SIYASET MEYDANI 1989

Filmlerden alıntılar, klip, tv programlarından özel görüntüler

Moderator: Yöneticiler

Post Reply
mecnun murat
Kıdemli Üye

SIYASET MEYDANI 1989

Post by mecnun murat » 27 Sep 2006, 18:18

ARKADASLAR 1989 YILINCA ,TRT DE, CANLI YAYINDA ARABEST TARTISIMI, KONUK ORHAN GENCEBAY...
İÇİNDE O YILLARDA ARABESK SANATCILARININ BU KONU HAKKINDAKI YORUMLARIDA VAR.

GÖRÜNTÜ VE SES PARALEL DEĞİL AMA GÜZEL Bİ TARTIŞMA....

http://www.hemenpaylas.com/download/169 ... i.wmv.html
İSTE ŞU DÜNYAYI 'ZAMANI DURDURAYIM'

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 28 Sep 2006, 20:20

TRT'nin yarattığı sunî tartışmalardan biri olan "Acısız arabesk olur mu" mevzusu üzerine Hakkı Bulut Kıskanıyorum şarkısını yapmıştı. Ali Kırca oradakilere de bunu seyrettirmek istiyor. Orhan Gencebay "Bence bunu hiç koymayalım" diyor :) Meali "Beni bunlarla muhatap etmeyin." Zaten, Yıldırım Gürses de oradan "Orhan Gencebay buradayken, Hakkı Bulut'un ismini zikretmeye gerek yok..." demeye getiriyor. Nitekim koyuyorlar. Gencebay'ın izlerkenki yüz ifadesine bakın, gülse mi ağlasa mı bilemeyeceği bir hal var.

İşe bakın, "acısız arabesk olur mu"... Tartışmaya bak hizaya gel. Acısız TSM olur mu, acısız THM olur mu diye soran yok ama. Ne kadar saçma ve önyargılı tartışmalar.

"Arabesk nedir?" sorusuna İbo'nun "Ben de bilmiyorum ki ne olduğunu. Herkes yazıyor çiziyor, ben de yazıyorum çiziyorum okuyorum." , Emrah'ın "Arabesk kulağa hoş gelen müziktir" gibi açıklamaları da bu soruya cevap vermek için gereken birikime ne kadar sahip olduklarını belli ediyor.

İnsan bunları seyredince Orhan Gencebay'a acıyor...
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

Post Reply