Orhan Gencebay ve Erkin Koray ile tanismasi!!!

Filmlerden alıntılar, klip, tv programlarından özel görüntüler

Moderator: Yöneticiler

Aytac
Deneyimli Üye

Orhan Gencebay ve Erkin Koray ile tanismasi!!!

Post by Aytac » 27 May 2007, 13:43

Slm arkadaslar!!! Iste Baba ve Erkin Koray böyle tanismislar!!!

Kendim uploadladim!!!

http://www.youtube.com/watch?v=ZS8tfejBgGE
Aritik Sevenlere Saygi Kalmamis

Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 28 May 2007, 02:39

Tesekurler Aytac kardesim ben seyredemistim kisada olsa seyrettim.
Eger tatamini seyretme imkanimiz olursa haberimiz olsun .

Tekrar tesekur ederim ellerine saglik.
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 02 Jun 2007, 14:21

Insanlıktan nasibini almamışın "jazzMonkJazz" nickli üyenin yorumuna bakın.. Böyleleri at gözlüğü takan şahıslar.. :evil:
ByGeCeCi

kıral
Kıdemli Üye

Post by kıral » 02 Jun 2007, 16:10

Gececi® wrote:Insanlıktan nasibini almamışın "jazzMonkJazz" nickli üyenin yorumuna bakın.. Böyleleri at gözlüğü takan şahıslar.. :evil:

jazzcı :D arkadaşımıza özel den öyle bi mesaj attım ki cevabı sabırsızlıkla bekliyorum.olumlu bir yanıt gelirse burda sizlerle de paylaşırım.

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 02 Jun 2007, 21:58

Ah onu bir elime geçirsem... Seyredin siz cümbüşü. Ona o lafları yedirmezsem buzdağımın buzları erisin. Sinirden miğdeme ağrılar girdi. Nerede bu jazzcı herifin yeri? :evil:
Toplanıp linç etsek nasıl olur sizce?
BUGÜN BİR GARİPLİK VAR Kİ ÜSTÜMDE
SENİ ARIYORUM...

yasamak_bu_degil
Deneyimli Üye

Post by yasamak_bu_degil » 03 Jun 2007, 20:20

ya buz dağı sende koca gemiyi batırdın :D öyle vurmayla kırmayla bi şey elde edilmez..... adam içindekini söylemiş bize ne ki sevmiş sevmemiş nefret etmiş etmemiş .... biz seviyoruz ya o yeter zaten herkes sevemez severse bizim sevgimiz belirsiz kalır ;)... boşverin siz yoruma.. baksanıza ne güzel bi dostluk herkese kısmet olmaz böyle müzik ile ele ele verip ilerlemek :)
GeRçEkLeRdEn BiRaZ kAçIp RüYaYa DaLdIk RüYaDa Da BiR sEvGiLi SaRaMaDıK kİ.........

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 03 Jun 2007, 21:08

Haklısın. Ama ne yapayım. O'nu o kadar çok seviyorum ki bu sevmekten öte. Bir çok kişiyle dostluğumu bitirdim, sırf O'na laf söyleyip, ileri geri konuştular diye. Böyle karaktersiz insanlara tahammül edemeyişim, babamızı canım kadar sevdiğim içindir.

Buradaki dostluk tabiki harika. Zaten Orhan GENCEBAY seven adamdan insana zarar gelmez...
SENİ ARIYORUM...

asakallı
Deneyimli Üye

Post by asakallı » 04 Jun 2007, 14:03

kıral wrote:
Gececi® wrote:Insanlıktan nasibini almamışın "jazzMonkJazz" nickli üyenin yorumuna bakın.. Böyleleri at gözlüğü takan şahıslar.. :evil:

jazzcı :D arkadaşımıza özel den öyle bi mesaj attım ki cevabı sabırsızlıkla bekliyorum.olumlu bir yanıt gelirse burda sizlerle de paylaşırım.

yanıtı dört gözle bekliyoruz kardeş

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 04 Jun 2007, 16:27

yasamak_bu_degil wrote:ya buz dağı sende koca gemiyi batırdın :D öyle vurmayla kırmayla bi şey elde edilmez..... adam içindekini söylemiş bize ne ki sevmiş sevmemiş nefret etmiş etmemiş .... biz seviyoruz ya o yeter zaten herkes sevemez severse bizim sevgimiz belirsiz kalır ;)... boşverin siz yoruma.. baksanıza ne güzel bi dostluk herkese kısmet olmaz böyle müzik ile ele ele verip ilerlemek :)

kardeş.." orhan gencebayı sevmiyorum..ondan nefret ediyorum" demek ile " orhan gencebay şerefsizdir" demek arsındaki farkı algılıyorsundur sanırım..hakaretin daniskası olan bu fadeye "o sevmeyebilir..diyebilir" tarzı bir yaklaşımı anlamış değilim ..

