YARGISIZ İNFAZ

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 25 Dec 2006, 01:24

Dun radyoda yargisiz infazi dinledik.
Bu gece alaturkada bugun senin dogum gunun izledik klip goruntuleri ile
Gulunce dajha guzeli de playback olarak dinledik.
Dinlemedigmiz 7 kaldi:) bu hafta ici onlarida dinlecegiz.
Benim en cok dinlemek istedigim belki isminden olsa gerek belkide favorim olur biraz erken ama :)
Sensin benim cilegahim
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

asteca
Yeni Üye

Post by asteca » 25 Dec 2006, 08:24

Bugün senin doğom günün parçasını dinledikten sonra sazla çalmaya çalıştım ve kendimi bir anda "ümit şarkısını" çalarken buldum.Sizlerde farkettinizmi benzerliği?Ama şarkı çok güzel hakkaten beklediğimize değdi..

ranist

Post by ranist » 25 Dec 2006, 09:18

Samsun'un bu soğuk kış gününde sıcak yatağımdan çıkarak poaça ve bir adet Orhan Baba Cd'si almak üzere yola koyuldum. Hava o kadar soğuktu ki yola çıkışımın 2. dk'sında burnumu ve ağzımı kaybettiğimi hatırlıyorum. Yeni şarkıların heyecanı ile yoluma devam ettim. Yol bitmek bilmiyordu, adımlarımı hızlandırarak cd marketlere yöneldim. Baktığım yerler ya kapalıydı yada daha albüm gelmemişti. Elimde poaçalar boynum bükük geri dönmek zorunda kaldım. Üstüne üstlük popstarın son bölümlerini izleyemenin vermiş olduğu burukluk hala içimdeydi. Yeni bir seferi daha beklerken aklıma birden Sarıkamış Faciası ve Allahüekber Dağları geldi, bu soğuk öyle böyle değildi...
Yaşanmadan çözülmeyen sır benim...

genex
Site Admin

Post by genex » 25 Dec 2006, 10:02

Arkadaşlar bende bu sabah aynı durumu yaşadım, unkapanından eli boş döndüm.

Son durum şu şekilde;

albümün basım dağıtım işlerini Ozan Video isimli bir firma yapıyor. Firma ile görüştüm, albüm dağıtımı henüz başlamamış boşuna marketlere gitmeyin.

Albümün anadolu dağıtımı bugün başlıyormuş, yarın ise İstanbul dağıtımı yapılacakmış.

Yurtdışındaki arkadaşlar; destan müziğe de henüz albüm yollanmamış bugün yada yarın onlarada dağıtım yapılacakmış.

Bu arada yetişmemesinin nedenini çok samimi bir şekilde şöyle aktardılar; albüm cuma basıldı ancak gelen talep üzerine tekrar fabrikaya sipariş verildi, parça parça dağıtım yapmamak için 2. partiyi bekledik. Ne kadar doğrudur bilmiyorum ama aktarılan bu.

Ya sabır çekmeye devam :roll:

Ozan Video iletişim bilgileri;

ADRES
İMÇ 6. Blok No 6305 34470 Unkapanı / İstanbul Türkiye

TELEFON
0212 514 82 00 (Pbx)

FAX
0212 514 82 09

SATIŞ FAX
0212 526 02 86

E-POSTA
info@ozanvideo.com
Last edited by genex on 25 Dec 2006, 11:12, edited 1 time in total.

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 25 Dec 2006, 11:10

:cry: :cry: :cry:
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 25 Dec 2006, 11:31

Dünyada kaç sanatçı vardır ki albümünün çıktığı gün insanlar müzik firmalarına koşup gecikmenin sebebini, detaylarını öğrenirler.

Orhan Baba'nın büyüklüğü biraz da bizden kaynaklanır :wink:
Hepimiz Mehmet'iz Hepimiz Türk'üz

http://mtiryaki.blogcu.com

ss-sirius
Deneyimli Üye

Post by ss-sirius » 25 Dec 2006, 11:44

Hüseyin abi anadoluya gidip alsak diyodum ama yarını bekliyelim..İlk defa İstanbula geç dağıtılan bişe gördüm:)..Şarkılar güzel her zamanki gibi :) (Dinlediklerimiz kadarıyla diğerlerini merakla bekliyoruz)
Müziksiz hayat bir hatadır!! (Niche)
Hatasız kul olmaz!! (Orhan GENCEBAY)

genex
Site Admin

Post by genex » 25 Dec 2006, 12:26

Dün akşam popstar'ı kaçıranlar için bir güzellik;

http://www.gencebayforum.com/player/

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 25 Dec 2006, 12:56

serhat_izmit wrote:Gülünce Daha Güzel'i
İlk dinlediğimde "Farkında mısın" şarkısını hatırlattı bana ama daha hareketli.

