Bülent Bey dedi diye alnından öptü

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
OG4844
Kıdemli Üye

Post by OG4844 » 12 Dec 2006, 13:46

Degerli gönül dostlarim, bugünkü Hürriyet-Kelebekten:

Mustafa KIZGINYÜREK

Orhan Gencebay, geçen hafta "Popstar Alaturka" programında yanlışlıkla "Bülent Bey" diye hitap ettiği Bülent Ersoy'dan, bu hafta canlı yayında af diledi.
Kanal D'de yayınlanan "Popstar Alaturka"nın küskün sanatçıları Bülent Ersoy ile Orhan Gencebay, pazar günü canlı yayında barıştı. Geçtiğimiz hafta büyük bir gaf yapıp Ersoy'a "Bülent Bey" diye hitap eden Gencebay, önceki gün yayın sırasında eski dostundan özür diledi.
"O gece canlı yayında biraz da programın stresinden dolayı bir dil sürçmesi yaşadım. Medyamız da o kelimeyi büyütüp gündeme taşıdı. Kendisini üzdüğüm için sizlerin huzurunda ondan özür diliyorum" diyen Gencebay, ardından Bülent Ersoy'u yanaklarından ve alnından öptü.

http://kelebek.hurriyet.com.tr/magazin/ ... asp?gid=90
Benim özgürlügüm düsüncem ile hayat bulur

OG4844
Kıdemli Üye

Post by OG4844 » 12 Dec 2006, 14:21

Bu arada, sayin yazarin ne derece deneyimli ve isine deger verdigide ortada: Popstar Kanal D´de yayinlaniyormus. :wink:
Benim özgürlügüm düsüncem ile hayat bulur

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 12 Dec 2006, 14:21

aman bir sürü saçmalık,başka bişey değil.gencebay'ın o kadar sanat kariyerinden ve 60 yaşından sonra bulunduğu ortamlara,uğraştığı şeylere bak.hayatının bu devresini sanatsal projelerine ayırması gerekirken.isterse bülent hanım olsun isterse bey,çok iş olmuş.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 12 Dec 2006, 14:30

:wink:

hilga
Deneyimli Üye

Post by hilga » 12 Dec 2006, 14:34

:)
Gülmek Çok Yakışır Sana,AĞLAMAK Değil.SEVMEKTİR Yaşatan, İnan SEVİLMEK Değil...İÇİMDE BİR DÜNYA VAR,HİS DOLU SENLE DOLU.(HERO)

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 12 Dec 2006, 14:41

topraktan bir can wrote:aman bir sürü saçmalık,başka bişey değil.gencebay'ın o kadar sanat kariyerinden ve 60 yaşından sonra bulunduğu ortamlara,uğraştığı şeylere bak.hayatının bu devresini sanatsal projelerine ayırması gerekirken.isterse bülent hanım olsun isterse bey,çok iş olmuş.

Harfi harfine katiliyorum.

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 12 Dec 2006, 17:24

:lol: :) :D
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 12 Dec 2006, 18:05

Image
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 12 Dec 2006, 18:47

Offff offffff offfffff
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

hilga
Deneyimli Üye

Post by hilga » 12 Dec 2006, 19:55

:cry: :cry: :cry:
Gülmek Çok Yakışır Sana,AĞLAMAK Değil.SEVMEKTİR Yaşatan, İnan SEVİLMEK Değil...İÇİMDE BİR DÜNYA VAR,HİS DOLU SENLE DOLU.(HERO)

gorevtamam

Post by gorevtamam » 13 Dec 2006, 16:03

yasakresim wrote:Image

:D :D :D SONER yapmış yapacağını

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 13 Dec 2006, 17:07

Yahu hâlâ anlamıyorum. Türlü türlü laçkalığın sergilendiği ortamda Orhan Gencebay nasıl hiçbir şey yokmuşçasına gülümseyerek budist rahipler gibi sakin sakin oturabiliyor?

