orhan gencebay ı tartışmak

Albümleri ve Şarkıları Hakkında Görüşleriniz.

Moderator: Yöneticiler

Post Reply
bahcevan57

orhan gencebay ı tartışmak

Post by bahcevan57 » 10 Mar 2007, 16:03

merhaba sevgili gönül dostları.ben 13 yaşımdan beri orhan gencebay dinliyorum yaşım 36.orhan gencebay albümleri çıktığı zaman resmi tatil ilan ederim kendime.ne yazıkki son albüm hakkında ki eleştirileri dehşet le okuyorum.evet arkadaşlar hatamız eskiyle kıyaslamak.bugün orhan baba tam63 yaşıda 30 yaşındaki duygularıyla 60 yaşındaki duyguları bir olamaz.albümü çıktığı gün aldım.ve 6 yaşında oğlum var adı umut bütün parçalarını ezberledi.önce yeneceğim kendim sonra yargısız infaz ı sonta sensin benim çilegahım ı şimdide güneşimsini çok dinlyor.Ve inanın benim hiç bir zorlamam olmadı.neyse ben dil yarası albümünün ilk göz ağrım şarkısıyla orhan gencebay dinlemeye başladım.sonra beni biraz anlasydın
albümüyle hayranlığım perçinlendi.Oysa ki beni biraz anlasaydın albümümü hiç beğenmedim aldığımda hatta geri bile vermeyi düşündüm albümü,fakat annem ben dinlerim diyerek engelledi.O zamanlar orhan baba albümleri kurban bayramıdan 1 hafta önce çıkarırdı.kurban bayramının 3 günü çalışacaktık babama yardım edecektim.işe giderken albümü de yanıma aldım .o beğenmediğim albüm o gün gönlümde efsaneleşti.o günden beri orhan gencebay dinlerim.kısacası orhan baba nın kötü şarkısı yoktur.örneğin benim beğenmediğim parçası gün geliyor enbeğendiğim şarkı oluyor.ben yeni bir orhan gencebay şarkısı için bütün sevetimi veriirim.o yüzden şükürler olsun ki yeni albümünü de dinledim ben veya orhan baba ölmeden.ALLAH onu başımızdan eksik etmesin.

yeni orhan gencebay hayranlarına tavsiyem her albümü albüm olarak alıp doya doya dinlesinler.mükemmel albümler hepsi inanın.örneğin yarabbim,dil yarası,sende haklısın,yalnız değilsin,ama orjinal dinleyin mp3 olarak değil.
BEN yaklaşık 22 yıldır o.gencebay dinlerim.o türk müziğin gerçek kralı hatta imparatorudur

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 10 Mar 2007, 18:05

aramıza hoşgeldin bahçevan abi.çok güzel şeyler anlatmışsın.yazını zevkle okudum.bu tür şeyler müzikte,özellikle gencebay müziğinde gerçekten oluyor.gün geliyor hiç sevmediğin bir parça senin öyle bir anına geliyor ve seni öyle vuruyor ki bu parçaya ne kadar haksızlık etmişim diyorsun.tam tersi de olabiliyor.daha önce çok dinlediğin bir parçayı öyle bir dönemin geliyor ki hiç aramıyorsun.sonuçta müzik duygu işi.ama eğer yapılan müzik samimi,yürekten ve kaliteliyse er ya da geç mutlaka hedefini buluyor,gencebay'ın müziği gibi...

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 11 Mar 2007, 10:32

HOŞGELDİN BAHÇEVAN KARDEŞ

Yazdıklarını büyük bir zevkle okudum...Hele şu orhan baba eskiden albümlerini kurban bayramlarına bir hafta kala çıkarır deyişin beni aldı eskilere götürdü...

Yılda 1 albüm çıkar oda bayrama tam bir hafta kala çıkardı...Bizlerde kurban bayramı telaşı 1 hafta önceden başlar olur ya belki kaset çıkmıştır telaşıyla 10 gün önceden başlardık kasedi aramaya....

halbuki tarih belliydi ama yinede o tatlı telaş bizi aramaya sürüklerdi....

Yaşımız 40 lara dayandı hatta oldu bu albümde bile o telaşı yaşadım gene birkaç gün önceden arayışlara,belki çıkmıştırlara,aramaya başladım...

Tarih gene belliydi ama olsun ya erken gelirde benim haberim olmazsa
İşin ters tarafı bu albümde birkaç günde gecikmeli geldi çıkış tarihinden...

Zaman akıp gider durulmadan...İki çocuğum var ellerinizden öper benle beraber bütün gencebay şarkılarını hepsini bilir...Ben çocuklarıma bir miras gibi,yada bir görev gibi ORHAN GENCEBAY ne demek elimden geldiğince anlatıyorum...Bazen sıkıyorda olabilirim ama olsun öğrenecekler ve tercihlerini gene kendileri yapacaklar...O yaştaki çocuklara tabiki baskı yapmıyorum ben olmadığım zamanlarda bazen ismail.yk bazende g.özen gibi kendi yaşlarına hitab eden belkide kişileri dinliyorlar...