üzerinize afiyet dün sabahtan beri şifayı kapmışım.. :D üşütme,terleme,kırıklık vs.vs. sanki on kişi araya almışlar bir güzel dayak atmışlar.. :?

bu halde dinledim şarkıları..gülünce daha güzeli..ve senin dediğin gibi kardeş benimde aklima hemen farkındamısın şarkısı geldi...benziyor..sözlerine bişi demiycem ama okunuş tarzi ve sarkinin örgüsü hoş olmuş..

doğum günü tahmin ettiğim gibi içli ve ağır aksak bir şarkı olmuş..bundan iyisi can sağlığı...helal olsun..

bu iki şarkı biraz piyasaya yönelik bir bir tarzda,bakalım diğer şarkılar nasıl...ancak bu iki şarkıda bile cok zor gecişler var..özellikle enstrümanda çalmak isteyenler zorlanacaktir..

bu sabah şehrimdeki merkez kaset satıcısını aradim..daha gelmemiş ..albüm..

hüseyin bilgiler için ve şarkıları dinleme fırsati için teeşkkürler..

zannediyorum yarin ögleden sonra bazi yerler albümü almaya başlıycak..tabi..salı startı verildiyse..yoksa çarşamba günü..her yerde aynı anda çıkar..galiba..

Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

Post by Gönül_Dostu » 25 Dec 2006, 13:03

teşekkürler hüseyin berhudar ol.
dün akşam kaydetmek için beklerken bir talihsizlik yaşadım kayıt tuşuna bastığım anda pc hata vardi ve kapandı.ilk eseri kaçırdım.tabii dinleyemedimde :(
ama ikinci eseri kayıt ettim :)
anadoluya dağıtım bugunmüş ama gelmedi.artık yarını bekleyeceğiz
o kadar zaman bekledik 1 gün daha bekleriz.
yeni albüm tüm gencebay severlere hayırlı olsun diyorum.

genex
Site Admin

Post by genex » 25 Dec 2006, 13:39

Arkadaşlar Gencebay'ın yayın programını veriyorum;

Çarşamba Kral FM 11'de
Perşembe çıkacak olan aktuel dergisinde röportaj
CNN Türk 5N1K banttan - hangi gün bilmiyorum, hergün 20'de
Atv anahaber - Ali Kırca günü belli değil.

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 25 Dec 2006, 13:42

Bunları kaçırmam inşallah..

Abi teşekkürler saolasın..
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

kdeniz
Yeni Üye

Post by kdeniz » 25 Dec 2006, 13:54

Ben Orhan Gencebay ın son senelerdeki bu klarnet aşkını hiç sevmedim açıkcası. Dün akşamki iki şarkıda da ön planda klarnet var ve bence şarkıları bozuyor çok fazla meze havası katıyor. Neden bağlama sesi duyamıyoruz artık çok garip.
Doğum günü şarkısı özel bir şarkı her zaman dinlenir mi bilmiyorum.
Gülünce daha güzel şarksı ritm olarak güzel belki ama asla farkındamısın gibi değil arkadaşlar. Ben o şarkıyı bin defa daha dinlerim. Ancak bu şarkıyı dün çalarken dvd ye kaydettim ilk dinlediğimde sözleri ve ritmi çok hoşuma gitti ancak ikinciden sonra bir daha dinlemek hiç içimden gelmedi. Çok piyasa işi olmuş.
Yargısız infaz şarksını bir kere kralda denk geldim. Yorum yapamayacağım sanırım dinledikçe güzelleşecek bir şarkı.
Bunlar benim fikrim tabii ki.

Kendim hakkında ufak bir bilgi vereyim (ukalalık olarak görmeyin)
Forumları takip ediyorum ancak pek yorum yazmadığım için beni tanımayabilirsiniz...
12 yaşımdan beri Orhan Gencebay dinliyorum. Ayrıca bütün parçalarının her notasını ezbere bilir ve çalarım. Internetten indirdiğiniz Orhan Gencebay midilerinin çoğu bana aittir. Kendisi ile de defalarca görüştüm. 8 yıl önce Türkiyede Orhan Gencebayın daha iyi tanınması için ilk web sitesi açanlardanım. Yıllarca bu site açıktı ancak şu anda bu işi gerçekten iyi yapanlar olduğu için yapmıyorum. http://www.orhangencebayve.biz sitesinin girişindeki animasyon da bana aittir.

genex
Site Admin

Post by genex » 25 Dec 2006, 14:23

orhangencebaynet wrote:Kendim hakkında ufak bir bilgi vereyim (ukalalık olarak görmeyin)

Bence iyi olmuş , arada forumda yorumlarınla yer alırsan çok memnun oluruz.

