Orhan Gencebay Film Müzikleri Albümü (yorumlar)

Albümleri ve Şarkıları Hakkında Görüşleriniz.

Moderator: Yöneticiler

alperen.58

"anlayan" biz olmayabiliriz!!!!

Post by alperen.58 » 13 Jun 2007, 20:06

merhaba arkadaşlar.
ben şarkıları dinledikten sonra şu yoruma vardım:
Gencebay, bu albümü çıkarırken "anlayana" diye bir tabir kullanmıştı.
ben burdan anlayanların, biz takipçileri değil de orhan gencebaya "arabeskçi" yaftasını yapıştıranlar için çıkarmış.
çünki, eserler çoğunlukla batı müziği alt yapısı hissi vermekte, jaz, rock ve türk müziği alt yapıları sunulmuş.
bir dinlesenize, hatasız kul olmaz şarkısının üçüncü alt yapı hali hem yarım hem de çoğunluk tarafından dinlenmesi tercih edilmeyecek bir şekilde sunulmuş.
evet, bizim için çok değerli ve dinliyoruz, anlıyoruz ama burda bence başkalarına "bakın sandığımız gibimiy mişim" diyor sanki gencebay.
adı film müzikleri olmasına rağmen yarabbim bağrımda bir ateş var ve ben topraktan bir canım şarkılarının sözsüz halleri var sadece.
bunları biz elbette zevkle ve dikkatle dinliyoruz, öyle ki bağrımda bir ateş var çalışmasında gencebayın sesi bile geliyor başlangıçta (bir ki üç, bir ki üç)
bu tür çalışmaların konmasının bence ihtimal olarak büyüğü bizler için değil de az önce de söz ettiğim gibi "arabeskçi" yaftasını yapıştıranlara bir nispet gibi.
bu arada gencebaya halktan da bir çok kişi, kesim arabeskçi diyor.
gencebay hedef olarak bunlrı da değil, arabeskin kralı gencebay diyenleri değil, gencebay arabeskçidir diyenleri hedefliyor olabilir.
aslında ayrıntılı bir sohbet gerçekleştirsek kendisi ile bu konuda bize açıklamal yapğsa hiç fena olmaz.

herkese iyi günler

Aytac
Deneyimli Üye

Post by Aytac » 13 Jun 2007, 20:39

Albüm süper olmus yani harika olmus bomba olmus!

Ama bir kac tane sevdigim kayitlar eksik daha!

mesela

askimizin duasi (dertler benim olsun filmin sonunda oyniyor)

Kördügüm

Bide bir parca daha var ispanyol gitari tarzinda bir sarki.
Aritik Sevenlere Saygi Kalmamis

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 13 Jun 2007, 22:31

Ben albümü bu akşam iş dönüşü bir kaç yere sorarak anca buldum ve aldım. Hem kasetini, hem CD sini. Babamız için değer...

Aldığımdan beri hipnoz olmuş durumdayım :shock:

Yeni yeni dış dünya ile iletişime geçiyorum. Ama şu anda yorum yapamam. Şimdilik sadece şunları diyeyim:

Her GERÇEK gönül dostunun elinde mutlaka olması gerek. GENCEBAY hayranı olduğumuz için çok şanslıyız.

Bunlar ne güzel müzikler, ne güzel duygular. Hipnoza devam... :shock:
BUGÜN BİR GARİPLİK VAR Kİ ÜSTÜMDE
SENİ ARIYORUM...

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 14 Jun 2007, 10:04

Tek kelimeyle muhteşem olmuş.. Defalarca dinledim tüm şarkıları.. Insanı alıp gotürüyor başka duygular katıyor..
ByGeCeCi

AYDIN23
Yeni Üye

Post by AYDIN23 » 14 Jun 2007, 11:07

şahane ve muhteşem bir albüm sağolasın gencebay
HEP BÖYLE OL BÖYLE KAL İSTİYORSAN CANIMI AL DUYDUNMU BİLMİYORUM SENİ ÇOK SEVİYORUM

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 14 Jun 2007, 13:59

Dün tesadüfen kasetçim gösterdi. Şok oldum. Yahu dedim daha yeni çıktı zaten albüm bu nerden çıktı şimdi. Şarkılara bakınca anladım tabii. Zamanlama ticari olarak harika. Bu albümün sayesinde Yargısız İnfaz biraz daha fazla satacak. Zaten dikkat ettiniz mi bilmem ama kapakları aynı renklendirmelerle yapılmış birbirine benzer durumda. Şarkıları zaten epeydir dinlemiştik benim için bir yenilik taşımadı ama Orhan Gencebay'ın da eski teknolojideki şarkılarına sahip çıkan bir sanatçı olduğunu bir kez daha kanıtlaması bence bu albümün en önemli özelliği oldu.
Hepimiz Mehmet'iz Hepimiz Türk'üz

http://mtiryaki.blogcu.com

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 15 Jun 2007, 01:16

şamşırık oldum.
Yorumlar buraya mı diğer bölüme mi ?
Bölünüyoruz arkadaşlar.......

