Yeni Albüm Yorumları Buraya

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Locked

En Sevdiginiz Sarkı Hangisi?

BUGÜN SENİN DOĞUM GÜNÜN
6
8%
GÜLÜNCE DAHA GÜZEL
4
5%
MÜBAREK
12
16%
BESMELEYLE BAŞLA
1
1%
AŞKIN HESABI OLMAZ
5
7%
YARGISIZ İNFAZ
7
10%
YENECEĞİM KENDİMİ
11
15%
SENSİN BENİM ÇİLEGAHIM
15
21%
GÜNEŞİMSİN
7
10%
SÖYLENMEDİK SÖZ KALMADI
5
7%

Total votes: 73

isocity
Site Admin

Yeni Albüm Yorumları Buraya

Post by isocity » 26 Dec 2006, 19:19

Arkadaşlar albümle ilgili yorumlarımızı buraya kalan tüm konuları diğer başlıklara yazalım.. Hersey birbirine karısmaya basladı yeni albümle birlikte.. :)

Ben yaklasık 3 saattir dinliyorum ve sarkı bası 4 tur attım diyebilirim... Hemen yazayım değişik ve güzel bir albüm olmus.. Beklentilerimiz cok yuksekti haliyle.. Özellikle 2-3 sarkı bu beklentinin altında kalmıs (bana göre).. Albümün tadı insanın damagında kalıyor cunku sadece 43 dakika.. 5 dakikalık sarkı yok albumde.. Güneşimsin, Söylenmedik Söz Kalmadı, Yenecegim Kendime sarkıları lokomotif olur bu albümde.. Sensin Benim Çilegahım, Mübarek, Besmeleyle Başla ve Aşkın Hesabı Olmaz sarkılarınıda begendim.. Kalan diğer 3 sarkı içinde en iyisi Doğum Günü..

Albümde alışılanın aksine elektro baglama yok denecek kadar az.. Sarkıların neredeyse hepsinde (belkide hepsinde) akustik saz var.. 3 sarkıda ise ancak Hüsnü Şenlendirici albümlerinde duyabilecegimiz kadar klarnet dolu.. Zaten bu sarkılardı (bana göre) beklentilerimin altında kalan..

Gencebay şaşırtıcı derecede ses performansı veriyor bazı sarkılarda.. Demekki daha 15 sene okumaya devam edebilir baba.. Yeterki bu albüm kafasındaki barajı gecsin.. Albümde tek bir eksik sarkı var.. O da olsaymıs tam super olacakmıs.. Emeğine saglık Gencebay...

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 26 Dec 2006, 19:29

isocity albümü alıp da dinleyenler olduğuna göre artık diğer tüm başlıkları kilitlemenin vakti geldi demektir. Şimdiden 5 ayrı topic oldu. Bu işe bir an evvel el atmalı derim ben.

"Besmeleyle Başla"yalım bakalım

Bismillahirrahmanirrahim
:twisted:
Hepimiz Mehmet'iz Hepimiz Türk'üz

http://mtiryaki.blogcu.com

yasakresim
Kıdemli Üye

Re: Yeni Albüm Yorumları Buraya

Post by yasakresim » 26 Dec 2006, 19:33

isocity wrote:Albümde alışılanın aksine elektro baglama yok denecek kadar az.. Sarkıların neredeyse hepsinde (belkide hepsinde) akustik saz var.. 3 sarkıda ise ancak Hüsnü Şenlendirici albümlerinde duyabilecegimiz kadar klarnet dolu.. Zaten bu sarkılardı (bana göre) beklentilerimin altında kalan..

Albümü daha dinlemedim ama, Yavuz abinin dediğine göre Orhan Gencebay albümde DİVANE de çalmış.
Kapakta yazıyormuş. :)
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

