle görüyoruz. Lâkin bazen inadına uzatanlar çıkabiliyor. Sitede şu an rahatsız olduğum birkaç şey var; başta, ısrarla devam eden Ferdi-Müslüm muhabbeti. Bu kişileri öyle veya böyle mazur gösterme veya savunma hareketleri. İkincisi, son dönemde arabesk davasında bazılarımızın kararlılığının çok da yoğun olmadığını görmek beni oldukça üzdü. Benim elimde olsa, daha radikal bir site hazırlardım, belki de GencebayForum'un bir anayasası olmalı. Ki aklımda böyle birşey de var. Siteye asla Ferdici, Müslümcü vs. arabeskçi takımının yazmasına izin verilmeyecek. Bu kesimin propagandasını yapan anında banlanacak. Orhan Gencebay'a "arabeskin kralı" vs. tabirlerle hitap edenler Orhan Gencebay hayranı da olsa sorgusuz sualsiz banlanacak. Nerde hata yaptım diye düşünmesi ona kalsın. Orhan Gencebay'ı seviyesiz sözlerle eleştirme gafletinde bulunan çok bilmiş ama boş bilmiş takımından insanlar olursa (geçmişteki Ferit örneği gibi); birşeyleri anlatmaya hiç uğraşmadan, hiç zahmet etme gereği duymadan anında banlanacak, karşına alıp da muhatap alınmayacak. Ha, birşeyler öğrenme isteği olan, saldırgan bir amaç taşımadığı üslubundan anlaşılan kişilere sonuna kadar yardımcı olunacak.

Belki Hüseyin'in tarzı, yaklaşımı bu olmayabilir ama; benim kafamdaki bu. Hepimiz de artık böyle bakabilmeliyiz. Çünkü bizlerin artık böyle ıvırla zıvırla uğraşma devrimiz geçti.
Image
Atatürk, 1933

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 18 Jul 2006, 20:43

Soner kardeşim haklısın bu konulardan bende rahatsızlık duyuyorum.Banlanma işine gelince aynı fikirde değilim.Öncelikle bu tarz hareket eden arkadaşlarımızın uyarılması forumumuzda bu şekil konulardan uzak durmaları gereğini kendilerine belirtmeliyiz.Serbest Kürsüde bu konu hakkında bi duyurunun yapılması yanlısıyım.Sonra aynı hareketlerle devam eden olursa elbette siteden uzaklaştırılmasını isterim.
Onu Anlamak Sanattır

KUŞÇUBAŞIEŞREF
Kıdemli Üye

cvp

Post by KUŞÇUBAŞIEŞREF » 19 Jul 2006, 23:46

sevgili dostlarım gırmeyelı baya seyler yazılmıs vatan mıllet sakarya bu kadar mı basitt neyse siz tasaya düsmeyin dostlar bız kımseye kırgın ve üzgünde degiliz yazdıgımız bu siirlerden de pişman degiliz her zaman her yerde bu vatanı turk genclıgı olarak ayakta tutmaya calısmısızdır. hıc bır zaman ne vatanımıza bır soz dedırtmısızdır nede soyletmısızdır bız ne solcu nede sagcıyız bız turkıyelıyız böyle bır zamanda vatanımıza her zamankınden daha cok sever ve sarılırız. ve bu vatanı biz karsılıksızda severizz VE KARSILIKSIZDA SEVMİŞİZ BİZİMKİSİ KARA SEVDA VATANI ASK kimseye bu konularda laf soyletmeyız kımsedende bır sey beklemeyız eyvallah BERHUDAR OLUN imza T.M.KUŞÇUBAŞIEŞREF BASTIGIN YERLERI TOPRAK DIYE GECME TANI DUSUN ALTINDA BINLERCE KEFENSIZ YATANI...
KUŞÇUBAŞIEŞREF

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 20 Jul 2006, 00:28

vatan sevgisi insanın doğasındadır....

reklamsız,slogansız insanın sol yanında(yüreğinde) durur....

benim vatan sevgimin dışarıya yani çevreme yansıtma şeklim...bir başkasının vatanını sevip sevmeme ölçütü olamaz.....

bu vatanda toprağın altında yatan ecdadımız bunun en güzel örneği...

vatana hizmetin en üstün mertebesidir,canı orataya koymak....

yolda bir yaşlıya yardım etmek...sokakta oyun oynarken arkadaşına küfürlü konuşan çocuğa böyle bir şeyi yapmasının uygun olmadıgını güzelce anlatmaya çalışmak.....bir konuda cahil kalmış bir insanı eğer bilgimiz yetiyorsa aydınlatmak....
bu toprağın üstünde bu toprağın kıymetini bilecek evlatlar yetiştirmek...vs.vs.vs.vs.vs.vs.vs.vs.

vatan sevgisi yürekte bir tohum gibidir....tohumlarda saçıldıkca çoğalır...

vatan sevgisi ideoloji ve kalıplara sığdırılırsa herkesin kendine göre bir ölçüsü olur....buda en çok kimin işine yarar söylemeye gerek yok...

görüşlerime saygı duyan duymayan herkese saygılar....

bir_zaman_aglayip
Kıdemli Üye

Re: cvp

Post by bir_zaman_aglayip » 20 Jul 2006, 02:13

KUŞÇUBAŞIEŞREF wrote:sevgili dostlarım gırmeyelı baya seyler yazılmıs vatan mıllet sakarya bu kadar mı basitt neyse siz tasaya düsmeyin dostlar bız kımseye kırgın ve üzgünde degiliz yazdıgımız bu siirlerden de pişman degiliz her zaman her yerde bu vatanı turk genclıgı olarak ayakta tutmaya calısmısızdır. hıc bır zaman ne vatanımıza bır soz dedırtmısızdır nede soyletmısızdır bız ne solcu nede sagcıyız bız turkıyelıyız böyle bır zamanda vatanımıza her zamankınden daha cok sever ve sarılırız. ve bu vatanı biz karsılıksızda severizz VE KARSILIKSIZDA SEVMİŞİZ BİZİMKİSİ KARA SEVDA VATANI ASK kimseye bu konularda laf soyletmeyız kımsedende bır sey beklemeyız

Biz farklı birşeymi söyledik kardeşim...
Vatan ve millet sevgini başka bir platformda bağıra bağıra söylesen daha iyi olmaz mı? Bunu bende yaparım, belki senden daha fazlasını yaparım ama herşeyin bir yeri var...

Sistemi eleştiren şiirler ve yazılar bende yazıyorum, ama buraya eklenmesi yakışık almaz...
Vatan ve millet sevgimi farklı bir şekilde ifade ederim...

Vatanını sevmen çok güzel bir olay, ama bunu biraz dozunda bırakalım...
Haftada onlarca şiir eklemek, ve bunu imzada belirtmek, ayrıca yazılan her yazının ardına benzer şeyleri eklemek nedense tuhafıma gitti..
Sadece bunu belirtmek istedim o kadar..

Eğer ben birinizi kırdıysam özür dilerim...

Post Reply