Bir arkadaştan resim..

arşivinizden yada başka kaynaklardan nadir bulunan plak resmi, film afişi, kartpostal...vs.

Moderator: Yöneticiler

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 28 Nov 2006, 00:03

evet gercekten iyi renklendirme yapmış..bizim yerimizede teşekkür et özgür...arkadaşa..

orhanbaba50
Kıdemli Üye

Post by orhanbaba50 » 01 Dec 2006, 20:35

sana helal olsun be dostum
10 üzerinden 10 wallahi..
ilkez görüyorum şahane bir resim.
azize ablamızda çok şahane
hele orchanbabamız ona zaten
kelimeler yetmiyor..

gencebay63

Post by gencebay63 » 03 Jan 2007, 21:05

selamlar özgürcüm bu resmi adıyamanlıfotoğrafçı arkadaşla dükkanında otururken renklendirelim deyip düzenlemiştik aslı siyah beyazdır vede bendedir sonra dükkana asacaktı diye ısrarını kıramadım verdim kimseye verme dimiştim şükür allahtan sana vermiş sivaslı 14 gibi birinin elinedüşseydi yine kendini reklamlatırdı gerçi reklamlatacakbiride olsa diğerlerini çıkarmasıbirazimkansız çünkü zgür kardeşin sayesinde bir görülen ve varolanbu ama bir kötüyanbenden çokisteyen oldu urfadakilere ne diyecem bilmiyorum gerçiaslı siyah beyaz ben geçen yıl bu resmi vsdiğerlerinipaylaşacaktım ama sivaslı 14 denilen arkaş bana bir kefverdi reklamverenler yüzündenvazgeçtim bu benim hatamdeğil çünkü bu resimvs diğerleri için bençokyorulmuştum çok plaktan resimden vazgeçip takaslama yapmıştım neyse hayırlısıolsun eline sağlık gencebaydinleyipte kendini ağırlıkalmakiçin etrafta dolaşan insanlara lütfen kanmayalım birşey vermeyelim sonra reklamcılık oluyor onun arşivini reklamolsun diye değil aşka veaşkıyaşarkendaha nasıl birduyguyadüşerim diye arşiv arayışına düştük reklama değil vepaylaşmakistedik umarım bu iletiyi sivaslıvs onun gibi arkadaşlarokur vemerakın ne demek olduğunu anlarlar saygılar urfadan eski üye dostlr ne demekistediğimi anlarlar eğer kabul edilirsevebaşkalrıbaşka sitelerde reklamını yapmayacaksa arşivdenkasetlerin kapak resimlerini yollarım dostlar neyi arayacaklarını bilsinler diye müsade varsa siteye yollarım hattabir arkadaşımız askıbenmi yarattım filmdenresiler yayınlamıştı kaset kapaklarının resimlerini filmden alıntı yapılmıştı nikini hatırlamadığım bir dost şaşırmış bukasetler varmı demiştiolmasızıor demiştio dostun hatrına filmdeki kasetlerin varlığına yardımcı olmakisterim
hayat yaşanması zor olan güzellikleri rüyalarla hayellerle yaşatan bir anlık ümitlerle dolu.

