Tartismali,Az Bilinen Sarkilar

Bazıları gerçek bazıları efsane eserler. Bildiklerinizi bu bölümde tartışabilirsiniz.

Moderator: Yöneticiler

Post Reply
yasakresim
Kıdemli Üye

Tartismali,Az Bilinen Sarkilar

Post by yasakresim » 26 Jan 2005, 15:26

Dostlar,Gencebay'in mi degil mi diye tartistigimiz ve sonunda Gencebay'a ait olmadigi kanisina vardigimiz sarkilarin disinda; bir de yine tartistigimiz fakat bir kaniya varamayacak kadar az bilgi sahibi oldugumuz sarki isimleri var.Ve bunlar ismen dolasiyor ortalikta,dinleyen yok,söz yok,ses yok,plak yok,kanit yok.

Gelin burada bunlari tartisalim.

Benim simdilik aklima gelenler,

-Veremli Kiz
-Kırılan kalplerimiz
-Felsefe
-Kumsaldaki Sandal
-Boş koydun kucağımı
-Gönül yarası
-İbadet eder gibi
-Bir aşk hikayesi
-Aşkımız son bulacak
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

bir_zaman_aglayip
Kıdemli Üye

Post by bir_zaman_aglayip » 26 Jan 2005, 16:48

Valla Sonerciğim benim elimde 1 albümlük bi kaset var.
İçlerinde olsada aşkın (ölüm çemberi) , öğretebilsem, sözlerin birden değişiverdi şarkıları var. Kasetin ismi AVRUPA ÖZEL.....

Valla bütün şarkılar tartışmaya açık ama gencebay olmadığıda kesin ortada.....

İsteyenlerle paylaşabilirim.....
HA BEN SANA YOLLANMIŞIM, HA MUHAMMED MİRACA

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 26 Jan 2005, 17:06

Dostum saydığın şarkıların hepsini Gencebay_63 (ibrahim) kardeşimiz 1 sene önce orhangencebayve.biz'e verdi.Biz de indirdik dinledik.Kendimiz bazı çıkarımlar yaptık.Yetmedi,sorduk soruştuk.Saydığın şarkıların hiçbiri gencebay'a ait değil ve söyleyen de gencebay değil.Emin olabilirsin.şüphesi olan ,Gencebaycılığını bir daha gözden geçirsin...Her seferinde bu şarkı isimleri önümüze çıkıyor ve ben sıkılmaya başladım.Evet dostum Erhan emin olabilirsin. :wink:
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

serkan76....
Yeni Üye

Post by serkan76.... » 26 Jan 2005, 18:09

Sevgili SONER..!
VEREMLİ KIZ ile ilgili kati görüşlerimi açıklayıcı bir şekilde ifade ettim.Daha tamamlayacak var ise lütfen yazsın.Okuyan gönüldostları umarım bir fikir edinmiştir..!

Diğer sıralanan isimlere gelince ; bu gibi isimlerin kafa karıştırmaktan başka bir niteliği yok..Ben bunların tartışılmasına karşı değilim ama tekrar tekrar duydukça - okudukça, gelinen bu noktada ; bizleri belirsizliğe iteceği açık..Bu konulardaki çabalarımızın ne denli etkin olduğunu zaten biliyorsun..! Yinede bilgisi olan gönüldostlarının mesajlarını bekliyeceğiz..

Bu listede ki BİR AŞK HİKAYESİ ise ; ORHAN Abimizin bir eseri..SEMRA ATILAY seslendirmiştir..
Örn. mısra :
'' Bir kış günü başladı bu hikayemiz .
Çılgın gibi seviştik hergün ikimiz.
Felek bizi kıskandı bir tuzak kurdu.
Hasta oldu sevgilim inleyip durdu ''...
* Kimi ağlar ezelden gönülde bin keder var
Sanmaki her ağlayandan daha gülen bahtiyar ''

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 28 Jan 2005, 13:37

Serkan abi,"Bir Aşk Hikayesi" de böylece muamma olmaktan çıktı :)
Teşekkürler....
Image
Atatürk, 1933

b-aykent

Post by b-aykent » 28 Jan 2005, 17:46

hatta bu plağın arka yüzünde garibin çilesi vardır onun da söz ve müziği orhan abimize aittir.şöyleydi şarkının başı;
garibin çilesi dolar mı bilmem
açılmadık güller anam solar mı bilmem

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 29 Jan 2005, 13:50

:wink:
Image
Atatürk, 1933

Post Reply