Kayseriden arabayla alanyaya gidiyoruz teyp sürekli gencebay hem giderken hem gelirken haliyle çocuklara psikolojik bir baskı,bir bilinç altı,
bir ara feryat ettiler babaaaa yeter artık radyoyu aç diye fakat onları teybi kapatırsam kendim söylerim bak deyince tekrar aman baba sen sus orhan babayı aç diye arabadaki feryatları, geldi aklıma ....

Hey gidi günler...Evimede, aracımada,ORHAN GENCEBAY ı en güzel bir şekilde dinlemek için aldığım müzik setleri...Her seriyi bozduğumda tekrar seriyi tamamlamak için harcadığım emekler....Almanyalardan ordaki farklı (minareci-türkola)gibi firmaların çıkardığı albümleri getirttirme çabaları...Ve daha neler neler.......

Bir ömrü beraber paylaşmısızda haberim yok....ilk aşklar,daha sonraları ve her olayda o hep sanki benle beraber her olayda ,her anımda...

Ya baba benim halim şu bana göre bir şarkı yap desem anca okadar olur tarzındaki şarkılarıyla o hep hayatımızın içinde bizlere fon oluşturmuştur...

Aradan onca zaman geçmiş ve bizler hala gencebaydan başkasını dinleyemiyoruz neden mi...?

İşte bu yukarda saydığım sebeblerden dolayı o her zaman duygularıyla bizlere tercuman oldu..Sanki yaşadığım her olayda benle beraber oda vardı..Hayatımızın bu dönemlerimde belkide ilk defa onu yaptığı ve yapmadığı bazı şeylerden dolayı eleştiriyor olabiliriz...

Ama herşeye rağmen ORHAN GENCEBAY bir efsanedir ve bizler onu çok seviyoruz...Bu FORUMUN TEMELİNDE BU VAR...

İşte böyle geçmişte dolaştım bir ara senin yazdıklarını okuduğumda Bahçevan kardeş.....BERHUDAR OL.....

SAYGILARIMLA

Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 11 Mar 2007, 23:30

Bahcevan 57 ve Murat Yasar agabeylerin yazi ve yorumlarimini buyuk bir zevkle okudum.
Hep ayni duygulari tasiyoruz asagi yukari.
Murat abininde bahsetigi gibi bizden sonrada bu efsane muhakkak devam Edecektir, Etmelidir, Ettirecegiz.
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

KUŞÇUBAŞIEŞREF
Kıdemli Üye

Post by KUŞÇUBAŞIEŞREF » 12 Mar 2007, 00:26

EYVALLAH YUREKLERINIZE SAGLIK ESKILERE DALDIK DALDIK CIKTIK SAYENIZDE SUPER DUYGULAR YAA ORHAN GENCEBAY ALBUM CIKARACAGI GUNU NOT EDERDIK, O GUN ZATEN BAYRAMDI BIZIM ICIN, ERKENDEN GIDER GEREKIRSE DUKKANCI ILE KAVGA EDERDIK. CUNKI ALBUM GELMEDI, VEYA KALMADI DEDIGINDE, NASIL GELMEZ DERDIK, NIYE GETIRMIYON DIYEE.. OOFFFF BEEE DONDESEM YILLARA GERI DONERMIIII. HELE HER ALBUMLE MUTLAKA POSTER ALMAK VE EVIN DUVARINA ASMAK YOKMU... HALE YILLARDAN KALAN BIR ALISKANLIK.. BI ONU DEGISTIREMEDIM HAYATIMDA... POSTERSIZ CIKMAM DUKKANDAN KESINLIKLEE.. NEYSE GECE GECE DUYGULANDIRDINIZ BIZI BEE.... SAGOLUN BU GUZEL KONU ICIN.. BERHUDARR OLUN imzaT.M.KUŞÇUBAŞIEŞREFF
KUŞÇUBAŞIEŞREF
MSN ADRESIM HACKERLENMISTIR (ELE GEÇİRİLMİŞTİR) kuscubasiesref_1@hotmail.com adresinden gelen emailleri açmayın kesinikle yoksa sizinde msn giderr... YENİ MSN ADRESIM kuscubasiesref_1873@hotmail.com