Gencebay_Fan
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_Fan » 15 Jun 2007, 07:38

Bravo Gencebay'a.Albumun bukadar cabuk cikmasi sasirtti beni.
Tabiki bu bambaska birsey.bizler zaten biliyorduk bunlari.ama Gencebayin bunlari bizlere bir album halinde sunmasi harika birsey.
evet bazi arkadaslarin dedigi gibi biz daha coklarini biliyoruz.Kimbilir belki ikincisi'de nasip olur...
Halimi dostlara bir sor istersen
Bence sorma gel gör istersen
Ben sana yangin ben sana vurgun
Ask ne mübarek sev gör istersen

http://www.gencebayfan.de.vu

Hasan Osman

Post by Hasan Osman » 15 Jun 2007, 12:01

Selam Gönül Dostlari.

Ben bu Foruma yeni üye oldum. Ismim Hasan ve 30 yasindayim. Belki inandirici gelmeyebilir size ama 12 yasindan beri Orhan Gencebay hayraniyim...veya hastasiyim desem daha dogru olur.

En büyük hayalim birgün onunla karsi karsiya gelmek. Bence Türkiyede en büyük müzik adami odur...

onu cok seviyorum. Ve simdi bu Film Müzikleri albümü cikmis diye duydum ve sevincten havaya uctum. Yillardir böyle bisey yapmasini bekliyordum. Benim suan tek sorunum yurtdisinda olusum ve bu albümün burda daha henüz cikmadigi...

Insallah kisa zamanda bende bu albümü dinleme sevincini yasayabilirim.

Sizlere bir sorum olacak degerli gönül dostlari:

Albümdeki "Batsin Bu Dünya" parcasi enstümental mi??

Hepinize selamlar
Berhudar olun...(babamizin deyimiyle...)
Eger aska bir ceza verebilseydim,
benim gibi onunda sevmesini isterdim

genex
Site Admin

Post by genex » 15 Jun 2007, 12:07

Hoşgeldin forumumuza,
albümdeki batsın bu dünya enstrumental ve filmde kullandığı gitarlı versiyonu. Umarım kısa zamanda albüme kavuşursun. tam arşivlik bir albüm.

Hasan Osman

Post by Hasan Osman » 15 Jun 2007, 12:19

Bilgi icin tesekkür ederim dostum. Keske "Batsi Bu Dünya" filminin sözlü versiyonu da olsaydi. Filmde cünkü söylüyor. Neyse olsun. Yinede sahane olmustur. Orjinal kayitlar her zaman süperdir.

Albümün kalite düzeyi nasil?? Yani sarkilarin orjinal kayitlari yapilali yillar olmus. Dinlerken bazi bozukluklar varmi?

Selam
Hasan

genex
Site Admin

Post by genex » 15 Jun 2007, 14:12

Bütün eserlerin kalitesi iyi. güzel temizlenmiş çünkü. Hepsinin tadı ayrı biz ismaille sıralama yapalım dedik baktık ki neredeyse hepsini yazıyoruz. Kafadan 2. CD tamamıyla güzel.

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 15 Jun 2007, 14:17

Albümde Hatasız Kul Olmaz dışında tüm şarkılar enstrümantal.

Ne dikkatimi çekti biliyor musunuz? Bu albüm başlıbaşına bir müzik okulu. Bir insan müzik hakkında birşeyler öğrenmek istiyorsa 12,5 lira karşılığında herşeyi bu albümden öğrenebilir. Özellikle de Dirilişe Doğru muhteşem. İlk kez dinliyorum bunu ve bayıldım
Hepimiz Mehmet'iz Hepimiz Türk'üz

http://mtiryaki.blogcu.com

Hasan Osman

Post by Hasan Osman » 15 Jun 2007, 14:32

Fiyatida cok cazip. 12,5 lira gercekten cok güzel bir fiyat.

Arkadaslar agzimi iyice sulandirdiniz. Ah su albümü bir elimde tutabilseydim...

Berhudar olun.

genex
Site Admin

Post by genex » 15 Jun 2007, 15:38

Bu sefer albümün üstünde standart bir fiyat yazmıyor. Aldığınız yere göre değişiyor. fiyat aralığı 11-13 YTL dir. :)

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 15 Jun 2007, 19:41

Adiler 15 e 2 cd birden aldım etti 30...Ama babaya feda olsun...Biz enayi pozisyonuna düştük...Ama nasıl düşmem birader projeler diye bi tarafımızı yırtarken 3 e 5 e mi bakacaktık...
Girdim kaç para dedim 15 dediler ver 2 cd dedim ve ayaklarım yere basmıyor adeta uçuyorum...Arabaya 5 dk. lık mesafe...Bindim taktım cd yi...En ağır viteslerle kanto vaziyeti halleriyle melankolik melankolik geldim evin önüne....