Yurttan bir arkadaş anlattı, son programa dair: Ebru Gündeş ile Bülent Ersoy arasında "Bülent Ersoy'un kadın mı yoksa hâlâ kız mı" olduğuna dair oldukça hararetli bir muhabbet dönüyor, Orhan Gencebay da oturmuş öylece seyrediyor... Düşünebiliyor musunuz böyle birşey? Arkadaş diyor ki inanamıyorum, hayret ediyorum. Valla dedim ben de hayret ediyorum. Düşünemiyorum. Hayal edemiyorum. Daha bir yığın laçkalıklar, absürdtlükler, saymak bile bir işkence... İyi ki seyretmiyorum, ne o kadar midesizim, ne Gencebaycılığım bu işkenceye dayanabilir, ne de aklım bu olup bitenleri güllük gülistanlık bir manzara gibi algılayacak kadar sakinleştirici madde tesiri altında kendinden geçmiş bir halde.
Last edited by yasakresim on 13 Dec 2006, 17:22, edited 2 times in total.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 13 Dec 2006, 17:16

akşam akşam güldürdün beni soner.. :D alemsin ya... :D

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 13 Dec 2006, 17:18

:lol: Komikmiş :lol: :lol:
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 13 Dec 2006, 17:59

yasakresim wrote:Yahu hâlâ anlamıyorum. Türlü türlü laçkalığın sergilendiği ortamda Orhan Gencebay nasıl hiçbir şey yokmuşçasına gülümseyerek budist rahipler gibi sakin sakin oturabiliyor?

Yurttan bir arkadaş anlattı, son programa dair: Ebru Gündeş ile Bülent Ersoy arasında "Bülent Ersoy'un kadın mı yoksa hâlâ kız mı" olduğuna dair oldukça hararetli bir muhabbet dönüyor, Orhan Gencebay da oturmuş öylece seyrediyor... Düşünebiliyor musunuz böyle birşey? Arkadaş diyor ki inanamıyorum, hayret ediyorum. Valla dedim ben de hayret ediyorum. Düşünemiyorum. Hayal edemiyorum. Daha bir yığın laçkalıklar, absürdtlükler, saymak bile bir işkence... İyi ki seyretmiyorum, ne o kadar midesizim, ne Gencebaycılığım bu işkenceye dayanabilir, ne de aklım bu olup bitenleri güllük gülistanlık bir manzara gibi algılayacak kadar sakinleştirici madde tesiri altında kendinden geçmiş bir halde.

seviyesizlik diz boyu.iğrenç iğrenç diyaloglar,sözler,haller,tavırlar..ve bunlara katılmasa da ve her zaman seviyesini korumaya çalışsa da bu seviyesiz ortamın tam ortasında bir figür olarak orhan gencebay. figür diyorum çünkü her konuşmasında jüri üyeleri tarafından mutlaka sözü kesiliyor.birikimini,kültürünü,benliğini;kısacası orhan gencebay kişiliğini ortaya koyamıyor.daha doğrusu koymaya fırsat bulamıyor.çünkü ne ortam ne de format buna müsait.üstüne üstlük kendini öne çıkarmak için sürekli şov yapan bazı heyeti umumiye azalarının histerik hal ve tavırlarından gencebay'a zaten fırsat kalmıyor. değer miydi orhan baba,değer miydi?bülent ersoy'un içinde bulunduğu bir ortamın böyle olacağı daha dünden belli değil miydi?yukarda yazdıklarımdan tüm bölümleri takip ettiğim sanılmasın.sadece ilk iki hafta bu işkenceye katlanabildim.onlardan sonra bir de gencebay gecesinin olduğu bölümü izledim ek olarak.iyi ki de izlememişim.ilk iki program öyleyse ilerleyen haftalarda bazı jüri üyelerinin daha açıldığını ve daha da rahatladığını göz önünde bulundurursak diğer bölümler nasıl oldu düşünmek bile istemem.

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 13 Dec 2006, 20:49

Soner ile Basar´a katiliyorum.

Gerci bu konu hakkinda artik fazla konusmayayim diyorum, ama insan düsündükce cileden cikmiyor degil. Programin bir tek Gencebay ile baglantili olan bölümüne tüm olarak baktim, o da zaten yeter idi. Diger bölümlerin iceriginden haberim yok, ama eminim ki onlar da en az izledigim bölüm kadar cekilmez, seviyesiz, sabun köpügü muhabbetleriyle yürümüstür.

