Orhan Gencebay Film Müzikleri Albümü (yorumlar)

Albümleri ve Şarkıları Hakkında Görüşleriniz.

Moderator: Yöneticiler

genex
Site Admin

Orhan Gencebay Film Müzikleri Albümü (yorumlar)

Post by genex » 09 Jun 2007, 17:12

Image

Orhan Gencebay Film Müzikleri Albümü için yorumlarımızı bu başlık altına yazabilirsiniz.

lütfen ayrı ayrı başlıklar açmayınız. diğer başlıklar altına yorum yazılması durumunda haber verilmeden silinecektir.

şimdiden iyi dinlemeler. gerçi daha bulamadık :( albüm yok satıyor ya :lol: :lol:
Last edited by genex on 15 Jun 2007, 08:59, edited 1 time in total.

kıral
Kıdemli Üye

Post by kıral » 11 Jun 2007, 18:36

ben ankaradan aldım,baştan son da dinledim.gayet güzel o0lmuş.
Albümü ankaraya gelmiş fakat satışa başlanılmamış.Sadece depoya dağıtım yapılmıuş.Binbir güçlükle buldum alayım dedim,fiyatı belli değil,dağıtıcı firmayı aradılar fiyat belirlendi heralde ilk alan ben oldum.Albüm gerçekten hoş bir çok gencebay eserinin enstrümantal hali var.ilk cd leyla ile mecnun filmine ait.
bu arada dikkatimi çeken iki detay
1-kervanplakçılık internet adresi yargısız infaz da olduğu gibi yanlış yazılmış.
2-Orhan baba düştüğü notta geri kalan film müziklerini zamanı geldğinde yayınlayacam demiş.Bu zamanın gelmesi beni biraz düşündürdü.Çünkü bu albüm ORhan Gencebayın dün de ifade ettiği gibi anlayan için yapı8lmış.OIrhan Gencebay hayranı olmayan bir kişinin bu albümü dinlerken hiç bişey anlamaması ve kapatması muhtemeldir.Şarkıların altyapı halleri y,yalnızca neyle,obuayla çalınmış kısa bölümler mevcut.Yani ORhan Baba bu albümü bizler için yapmış diye düşünüyorum.
Albüm ticari amaç güdülmeden hazırlanmış ola gerek.
Mesela hatasız kul olmazın 3 ayrı versiyonu üst üste al senin olsun 2 kez üst üste bunun gibi bir çok benzer ezgi birbirini takip eden sıralarla cd ye konulmuş.Yanü bu albüm içinden seçmeler yapılmadıkça;bir kafede lokanta da falan konulup dinlenen enstürmantal albümler gibi değil.Bu bence Gencebay hayranlarına özel bestelerin yapılışlarını anlatan bizim için muhteşem bir albüm.

genex
Site Admin

Post by genex » 11 Jun 2007, 18:41

arkadaşlar alanlar almayanlarla paylaşsın ölücez meraktan. ama paylaşımı gencebaysohbet.com uzerinden yapalim yani sesli görüntülü sohbette.

hadi bu aksam dolduralım sohbeti

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 11 Jun 2007, 19:05

Mahalle mahalle, kasetçi kasetçi arıyorum perşembeden beri.. Kafama güneş geçdi öğlenin kara sıcağında.. En son edindiğim resmi bilgi, Albüm maraşa gelmiş, maraşdan antebe de yarın geliyormuş.. Yarına kadar nasıl beklerim Allah'ım.. Dün gece sabaha kadar sayıkladım.. Rüyamda gördüm albümü defalarca..Bu geceyi nasıl atlatırım ki ... Ağlayacaktım az kalsın.

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 11 Jun 2007, 19:42

Aman ömer kardeş, relax relax... (diyorum ama keşke ben becerebilsem)
BUGÜN BİR GARİPLİK VAR Kİ ÜSTÜMDE
SENİ ARIYORUM...

genex
Site Admin

Post by genex » 12 Jun 2007, 07:31

Aman Orhab abi böyle albüm mü olur yahu! ne uyku bıraktın ne göz :cry: :?

Albüm bomba arkadaşlar henüz 15 parça dinleyebildim ancak dinlediklerim diğerlerininde nasıl olduğunun göstergesi. Bu albüme can dayanmaz.
Hepsini dinledikten sonra yorumlara devam edeceğim. Ama şimdilik süppppperrrrrr :P

Bu arada akşam http://www.gencebaysohbet.com a gelip bize albümü dinleten değerli arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Albüm alıp henüz alamayanlarla paylaşmaları çok güzel birşey. Bu arada sohbet sitesi dün akşam tavan yaptı, uzun zamandır böyle görmemiştim, özlemişiz doğrusu.

