Orhan Gencebay & Ferdi Tayfur: Bir Teselli Ver

Filmlerden alıntılar, klip, tv programlarından özel görüntüler

Moderator: Yöneticiler

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 26 Oct 2006, 08:20

Kerem Dostum İş patlama yapmaktaysa Orhan Gencebay onu fazlasıyla yaptı. Ama önemli olan tüketici değil Üretici olmaktır.. Ferdi Tayfur'a kötü demiyorum bende arada dinlerim ama şu bir gerçekki Tüketici olanın sonu pek iyi olmaz. Ama Gencebay'a baktığımızda en basiti Sevemedim Karagözlüm eserini okuyanların sayısı belirsiz. Tek örnek bunu verdim bunun gibi daha neleri var... Yani diyeceğim odurki Ferdi Tayfur malesef Tüketici..

Saygılar

KEREM
Yeni Üye

Post by KEREM » 26 Oct 2006, 11:23

TÜKETİCİ DEMEKLE NEYİ KASTETTİĞİNİZİ ANLAYAMADIM FERDİ TAYFURUNDA BESTECİ YÖNÜ VARDIR ŞÜPHESİZ ORHAN GENCEBAYIN MÜZİK BİLGİSİ KİMSEDE YOK İKİ SANATÇIYIDA EŞİT DERECEDE SEVMEME RAĞMEN BUNU BENDE KABUL EDİYORUM ORHAN GENCEBAY TÜRKİYENİN EN BÜYÜK MÜZİSYENİ BESTECİSİDİR AMA BUGÜN HALA BİLİNEN HUZURUM KALMADI,MERAK ETME SEN,BENDE ÖZLEDİM,EMMOĞLU, GİBİ ESERLER FERDİ TAYFUR BESTELERİDİR.ZATEN F.TAYFURDA HER FIRSATTA ORHAN ABİSİNE OLAN SAYGISINI DİLE GETİRİRDURUM BÖYLEYKEN LÜTFEN SİZDE FERDİ TAYFUR HAKKINDA OLUMSUZ YAZMAYIN SEVGİLER SAYGILAR

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 26 Oct 2006, 14:17

Ferdi Tayfur'u sevenlere saygı duyuyorum. Ama yıllardır yapılan Gencebay-Ferdi Tayfur kıyaslaması beni artık sıkmaya başladı. Hangisinin önde olduğu belli, uzatmanın anlamı yok.

Tüketici demekle de şu bahsedilmiştir Kerem kardeş: Orhan Gencebay'ın 1000'den fazla bestesi var. Hiç kimseden beste almadı. Neredeyse tüm şarkılarının sözleri, aranjmanı, alt yapı-üst yapı, orkestrasyonu kendisine ait. Türkiye'de çok sesli müziğin öncüsü. Hiç sahneye çıkmadı, yani hep üretmeye çalıştı. Hedefleri vardı ve bunları gerçekleştirdi. Para kazanmak uğruna başka şeyler de yapabilirdi ama yapmadı. Kendi deyimiyle "işin mutfak kısmındaydı"...

Ayrıca tarzları da farklı; Gencebay'ın kendi tarzı var, Ferdi Tayfur başka bir kulvarda.

Orhan Gencebay'la Ferdi Tayfur'u kıyaslayanlar bu kıstasları düşünmüyorlar. Özellikle de Ferdi Tayfur hayranları.
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 27 Oct 2006, 02:02

ferdi tayfur kendi çapında önemli bir yorumcudur...severim ve saygı duyarim..eski eserlerininin yeniden yorumlandigi zaman tüneli 1 2 3 ü dinlerim..ara sıra..

yilgor
Kıdemli Üye

Post by yilgor » 27 Oct 2006, 08:37

Serhat üstadım gerekli açıklamayı özüyle yazmıştır. Teşekkür ederiz.

Keşke her sanatçı Bir Gencebay,Bir Neşet gibi olsa..

mecnun murat
Kıdemli Üye

Post by mecnun murat » 27 Oct 2006, 13:13

yilgor wrote:Keşke her sanatçı Bir Gencebay,Bir Neşet gibi olsa..

işte bu imkansız...böyle adamlar dünyaya bir defa gelir.bizim zamanımızda geldiği için çok sanslıyız...
İSTE ŞU DÜNYAYI 'ZAMANI DURDURAYIM'

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 28 Oct 2006, 01:52

yilgor wrote:Serhat üstadım gerekli açıklamayı özüyle yazmıştır...

Estağfurullah Yılgör.

Bu arada Kerem aramıza hoşgeldin. Kusuruma bakma; Orhan Gencebay ile Ferdi Tayfur kıyaslanınca çok sinirleniyorum, kendimi tutamıyorum.
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 28 Oct 2006, 18:40

bende bari farklı bir hava oluşturup kerem arkadasimizi farkli bir şekilde karşılıyayım :)

mor güllerin kokusuna
yattım gönül uykusuna
al benide asker eyle
sevenlerin ordusuna

ferdi tayfur..

:wink:

hoşgeldin kerem ...

tunahan18

cümleten selam

Post by tunahan18 » 24 Nov 2006, 13:33

sanırım tartışmayı başlatan bendim ama orhan baba fanlarını biraz asabi bulunca çekilmiştim. neyse son duruma bakılırsa onlarda olması gerken anlayışı gösteriyorlar. tüm gönül dostlarına selamlar saygılar

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 24 Nov 2006, 14:41

ve a.s...

Post Reply