saygılar...

yasamak_bu_degil
Deneyimli Üye

Post by yasamak_bu_degil » 04 Jun 2007, 19:58

evet şerefsiz demiş..... ne olmuş demişse? kimki o? dese nolur demese ne olur? böyle insanlara hiç cevap bile verilmemesi gerekir ki içinde tutsun ileri giden nefret duygularını..... az da olsa saygının ne demek olduğunu anlar belkide... görüyorsunuz youtube de konularda sürekli küfürlü atışmalar oluyor. ne gerek var ki sanki.... sana ya da senin sevdiğine küfredene aldırış edersen sende küfür ile karşılık verirsen zaten o daha çok üstüne gelir ama yazmazsan kesmesini bilir.....
GeRçEkLeRdEn BiRaZ kAçIp RüYaYa DaLdIk RüYaDa Da BiR sEvGiLi SaRaMaDıK kİ.........

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 04 Jun 2007, 21:02

Arkadaşlar; Böyle ahlaksız, şerefsiz insanlar yüzünden birbirimize girmeyelim. Böyle şerefsiz insanların konuşmaları tabiki bizi sinirlendirir. Ama, birbirimize kızmak yerine, böyle AKIL FAKİRİ insanlara tepkimizi bir şekilde iletelim.

Ben çok kızgınım. Sinirden miğdeme ağrılar girdi. Onunla bir karşılaşsam, Allah! Gerisini siz düşünün... :evil:
SENİ ARIYORUM...

yasamak_bu_degil
Deneyimli Üye

Post by yasamak_bu_degil » 04 Jun 2007, 21:41

birbirimize girmiyoruz ya tabiiki girmeyelim :)

mavi.seytan
Deneyimli Üye

Post by mavi.seytan » 04 Jun 2007, 22:40

VALLA SAĞLAM BİR MESAJ DA BEN ÇAKTIM O HERİFE..

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 04 Jun 2007, 23:16

Gönderin. Elleriniz dert görmesin. Ben başaramadım. Ah bir gönderebilseydim, mesajımla döverdim. :evil:
SENİ ARIYORUM...

kıral
Kıdemli Üye

Post by kıral » 06 Jun 2007, 22:42

CEVAP GELDİ
ÖNCE KENDİ ATTIĞIM MESAJI (SANSÜRLEYEREK)ATAYIM.
senin ş**** c****** i******i ol******** ****.insanlar hakkında yorum yapmadan önce bi araştır.
daha farklı uyarmak daha doğru olurdu seni,ök*z gibi bilip bilmeden Gencebay'ı aşağılamasaydın tabi.

.dünyadan haberin yok.kaç yıllık müzisyenler jazzcılr Orhan Gencebay'ın ne kadar büyük müzisyen olduğunu anlayınca yaptıklarından utandı.sana k*** olsun diye orhan gencebay'ın bir resmini yolluyorum.Müzikten anladığını sanıyosan git daha çok araştır emeğe saygıszlık etme.anlamıyosanda kapa çeneni otur.

http://www.uploadtr.net/thumbs/270078jazz.jpg

arkadaki resme iyi bak.Gencebaydan kimler etkilenmiş.

http://progressive.homestead.com/ORHAN_GENCEBAY.html

http://rateyourmusic.com/artist/orhan_gencebay

During the 1970s he released many singles in a new genre that is a fusion of traditional Turkish Folk music, Turkish classical music, Western classical music, jazz, rock, country, progressive, psychedelic, Indian, Arabic, Spanish, and Greek music styles. Even though some musical societies such as TRT named that kind of World fusion music recordings as Arabesque music, Orhan Gencebay refused the term arabesque in case of complaining about it being inadequate to define his style. In 1972, he founded the Kervan Record Company which became very successful, attracting many other talented musicians such as Erkin Koray, Ajda Pekkan, Muazzez Abaci, Mustafa Sagyasar, Ahmet Ozhan, Kamuran Akkor, Semiha Yanki, Samime Sanay, Nese Karabocek, Bedia Akarturk, Nil Burak, Ziya Taskent, Semiramis Pekkan and Ferdi Ozbegen.

sana anlam ifade ediyorsa bunları biraz incele.
ha bu arada manipülasyonla ilgili:

