YARGISIZ İNFAZ

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 25 Dec 2006, 15:33

dostlarin son yorumlarini okuyunca algıladıklarımın ve bana iki şarkıdan yansiyan seylerin yanlıs olmadigini dşündüm..yalnız değilmişim yani..bu konu da da... :wink:

Gönül_Dostu
Kıdemli Üye

Post by Gönül_Dostu » 25 Dec 2006, 16:11

dostlar açıkca bende bu klarnet olayını tutmadım malesef ve kanun da öyle bu aletlere sözüm yok ama gencebay'a bu şekil gitmediğini bende katılıyorum(şöyle olabilirdi klarnet için kanun için onun özelliklerini güzelliklerini yansıtan ayrıca bir eserde daha iyi olurdu)
klarnet ve kanun sanki eserin akışını (temposunu)düşürüyor gibi geldi.
onların yerine bağlamayı tercih ederdim bende.
bu konuyu kimse yazmadan önce yazmayı düşünüyordum ama yanlış anlaşılabilir diyerek görüşlerimi belirtmemiştim.
hayırlısı olsun
Last edited by Gönül_Dostu on 25 Dec 2006, 17:52, edited 1 time in total.

efedrin
Yeni Üye

Post by efedrin » 25 Dec 2006, 16:15

aynen bende öyle düşünüyorum
klarneti duyar duymaz canım sıkıldı,
sevmiyorum bu aleti..
sadece ve sadece içtim(yakılacak yara) da mükemmel olmuştu klarnetin kullanılması ki kimsenin aklına dahi gelmez,
bu kadar mükemmel bağlama çalan bir insan neden klarnette bu kadar ısrarcı ki,
neyse babanın canı sağolsun
saygılarımla

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 25 Dec 2006, 16:59

efedrin wrote:bu kadar mükemmel bağlama çalan bir insan neden klarnette bu kadar ısrarcı ki,

sende haklısın....efedrin...

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 25 Dec 2006, 17:48

"Bugün Senin Doğumgünün" daha pek ısınamadım bu şarkıya. Ben hala "Gülünce Daha Güzel" takılmış durumdayım. Nakaratı hep dilimde. Ama nedeni şu olmalı; bu aralar çok hareketliyim, neşem yerimde. :D Böyle duygusal bir şarkıyı bünyem kabul etmiyor. :D Gün gelecek, bu şarkıyı da arka arkaya defalarca dinleyeceğim. Bundan eminim.

"Bugün Senin Doğumgünün"ü ben daha çok "Küçüksün Yavrum"a benzettim. "Ümit Şarkısı"nı da hatırlatıyor ama, doğrudur...

Klarnet mevzusuna gelince... Ben de arkadaşlara katılıyorum, albümde bağlama tınılarını daha çok duymak isteriz. Ama bu şarkıları Orhan Gencebay hazırlıyor. Böyle bir düzenlemenin daha uygun olacağını düşünmüştür; saygı duyalım, zevkini çıkaralım...
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

aksamgunesi
Yeni Üye

Post by aksamgunesi » 25 Dec 2006, 18:59

butun gün slowtürk gencebayın şarkılarını çalmış..ben bir tek doğum günün şarkısını dinledim..diğer şarkılarıda calıyo olabilir..kral fm de yargısız infazı dinledim...radtolarda şarkılar calınıyoo :wink:

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 25 Dec 2006, 19:47

allah neşeni daim etsin...serhat_izmit kardesim.. :wink:

divanist
Yeni Üye

Post by divanist » 25 Dec 2006, 21:32

orhangencebaynet wrote:12 yaşımdan beri Orhan Gencebay dinliyorum. Ayrıca bütün parçalarının her notasını ezbere bilir ve çalarım. Internetten indirdiğiniz Orhan Gencebay midilerinin çoğu bana aittir. Kendisi ile de defalarca görüştüm. 8 yıl önce Türkiyede Orhan Gencebayın daha iyi tanınması için ilk web sitesi açanlardanım. Yıllarca bu site açıktı ancak şu anda bu işi gerçekten iyi yapanlar olduğu için yapmıyorum. http://www.orhangencebayve.biz sitesinin girişindeki animasyon da bana aittir.