ranist

Post by ranist » 12 Jun 2007, 10:54

Albümü biraz önce aldım 2 adet olarak... Direkt 2.Albüm Orjinal Fİlm Müziklerinden başladım... Açılış bir kerem muhteşem. Batsın Bu Dünya Orjinal hali yani o muhteşem gitar solonun olduğu hali. Yani sırf bunun baştan sona halini dinlemek için bilem yeter.. Bu ve bunun gibi nice eserin film versiyonlarını dinlemek için Baba'nın filmlerini bugüne kadar kaç sefer izledim bilemem...Tabi 2.parça'da Hatasız Kul Olmaz orjinal hali filmi izleyenler bilir, Hülya Koçyiğit merdivenler yavaşçana çıkar, Baba başlar "Hatasız Kul Ol...." diye, bu sahneyi ne zaman izlesem tüylerim diken diken olurdu, yine öyle oldu müziği dinleyince... Sevmenin Zamanı Yok çalıyor şuanda kaç tane parçada vardır böyle bir zengin alt yapı bilemiyorum, lafı fazla uzatmayalım dinlemeye devam edelim....
Yaşanmadan çözülmeyen sır benim...

ranist

Post by ranist » 12 Jun 2007, 11:03

Bu arada şunuda eklim albümün içi dolu dolu olabilir ancak haylice aceleye getirilmiş sunuluş tarzı olarak böyle bir değeri olan albümün kelebek kapak ve de içinde bir kitapçıkla birlikte sunulması gayet yerinde ve de şık olurdu. Yalnızca tüm filmlerin yılları, yönetmen adları, senaryo, oyuncular -ki oda sadece başroller- yazılmış, insan isterdiki ayrıntılı bir şekilde tüm fimlerin afişleri, filmlerden kareler, sinopsisler, tirajlar olsun tarihi bir yeride de olsun bu albümün ama ne yapalım bunada şükür tabi....
Yaşanmadan çözülmeyen sır benim...

sahin1

Post by sahin1 » 12 Jun 2007, 17:57

Merak ettiğim bir konu var. Albümdeki kayıtlar son derece temiz. Sanki kayıtlar yeni yapılmış gibi. Bu kayıtlar filmlerde bölük pörçük dinleyebildiğimiz ama orjinal kayıtlar olduğuna göre yeniden kayıt yapılmasa da dijital bir temizleme (mastering) yapılmış olabilir mi?.

yalnız
Yeni Üye

Post by yalnız » 12 Jun 2007, 20:47

tek kelime ORHAN GENCEBAY.Albüm benim icin süper bugün aldım 2 tane hem arabama hem evime sabahdan beri dinliyorum doyamadım doyulacak gibi değil TEŞEKKÜRLER KOCA YÜREK BABA ELİNE SAĞLIK DEVAMINI BEKLİYORUZ ALLAH sana uzun ÖMÜRLER Versin.

isocity
Site Admin

Post by isocity » 12 Jun 2007, 20:55

Bazen yazılar kifayetsiz kalır.. Yüreğine sağlık KOCA YÜREK...

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 12 Jun 2007, 21:22

ben daha albümü alamadım.elimde olmayan bazı sebeplerden dolayı ancak hafta sonu alabileceğim ne yazık ki.internete baktım hiçbir müzik sitesinde albümle ilgili birşey yazmıyor.bu beni biraz üzdü açıkçası.bizim sitede de şimdiye kadar pek detaylı yorum yapan olmamış daha.sanırım gönül dostları henüz albümün büyüsünü ve şokunu üstünden atamadı :o :)

genex
Site Admin

Post by genex » 12 Jun 2007, 21:47

Aynen öyle Başar, şok etkisindeyiz biraz sakince dinleyip yorum yaparız.

aksamgunesi
Yeni Üye

Post by aksamgunesi » 12 Jun 2007, 23:13

iş çıkışı hemen müzikevine gitttim.albüme cok yogun ilgi oldugunu söylediler 1 tane cd kalmıştıkı onuda hemen önümde ki bi arkadaşş aldı.başka bi kasetciye gittim.ordan elinde kalan son kasti ve cd yi aldım.adetimdir 2 tane alırım.kasetci dünden beri çok büyük ilgi olduğunu söyledi.tanıtım ve reklam az olmasına ramen cok ilgi var.yargısız infazın trajını da gecmesini bekliyorum.yorumları sonraya bırakıcam cok mutlu ve huzur dolu bi gece etkisi sardı hepimizi sanrım... :wink:

burhansenkal
Kıdemli Üye

TEŞEKKÜR

Post by burhansenkal » 13 Jun 2007, 00:03

Tüm yüreğimle,inancım ve sevdiğim değerlerimle teşekkürler;
1. Başta bizleri vareden yüce Tanrı'ya ki Orhan GENCEBAY'a bu albümü yapmaya itecek irade,sabır ve sağlığı verdiği için.
2. Bizzat GENCEBAY'a. Bu korsan hırsızlığı içinde bizlerin isteğini kırmadığı için,ayrıca Altan'a ve Kervan plakçılığa,
3. Hakan SARICA'ya ,
4. Özkan AKIN'a,
5. Muammer TOKMAK ve Hale AKTAŞ'a,
6. Ufuk YONTAR'a ,
7. Onur OFSET'e.
Ama küçük bir tenkit hem Ufuk ONAR,hem Onur Ofset'e .
kervanplacilik.com.tr yazılmış. aradaki "k" yok. Bir harften bişey olmaz demeyin. Kötü bir fıkrası bile var. Camcı. anlatamam. adaba aykırı.