mavi.seytan
Deneyimli Üye

Post by mavi.seytan » 26 Dec 2006, 20:56

ARKADAŞLAR YİNE SÖZ MÜZİKLERİN HEPSİ ORHAN GENCEBAY.AMA DİKKAT ETTİNİZMİ,CEMAL SAFİ GÜFTESİ YOK ALBÜMDE... 13.(CENNET GÖZLÜM)O.G. ALBÜMÜNDEN BERİ YANİ 15-20 SENEDİR ÇIKAN HER GENCEBAY ALBÜMÜNDE BİR CEMAL SAFİ GÜFTESİ OLURDU.VE BU ŞARKILAR ÇOK TUTULURDU..İÇ BENİM İÇİN,AYŞEN,YAKILACAK YARA,HADİ GİT,YA EVDE YOKSAN,VURDA ÖYLE GİT,MÜSADEN OLURSA,,, GİBİ.
MUTLAKA ORHAN BABANIN BESTELEYİPTE HİÇ ALBÜMLERE OKUMADIĞI CEMAL SAFİ ESERLERİ VARDIR.BENCE ÖNÜMÜZDEKİ ALBÜMLERDE BU ŞARKILARDAN MUTLAKA EN AZ BİR TANE OLMALI...
VE EMİNİM Kİ BU ALBÜMDEKİ ŞARKILARIN ÇOĞU YILLARCA ÖNCE BESTELENMİŞ OLUP YENİ DÜZENLEMEYLE KAYDA ALINMIŞTIR.ÖRNEĞİN SENSİN BENİM ÇİLEGAHIM,SÖYLENMEDİK SÖZ KALMADI...
AMA ŞUNDAN DA EMİNİM Kİ O EŞSİZ UÇSUZ BUCAKSIZ ENGİN ORHAN GENCEBAY DENİZİNDE,HAZİNESİNDE DAHA NE ESERLER GİZLİ..
ŞİMDİ HEP BERABER DUA EDELİM ALLAH ORHAN BABAMIZA UZUN ÖMÜRLER VERSİN Kİ O HAZİNEYE ULAŞALIM O OKYANUSUN DERİNLİKLERİNİ KEŞFEDELİM..VE BABAMIZIN DA İÇİNDE İSTEYPTE YAPAMADIĞI HİÇ BİR ŞEY KALMASIN..

genex
Site Admin

Post by genex » 26 Dec 2006, 20:58

Evet Soner kapakta yazıyor, hangisinde çaldı ayırt edemedim ama sensin benim çilegahımda ud sandığım o olabilir mi?

Albüm genel olarak yürekten olsundan önde, ses bu albümde çok iyi. Vokaller de iyi bu arada :lol:

Albüm kapak resmi ve albüm içindeki siyah beyaz stüdyo resimleri hoş olmuş.

Bu halkalı kazağa hasta oldum ben geçenlerde bir kez daha gördüm canlı olarak, moda yaratalım :lol: :lol:

Hakan Sarıcanın albümdeki emeği hiçte az değil, ya Gencebayla ilgili ne iş varsa bu albümde altından Hakan abi çıkıyor.

dinleyin, coşun arkadaşlar dinledikçe nüansları yakalıyorsunuz, ayrıntılara takılıyorsunuz,bir dünyayı keşfediyorsunuz.

Yüreğine sağlık Orhan Abiii

yalnız
Yeni Üye

Post by yalnız » 26 Dec 2006, 21:49

bence albumdeki tüm eserlerin ayrı bir havası var Türk müziğine böyle bir katkı yapabilen varmı arkadaşlar bence Ondan başka Müziğimize katkı yapan yok hangi sanatçı hem beste yazıp hem okuyabiliyor hemde müziğini yapıyor Gencebay abimizde herşey ve hepsi var album süper.Korsan olarak tesbit ettiğimiz siteleri lütfen öbür dünyaya gönderelim.ayrıca korsan müzik ihbar hattı0212 2273729 bilginize.

Güneşimsin Mehtabımsın Hasretimsin Canımsın Orhan babam

efedrin
Yeni Üye

Post by efedrin » 26 Dec 2006, 22:13

üç beş defa dinledim albümü,
ilk izlenimlerim;
bu albümde aklım takıldı, dokunma, yasak resim, dilenci vs tarzı bi şarkı yok,
klarnetli şarkıları direk geçiyorum, sevmiyorum o aleti...
ayrıca besmele ile başla tarzı şarkıları yapmamalı, kesinlikle sevmiyorum, seven de çok az çıkacaktır,
sensin benim çilegahım bence kasedin en iyisi, ayrıca çok sıkı bi şarkı,
aşkın hesabı olmaz ağır, oturaklı bi şarkı, onu da beğendim ben, eski şarkılarına benziyor,
güneşimsin değişik bi şarkı, melodiler nereye gideceğini bilemiyor gibi, ısınamadım şu an..
mübarek de değişik ama hoşlandığım bi şarkı...
söylenmedik söz kalmadı bağlama dolu ama sadece gencebay hastaları dinleyebilir, değişik melodileri var, bir ordan bi burdan...ortadaki elektro gitara ısınamadım şimdilik...
yargısız infaz ve doğum günü resmen klarnet yüzünden harab olmuş, oysa ne geçişler, ne melodiler var...
yeneceğim kendimi rock tarzında bi şarkı, güzel..

