YARGISIZ İNFAZ

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 26 Dec 2006, 18:00

ARKADAŞLAR HAYRAN OLMAK BÖYLE BİRŞEY İŞTE..ALBÜMÜ BULAMAYAN ARKADAŞLARI ÇOK İYİ ANLIYORUM..BENDE BUGÜN ORDUYU ALTÜST ETTİM..ASLINDA BİLİYORUM BİR İKİ YERE BAKTIKTAN SONRA BAŞKA YERDE DE BULAMAYACAĞIM AMA İÇİM RAHAT ETMEDİ..KAR SOĞUK VIZ GELDİ..YALNIZ DÜKANLARDA BİR TUHAF ..İLK BAKTIĞIM YER GELDİ ŞU AN ORDU PİYASASINDA VAR AMA BİZ ARTIK CD SATMIYORUZ DEDİ( KORSANDAN BIKMIŞLAR ZARAR EDİYOLARMIŞ )EN SON BAKTIĞIM İSE YOLDA YARIN SABAHA ELİNDE OLUR DEDİ...

NEYSE ALLAH HEPİMİZE SABIR VERSİN ..

SAYGILARIMLA....

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 26 Dec 2006, 18:01

ya ranist'e mi inanıcam ismail'e mi şaşırdım :? neyse demek ki ancak yarın alınca anlayabileceğiz nasıl bir albüm olduğunu :) ama demek ki herkesi aynı derecede etkileyememiş :wink:

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 26 Dec 2006, 19:24

Anadolu'ya şu gün İstanbul'a şu gün... Yahu ya Trakya :D

Üvey evlat gibi kaldık burda valla :D

Ben kendi çapımda araştırmamı yaptım yarın sabah saatlerinde geliyor albüm ama ben o saatte okulda olacağımdan kasetçinin oğlu olan öğrencim getirecek bana diski. Eh bi 100'ü haketti çocuk valla :D

Buarada ne Popstar'ı izledim en verdiğiniz linkleri açtım kendi kendime heyecan yapıyorum. Feci keyifli, tavsiyemdir... :D

Albümle ilgili detaylı yorum Yılbaşı'nda imzamdaki sitemde yer alacak
Hepimiz Mehmet'iz Hepimiz Türk'üz

http://mtiryaki.blogcu.com

isocity
Site Admin

Post by isocity » 26 Dec 2006, 19:26

topraktan bir can wrote:ya ranist'e mi inanıcam ismail'e mi şaşırdım :? neyse demek ki ancak yarın alınca anlayabileceğiz nasıl bir albüm olduğunu :) ama demek ki herkesi aynı derecede etkileyememiş :wink:

:) kararı kendın ver yarın.. :)

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 26 Dec 2006, 19:39

Hüseyinin de dediği gibi mp3 sitelerine dikkat edelim.Özellikle bir program var (ismini vermeye gerek yok) bu programdan istediğin şarkının ismini yazıp indirebiliyorsun.Üstelik program ücretsiz ve bu iş herkesin kolayına geliyor...
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

yalnız
Yeni Üye

MÜZİĞİMİZ HAKKINDA

Post by yalnız » 26 Dec 2006, 21:43

Yıllardır Türk müziğine ORHAN GENCABAY dan başka katkı yapan varmı arkadaşlar üreten üretken tek sanatçı. Sanat müziğimiz TRT nin tekelinde Halk müziğimizi Popa çevirdiler Yeni katkı yapan ve bu işi en iyi yapan ORHAN bey değilmidir.bana söylermisiniz acaba ondan başka kim Müziğimize katkı yapıyor.Onun icin Bu insanın değerini bilmek gerekli değilmidir.illaki ölmesimi lazım değeri bilinmesi icin ALLAH KORUSUN ALLAH ONA NİCE UZUN ÖMÜRLER VERSİN BAŞIMIZDAN EKSİK ETMESİN.gercek türk müziği onun sayesinde gelişiyor bence bestelere bakarmısınız yeni albümdeki müziğe dikkat edermisiniz.işte bu bence herşeyi anladıyor.Herkese saygılar .Orhan baba sen birsin teksin.

Yalnız Ustad.

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 26 Dec 2006, 22:44

İLK DİNLEYİŞTEKİ YORUMUM..... (SONRA YİNE YAZACAĞIM)
Beklentimin çok altında.
Sözlere yorum yok. Mükemmel,Harika,Enfes....
Şarkı içinde tam yerinde,ince nüanslarla oturtmuş.harika.
Sese laf yok. yaş itibarı ile ses gevremiş ama ;
Güneşimsin
Söylenmedik Söz Kalmadı şarkılarında ses tonu farklı. ve bildik ses.
Diğer şarkıların aralarında da var. Diğer şarkılardaki ayrımı daha sonra yazacağım.Sesede laf yok yani mükemmel.
AMMAA !
Müzik ve kayıt,özellikle kayıt /netlik iyi değil. Ses ile saz ayrı ayrı geliyor. garip bir ses uğultusu var. Sanki mixer de mono basılmış gibi.
Söz bitiminde biz Gencebay ın dudak şapırtısını bile hissederdik. (kulağı olan bilir)sonu "p" "t" ile biten sözcükler net gelirdi. Bu albüm de nötr olmuş. "Cennet Gözlüm" albümünü dinliyomuşum gibi eski sanki. O da kayıtta nötr dür.Net değil yani.
Müziklerde hayal kırıklığı yaşadım.Çok çok basit geldi bana.
Ritm kalitesiz mp3 kaydı gibi.O ritmlerin,sazların netliğini alamadım. Fonda geride bi şeyler oluyor.. Özellikle "Bu Gün Senin Doğum Günün" parçasında.söz ile ritm bas kavga ediyor.
Sette,arabada,evde,Pc de dinledim. Aynı...
Eski albümlere kıyasla orkestra az. Eski albümlerde, bilirsiniz hiç dinlemeyen bile ilk girişte "kesin bu Gencebay" derdi.Bu albümde o yok.Ya da var biz duyamıyoruz. Duyduğum keman,bolca davul,tıkrıtı ve zil ile bolca klarnet,arada "nefis" divane.o kadar. evet o kadar.
Hani bağlama ağırlıklı olacaktı. o da yok.
Hele "Besmeleyle Başla"..... O şarkının girişindeki basitlik !!! yıılar öncesinin amatör org eserleri...
Bence olmadı."Cevap ver" albümün dinleyin. O kayıt temizliğine, sazların kalitesine, zenginliğine bakın.... Aşkın Hesabı Olmaz " şarkısını dinleyin. Sonra da Cevap Ver deki "Yakılacak Yara" yı dinleyin.Yürekten olsun'da herhangi bir şarkı ile bu albümdeki şarkıları kıyaslayın. Bu kayıt/ miks/ netlik takıntıma kulak verin.Ben kırgınım....
Bağlama, aylarca bekleyiş, bu olmamalıydı. Ben bunu "kayıtları çalındığı için korsana önlem çıkmış bir albüm" diye yorumluyorum. (Sözler hariç.)
Tabii bunlar ilk dinleyişteki yorumlarım.
( Biz klasik Gencebay cılar hep ilk dinleyişte böyle feryat ederiz)
Yinede ellerin,yüreğin dert görmeye Orhan baba. Allah razı olsun.

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 26 Dec 2006, 23:08

pardon.
aynı konuda iki konu açılmış.

genex
Site Admin

Post by genex » 26 Dec 2006, 23:13

Albüm çıktığı için bu konuyu kilitleyelim. yorumları yorum başlığına yazalım.

Locked