paylaşmak

arşivinizden yada başka kaynaklardan nadir bulunan plak resmi, film afişi, kartpostal...vs.

Moderator: Yöneticiler

Post Reply
gencebay63

paylaşmak

Post by gencebay63 » 02 Jan 2007, 18:37

selamlar gönül dostları başlığa paylaşmak dedim çünkü forumda bir çok konunnun sonunda neden bazı şeyler paylaşılmıyor diye sitem eden dostlarımız var ben geçen yıl heseyin kardeşimizin orhangencebay ve biz sitesine piyasada olmayn gencebay eserleri olarak bulduğum ama gencebay olmadığına inandığım yinede aydınlanmak için bazı eserleri siz gönül dostlarıyla paylaşmıştım derken tabi birde kendi arşivimin ufak bölümünden hem kaset hem plak olarak bazı reimler vermiştik daha düşünüyodum bazı enstümanlar vs eserleri göndermeyi ama asıl gencebay olarak sorunlar yüzün uzak kaldım sitelerden geçenlerde baktım ki SİVASLI 14 diye bir dostumuz ben kendimi reklam etmek içn deeğilde dostlarla paylaşmak için resimleri yolladığımda bir nik vs lakap üstlerine kapak yapmamıştım o boşluktan yararlanarak arkadaşımız resimlerin üstine kendi nikini yazıp şiirlere ve resimlere sahi p çıkmış kendi reklamını yapıp sitelerde yalan bir yer yapmış kendine reklam oluyo diye ben payşalmaktan vazgeçtim sitem olmasın ki daha gencebayın bulunması çok zor olan resimlerinden birtanesini yollayacaktım azize gencebayla evlilik düğün resimleri vs bir fotocu erkadaş çok ısrar edip istedi verdim yine pişman oldum oda bir siteye vermiş allahtan özgür aslan dedi bana özgürdemi bilmiyorum umarım oda yayılıp para haline piyasaya düşmez saygılar paylaşmayı reklam ededenler yüzünden paylaşmak zor oluyor bunu soner isail yılgör hüseyin eski üye oldukları için ve iyi bir gönül dostu iyi bir araştırmacı harbi gencebay dinleyicileri olukları için beni anlarlar ve daha tanımadığım yeni katılan dostlarımız.
hayat yaşanması zor olan güzellikleri rüyalarla hayellerle yaşatan bir anlık ümitlerle dolu.

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 02 Jan 2007, 18:55

Evet dostum senin kaç yıl önce bize ulaştırdığın birçok resme başkaları haksız yere damga vurdu. Birçok yerde görüyorum. Saygısızlık.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

gencebay63

Post by gencebay63 » 02 Jan 2007, 18:55

özgürcüyüm aize gencebay düğün fotosu sendeyse lütfen yayınlarsan kopyası olmasın onu hak eden dostlera verki ele ayağa düşüpte piyasada karpostal olarak satılmasın çünkü o resim gencebayın zoruna gider ben o resim için iki long plaktan olldum zor aldım önemi yok ma piyasaya düşerse gencebay karşısına çıkarsa gencebayın gömdüğü untmak istediği şeyler düşer ortaya ve kırılır o resimler gencebayın içinde gömdüğü hatıralarla gömülmüş gerçek araştırmacı ne demek istedğimi anlar ben 12 yıl olldu dinledim araştırdım bırakalım herkes şıp diye birşeye bir meraka konmasın arasın ki yorulsun yorulsun ki bizim gibi ayranlığın zevkini ve anısını yaşasın ben şimdi hatrıma gelince o resim için takas amacıyla bir müslüm gürses palağı peşine düşmüştüm ve çok güzel anılar kaldı o resim hayrına bırakalım hayranlarda anı yaşasın şap diye bulunursa her eser merakın zevki geride kalır bence yine söz okumuş bilgili diğe gönül dostlarının benim inancım ve merakım tahsilim kadar elden bu gelir
O lmuş şarkıların hep ata sözü
R üya seğil dediğin gerçeğin özü
H ata bulunamaz yaptığın eserlere
A rtık deva olmuş dertliye sevene
N asıl görsem nasıl anlatsam size sevgimi saygımı
gencebay aşkına ismine [/i]
hayat yaşanması zor olan güzellikleri rüyalarla hayellerle yaşatan bir anlık ümitlerle dolu.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 02 Jan 2007, 22:37

yasakresim wrote:Evet dostum senin kaç yıl önce bize ulaştırdığın birçok resme başkaları haksız yere damga vurdu. Birçok yerde görüyorum. Saygısızlık.

kardeş aramıza hoşgeldin tekrardan..net ortamında paylaşım ve misyonu genişletme çalışmalarında ana grup yani emektar,karşılıksız emek veren,bununla hic büyüklenmeyen alcak gönüllü dostlar ile birlikte seninde yardım ,ilgi ve alakanı asla unutamayız....ibrahim kardeş...

ama neylersinki..hani derler ya beş parmağın beşide bir değil..insanoğluda böyle...

seni tekrardan görmek güzel gönül dostu..

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 04 Jan 2007, 01:07

Aramıza hoşgeldiniz...

Sıkıntınızı anlıyoruz. Güzel demiş "sabır taşı" abim; beş parmağın beşi de bir değil...
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

Post Reply