albümün genelinde söz ile müziklerin zaman zaman uyuşmaması gibi bir sorun var ama genelde ilk günler hep öyle gelir, bir de kulağı tırmalayan bazı kelimeler var, cimrilik, mahvoluyorum vs. gibi

sözün kısası halkın diline pelesenk olacak bi şarkı yok gibi,
ama sensin benim çilegahım dağıttı beni...

sensin benim çileganımmmmmmmmmm
off ya
bu ud beni dağıttııııııııııııı,
süper bi şarkı, dinle dinle doyamamaya başladım

besmele nin orta kısmı, ya evde yoksan albümündeki sev gönlünce yaşa müziğine çok benziyor, farklı bir şekilde işlenmiş, ama o baştaki org bana göre öldürmüş şarkıyı, ucuz bir hava katmış, yoksa orgtan sonra sıkı bir kanun giriyor ki mükemmel..

Editör Notu: 3 mesajınız birleştirilmiştir.. Arkadaslar özen gösterelim...

yalnız
Yeni Üye

Post by yalnız » 26 Dec 2006, 22:20

efedrin wrote:üç beş defa dinledim albümü,
ilk izlenimlerim;
bu albümde aklım takıldı, dokunma, yasak resim, dilenci vs tarzı bi şarkı yok,
klarnetli şarkıları direk geçiyorum, sevmiyorum o aleti...
ayrıca besmele ile başla tarzı şarkıları yapmamalı, kesinlikle sevmiyorum, seven de çok az çıkacaktır,
sensin benim çilegahım bence kasedin en iyisi, ayrıca çok sıkı bi şarkı,
aşkın hesabı olmaz ağır, oturaklı bi şarkı, onu da beğendim ben, eski şarkılarına benziyor,
güneşimsin değişik bi şarkı, melodiler nereye gideceğini bilemiyor gibi, ısınamadım şu an..
mübarek de değişik ama hoşlandığım bi şarkı...
söylenmedik söz kalmadı bağlama dolu ama sadece gencebay hastaları dinleyebilir, değişik melodileri var, bir ordan bi burdan...ortadaki elektro gitara ısınamadım şimdilik...
yargısız infaz ve doğum günü resmen klarnet yüzünden harab olmuş, oysa ne geçişler, ne melodiler var...
yeneceğim kendimi rock tarzında bi şarkı, güzel..

albümün genelinde söz ile müziklerin zaman zaman uyuşmaması gibi bir sorun var ama genelde ilk günler hep öyle gelir, bir de kulağı tırmalayan bazı kelimeler var, cimrilik, mahvoluyorum vs. gibi

sözün kısası halkın diline pelesenk olacak bi şarkı yok gibi,
ama sensin benim çilegahım dağıttı beni...

Onu Anlamak Sanattır.sana diyeceğim tek bu

efedrin
Yeni Üye

Post by efedrin » 26 Dec 2006, 22:28

ben onu anladım merak etme...
16 senedir dinlerim,
ne rock çıları ne ferdicileri orhancı yaptım, en az 10 kişiye serisini aldırttım, her albümünü en az 3 kere aldım, dinlemekten kasetler parçalandı,
kışın ayazında sabahın yedisinde kasetçilerin önünde kaset gelene kadar bekledim çok zaman,
eskiden albüm çıkış zamanını da bilmezdik, cebimdeki harçlıkla otobüs bileti alır hergün kasetçileri dolaşmaya giderdim yaz tatillerinde, cebimdeki son parayı albümüne verirdim, babamdan ne azarlar işittim son paramı verdiğim için...
onbinlerce kere dinlediğim çok şarkısı vardır,
lakabım "orhancı" dır,
mevzu açıldığında bana laf edin ona etmeyin derim,
tv ye çıktığında elim ayağım titrer,

gurbet ellerde yanımda bir Allah bir de O'nun albümleri vardı,
müziğe de duyguya da O'nun ile doydum,

bana kimsenin diyeceği yoktur...