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=218491

orhan Gencebay'ın dünya görüşü hayırseverliği hakkında da internette bir çok kaynak ve bizim bilmediğimiz diğer sanatçılar tarafından bahsi geçen bi çok duyum var.
20 yıllık sazını bağışlaması eski plaklarını açık arttırmada satıp kalp vakfına bağışlaması,99 yılında deprem sonucu cevap ver albümünün tüm gelirini depremle mücadele için harcaması,samsunda ilkokul açması,müzik okullarına bulunduğu sınırsız destek ve en önemlisi bir ilki gerçekleştirerek temellerini şu gönlerde atacağı Gencebay Mzüik okulu gibi.

bahsettiğimiz kişiyi diğer sosyetik şarkıcılarla karıştırma.
Gencebay 10 ayrı üniversitden montu doktorası almış öğretim görevliliği yapmış şu anda dinlediğin şarkıcıların yarısının bu günlere gelmesini sağlamış ünlü bir müzikologtur.
Gencebay gibi bir ekole,ülkemizi biz bilmesekte yurt dışında muazzam bir şekilde temsil eden bir müzikçiye böyle bi kalemde karalama yapacak kişi sen olamassın.Önce onun yaptıklarını yap sonra konuş.

umarım biraz aklın vardırda bu yazılanları adam gibi okuyup,tartıp adam gibi bi cevap yazmayı başarabilirsin.

GELEN CEVABI YAZAMAYACAM.
ÇÜNKÜ DÜMDÜZ SÖVMÜŞ.
BENDE KARŞILIK VERDİM TABİ.ONUNLA HER KONUDA KARŞILAŞIRIM İSTER MÜZİK BİLGİSİ OLSUN İSTER BAŞKA BİŞEY OLSUN.ÇOK İSTERSE DE ŞİDDET OLSUN.ÇOK BİLİYOSA ÇIKSIN KARŞIMA.ÜÇ KURUŞLUK İNSANLARIN CAHİL BEYİNSİZ DÜNYADA SADECE OKSİJEN TÜKETEN İNSANLARIN BAZI DEĞERLERE Bİ KALEMDE LEKE ATMALARI TAHAMMÜL EDİLECEK GİBİ DEĞİL.

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 06 Jun 2007, 23:45

Kardeş, karşılaşacaksan bize de haber ver.

Ne zamandır şerefsiz bir insana haddini bildirmemiştim. İyi olur. :twisted:

Her konuda yanındayım. Böyleleri dayaktan anlar. GencebayForum ilk hedefimiz bu şerefsizdir ileriiiiii. Bu arada sana ettiği küfürler içinde cezasını veririz. İyi olur. :twisted:
SENİ ARIYORUM...

genex
Site Admin

Post by genex » 06 Jun 2007, 23:55

Ne oluyor arkadaşlar savaşmı çıktı? sakin biraz sakin. böyleleri ne laftan ne sopadan anlar bırakın kendi haline.

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 07 Jun 2007, 00:09

Elimde değil. Ne zaman birisi GENCEBAY hakkında böyle aptal saptal laflar etse içimden onu öldürmek geliyor.

Bakın; eleştirmek ayrı şeydir, hakaret ayrı. Eleştiri yapan saygı çerçevesi dahilinde eleştirisini yapar. Zamanında biz de yaptık, bize göre yanlış olan şeyleri yine eleştiririz.

Ama; eğer işin içinde hakaret varsa, alaycı bir üslupla olay küfüre doğru gidiyorsa kimseyi tanımam. O an benim gözümde bunu yapan şerefsdir ve imha edilmesi gerekir... :evil:
SENİ ARIYORUM...

kıral
Kıdemli Üye

Post by kıral » 07 Jun 2007, 00:52

ben teklifimi yaptım.çok biliyosa jazzdan da başka şeyden de 2 gün konuşacak bilgim var çok şükür.onu madara ederim.
ille küfür edeceksede ağzını dağıtmayı da (tasvip etmesem de)bilirim.kaç yıllık boksörlüğümüz var.ondanı korkacaz.

uyger35
Deneyimli Üye

PRETOSTO

Post by uyger35 » 07 Jun 2007, 12:00

YUKARDAKİ TARTIŞMALARI VE BELİRTİLEN İFADELERİ BU FORUMA YAKIŞTIRAMIYOR VE PROTOSTO EDİYORUM. GENCEBAY MÜZİĞİ DİNLEMEK HAYATA BAKIŞ AÇISINI YAŞAMA BİÇİMİNİDE KABULLENMEKTİR.
GENCEBAY KARDEŞLİĞİ

Post Reply