Albüm mü;
Şimdilik sarhoş eyledi. Ayaklarım basmıyor. Bulutlar üstündeyim. Yere basayım. Sonra yorum yapacağım.
Ama "devamının geleceği " beklentilerin eleştirisini azaltacak .
Beklentiler arasında çok şeyler vardı. ama bu da büyük yanıt.
Yorumu sindirdikten sonra yapacağım.

Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 13 Jun 2007, 00:23

Arkadaslar Film Muzikleri albumu korsan sitelerde forumlarda ilk gunden itibarek yayinlaniyor bu siteleri bizlere bildirin.
gerekirse kendiniz mail yolu ile rica edip linkleri sildirin.

Elimizden geleni gene yapalim ne kadar engel olabilirsek .
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

ufkumufuk

Post by ufkumufuk » 13 Jun 2007, 01:03

Merhabalar oncelikle album hepimize hayirli olsun. Kervan Plakcilik'in da icinde bulundugu adres ve barkod bolumu matbaada hazir kalip olarak yerlestiriliyor. Dolayisiyla benim kontrolumun disinda idi. Ornegin yeni baskida Muammer Tokmak adi yok cunku bu albumde oyle biri yok ama yazilmis:) Cok dikkatli olmaya calistim bu calisma icin bunun disinda begenilmeyen yahut tenkit edilmesi gereken bir bolum var ise Bence sen de haklisin demekten baska yapacak birseyim yok :) Sunu unutmayalim ki Orhan Bey bizlerin beklentilerini biliyor ve hepsini tek tek ele aliyor. O kadar cok proje var ki inanin ne enerji ne de zaman yetiyor. Yeniden gorusunceye dek hoscakalin ve hepiniz Berhudar olun :)

Burhan Bey bu arada siz de benim soyadimi yanlis yazmissiniz :)

genex
Site Admin

Post by genex » 13 Jun 2007, 09:06

Ufuk kapak tasarımındaki başarın, bu süreç içindeki sabrın ve emeğin için teşekkür ederim. İnşallah bundan sonraki dönemde de senin gibi bizim içimizden bir gönül dostunun yeni projelerde de bizim duygu ve düşüncelerimizi yansıtmasını diliyorum.

ozannazo
Yeni Üye

Post by ozannazo » 13 Jun 2007, 09:58

arkadaşlar size bişey söyleyeyim mi, ben yargısız infazdan çok keyif aldım bu albümde. yaahu o yaylıların dolgunluğu, hüznü o melodilerin progresif yapısı, saydekolik nağmelerin birbirine eklemlenişi... Allah'ım nasıl bir duygu ile yapılır bunlar? özellikle 1.cd.deki parçalar. o kanuna tezene vuran eller, o neyi o flütü nefeslendiren ciğerler... hele hele bütün bunların nağmelerini notalandıran duygu ve aklın sentezi... Orhan Baba'm; Allah'ım seni başımızdan eksik etmesin. KURBANIM BEN SANA..
Haa bu arada arkadaşlar, demde yaylı grubu adlı bir grup mu vardı? internette aradım ama birşeyler bulamadım. isocity kardeşim yada burhan şenkal abiciğim özellikle sizlerden bilgi talep ediyorum. Allah'a emanet olun...
Gör beni.. Baktığın her yerde varım...
Duy beni.. Söylenen her sözde varım...
Terkedip gittiğin o günden beri,
Yanıp ta kül olan ateşte varım...
Adını gözyaşımla yazar dururum,
Maziye her bakışta mahzun olurum.
Mutluluk diye diye toprak olurum....

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 13 Jun 2007, 12:15

Yaklaşık 2 sene kadar önceydi.Kervan Plağı aramıştım GENCEBAY film müziklerinden oluşan bir albüm yapsa harika olur demek için.Cevap aynen şuydu:Böyle bir albüm yapıldı.1 ay içinde piyasada olacak diye.Hemen bu haberi paylaşmıştım sizlerle(orhangencebayve.biz sitesinde)1 ay içinde çıkamadı tabii.Ama şimdi ellerinizde.Ben henüz alamadım.İlçeye 37 km mesafede bir köydeyim.Okulların kapanacağı cuma gününü bekliyorum.Kısaca sizler kadar şanslı değilim bu konuda.
Albüm tüm gönül dostlarına hayırlı olsun.
(Elinizde piyasa için değil öz be öz GÖNÜL DOSTLARI için hazırlanmış bir albüm var.Bir arşiv.Değerini bilin.)
Bir zaman ağlayıp koştun peşimden
Sahte gözyaşını silen ben oldum

Post Reply