iyi ki diyorum iyi ki var,
yoksa kimlere kalacaktık,
ama bırakında O'nu bu kadar seven biri olarak albümü hakkında iki kelam edebilelim

Not: Mesajlar birleştirilmştir.. Ayrıca burası sohbet sitesi değil.. Lütfen kişisel tartısmaları gencebaysohbet sitesınde yapalım... Bu nota cevap yazmayınız...

yalnız
Yeni Üye

Post by yalnız » 26 Dec 2006, 22:32

niye yanlış anlıyorsunki ben senin yazdıklarına karşı yazdım sadece albüm yeni dinledikçe daha iyi anlayacaksın bence diyorum her şarkı güzel eskiyi karıştırmamak lazım senden kalır yanım yok bende başka bir müzik dinlemem sadece albüm beklediğimize değmiş yeni çalışmalar yakışıyor babaya saygılar..

Not: Lütfen kişisel tartısmları sohbet ortamında gercekleştirelim... Bu nota cevap yazmayınız..

efedrin
Yeni Üye

Post by efedrin » 26 Dec 2006, 22:35

neyse, galiba yanlış anladım, kusura bakma...
neticede benim için değdi,
şu an sensin benim çilegahım ı dinliyorum, ben bu şarkı için değil 2,5, on yıl beklerim, dinledikçe seviyorum

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 26 Dec 2006, 22:38

İLK DİNLEYİŞTEKİ YORUMUM..... (SONRA YİNE YAZACAĞIM)
Beklentimin çok altında.
Sözlere yorum yok. Mükemmel,Harika,Enfes....
Şarkı içinde tam yerinde,ince nüanslarla oturtmuş.harika.
Sese laf yok. yaş itibarı ile ses gevremiş ama ;
Güneşimsin
Söylenmedik Söz Kalmadı şarkılarında ses tonu farklı. ve bildik ses.
Diğer şarkıların aralarında da var. Diğer şarkılardaki ayrımı daha sonra yazacağım.Sesede laf yok yani mükemmel.
AMMAA !
Müzik ve kayıt,özellikle kayıt /netlik iyi değil. Ses ile saz ayrı ayrı geliyor. garip bir ses uğultusu var. Sanki mixer de mono basılmış gibi.
Söz bitiminde biz Gencebay ın dudak şapırtısını bile hissederdik. (kulağı olan bilir)sonu "p" "t" ile biten sözcükler net gelirdi. Bu albüm de nötr olmuş. "Cennet Gözlüm" albümünü dinliyomuşum gibi eski sanki. O da kayıtta nötr dür.Net değil yani.
Müziklerde hayal kırıklığı yaşadım.Çok çok basit geldi bana.
Ritm kalitesiz mp3 kaydı gibi.O ritmlerin,sazların netliğini alamadım. Fonda geride bi şeyler oluyor.. Özellikle "Bu Gün Senin Doğum Günün" parçasında.söz ile bas ritm kavga ediyor.
Sette,arabada,evde,Pc de dinledim. Aynı...
Eski albümlere kıyasla orkestra az. Eski albümlerde, bilirsiniz hiç dinlemeyen bile ilk girişte "kesin bu Gencebay" derdi.Bu albümde o yok.Ya da var biz duyamıyoruz. Duyduğum keman,bolca davul,tıkırtı ve zil ile bolca klarnet,arada "nefis" divane.o kadar. evet o kadar.
Hani bağlama ağırlıklı olacaktı. o da yok.
Hele "Besmeleyle Başla"..... O şarkının girişindeki basitlik !!! :oops: yıılar öncesinin amatör org eserleri...
Bence olmadı."Cevap ver" albümün dinleyin. O kayıt temizliğine, sazların kalitesine, zenginliğine bakın.... "Aşkın Hesabı Olmaz " şarkısını dinleyin. Sonra da Cevap Ver deki "Yakılacak Yara" yı dinleyin.Yürekten olsun'da herhangi bir şarkı ile bu albümdeki şarkıları kıyaslayın. Bu kayıt/ miks/ netlik takıntıma kulak verin.Ben kırgınım....
Bağlama, aylarca bekleyiş, bu olmamalıydı. Ben bunu "kayıtları çalındığı için korsana önlem çıkmış bir albüm" diye yorumluyorum. (Sözler hariç.)
Tabii bunlar ilk dinleyişteki yorumlarım.
( Biz klasik Gencebay cılar hep ilk dinleyişte böyle feryat ederiz) :?
Yine de yierği,eli dert görmesin Orhan babanın. Allah razı olsun.
Last edited by burhansenkal on 26 Dec 2006, 22:57, edited 1 time in total.