Ben 8 yıl öncesinden internet alemindeki ilk Gencebay sitesi ve ilk Gencebay midi lerinin vede en güzellerinin yapımcısı olarak Kadir isimli bir arkadaşı bilirdim. Sitesininde ilk müdavimlerindendim. Bilgisayarımdaki ilk Gencebay arşivimi onun sayesinde oluşturdum.
Sonra irtibatımızı kaybettik.
Animasyonuda taa o zamandan biliyorum.
Yollarımız buradamı kesişti yine acaba. Kadir dostum senmisin ?
sevgiler
Yavuz Gül

kdeniz
Yeni Üye

Post by kdeniz » 25 Dec 2006, 21:47

evet yavuz bey benim :)
gerçekten bunca zaman sonra tekrar karşılaştığımıza sevindim.
uzun zaman önce irtibatı kaybetmiştik o zamandan beri çok şey değişti tabii.
çok şaşırdım mesajınızı görünce

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 25 Dec 2006, 21:50

hoşgeldiniz gönül dostu..orhangencebaynet...

mavi.seytan
Deneyimli Üye

Post by mavi.seytan » 25 Dec 2006, 22:07

YA BURASI TANIŞMA PLATFORMU OLMUŞ :D YENİ ALBÜMÜ ALABİLEN YOKMU....HABER BİLGİ YOKMU ....BEN BUĞÜN ANKARA DA KIZILAY I ULUS U ALT ÜST ETTİM AMA BULAMADIM ALBÜMÜ..VE MÜZİK MARKETLERİN HABERİ BİLE YOK...

efedrin
Yeni Üye

Post by efedrin » 25 Dec 2006, 22:19

ben ankarada bulamadım bugün
:cry:

CennetGozlum

Post by CennetGozlum » 25 Dec 2006, 23:08

Ben Hollanda da oturuyorum, aksam a dogru bi ugradim butun hafta sora sora adam bikti benden, yine sordum geldimi kaset diye,sali aksami dagitiliyor carsamba sabahi raflarda yerini bulur dedi.Simdi carsamba olmasini bekle, neyse buna da sukur ne kaldi sunun surasinda.

genex
Site Admin

Post by genex » 25 Dec 2006, 23:23

Arkadaşlar yormayın boşa kendinizi, dağıtım programını sabah unkapanı maceramdan sonra yazmıştım.

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 26 Dec 2006, 01:31

ESERLERİN İCRASINDA KULLANILACAK ALETLER ORHAN GENCEBAY GİBİ BESTECİLER VE DÜZENLEME YAPAN PROFÖSYÖNEL İNSANLARIN KAFASINDA DAHA BESTEYİ YAPARKEN CANLANIR..KLARNET HEM HÜÜN HEMDE COŞKU DUYGUSUNU ÇOK İYİ VEREN BİR ENSTRUMAN..TÜRK MÜZİĞİNDEKİ KULANIMLARINDAN DİNLEMEKTEYİZ..AĞLAK BİR SESİ VAR İFADESİNE KATILMIYORUM..BİR MÜZİK ALETİNİN AĞLAK DEĞİL DUYGULU SESİ OLABİLİR VE BU DUYGU ÇALANIN USTALIĞINA GÖRE ORTAYA KONUR..

BENCE BUGÜN SENİN DOĞUMGÜNÜN ESERİNDEKİ O DUYGUYU EN İYİ VERECEK ALET KLARNETTİR..BU DURUMA ASLINDA NOTASYONLA DA İLGİLİ OLSA GEREK..SOLİST ALET OLARAK KULANILMASI BENCE HARİKA OLMUŞ..BAŞKA BİR ALETİN BU ESERDE O DUYGUYU VEREBİLECEĞİNİ SANMIYORUM..HELE Kİ BİZİM DUYUMUMUZA UYMAYAN OBUA V TARZI ALETLER..

GÜLÜNCE DAHA GÜZEL DE DE KLARNETİN NEŞE KATAN YANINI GÖRDÜM BEN..HELE Kİ O NOTA NÜANSLARINI BAŞKA HANGİ ALET YANSITACAKTI BİLEMİYORUM..O KIVRAK İFADELER FALAN ..KEMAN VAR AMA O ZATEN ALT YAPIDA HER ZAMANKİ GİBİ CANAVAR....SONDAKİ O TAKSİM..