serkan76....
Yeni Üye

Post by serkan76.... » 05 Jan 2007, 20:13

Olsun ! Güzel bir resim ! Emeğinize teşekkür ederim.
Reklendirme gayet güzel olmuş.Bende yapmışımdır beğendiklerimi..
Bu tip resimler benim ilgi kriterlerim içerisinde başı çektiği için sıkça yazmasam da paylaşmak istedim.
Bu resim Azize ve Orhan Gencebay birlikteliğini tescilleyen nostaljik bir resim.Yazılı ve görsel medyada 1977 yılında ilk defa yayınlandığını biliyorum.Siyah/Beyaz
Bu beraberliği anlatan makalelerim içerisinden alıntılarla ;
Aslında 24.Şubat .1969 yılını resmeden bu kare içerisinde hemen geriye dönük kısa bir değerlendirme yapmak gerekirse ;
Yukarıdaki tarih yani bu resmin çekildiği takvim ‘’ Nişan ‘’ merasimin gerçekleştirildiği eğlentidir.Asıl ‘’ Nikah ‘’ 26. Eylül 1969 dur. Kimse bu konuda yanılmasın.!
Resim Beyoğlu Evlendirme dairesinden önce '' Fotoğraf Stüdyosu'' nda çektirilmiş aslında boy fotoğraflarından biri.Bu resmin yakından çekilmiş halini ben ilk defa görmekteyim ama tam boy görüntüsü var.Bu kare buradan da alınabilir, bilemiyorum.Özellikle Azize Gencebay’ ın saçını çevreleyen beyaz duvağı ile örtüşen süsleme ve o yılları yansıtan kendisine çok yakışan bu saç modeli ile Orhan Gencebay’ ın yakasında ki çiçek gözlerde en dikkat çekici
albeniler.Nikah sonrası çekilen toplu resimlerde var.Bayşu ‘’ Baba Adam ! ‘’( benimde bitiremediğim bir ömürlük çınar ..) ,düğününde yanında ve Ahmet Sezgin.Orhan Gencebay’ın bize ulaşmasında bu yıllarda yanında ki büyük isimlerden sadece ikisi.
Düğün den alıntılar ile Azize Gencebay’ ın anlatımı ;
‘’ Önce kuaförüme gittim.Uzun süre saç yapamadı Gözlerimiz yumruk yemiş gibi şiş şiş oldu.O ne heyecan anlatamam.Beyoğlu Evlendirme dairesi bir başka alem.İmzadan sonra ben Orhan’ ın ayağına bastım.Çok sinirlendi erkeklik elden gidiyor diye , bir hışımla o da benim ayağıma bastı.Güzelim lame ayakkabım darmadağın oldu.Hiç abartmıyorum aynen öyle.Ayakkabımın üstü parçalandıç.Tokası , fiyongu bir tarafa fırladı gitti. ‘’………..
‘’ Aksayayda ki piliççi aynen yerinde duruyor.İmzadan sonra Nikah yemeğine oraya gittik.Cümbürcemaat !Daha fazlasını anlatmasam iyi olacak…, ‘’.
……….bende makalemden kırparak devam edeyim ;
Orhan Gencebay ve Azize Gencebay’ ın nikah şahitliğini yine aynı gecede ki A.Nail Bayşu ve Ahmet Sezgin yapmıştır………..
Azize Gencebay Orhan Gencebay’ ın kendisini istemesini uzun uzun anlatırken önemli notlarla ,
Babası bu evliliğe ilk başta sıcak bakmamıştır.Çalgıcıya kız vermek gibi bır durum söz konusudur.Fakat Orhan Gencebay’ ın bu teklifi evlerine ( O zamanlar Aksaraydaki bir apartman katıdır ) tek başına gelerek yapması Gencebay’ ın kendisi hakkında ‘’ Yürekli Adammış ‘’ yorumunun yapılması babasının olumlu karar vermesinde etkili olmuştur.( Azize Gencebay’ ın babası emekli bir emliyet mensubu’ dur ! )Azize’ nin annesi ise Orhan Gencebay’ ı başından bu yana sevmiş ve desteklemiştir bu evlilikte.
Orhan Gencebay’ ın Azize Gencebay’ a ve biz sevenlerine bıraktığı beklide ilk iki eser ‘’ Minnacık ve Sevemedim Karagözlüm ‘’ dür. Zaten ‘’ Minnacık ‘’ deyimi Gencebay’ ın Azize Ablamıza sıkça kullandığı bir isimdir………….
‘’ Sana minnacık derdim unuttun mu beni ‘’….
Selam ve sevgiler.. ‘’ Bu Böyledir ! ‘’ diyenler için !
……………………………………….sbergamon ( Arşiv ve sersinden alıntıdır ..)
* Kimi ağlar ezelden gönülde bin keder var
Sanmaki her ağlayandan daha gülen bahtiyar ''

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 05 Jan 2007, 22:08

Çok güzel anektodlar. Bilgiler için çok teşekkürler Serkan abi.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 05 Jan 2007, 22:12

bilgiler için teşekkürler..serkan kardes..

