Gelin Birlik Olalım

Gencebaydan beklentilerimizi, isteklerimizi bu bölümde paylaşıyoruz.

Moderator: Yöneticiler

Post Reply
Erhan
Deneyimli Üye

Gelin Birlik Olalım

Post by Erhan » 26 Oct 2006, 09:45

Adım Erhan Tekin 19 yasındayım Adıyaman'lıyım Öss'ye hazırlanıyorum,Orhan Baba hayranıyım(Bu laf ona olan sevgimi bu laf mı anlatacak....Neyse...)Ben diyorum ki gelin bu siteyi güzelleştirelim...Yani daha sade ve kolay kullanılır hale getirelim.Yanlış anlaşılmasın sitemiz zaten çok güzel ama biz daha da ii yapalım...Bunu siteden sorumlu abilerime söylüyorum...Diğer üyelerden isteğimde bana biraz destek olmaları....Yani Orhan Babayı yeni tanıyanlar konusurken Orhan Baba'yla alakalı bi şey aradıklarında burda bulabilsinler herşeyi...Bİliyorum öyle kolay biş şey değil bu,biraz fedakarlık ve özveri istiyor bu ama olsun...(Sizcede öyle değilmi...)Demek istediklerimi yapmak istediğimi daha detaylı anlatacağım yakında.Siz Gönül Dostları bu fikri bi düşünün bence...Hadi eyw Sağlıcakla kalın....

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 26 Oct 2006, 16:49

Detayları bekliyoruz Erhan.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

Erhan
Deneyimli Üye

Daha güzel bir site için

Post by Erhan » 27 Oct 2006, 11:57

Ben şöyle bir şey düşünüyorum.Diyorum ki sitede "Orhan Gencebay" adlı büyük bir başlık olsun ve bu başlık altında sadece Orhan Baba'nın videoları,ses kayıtları,hayatından anektotlar,albümleri olsun;ama sadece Orhan Baba'yla 1. dereceden alakalı şeyler olsun.Bu başlığın alt başlıkları da şuna benzer şeyler olsun:
Klipleri:(Zaten fazla klibi yok filmden alınma videolar olmasın ama...)Albümleri:(Albümlerinin çıkış tarihi,albümdeki şarkılar ve bu şarkıların sözleri albüm kapaklarıyla birlikte...)
Hayat Hikayesi:(3-4 farklı yorumla anlatımla...)
Güncel haberler(burda da Orhan Baba'yla alakalı çok sıcak haberler olsun mesela;popstardaki haberler olabilir ordaki videolar olabilir ses kayıtları olabilir...ve herkes duyduğu haberleri yorumları buraya yazsın hemen)Diğer Videolar:(Onunla alaklı diğer videolar mesela bayramlardaki tv yayınları olabilir,Orhan Babanın saz beğendiği vidolar olabilir....)
Filmleri:(Bütün filmleri olsun bu başlıkta,oyuncular ve yönetmenlerin isimleri de olsun...)

Arkadaşlar biliyorum bunaları yapmakk biraz zor ve zaman istiyor ama bizim için çok önemli bunalar.Eğer böyle yaparsak Orhan Baba'yı daha ii anlatabiliriz insanlara ve biz de daha rahat ederiz.Ben bilgisayarıma format çekmek istiyorum ama yapamıyorum:Çünkü o kadar önemli şeyler varki onaları kaydedemeyip onaları bi daha bulamam korkusuyla yaşıyorum.İnsanlar bana Orhan Gencebay'la alakalı bi site sorunca bu sitelerimizin ismini veriyorum ama arkadaşlarım sıkılıyorlar bu sitelerde çünkü ulaşmak istedilekleri şeyleri bulamayınca ya da geç bulunca daha da önemlisi çoğu bilgilerin bu sitede olmaması onarın bu siteye bir daha girmemesine ve Orhan Gencebay'ı tanıma istekerlerini kaybolmasına neden oluyor.

Evet bunalar kabataslak anlatmak istediklerimi ifade ediyor...

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 27 Oct 2006, 17:56

Arkadaşlar bu kadar çabanın(ki daha bişey yapmadık,inş daha çok şeyler yaparız...) asıl amacı Orhan Baba'nın da yapmaya çalıştığı şeye biraz katkıda bulunmak.Özellikle gençlerde olmak üzere insanlarda çok büyük bir yozlaşma ve asimile olmusluk var.Biz buna duyarsız kalamayız.Bence bizim bu konuda yapabileceğimiz en güzel yol belkide elimizden bişeyler gelebilecek en güzel yol müziğimize sahip çıkmak,onu korumak.Orhan Baba'nın Türk müziğine katkılarını hepimiz biliyoruz,gerçek bir doğayen olduğunu...Bu yüzden onu tanıtmak ve onu sevdirmek(tabi daha çok müzikal açıdan) için elimizden geleni yapmalıyız.Benim birlikte yapmak istediğimiz bu şeylerin asıl gayesi bu,bilmiyorum siz ne düşünüyorsunuz...Ben yarın öbür gün çocuğum olduğunda onun böyle yozlaşmış bir toplumda kendini arama özünü arama çabaları içerisinde kaybolmasını istemiyorum...Biliyorum belki bu düşüncelerim bazılarımıza göre çok abartılı ya da felsefe doluymus gibi görülebilir;ama bunlar benim gerçekten aklımdan geçiyor ve altında hiçbir ima veye mecaz yok...

Erhan
Deneyimli Üye

Güncelleştirme çabalarımız

Post by Erhan » 28 Oct 2006, 14:19

Arkadaşalar bunları yaparsak bu felsefelye yılardır emek vermiş abilerimiz içinde güzel bir başlık yaparız ve onlara saygımızı daha iyi göstermiş oluruz.Mesela bizim burda(Adıyaman'da) Murat abimiz var.15 metrekare bi mekanı var.Orada güzel şeyler yapıyoruz.Murat abi çocukluğundan beri Orhan Gencebayla alakalı ne bulmuşsa saklamış.O kadar büyük ve değerli bi arşivi varki inanamazsınız.Bu arşive ve mekanına 300 milyar peşin para vermişler 2 yıl önce Murat Abi yok demiş.Ayrıca kalbide çok kırılmış:Bu emeğin bu sevgini parayla satılamayacağını anlatamadığını düşündüğü için.Haksızda değil hani.Belki kendinden sonra bu emeğe sahip çıkabilecek bi gönül dostu bulurda ona verir belki...Ayrıca burda bi Bayram Abimiz var bağlamada harikalar yapıyor.Onla da daha iyi kaynaşabiliriz....Benim internetle eskiden aram yoktu,internetimde yoktu ayrıca (Murat Abinin yanındaydım hep aklıma bile gelmiyordu internette bişeyler yapmak fikri...);ama artık bundan sonra daha etkin olmaya çalısacam...Ne düşünüyorsunuz...

Post Reply