genex
Site Admin

Post by genex » 26 Dec 2006, 22:46

abi yarına kadar biraz daha dinle ama biraz ara ver kulaklar dinlensin :lol: :lol:

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 26 Dec 2006, 22:53

Yahu Hüseyinim .Dediğim gibi tabiki ilk dinleyiş.
Aylardır "konsantre" yaptık kulakları.
İnanmazsın ama kulaklarımı bilem temizlettim dün. ( hoş ve gıcık oluyo valla) :P
Bir iki gün bi şey diil.bi kaç hafta doyayım da esas oğlan -pardon yorum o zaman gelicek.

Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 26 Dec 2006, 22:53

Albumleri dinledikce bazi seyler daha da netlesecek.
Bazen alamadigimiz sesleri zaman icerisinde kesfedebiliyoruz.
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 26 Dec 2006, 23:01

Konu ile alakası yok ama ben albümü bu gün 26 ARALIK ta aldım.
bir gün önce albümü alıp akşam bana telefonla dinleten dostlarımı da pretesto ediyorum. :P :) :)
(dağıtım şirketininve organizasyonunun kulağına kar suyu kaçsın.oğlum sana diyom/gelinim sen anla misali) :wink:

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 26 Dec 2006, 23:05

DİKKAT ! :!:
Komik... :!:
Albümün arka kapağında http://www.orhangencebay.com.tr. yazıyor. !!!
hani kapalı olan site. :cry:
Bu nası boş vermişlik anlayan varmı :?:

genex
Site Admin

Post by genex » 26 Dec 2006, 23:16

burhansenkal wrote:DİKKAT ! :!:
Komik... :!:
Albümün arka kapağında http://www.orhangencebay.com.tr. yazıyor. !!!
hani kapalı olan site. :cry:
Bu nası boş vermişlik anlayan varmı :?:

Burhan abi CD kapağında yazmıyor :lol: :lol:

vallahi bu dağıtımcılar bizede işkence çektirdi. Kaç yere telefon ettim Allah bilir. Sonunda bir müzik marketler zincirine düştü albüm.

Gencebay_Fan
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_Fan » 26 Dec 2006, 23:23

Ilk dinleyiste album hosuma gitti yalan yok...
Gencebay albumde yine arastirmaci ruhunu ortaya koymus.
Biribirinden güzel ve degisik sarkilar var albümde.
Mübarek,askin hesabi olmaz ve sensin benim cilegahim ilk dinleyiste
isindigim sarkilar.
ses gayet güzel söyleyis mükemmel...
Bence albüm "Yürekten Olsun'un" bir kat üstünde.
Akustik Baglama bircok sarkida ön planda.Elektro desen hic yok gibi :(
Oysa Gencebayin Elektrosuna hayranim...
"Besmele ile basla" sanki "sev gönlünce yasa'nin" kardesi gibi.
ona hic isinamamistim bunada isinamam gibi geliyor.
"yenecegim Kendimi"?? simdi anlasildi ismail yk'yi neden begendigi :roll:
Elektro baglama ve enstrumental'in olmamasi nedeniyle album
beklentilerimin altinda...yoksa cok güzel...
Halimi dostlara bir sor istersen
Bence sorma gel gör istersen
Ben sana yangin ben sana vurgun
Ask ne mübarek sev gör istersen

http://www.gencebayfan.de.vu

genex
Site Admin

Post by genex » 26 Dec 2006, 23:56

Gencebay_Fan wrote:Elektro desen hic yok gibi :(
Oysa Gencebayin Elektrosuna hayranim...

Elektro yok demeyin arkadaşlar söylenmedik söz kalmadının 2:13 sn. de başlayan bölüm elektro bağlama solusu :)

Bu arada divane sazını bugün senin doğum günün şarkısında kullanmış. daha çok ayrıntı yakalanır herhalde.

kısık kısık sesinle hadi gel deyişine delice tutkunuyum aman aman...

Locked