Gencebay, Popstar Alaturka´dan alacagini aliyor. Medyanin ilgisine diyecek yok. Özellikle Gencebay´i elestiren yazilar ve yayinlarin sayisi az olmadi bu 2.5 ay boyunca. Elbette olumlu getirileri de oldu bu programin, ama söyle bir bütünüyle ele alalim durumu... Deger miydi?

Degdi mi Gencebay? Bir müzik akademisi, bir semfonik konser v.b. gibi projeler acaba kendini ifade etmen acisindan daha yararli olmazmiydi?

En az 30 yildir bazi projelerin sözünü etmis Gencebay. Ben kendimi bildim bileli 10 yildir sözünü ediyor yapmak istediklerinin. Ama lafini ettigi o hedeflerinin BIR tanesi bile gerceklesmis degil su an kadar.. Biz daha ne diyelim ki.. Popstar´lara katilip oturdugu yerden bazi seyleri izlemek (ve nadiren konusmak, eger izin verilirse(!)) daha kolay geliyordur elbette insana...

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 14 Dec 2006, 00:20

Tövbe tövbe....
Bir saygı abidesi,bir anda mizah oluverdi.

Arkadaşlar,
adam ilah değil tvb.est.
İnsan.
Kul...
lütfen...

Düşünün ya.
Bu adam sosyal
Bu adam sen,ben,biz.
Rol ler ana, baba dır.
O na biçtiğimiz rol ne ?

kişisel şeyler,
evet ne ise işte o şeyler
orda mahrem kalsın.
Belki uzun hava,belki müslüm,
belki ferdi zevk ne ise odur.
Bu ne acaip durum.
Hatadan dönmek suçmu
suçmu gönül kazanmak...

Ne diim. ya sustum.

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 14 Dec 2006, 00:26

Bizim lafimiz Gencebay´in o zat-i muhteremden özür dilemesine falan degil. Orada karsilikli olanlar oluyor artik, kimsenin yapacagi birsey yok.

Bizim lafimiz Orhan Gencebay´in o ortama girmis olmasina. Simdi de görüyoruz "getirilerini".. Bir sürü sacma sapan diyaloglar, yüz kizartici olaylar vs. vs... Bunlardan rahatsiz oldugunu Gencebay da bizzat kendisi belirtmis, "aksamgünesi" adli arkadasimizin siteye koydugu yeni bir Gencebay röportajinda.. Yoksa biz de biliyoruz adamin bir kul oldugunu, sosyal olacagini vs. Ama kendisi bile o ortamdan ara ara rahatsiz oldugunu belirtmisse artik kimsenin diyecegi bir söz olmamali...

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 14 Dec 2006, 08:01

SerdarYilmaz wrote:Bizim lafimiz Gencebay´in o zat-i muhteremden özür dilemesine falan degil. Orada karsilikli olanlar oluyor artik, kimsenin yapacagi birsey yok.

Bizim lafimiz Orhan Gencebay´in o ortama girmis olmasina. Simdi de görüyoruz "getirilerini".. Bir sürü sacma sapan diyaloglar, yüz kizartici olaylar vs. vs... Bunlardan rahatsiz oldugunu Gencebay da bizzat kendisi belirtmis, "aksamgünesi" adli arkadasimizin siteye koydugu yeni bir Gencebay röportajinda.. Yoksa biz de biliyoruz adamin bir kul oldugunu, sosyal olacagini vs. Ama kendisi bile o ortamdan ara ara rahatsiz oldugunu belirtmisse artik kimsenin diyecegi bir söz olmamali...

olay budur.serdar çok güzel özetlemişsin.evet bizim düşüncelerimiz bunlar.ama orhan gencebay da çıkıp açık açık bu yarışmaya jüri üyesi olduğu için rahatsızlık duyduğunu söylemişse,serdar'ın dediği gibi konuyu daha da fazla uzatmanın alemi yoktur.

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 14 Dec 2006, 15:48

http://www.youtube.com/watch?v=vqKrM-vhih4

Ben bu linke komikmiş demiştim arkadaşlar, yanlış anlaşılmasın. Link nereye kaybolmuş anlayamadım.
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

Locked