Orhan babamızın en güzel filmi

Filmleri, Tv.Show' u, Reklam Filmi.

Moderator: Yöneticiler

Post Reply
gencebaykolik
Yeni Üye

Orhan babamızın en güzel filmi

Post by gencebaykolik » 26 Jul 2007, 19:40

merhaba arkadaşlar yeniden karşınızdayım ben şimdi sizlere orhan babamızın en çok sevdiğiniz,çok beğendiğiniz ve izlemeye doyamadığınız filmini soruyorum ilk cevabı da ben vermek istiyorum ben Orhan babanın "leyla ile mecnun" filmini çok seviyorum çünkü Orhan babamızın çevirdiği ilk ve son tarihi filmdir çocukluğumda bu filmde ağlardım Orhan babamız "allah bizimledir" şarkısını söylüyordu ya filmin bir bölümünde o bölümde hep ağlardım birde filmin sonunda leyla ölüyor ya işte o zaman yine ağlardım evet şimdi sıra sizde Orhan babamızın en çok sevdiğiniz bir filmi varsa yazın hatta neden o filmı sevdiğinizi de yazın :D
http://www.orhanamak.forumlari.net/orha ... rumu-f459/
orhan gencebay hayranlarının yeni buluşma noktası.

yalnız
Yeni Üye

Post by yalnız » 26 Jul 2007, 20:15

slm.gencebayın yapmış olduğu tüm filim dizi yani hepsini çok severek izlerim ayrım yok. Nedeni; Gencebay gibi kalitelisi yok hepsinin yeri ayrı hepsini defalarca seyretsem her birin den ayrı bir ders ayrı bir anlam çıkar bilen bilir hepsinde hayada dair çok şeyler vardır.Benim icin hepside güzeldir bu nedenle her pazar kanal1 de her hafta filimlerini kaçırmam.tşk

asteca
Yeni Üye

Post by asteca » 28 Jul 2007, 15:01

Orhan Gencebayın en çok sevdiğim filmi BİRARAYA GELEMEYİZ dir.Nedeni ise 1.hülya koçyiğitin sevdiğim kıza çok benziyor olması
2.aynen filmde olduğu gibi sevdiğimi ona söyleyememiş olmam
3.ve bu aşkımı ona söyleyemediğimden ötürü kendimi saza vermiş olmam ve tıpkı orhan gencebayın filmde yaptığı gibi onun için besteler yapmış olmam.
yaptığım besteyi de kişisel çalışmalarınız bölümüne ekleyeyim isterseniz.

not:bu anlattıklarım tamamen gerçektir

tecoo

Post by tecoo » 29 Jul 2007, 01:15

ya tabii hepsi ama çilekeş'in ayri bir yeri vardır hele çilekeş şarkısını söylediği zamanki sahne o daha bitirilmemiş evde kızın gelip Gencebay'a başakasına ait olduğnu söylediği zaman dehşetti tam bir bunalım anıydı
insan tek basına hayal eder yek basına acı çeker tek başına ölür ben de tek başımayım

e-selcuk
Yeni Üye

Post by e-selcuk » 31 Jul 2007, 14:55

benim en sevdiğim film, ŞOFÖR
Kendine düşman olan başkasına dost olamaz
Dostu olanın kendine düşmanlığı kalmaz...

Selçuk YILDIRIM

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 31 Jul 2007, 17:06

Tek kelime...AŞKIM GÜNAHIMDIR....

Sadece o.aydoğanın rezil sahneleri hariç...O filmin diğer bir özelliği henüz

piyasada olmayan o günün şarkılarının ilk ham halleriyle okunuyor

olmasıydı...Hem çare hemde dertsin,,,elhamdilüllah,,beni biraz anlasaydın

o senmiydin gibi şaheserleri ilk defa dinliyor olmamız ve filmin hikayesinin çok güzel olması gibi...

Ama oya aydoğanın bazı sahnelerinide filme yakıştıramadım hoş değildi..

daha mütevazi bir dille anlatılabilirdi...

Gencebay_Genci

Post by Gencebay_Genci » 01 Aug 2007, 10:13

Benim için öcelikle ''Leyla İle Mecnun'' Müthiş bir hikayeyi Orhan gencebay sanki kendi mecnun muş yaşadıklarını şarkı yapmış ve filminde oynamış. Gerçekten olağanüstü bir film ben ağlatan tek film diyebilirim.
İkincisi ise ''Bir Araya Gelemeyiz'' aynı şekilde yasanmıs bır hıkaye gıbı Orhan Baba'nın oyunu mukemmel. Sarkıların geçiş yerleri ve En başta Orhan Gencebay'ın En Büyük Sır şarkısındakı efsane girişi...

Saygılar...

OG4844
Kıdemli Üye

Re: Orhan babamızın en güzel filmi

Post by OG4844 » 22 Nov 2007, 10:39

Benimde en çok beğenerek izlediğim filmlerinden biri 'Leyla ile Mecnun'. Eminim hepiniz bilirsiniz, bu filmde Sibel Can'da rol almış. Diğeri ise 'Vazgeç gönlüm'. Ama Orhan Gencebay'a en çok yakıştırdığım bayan artist ise Müjde Ar'dır.

Post Reply