Piyasada Albüm Halinda Bulunmayan Eserleri..

Bazıları gerçek bazıları efsane eserler. Bildiklerinizi bu bölümde tartışabilirsiniz.

Moderator: Yöneticiler

genex
Site Admin

Post by genex » 18 Feb 2005, 10:07

Arkadaşlar ufkumufuk kolikler sitesinde şöyle bir cevap yazmış. Bu konuylada çok alakalı olduğunu düşünüyorum.

medyadan yansiyan haberlerden ziyade piyasada bulunmayan bazi parcalari akbas muzik korsan olarak yayinladi. piyasada olmayan mp3lerini birbirlerine verenler sevinebilirsiniz bakin simdi herkes faydalanacak. ama bundan zarari kim goruyor? isterseniz bunu da biraz dusunun. evvelsi gun Altan gencebay ile gorustum kendilerinin bu durumdan cok ranatsiz oldgunu belirtti. mp3 ler konusunda buyuk rahatsizlik var. kendisiyle baglama agirlikli bir enstrumantal album fikrini de gorustuk. boyle bir dusuncenin oldugunu ama malum gencebayin cok titiz oldugu icin surekli erteledigini ama bu konu ile ilgili babasi ile tekrar gorusecegini soyledi. altan beyde bizim gibi bu tur calismalari istiyor ve babasiyla surekli fikir alisverisindeler. film muziklerinin her seyini hazirladigini ocakta cikarmak istedigini ama olmadigini soyledi. ama en kisa zamanda piyasaya cikaracagini belirtti. simdilik bu kadar gorusmek uzere. berhudar olun

isocity
Site Admin

suclu

Post by isocity » 19 Feb 2005, 10:11

tabi :x suclu yine gonul dostlari oldu. biz demedikmi arkadas bunu siz yapin baskalari bunun kaymagini yiyecek diye. yani bu kayitlari gonul dostlari elden ele dolastirdi diyemi akbas muzik bunlari basmis. yada onlar aramis bulamamislarda bizim sayemizdemi ellerine gecmis. yani peessss.
off off huseyin biz neler anlattik onlara onlar nelerle ugrasiyorlar...

burhansenkal
Kıdemli Üye

Sitemdir....

Post by burhansenkal » 22 Feb 2005, 01:07

İnce bir sitem Orhan Baba ya.
İşte bu kadar yürekten,ince düşünen gönül doslarıyız.
Ne olur sanki bu eserler Orhan baba vasıtası ile ortaya çıksa.Niye bu kadar hasretiz. Hasret çekmeye mahkumuz.
En azından güvenli bir ortamada,güvenerek bu şarkıları dinleyemezmiyiz.

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 23 Feb 2005, 21:58

Dostlarım biliyorsunuz uzun zamandan beri hep bu tür konularda sıkıntı çekiyoruz. Sizlere canı gönülden hak veriyorum.Benim ve dostlarımın geliştirdiği bir mantık vardı " paylaşım merkezi" merkezimiz halen açık, çalışmalarına devam ediyor.Lakin benim amacım bunu geliştirmek.Çünkü nette şarkı yayımlamak, bi o kadar zor( maddiyat, server vs..vs..) ve bi o kadar sakıncalı.Bunu soner abi çok iyi izah etmiş.Aslında izah edilmesinde gerek yoktu.Çünkü vardı zaten bu husus.Ama genede ne yardan geçebiliyoruz, ne serden.Yayınlamasak olmuyor.Yayınlarsak hiç olmuyor.Vermesek adımız bencile çıkıyor, vermek istiyoruz veriyoruz oda olmuyor.Ben mp3leri kargoyla göndermede bir sakınca bulmuyorum.İsteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü ...
Bu güne kadar bir çok gönül dostuna kargo ile cd gönderdim.hem saatlerce internette dolaşmaktan kurtuluyorlar, hem koca bir arşive bir maille sahip oluyorlar vs..vs.