ZiYaNKaR85
Kıdemli Üye

Post by ZiYaNKaR85 » 06 Jan 2007, 10:52

ayrıca kaderimin oyunu bestesini orhan gencebay,azize gencebay a hitaben yazmıştır./kaynak ses dergisi.
Görmedinmi Gözlerimde Bir Mahkumun En Son Arzusunu,Hasretini!
Eğer Aşk Bir Kumar İse Son Şansımı Deniyorum!
mutluluk sen demek,sevmektir bilmiyorum,ben böyle mutluyum,sanada diliyorum...

ss-sirius
Deneyimli Üye

Post by ss-sirius » 09 Jan 2007, 00:03

S.a arkadaşlar...İbrahim abi paylaşım düşüncelerin çok güzel..Resmin siyah beyaz halini de görmek ister belki arkadaşlar..İletebilirsin..Ayrıca Sana karşı bir hatam olduysa şimdiden özür dilerim abi..
Müziksiz hayat bir hatadır!! (Niche)
Hatasız kul olmaz!! (Orhan GENCEBAY)

gencebay63

Post by gencebay63 » 09 Jan 2007, 23:34

estafurullah güzel kardeşim paylaşmak hiç hata olurmu ben resim başka yere gitmiş düye üzülmüştüm sana gelmesi senin bunu dostlarla paylaşman beni sevindirdi aksine urfadaki arkadaşlara vermeme isteğinde bulunmuştum siyahbeyazı ve diğerlerini vermek isterdim ama onlara karşı mahçupluğum büyük olur bu durumda sizlere mahçup oluyorum ama anlayışla karşılayacağınızı biliyorum isterim bende olan bir çok kağıtlı baskıların her dostumda olmasını plakların vs bir çok resim ve seslerin ama yayınladığım zamanda merakın ne olduğunu bilmeyen gizli kalmasını isteyen ama kıramadığım bir çok arkadaşlar var onlarla darılma olmasın diye yayınlamakta güçlük oluyo hatırlarsan geçen yıl ufaktan arşivimin resminden bir kaç örnek vermitim isteğimdiki reklam değil, arşiv kağıtlı baskı arayan dostlar neyi arayacaklarını bilsinler diye gel gör ki sivaslı 14 arkadaş bir çok yerde kendi ismine almıştı bu kasetleri urfadaki arkadaşlar bunları görünce sen arıyor zor buluyosun millet sahiplenip isim yapı diye bana sitem etmişlerdi o yüzden bir çok şeyi yayınlayamıyorum yoksa gencebayda bitmeyen neler var ben bile bitti diyorken başka birşeyle karşılaşıyorum 109 kasetten sonra bitti demiştim habire başka şeyler çıkıyo anladımki dipsiz bir kuyu gibi merak kolay değil gel 1965 den 2007 ye gencebay ara bitmez bir arayış ama zorlukla bulunan bir eser resim vs güzelliklerin zevki dinlemesi bir başka oluyor
4 yıl önce sensen kasetini bulmuştum ferdinin sürtük 45 liğine karşılık takas olmuştu o kaseti o zorluklarla bulmanın dinleyiş zevki inanın daha bir farklıydı.saygılar
hayat yaşanması zor olan güzellikleri rüyalarla hayellerle yaşatan bir anlık ümitlerle dolu.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 10 Jan 2007, 15:42

eyv...gencebay63... :wink:

biz seni biliyoruz..kardeş...

tereddütlerinide anlıyorum... :wink:

berhudar ol...

ss-sirius
Deneyimli Üye

Post by ss-sirius » 18 Jan 2007, 20:00

İbrahim abi resmin altına kaynağının siz olduğunu belirttim..Bu arada artık msn de görüşemiyoruz.Sohbetlerimizi özledim abi..
Müziksiz hayat bir hatadır!! (Niche)
Hatasız kul olmaz!! (Orhan GENCEBAY)

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 19 Jan 2007, 15:08

sirius kardeşime katılıyorum...sohbetini muhabbetini özledik ibrahim kardeş..forumlarda da öyle...

Şanlı Kent'e Selamlar... :wink: :wink:

KUŞÇUBAŞIEŞREF
Kıdemli Üye

Post by KUŞÇUBAŞIEŞREF » 19 Feb 2007, 01:58

EYVALLAH RESIM ICINNNNN
KUŞÇUBAŞIEŞREF
MSN ADRESIM HACKERLENMISTIR (ELE GEÇİRİLMİŞTİR) kuscubasiesref_1@hotmail.com adresinden gelen emailleri açmayın kesinikle yoksa sizinde msn giderr... YENİ MSN ADRESIM kuscubasiesref_1873@hotmail.com

suzan

Tsk.ler

Post by suzan » 30 Jul 2007, 00:35

Hakkaten guzel ne de yakismislarmis ,,,..elinize saglik

Post Reply