ORHAN GENCEBAY ORJİNAL NOTALARI

arşivinizden yada başka kaynaklardan nadir bulunan plak resmi, film afişi, kartpostal...vs.

Moderator: Yöneticiler

Post Reply
turanamac
Kıdemli Üye

ORHAN GENCEBAY ORJİNAL NOTALARI

Post by turanamac » 06 Jun 2007, 14:20

ARKADAŞLAR ORHAN GENCEBAYIN ORJİNAL NOTALARININ YAYIMLANDIĞI BİR SİTE VAR .BİLMİYORUM HABERDAR MISINIZ AMA BEN ÇOK HEYECENLANDIM VE BURADA BELİRTMEK İSTEDİM..

http://www.baglamacilar.net/

SAYGILAR...

genex
Site Admin

Post by genex » 06 Jun 2007, 15:28

notalari asagidaki adresten indirebilirsiniz. http://rapidshare.com/files/29504817/or ... r.rar.html

ŞİFRE:www.baglamacilar.net

Gencebay'in el yazısı olduğu ne malum anlayamadim. ama yinede güzel bir çalışma.

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 06 Jun 2007, 17:06

ben imzalı bir resmi üzerindeki el yazısından yorumlayarak kanaat getridim ki el yazısı onun..ayrıca notları dikkatlice incelediğimizde üzerinde ona özgü notlarda var..el yazması notalar olduğu kesin...

ayrıca bir başkasının onun notalarını böyle ayrıntılı biçimde yazlmış olma ihtimalinden çok onun orjinal notaları olam ihtimali daha da aklıma yattı..

bir ayrıntı daha hülya koçyiğitle olan" bir araya gelemeyiz" filminde " bunca yıl habersiz" isimli eserin notları bir sahnede görülüyor..orjinal notlar olması kuvvetle ihtimal..oradaki el yazıı ilede bakılabilir..şimdi aklıma geldi ama ben o kağıdı çok inceledim ..ve buradaki el yazıları ile örtüşüyor sanırım bi daha bakıcam şimdi..

ve bunca itimatsizlik ne diye??? ..ben kendi kapasitem doğrultsunda notalara baktım bağlamamala ve birebir olduğunu gördüm....orhan gencebayın tüm nüansları aynen orada notalarda.. notasyonu çok iyi olan arkadaşlar kafalarından eseri çalarak yada dinleyerek takip yapar ve fikir beyan ederlerse memnun olurum..

saygılar...

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 19 Jul 2007, 00:29

klasikler -2 kullanılan notalar bunlar.

mecnun murat
Kıdemli Üye

Post by mecnun murat » 19 Jul 2007, 10:08

selamın aleyküm gönül sostları.uzun bi aradan sonra tekrar aranızda olmaktan cok mutluyum.bu zaman aralıgındaki kayıplarımı insallah sayenizde kapatacam.

hüseyin kardesim sanada tesekkür ederim. notalar için. berhüdar olun...
İSTE ŞU DÜNYAYI 'ZAMANI DURDURAYIM'

Post Reply