bence Paylaşım Merkezi( Gencebay Share Center) mantığını yaşatmalıyız, geliştirmeliyiz.İzninizle ben bu görevi sürdürmek istiyorum.Gönül Dostlarım çok memnun kalıyorlar.Bu sistemin maliyeti çok düşük olduğu gibi kimseye zararıda yok.Çünkü bu sistemi açmadan önce anket yapmıştım, başka Siz Abilerim olmak üzre bir çok gönül dostunun onayını almıştım. Sistem rağbet görmüyor sanmayın.Tıkır Tıkır işliyor.bir gün sistemin admin şifresini vereyim gelen istem mesajlarını bi okuyun, sayfalar dolusu.Sıfr bu işlerle ilgilensin diye bir kaç arkadaşım seferber olduk cd çekme işlemlerine aynı şahıs, kargoya vermeye ayrı şahıs, nette online ilgilenmeye ayrı şahıs bakıyor.Bu Benim için hem bi uğraş, hem yardım hemde yalnış anlamayın eğlence oluyor.Hoşuma gidiyor yurdun dört bir tarafına cd dağıtmak:) artık kargocularla arakdaş oldum:)ne zaman gitsem çayım geliyor... Neyse uzatmayayım mesele bu.Siz ne düşünüyorsunuz ?...

http://www.share.gencebay.de.tc
bilmeyen gönül dostları bakabilirler, saygılarımla...
Ömer Faruk EROL - http://www.gencebay.de.tc

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 11 Mar 2005, 02:58

İSMAİL(İSOCİTY)E KATILIYORUM.. GENCEBAY HOCAMIZ BU BULUNMAYANLAR MESELESİNİ HİÇ OLMAZSA ON YIL ÖNCE HALLETMİŞ OLMASI LAZIMDI..ELİMİ VİCDANIMA KOYUP HAKKANİYETE GÖRE YORUM YAPMAK ZORUNDAYIM.. İNSANIN YARATALIŞ NEDENLERİNDEN BİRİDE BU DEGİLMİ ZATEN...OLMADI.. OLAMADI.. ABİMİZ GEC KALDI...SAKIN OLAKİ BUNUN YÜKÜNÜ NETDE TER AKITAN EMEK VEREN DOSTLARA YÜKLEME GİBİ BİR TALİHSİZLİGE DÜŞÜLMEZ İNŞ....Kİ ZANNETMEM,, OLSADA ABİMİZ ACIKTAN DEMEZ...

AMA NİYE......? ONLARCA MAİL GÖNDERİLİYOR,O KADAR GÖRÜŞMELER YAPILIYOR,O KADAR FAKS ,TELEFON,......

NE OLURSA OLSUN,BENDE BELİRLİ GÜVENLİK TEDBİRLERİ ALINARAK NETDEN BULUNMAYANLARIN PAYLAŞILMASINDAN YANAYIM...BİZDEN ÖNCE ACIKTAN ULAŞILABİLECEK BİR YAPI OLUŞTURMAYANLAR, ŞİMDİ BUNUN İÇİN EMEK VERENLERE SAKIN OLA YÜKLENMESİN...
BEN İNANIYORUMKİ NET DÜNYASINDA EMEK VEREN BU İNSANLARIN NAZARININ SOGUMASI, GERİYE CEKİLMELERİ,NORMAL HAYATDAKİ İLGİYİDE ETKİLER,,, CÜNKÜ SON BİR KAÇ YILDIR NETDEN EMEK VEREN İNSANLARIN VESİLESİ İLE NERDEYSE GENCEBAY HOCAMIZIN BAZI KONULARDA REKLAM YABMASINA BİLE GEREK KALMADI,,,BİR ANLAMDA..

BEN GENCEBAY ÖGRETİSİNDEN,DOGRULUK HER SEYDE OLGUNLUKTUR,HER SEYDE TEK YOLDUR,DÜSTURUNU ALDIM..DOGRU BİLDİKLERİMİ YAZDIM.. SÜRCÜ LİSAN OLDU İSE AFFOLA..

AMA KOCA YÜREĞİMİZ,PİRİMİZ,GEC KALDIN.... :oops:
AMA VAKİT GEC DEGİL...
HAYIRLI UZUN ÖMÜRLER PİRİMİZİN OLSUN İNŞ....

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 02 May 2006, 15:13

Arkadaşlar şu başlığa şöyle bir göz gezdiriyordum ki, neler konuşmuşuz.. Tam bir sene geçmiş aradan.. Galiba en iyisi herşeyi oluruna bırakmakmış. Bunu zaten o zaman da söylemişim, "doğal akışına bırakalım" diye... Bakın, bugün orhanabi.net'te piyasada bulunmayan herşey paylaşılıyor. İnsanlar istedikleri kadar bireysel olarak (haklı veya haksız nedenlerle) paylaşmaya yanaşmasınlar, bugün artık o zincir kırılmış vaziyette... Buna müdahale edilemez...