bahcevan57

Post by bahcevan57 » 12 Mar 2007, 11:31

hepinize çok teşekkürler gönül dostları.öncelikle yazımı okuduğunuz için ve
bana katıldığınız için.
orhan gencebay benim yaşamımda bana yol gösteren beni besteleriyle eğiten.ve topluma iyi bir insan olarak yetiştiren kişidir.ben çok başı boş büyüdüm.kısacası ailevi nedenlerden dolayı kimse benle pek ilgilenmedi.her şey olabilirdi,esrar içebilir,hırsızlık yapabilir,adam öldürebilir vs...
ama o büyük insanı o koca yüreği tanıyınca değişti hayatım şarkıları bana hep yol göstermiştir.ve ben bugün onun sayesinde iyi bir aile babasıyım.bu güne kadar ne içki içtim ne sigara.
en güzel aşklarımı onun şarkılarıyla yaşadım.ilk platonik aşkıma "ilk göz ağrımsın ,ayrıldığım sevdiğim bir insana "dünya dönüyor"dedim.bunaldığım anlarda doktorumdu orhan gencebay,en neşeli,mutlu anlarımda ortağımdı orhan gencebay.
örneğin cennet gözlüm albümü çıkarken 15 gün önceden gazetelerde reklamı
çıkmıştı. o 15 gün geceleri uyuyamadım.bana 1 asır gibi gelmişti.o mutluluğu tarif etmek imkansız.
evet arkadaşlar.hepinize teşekkürler orhan gencebay dinlemek bir ayrıcalıktır.
berhudar olun...
BEN yaklaşık 22 yıldır o.gencebay dinlerim.o türk müziğin gerçek kralı hatta imparatorudur

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 12 Mar 2007, 11:56

yaş 35 leyla ,le mecnun filmiyle başladı bendeki sevdasıda hele BURASI MEBEDİM BURASI DÜNYAM BIRAKIP GİDEMEM BURADA LEYLA namelerini hala sinemada olduğu gibi dinlerim o gün gelir aklıma ertes,i günü albümleri toplama telaşına girdim ve hala o telaş gönlümde insanı insan yapan değerleri Orhan Abi sürekli önümüze getirdi çok arkadaşım var benim gbi ve onların kişilik tahlillerini yaptığınızda iyi huylu kin olmayan peşin hükümlerden arınmış hoşgörü engin deniz gibi insanlardır ve şöyle de düşünüyorum ALLAH ın insanın fıtratına üflediği bu karakter aynen gencebay eserlerinde mevcut şöyle derler bilimle uğraşan insan bir gün mutlaka ALLAH bulur Gencebay ı dinleyen de ALLAH sevgisini bilir ve öğrenir ne mutlu bunları yaşamak düşünsenize toplumun tamamının Gencebay dinlediğini ne güzel bir toplum olurduk kin nefret olmayan hoşgörüyle yaşayan ve kiimsenin kalbinin kırılmadığı
berhudar olun

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 12 Mar 2007, 13:37

nikrizruyası wrote:düşünsenize toplumun tamamının Gencebay dinlediğini ne güzel bir toplum olurduk kin nefret olmayan hoşgörüyle yaşayan ve kiimsenin kalbinin kırılmadığı
berhudar olun

bu bahsettiğin şey benim hayallerimden birisidir nikriz rüyası.bu sadece bir ütopya,ama düşünmesi bile güzel.

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 13 Mar 2007, 14:26

EN GÜZEL DUYGULAR HEP BÖĞLE BİZLERLE OLSUN GÖNÜL DOSTLARİ.......

ayşe

Post by ayşe » 15 Mar 2007, 15:33

arkadaşlar hepinizin dediklerine aynen katılıyorum.Bende eskilere gittim sayenizde.Bayramları iple çekerdim çünkü Orhan babamız televizyona çıkacak biz seyredecektik.Yasaklı dönemlerde neden yasaklıydı hala aklım almıyorya ozamanlar bizi Orhan babamızdan ve şarkılarından mahrum ettiler.Kasetler sağolsun şimdi kasetlerinin hepsi var hergün zevle dinliyorum.Allah onu ailesine ve biz sevdiklerine bağışlasın.Hepiniz sevgiyle kalın. :lol:

KUŞÇUBAŞIEŞREF
Kıdemli Üye

Post by KUŞÇUBAŞIEŞREF » 16 Mar 2007, 20:55

[b]ORHAN BABA DEMEMISMIYDI, YASAK RESIM SARKISINDAA YILLAR ONCEE YASAKLAR KADERIMI CIZIYORRR
Bir bilmece olur bazen duygular,
Cözümler hep yasaklarda kalirlar,
Mahkumsundur olmaz denen gerçege
YASAKLAR KADERIMI CIZIYORR! !

BERHUDAR OLUNNNN imza T.M.KUŞÇUBAŞIEŞREFFF
KUŞÇUBAŞIEŞREF
MSN ADRESIM HACKERLENMISTIR (ELE GEÇİRİLMİŞTİR) kuscubasiesref_1@hotmail.com adresinden gelen emailleri açmayın kesinikle yoksa sizinde msn giderr... YENİ MSN ADRESIM kuscubasiesref_1873@hotmail.com

ZiYaNKaR85
Kıdemli Üye

Post by ZiYaNKaR85 » 19 Mar 2007, 11:42

Gencebayın şarkılarını anlamak kolay değildir,30 yıl önceki besteleri şimdi anlanılmaya başlanıyorsa şimdiki bestelerinin güzelliğide 30 sene sonra anlaşılmaya başlanır diye düşünüyorum,
Görmedinmi Gözlerimde Bir Mahkumun En Son Arzusunu,Hasretini!
Eğer Aşk Bir Kumar İse Son Şansımı Deniyorum!
mutluluk sen demek,sevmektir bilmiyorum,ben böyle mutluyum,sanada diliyorum...

Post Reply