Arabadan bir inebilsem yukarda devam edeceğimde inemiyorum bi türlü...
Bi şunu bide şunu derken ilk cd yi devirdik evel allah...

Eve çıktım devam edicem...Evde völüm yükselmek yasak bebe uyuyor dediler...Tekrar aşağı in ...Arabayı çalıştır sotaya çek ...Ses ver..Derken
2.ci cd de tamam...

Bu arada albüm tam bir arşiv niteliğinde ...Bizler için süper ama merak ediyorum buna klip çekilebilir mi...Yada radyoda dinleme imkanı olur mu...Herhangi bir cafede ve benzeri diğer mekanlarda çalar mı...

Ticari kaygı taşımadan yapılan bu albüm acaba bu reklam mantığıyla nekadar tiraj elde eder...

Bizler babamızı yüceltmek adına gerekenleri yapmalıyız...Sadece 2 cd almakla bitmez bu görev...

Gencebay projeleri hayata geçirecek bizlerde bize düşeni yapmalıyız..

En derin saygılarımla.....Berhudar olun...

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 15 Jun 2007, 19:43

ilk albümden favorilerim baba dram,pusu,gizemli baskın ve duygu karmaşası.leyla ile mecnun girişinin sonundaki ney de harika.

ikinci albümde batsın bu dünya harika.özellikle gitarlar ayrı bir alem.obua solo bana hüzün adlı eserin girişiymiş gibi geldi.ben doğarken ölmüşüm film müziklerinden favorim elektro bağlamalı 2. dramatik varsiyon.harika ötesi bir albüm olmuş.estarabim'in dediği gibi resmen müzik dersi.

ikinci film müziklleri albümünü sabırsızlıkla bekliyoruz.bazı çok istediğim film müzikleri(aşkımızın duası eserinden türetilen dertler benim olsun film müzikleri,bir araya gelemeyiz filminde hülya koçyiğiti tekneyle kaçırıp samsundaki evine götürdüğü sahnelerde bolca çalan film müziği,ben o zaman ölürüm enstrumantal,seni buldum ya kanunlu şöför filmi versiyonu,bir araya gelemeyiz filminde boğaza karşı çay içerken çalınan gitar solo film müziği,çilekeş introsu ile başlayıp başka bir müzikle devam eden dertler benim olsun film müziği vs..) bu albümde yoktu.tabi bir albüme gencebay'ın bütün film müziklerini sığdırmak imkansız. onlar da inşallah ikincisine.
Last edited by topraktan bir can on 16 Jun 2007, 07:23, edited 1 time in total.

asteca
Yeni Üye

Post by asteca » 16 Jun 2007, 02:45

Baba Allah Senden razı olsun. Başka da bişi diyemiyorum.

doğanbirpişman

Post by doğanbirpişman » 16 Jun 2007, 12:23

Öncelikle harika bir yapım oldu bu bizlere..bizlerin sitelerde hep film müzikleri işte enstrümental diye kötü kayıtlar ile dinlediğimiz şarkıların altyapılarını süper kalite ile gencebay gönül dostlarına sunmuştur..bu albüm büyük ihtimalle sayın gencebay tarafından albümlerini alan bunca yıldır kendisini hayat biçimi bir kaynak bir abi bir baba örnek kişilik olarak seçen biz gönül dostlarına ikramı gibi bir şeydir..harika olmuştur..inşallah devamı gelecektir.sanıyorum bir çok müzisyen arkadaşlar şimdiden altyapılara eşlik edip kayıtlarını yakında bizlerle paylaşacaktır..
Birde diğer arkadaşlardan okuduğum kadarı ile bir mesajı var sayın gencebayın doğru bir tespittir ama bu mesaj aslında her parçasında gizlidir tabi anlayana...arabesk kelimesi sayın gencebay için bir ölçü bir kavram değildir..kendi müziğini yapmış türk müziğini zenginleştirmiştir..dikkat ederseniz parçaların önemli bir çoğu batı altyapılarına düzenlemelere uygundur.ve bunun geçmişte müthiş örnekleri vardır..bence bütün arabeskçiler bir araya gelse üstadın bir parçası kadar değerli eser ortaya koyamazlar..
ben albümün siparişini verdim ..başka birinden dinledim çok beğendim..ihtiyaçtı...iyi oldu...
inşallah bir dahaki albümde kabahat seni sevende adlı parçanın film versiyonunu bekliyorum..

sağlıcakla kalın..
berhudar olun..

Hasan Osman

Post by Hasan Osman » 05 Jul 2007, 16:52

Arkadaslar!! :D :D Sevincimden ucuyorum. Su an elimde Orhan Babamizin "Film Müzikleri" albümünü tutuyorum. Birazdan keyifle dinlemeye baslayacagim.

Dinledikten sonra yourumlarimi yazacagim. Tutmayin beni....

Görüsmek üzere :wink:

Hepinize selamlar

Hasan

Post Reply