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 25 Dec 2006, 14:53

Evet haklısın.Bende sevmedim bu klarnet aşkını.Ve diğer sözlerinin hepsine katılıyorum.Bu güne kadar ki emeklerin için tskr ederim ayrıca.....Çok ii tespitler yapmıssın...

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 25 Dec 2006, 14:59

Klarnet olayi aslinda basli basina bir konu zaten..

Klarnete fazla bir lafim yok, güzel bir çalgi muhakkak ki, ama söyle bir bakiyorum da.. Klarnet Gencebay´in hangi sarkisina uymus..? Belki biraz Seven Affeder´e gitmistir, yoksa klarnet bana göre Gencebay sarkilarinin potansiyel olarak sahip oldugu essiz ruhdan bana göre çalmistir, eksiltmistir.. O klarnet geçislerinin yerine bir de obuayi düsünün.. Veyahut baglamayi arkadasimizin dedigi gibi...

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 25 Dec 2006, 15:02

son yıllarda neden bu kadar klarnet üzerine düştüğüne ben de hiç anlam veremiyorum.ve kişisel olarak da klarnet sesini hiç beğenmiyorum.çok ağlak geliyor.benim görüşüm bu.zevkler ve renkler tartışılabir tabii.ama görüyorum ki bu doğrultuda düşünen gönül dostları daha fazla gibi sanki..ayrıca benim de doğum günü ve gülünce daha güzel şarkıları ile ilgili duygularım orhangencebay.net arkadaşımızın yazdıkları doğrultusunda.

kdeniz
Yeni Üye

Post by kdeniz » 25 Dec 2006, 15:16

Tabii ki benim söylediğim de klarnete yönelik bir eleştiri değil sadece Orhan Gencebay'ın son zamanlara gereğinden fazla kullanması. Neredeyse her şarkıya sokmak istiyor. Neden Ney kullanmıyor mesela "ipek böceğinde" kullandı ve bence güzel oldu.
Yeni albüm öncesi moral bozmak değil amacım ama dün iki şarkı üst üste klarnet üzerine kurulmuş görünce yine mi dedim kendi kendime...
Artık deli gibi bağlama çalınan şarkılar duymak istiyorum ben sağdan soldan youtube dan Orhan Gencebay'ın bağlama çaldığı videoları izlemek istemiyorum.
Millet bağlama albümü çıkarıp yeri göğü inletiyor. Dünya'da bu konuda en uzmanı kişi şarkılarında klarnet kullanıyor. Tabii ki bu da hayranlarını üzüyor ve albümler yeteri kadar ilgi görmüyor.
Gerçekten hiç konuşmuyordum dedim ya patladım sonunda umarım bu albüm beni utandırır da burada özür dilerim...

kdeniz
Yeni Üye

Post by kdeniz » 25 Dec 2006, 15:18

bu arada benim nick "orhangencebayne?" şeklinde gözüküyor kelime olarak yanlış anlaşılmasın. "orhangencebaynet" olması gerekiyor umarım sadece bende öyle gözüküyordur

Yönetici Notu : isim sistemde doğru görünüyor uzun bir isim olduğu için tamamı görünmüyor.

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 25 Dec 2006, 15:23

Basar´in klarnet hakkinda söylediklerine kismen katiliyorum. Ben de çogu zaman klarnetin hiç bir sarkiya gittigini düsünmüyorum, Basar´in dedigi gibi fazla aglak bir ses ve sarkinin dengesini bozuyor gibi. Ama bazi sanat müzigi eserleri vardir ki, klarnet mükemmel bir hava katiyor.. Kabul, ama Gencebay´da istedigimiz gibi gitmiyor, bunu ifade etmeliyim.

Simdi - genex sagolsun - "Gülünce daha güzel"´in demosunu dinliyorum, sarkiyi dün oldugundan daha çok algilayabildim. Kesinlikle kötü bir sarki degil.. Önceden dedigim gibi 80´li yillar havasi var sarkida.. Ama hakkinda çok konusulan "Ah Türkiyem"´i bu sarkidan daha çok dinlemek isterdim simdi düsününce.. Sözleri çok önemliydi.. "Gülünce daha güzel" ritmi itibariyle de biraz daha piyasaya yönelik olmus. Sanirim bundan dolayi bu tercih edilmis.

Locked