İşin etik yönün önceki mesajlarımda 4 madde halinde sorgulamışım... Kafam hâlâ rahat değil. Ama bunları tartışmanın da artık bir anlamı kalmadı.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 02 May 2006, 15:27

haklısın soner.....

HASAN
Kıdemli Üye

re

Post by HASAN » 08 May 2006, 14:00

Yasakresim kardeş yanlış anlaşıldığını ifade ediyor.Kardeş kusura bakma ama seni yanlış da olsa hiç anlamadım............
Onu Anlamak Sanattır

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 09 May 2006, 18:27

Geçmişteki çelişkilere vakıf olsaydın, yanlış veya doğru herhangi birşey muhakkak anlardın kardeşim...
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

bensevdimdeneoldu
Yeni Üye

Post by bensevdimdeneoldu » 15 Jul 2006, 13:48

Arkadaşlar ben bu şarkıların hep birden değil de, tek tek sindire sindire paylaşımı taraftarıyım. Sonuçta bu eserleri ne kadar arasak da bir çoğunu bulamayabiliriz. Paylaşımın karşılıklı güvene dayalı olduğunun farkına vardığımızda ve bunu güzel bir şekilde başardığımızda sanırım pek bir sorun kalmayacak. Ayrıca piyasada olmayan belki de hiç olmayacak eserlerin sadece gönül dostları arasında paylaşımı benim fikrimce korsana dahil edilemez. Özrünüze sığınarak hepinize selamlar...
Bağrımda Bir Ateş Var, Ne Bileceksin...

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 15 Jul 2006, 14:01

Geçenlerde Hüseyin kardeşimlede konuştuk bu konuyu.Orhangencebayve.biz sitesinde eskiden bu tür şarkılara rastlanırdı.Adamlar'ın bu parçaları alarak İzmir'de sattıkları görülmüş anlıyacağınız Korsan kaset olarak halkımıza satmıştır.Bu tür şarkılar piyasada bulunmadığı için peynir Ekmek gibi gitmiştir.Aramızda paylaşmaya gelince bu konuya önceden değindik ve kararımız Gönül dostları ile aramızda paylaşmaktır.Zamanla herşey olur.
Onu Anlamak Sanattır

mecnun murat
Kıdemli Üye

Post by mecnun murat » 29 Jul 2006, 18:26

haklısın hasan kardesim.aramızda paylasmak en iyisi.
Last edited by mecnun murat on 03 Nov 2006, 15:20, edited 1 time in total.
İSTE ŞU DÜNYAYI 'ZAMANI DURDURAYIM'

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 25 Aug 2006, 18:58

Arkadaşlar full mp3 olarak Lütfen paylaşım yapmayalım.. Korsan olarak fahiş fiyatlara satıyorlar.. Bilginize.

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 25 Aug 2006, 19:48

nasıl olacak aramızda paylaşımla mı?
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 26 Aug 2006, 08:42

Özel PM ile.. Burada paylaşılanlar tanımadıklarımızada rahatlıkla ulaşır.. Bu durumda korsana davetiye çıkar. ama özel mail vs.. gibi haberdar olursak birbirimizden en azından kıymet bilenlerin elinde olur..

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 26 Aug 2006, 10:34

Buraya yazdım ama neyse..

Meğer Sevmek Pek Yalanmış - Bakın kimde okumuş :)

http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=2149777

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 26 Aug 2006, 16:05

sözleri varmı bu eserin
Orhan Gencebay

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 28 Aug 2006, 11:06

miyagi

selam arkadaslar

Post by miyagi » 16 Oct 2006, 21:51

Ben forumunuza yeni üye oldum, gercektende ciddi sekilde emege saygi gösteren birileri oldugunuzu düsünüyorum.
Ben almanyada yasiyorum, herkez gibi bende hasret cekiyorum. Aradiklarimi internet araciligiyla bulmaya calisiyorum, daha dogrusu piyasada olmayan eserleri. Burda eskicileri dolassamda nafile, türk plaklari yok.
Benim isyanim Orhan abiye, neden bukadar degerli eserlerini toparlayipda piyasaya sürmüyor? Belki birgün kismet olurda bende cok zor bulunan o güzel eserlerini dinleme imkanini bulurum umuduyla herkese selam ve saygilar.
Sayet elime gecen eserler olursa paylasmak isterim sizlerle, ama anladigim kadariyla P.M. atarak. Olursa herzaman paylasirim.

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 17 Oct 2006, 00:11

hoşgeldin miyagi kardeş
Orhan Gencebay

Post Reply