YÜZLERCE ESER BESTELEMİŞ VE DÜZENLEMİŞ BİR İNSANIN ALET SEÇİMİNİ YANLIŞ GÖRMEK BİRAZ TUHAF GELDİ BANA ..AMAN YANLIŞ ANLAŞILMASIN.....TABİİ Kİ ZEVK MESELESİNİ DE GÖZ ARDI ETMEMEK LAZIM...

SAYGILARIMLA

genex
Site Admin

Post by genex » 26 Dec 2006, 12:10

Albümün istanbul dağıtımı saat 13:00 den sonra yapılacakmış, ilgili arkadaşlara duyurulur. Anadolu ve Yurtdışı dün gönderilmiş.

kdeniz
Yeni Üye

Post by kdeniz » 26 Dec 2006, 12:11

Yanlış anlaşılacak bişey yok zaten herkes kendi fikrini söylüyor ama ben şarkıların düzenlemesinin sadece böyle olabileceği fikrine katılmıyorum. Orhan Gencebay şarkıları her türlü düzenlenebilecek niteliktedir. Nitekim farklı sanatçılar kendilerine uygun düzenleyebiliyolar.
Burada anlatmak istediğim şu:
Bu klarnet hastalığı neden çıktı ve neden biz Orhan Gencebay'dan bağlama sesini az duyar olduk. Klasikler ilk albümde "ümit şarkısı"nda müthiş oturmuştu klarnet ama eski düzenlemesinde var mı? Tamemen farklı iki tarz.
Ondan sonra her albümde bi kaç şarkı klarnet üzerine ve ben bunları dinleyemiyorum, hiç Orhan Gencebay gibi gelmiyor bana, isteyen istediğini söylesin. Doğum günü şarkısı güzel şarkının tadına uygun ama "gülünce dah güzel "şarkısında olmuş mu arkadaşlar ya şarkıyı söylediği kısımlarda müzik ne kadr güzel gidiyor sonra ara kısımlarda yine klarnet... Eğer coşku istiyosanız "demedim mi" şarksına bakın sazlarla nasıl coşku oluyor. O albümde bir tane klarnet ağırlıklı şarkı var mı?
Neyse kasetin tamamını dinlemeden "yargısız infaz" yapmayalım yine de...
Herkesin kendine ait değişik fikirleri olabilir

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 26 Dec 2006, 12:18

Arkadaslar şöyle bir uzaktan bakınca şeyi farkettim.Gencebay biraz yanlıs(daha doğrusu daha ii yapabileceği bi iş yerine daha sırdan iş yapması) işler yapmaya başladı.Albümü geç çıkardı,içine popüler nitelik tasıyan o kadar ii olmayan şarkılar yaptı,Popstara jüri oldu,Albümde bağlaması yerine fazla tat vermeyen klarneti çok kullandı.Bayramda veya yılbası programında canlı bişeyler de çalmadı galiba...İşte böyle...Allah tan bunları yapan insanın adı Orhan Gencebay baskası biri olsa şimdiye çoktan isyan bayrağını çekmiştim...Yine söylüyorum Orhan babadan gelecek herşeye razıyım...Ben sadece olumlu eleştiri yapmak için söylüyorum bunları....

efedrin
Yeni Üye

Post by efedrin » 26 Dec 2006, 12:25

ankarada bulan olursa haber versin ne olur
saygılar

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 26 Dec 2006, 12:46

Erhan wrote:Arkadaslar şöyle bir uzaktan bakınca şeyi farkettim.Gencebay biraz yanlıs(daha doğrusu daha ii yapabileceği bi iş yerine daha sırdan iş yapması) işler yapmaya başladı.Albümü geç çıkardı,içine popüler nitelik tasıyan o kadar ii olmayan şarkılar yaptı,Popstara jüri oldu,Albümde bağlaması yerine fazla tat vermeyen klarneti çok kullandı.Bayramda veya yılbası programında canlı bişeyler de çalmadı galiba...İşte böyle...Allah tan bunları yapan insanın adı Orhan Gencebay baskası biri olsa şimdiye çoktan isyan bayrağını çekmiştim...Yine söylüyorum Orhan babadan gelecek herşeye razıyım...Ben sadece olumlu eleştiri yapmak için söylüyorum bunları....

maalesef şimdiye kadar dinlediğim iki şarkı itibariyle erhan dostumuza katılıyorum.inşallah kalan 8 şarkı bu fikirlerimi değiştirir.

Locked