Soru -Sabır Taşı-

Diğer sanatçılardan Gencebay şarkıları (Demo)

Moderator: Yöneticiler

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 11 Nov 2006, 19:47

Ben de katılıyorum yilgor abime :idea:
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

serkan76....
Yeni Üye

Post by serkan76.... » 11 Nov 2006, 23:13

Vaktim olmadığı için yazılanların hepsini hızlıca okudum.Zira Türkiyeye dönüş hazırlığındayım bu sebeple kısaca ;

Benim yorumlarım sadece bahsi geçen eserler hakkında değil.Eklemeler yapmam mümkün..,
Bu konuda forumun bu köşesini dolduracak yüzlerce kişisel vardığım noktalar var.
Bu sebeple önceki yazılarımda tekrar edeceğim gibi bu yorumlar kişisel birikime dayanmakta.!
Bağlayıcı asla değildir.!
Katılımın artması beni memnun eder.Eser adları ve diğer bilgileri taşımam daki gaye tüm gönüldostlarının iştiyakını arttırmaktır.
A.Nail Bayşu konusunda gerçekten arşivcilik adına diyebilirim ki en kapsamlı detaya sahibim.Benim ilk beş araştırma konusu olarak ele aldığım bir çalışmanın meyveleridir yazdıklarım.
En doğrusunu Üstad ! bilir.
Keza Onun aşkına derlemediğim albüm kalmadı.
Hala çıkıyor ve şaşırtıyor..Büyük insan ! Dev bir müzik adamı !
Ama hala Kervan Plk. kataloğunu 45 lik olarak 153 toplam albümden 3 eksik ile tamamlayamadım.
Herkez gibi bende soruyorum.
Nedir bu eserler ?
Kim icra etmiş ?
Kim seslendirmiş ?
...........................sorular ve yanıtlarını bulmak araştırarak yorum yapmaktan geçiyor.
A. Nail Bayşu' ya devam edeceğim.....................
* Kimi ağlar ezelden gönülde bin keder var
Sanmaki her ağlayandan daha gülen bahtiyar ''

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 11 Nov 2006, 23:34

Bu albüm daha eski olamaz.
Albüm kapağındaki grafikler o yıllarda yoktu.

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 11 Nov 2006, 23:44

serkan76.... wrote:Ama hala Kervan Plk. kataloğunu 45 lik olarak 153 toplam albümden 3 eksik ile tamamlayamadım.

Serkan abi 45likleri hemen hemen aradan çıkarmışsınız; yavaş yavaş MC'lere (kasetlere) de el atalım ne dersiniz? Bizi aşar mı yoksa :mrgreen:
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

serkan76....
Yeni Üye

Post by serkan76.... » 12 Nov 2006, 21:43

Hayır aşmaz Soner !
1- Bir yılı geçkin bir zamandır Kervan Türkiye Basımı MC Katoloğunu oluşturmuştum.İlerlemeler var fakat istediğim hızda değil.Yinede çok kötü sayılmaz..
2 - Almanya Basımı Kasetler için biraz daha kapsamlı araştırma yapmak gerekiyor.Tabiki bana göre inginç albümler var..
.........................................................................................

--Long Play olarak eksik son 4 plak kaldı.İnanılmaz ama 1000 ' in üzerinde yayınlanan eserleri ile sadece Long Play kataloğunu yüzde doksan dokuzluk bir başarı payı ile tamamlamak üzereyim.
* Bu tür çalışmalar gerçekten yılları gerektiren araştırma ve emek vermekten geçiyor.
Zira bu deteyları size verecek herhangi bir toplam liste benim bildiğim dinleyicilere aktarılmamıştır !
.............
Bu sebeple önemli.....selam ..!
* Kimi ağlar ezelden gönülde bin keder var
Sanmaki her ağlayandan daha gülen bahtiyar ''

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 13 Nov 2006, 16:00

Yerli katalogda zaten kayıp halkalar var, yurtdışıları da işe katarsak (Türküola, Minareci, Harika, Uzelli, Akbaş vs.vs.) tamamlamaya ömrümüz yetmez herhalde :P
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

okans

Post by okans » 11 Mar 2007, 16:28

arkadaşlar 09/03/2007 tarihinde saat 18:00-19:00 arasında TRT GAP kanalında yayınlanan " Yaşayan Çınarlarımız" programında " Ahmet Sezgin" anlatılıyordu.
Ahmet Sezgin konuşması sırasında Orhan Gencebay'dan da bahsetti ve
"Ben Orhan Gencebay kardeşimle uzun süre beraber çalıştım. 1965-1969 yılları arasında beraber İzmir,İsstanbul fuarları başta olmak üzere yurt içinde birçok yerde turnelere çıktık dedi."
ayrıca benim en çok duymak istediğim şeyi de söyledi
"Ben Orhan Gencebay'ın birçok eserini seslendirdim. bunlar arasında 'DERYADA BİR SALIM YOK' , 'BİR GÖRÜŞTE AŞIK OLDUM' , 'SEVEMEDİM KARA GÖZLÜM' , 'ÇALIKUŞU' , ' HER GÜNÜM GAMLI GEÇER' şimdi aklıma gelenler dedi"

okans

Post by okans » 11 Mar 2007, 16:35

Ayrıca "DERYADA BİR SALIM YOK" şarkısını 1965 yılında söylediğini ve "SEVEMEDİM KARA GÖZLÜM" ü ise 1966 yılında söylediğini belirtti.
Öyle zannediyorum ki buradaki tartışmaya 1. elden daha iyi kaynak kim olabilir artık bilemiyorum.
"DERYADA BİR SALIM YOK" ve "HER GÜNÜM GAMLI GEÇER" şarkılarının ilk seslendireni AHMET SEZGİN'di diye biliyorum
hatta "SEVEMEDİM KARA GÖZLÜM" ü de ilk o seslendirdi diye bilirim.
Aslında beni asıl şaşırttan ise " ÇALIKUŞU" şarkısnın Orhan'ın olduğunu söylemesiydi.

uyger35
Deneyimli Üye

SABIRTAŞI

Post by uyger35 » 13 Mar 2007, 00:50

SABIRTAŞI İLE SABIRTAŞI ÇATLADI AYRI ŞARLILAR.
SABIRTAŞI GENCEBAYIN BAŞKALARI TARAFINDAN EN ÇOK SESLENDİRİLEN ŞARKISIDIR.SABIR TAŞI ÇATLADI İSE YUKARDAKİ SANATCILARA İLAVETEN SELAMİ ŞAHİN TARAFINDANDA OKUNMUŞTUR.
UYGER35.

Post Reply