"Ziyankar" şarkısının hikayesi...

Albümleri ve Şarkıları Hakkında Görüşleriniz.

Moderator: Yöneticiler

Post Reply
serhat_izmit
Kıdemli Üye

"Ziyankar" şarkısının hikayesi...

Post by serhat_izmit » 17 Sep 2006, 04:15

orhan gencebay bir film setindedir. rol arkadaşı müjde ar acı bir haberle sarsılmıştır. yakın bir akrabasının ölüm haberini alınca gencebayın omzuna hafiften sarılarak bir teselli bulmaya çalışmaktadır. başta gencebay ve etraftakiler gerekli teskin çabalarını göstermişlerdir. fakat sonra rol arkadaşının gencebayın boynuna sarılmış fotoğrafları medyada bir kaç kendini bilmez magazincinin gayretleriyle çarpıtılmış bir şekilde yer almıştır. bu durumdan eşi sevim hanım fena halde rahatsızlık duymakta ve gencebayı tekzipte bulunmaya zorlamaktadır. diğer yandan rol arkadaşının böyle bir durumda rahatsızlık duyacağıda açıktır. iki arada bir derede kalan gencebay fena halde sinirlenmiş ve sevim hanımla kısa süreli bir gerginlik yaşamıştır. işte bu haleti ruhiye ile alıp sazını yapmış besteyi orhan gencebay...
---

Arkadaşlar bu yazıya bir sitede rastladım, doğru mu bilmiyorum.
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

mecnun murat
Kıdemli Üye

Post by mecnun murat » 17 Sep 2006, 08:59

arkadasım güzel yazmıssın da doğru olup olmadıgını bılmeden buraya yazman bence yanlıs..
İSTE ŞU DÜNYAYI 'ZAMANI DURDURAYIM'

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 03 Oct 2006, 08:26

Hikaye doğruymuş. Elimdeki bir röportajdan tesadüfen öğrendim.

Hiç mi kavga edip ayrılık yaşamadınız? Dürüst olun lütfen. Çünkü Orhan Gencebay dürüsttür.
Sevim Emre-Hep başkaları yüzünden sürtüşme olmuştur. Ben kindar değilimdir, hemen yanına gelirim zaten, barışırız.
Orhan Gencebay-Ben tartışmaları uzatmak istemem. Kızgınlığım çoğu kez bende kalır. İşin büyüyeceğini anladığım an terkederim orayı. Sevim de kısa süre sonra
sevgiyle gelir ve unutur gideriz.
Sevim Emre-Yalnız bir keresinde bir kırgınlık yaşadık. Çok büyüktü. Film çekiliyordu. Benim bilmediğim bir şeyler olmuş. Müjde Ar’ın o gün yeğeni ölmüş. Bir de fotoğraf var. Müjde’nin ağlarken Orhan’a sarılmış fotoğrafları çekilmiş. Biz de tatildeyiz. İnsanlar bir tuhaf bakıyorlar bana. Sonunda bir arkadaşım gazeteyi gösterdi. Aaa, Orhan, Müjde’ye sarılmış. Gayet samimi. Bir de "Bal gibi aşk" diye başlık. O kadar birbirimizi seviyoruz ki öyle bir yazının çıkması mümkün değil. Çok hırçınlaştım. "Tekzip ettireceksin" dedim. Orhan anlattı olayı ama ben
çok üzülmüştüm. Aslında Orhan çok düşüncelidir, sırf ben rahatsız olurum diye pek çok filmden aşk sahnelerini çıkarmış ya da hafifletmiştir. Orhan’a müthiş güvenim var. O kadar ki, bugün bir tek kadın çıkıp "Ben Orhan Gencebay’la birlikte oldum" diyemez.
Orhan GENCEBAY

sarp
Yeni Üye

Post by sarp » 20 Oct 2006, 21:07

vay be :shock:
abi nerdeyse Babanın aldığı her nefesten haberiniz var :D
Ayrılık var ufukta
Kavuşmak yok bir daha
Kendimizden geçelim
Vur tellere Orhan Baba

Buqra
Yeni Üye

Post by Buqra » 29 Oct 2006, 19:09

sarp wrote:vay be :shock:
abi nerdeyse Babanın aldığı her nefesten haberiniz var :D

ELLerine SaqLık " Serhat_izmir " ßiLqiLendirdiqin iCin Te$ekkürLer !
Buqra Demir !

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 29 Oct 2006, 21:29

Rica ederim. Ama bir harf yanlışlığı olmuş, ben izmittenim.
Orhan GENCEBAY

Post Reply