dertlerimi senden aldım

Bazıları gerçek bazıları efsane eserler. Bildiklerinizi bu bölümde tartışabilirsiniz.

Moderator: Yöneticiler

Post Reply
martt
Kıdemli Üye

dertlerimi senden aldım

Post by martt » 13 Feb 2005, 17:38

dertlerimi senden aldım isimli eserin ben aslında hangi albümde olğunun anlaşılması açısından böle bir soru yönelttim
Last edited by martt on 31 Dec 2005, 01:02, edited 1 time in total.

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 13 Feb 2005, 18:24

dertlerimi senden aldım kime satayim,felek seni yar eyledi nasıl atayim,gençlik elden gitti ömrüm boşa geçiyor,felek ele geçmiyor ki gidip çatayım... hasta olan derman arar aşkı aramaz,aşık olan yardan başka şifa bulamaz,benim derdim kara sevda dermanı sensin,seni bana mevlam verdi kimse alamaz,ettiğin yeter çektiğim yeter,dilerim mevladan bu aşk mahşerde biter. evet kardeş bu şarkıyı biliyoruz.niye bilmeyelim ki?bu zaten bir teselli ver kasetinin(harika plaktan çıkan)içinde var.bunlar aslında istanbul plak devrinden bile öncedir.2 adet 45lik çıkarmıştır topkapı plaktan:musalla taşı/selma ve dertlerimi senden aldım/bana öyle bakma.ikisi de 69 yılının başına aittir.bundan sonra istanbul plağa geçer ve yine 69 yılında istanbul plaktan ilk 45liğini çıkarır:başa gelen çekilirmiş/sensiz bahar geçmiyor.
Last edited by topraktan bir can on 13 Nov 2005, 08:27, edited 1 time in total.

kelkitli

Post by kelkitli » 13 Nov 2005, 05:03

Evet sözlerini okuyunca biliyorum bu şarkıyı dedim. (Kasetler içinde) ilk olarak bir teselli verde daha sonra musalla taşında yer almış bu şarkı...
Gelecek bugünden başlar.

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 13 Nov 2005, 22:04

pek bulunmayan bi şarkı değil. Birçok kasette rastladım ben.
Hepimiz Mehmet'iz Hepimiz Türk'üz

http://mtiryaki.blogcu.com

Post Reply