Yeni Albüm Yorumları Buraya

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Locked

En Sevdiginiz Sarkı Hangisi?

BUGÜN SENİN DOĞUM GÜNÜN
6
8%
GÜLÜNCE DAHA GÜZEL
4
5%
MÜBAREK
12
16%
BESMELEYLE BAŞLA
1
1%
AŞKIN HESABI OLMAZ
5
7%
YARGISIZ İNFAZ
7
10%
YENECEĞİM KENDİMİ
11
15%
SENSİN BENİM ÇİLEGAHIM
15
21%
GÜNEŞİMSİN
7
10%
SÖYLENMEDİK SÖZ KALMADI
5
7%

Total votes: 73

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 03 Feb 2007, 19:51

[quote="SerdarYilmaz"]

Simdi uygun bir benzetme de bulamiyorum, ama 9-10 tane güzel bina düsünün.. Bir çogu boylu poslu, bir kaçi da onlarin cabasi misali, sirin, çiti piti, ama yine güzel.. Bu albümde ise olay söyle: 4-5 tane uzun, güzel binalar var, bir kaç küçük, bir ikisi ise çürük.. Ortaya çok iç açici bir tablo çikmiyor yani.. O bir iki "çiti piti" diyebilecegimiz sarkinin bile "sadece" "çiti piti" kalmasi bu baglantida göze batiyor.. Mesela insan, madem Bugün Senin Dogum Günün ile Besmeleyle Basla bir hayal kirikligi oldu, bari sirin duran, ama pek de özelligi olmayan bir Mübarek sarkisi yerine daha "büyük" bir eser olabilirdi demiyor degil.. Ki Mübarek kesinlikle güzel bir sarkidir.. Iste insan böyle düsüncelere kapiliyor ne yazik ki, albümde bir-iki bozuk ses çikinca.. Bilmem anlatabildim mi... Uzun lafin kisasi, bu albümde malum iki sarki yerine çok daha özgün, daha kaliteli birseyler olsaydi, bir iki baska sarkida da aranagme olsaydi, bu albüm çok daha yüksek mertebelere ulasbilirdi...

[quote]

çok yerinde ve can alıcı bir tespit.bu özellikle gencebay'ın son iki albümünde bilhassa da bu albümünde çok belirgin.son yıllarda gencebay'ın en büyük handikapı hit ya da klasik olabilecek kapasitede bir eser üretememesi.son iki albüme dikkat edin.ne öyle çok ahım şahım ya da "olay budur","yine yapmış yapacağını","abi şarkıyı dinledim günlerce kendime gelemedim" dedirtecek cinsten şarkılar var,ne de albümü dinlerken "ya bırakıyim bu şarkıyı da bir sonraki şarkıya atlıyim" dedirtecek cinsten.bu da albümü dinledikten sonra albüm hakkında kesin bir kanıya varmanız konusunda sizi zora sokuyor.sanki artık gencebay özellikle bu son iki albümde nasıl olsa o eski büyülü eserleri yakalayabilecek kapasitede şarkı yapamayacağının farkında ama bunun yerine bari her şarkı belli bir seviyenin üstünde olsun diyor.mesela yine son dönem olarak sayılabileceği için onlardan örnek veriyim;gönül dostu,kiralık dünya ve cevap ver albümlerinde-eğer beğeni derecemi puanlamaya dökecek olursam-üç puanlık şarkı da var dokuz puanlık da.ama bu son albümdeki
bütün şarkılar(besmeleyle başla'yı saymazsak) beş-yedi puan aralığında gibi.bu arada puanlama yaparken gencebay'ı kendi içinde,yani eserlerini öteki eserlerini göz önüne alarak puanlıyorum,yanlış anlaşılmasın.yoksa gencebay'ın ölüsü bile müzikalite olarak şu anki müzik piyasasının en iyisi olmasına yeter.

melihkuzey

çok başarılı bir albüm...

Post by melihkuzey » 03 Feb 2007, 21:40

hemen hemen bütün sanatçıların başarılı beste bulma konusunda büyük sıkıntılar çektiği şu kısır dönemde orhan gencebay çok başarılı bir albüm yapmıştır. her yeni gün albümü tutku ile dinlememek mümkün değil. müzik kulağı çok iyi olan her müzik adamı bilir ki bu albümdeki aşkın hesabı olmaz, sensin benim çilegahım, güneşimsin, söylemedik söz kalmadı şarkıları üst düzeyde bestelerdir. böyle besteleri başka bir babayiğit böyle bir dönemde çıksın da yapsın, ben bunu mümkün görmüyorum. bir önceki albümde de aşk mezarı, idam mahkumu, seven affeder gibi şarkılar çok başarılı bestelerdi.

bu şarkılar bir beste dahisinin yüreğinden çıkıyor. orhan gencebay şu anda türkiye'nin yaşayan en büyük bestekarıdır. onu seven sevmeyen dinleyen dinlemeyen herkes kabul etmektedir. bu albümde orhan gencebay anadolu motiflerini çok iyi kullanmış teknomüzikle çok iyi harmanlamıştır. bu albümde, orhan gencebayın yetmişli yıllardaki bestelerini özleyenler yine hayal kırıklığı yaşamıştır ama devir değişmiştir ve o günlere dönmek artık mümkün değildir. yeni çıkan her şarkının, şarkıcının bel altı muhabbetlere girerek rayting kapmaya çalıştığı şu devirde orhan gencebay karşımıza en temiz duygularıyla bestelenmiş mükemmel bir albümle çıkmıştır. ve bu da bize şunu öğretmektedir ki: orhan gencebay'ı sadece tertemiz duygulara sahip gerçek müzik insanları sever ve dinler. hem de bıkmadan usanmadan yüzlerce kez dinler.

ben bu albümde son üç parçayı mükemmel ötesi olarak yorumluyorum. ve bu şarkıları besteleyen büyük bestekarın önünde saygı ile eğiliyorum.

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Re: çok başarılı bir albüm...

Post by topraktan bir can » 03 Feb 2007, 21:59

melihkuzey wrote:hemen hemen bütün sanatçıların başarılı beste bulma konusunda büyük sıkıntılar çektiği şu kısır dönemde orhan gencebay çok başarılı bir albüm yapmıştır. her yeni gün albümü tutku ile dinlememek mümkün değil. müzik kulağı çok iyi olan her müzik adamı bilir ki bu albümdeki aşkın hesabı olmaz, sensin benim çilegahım, güneşimsin, söylemedik söz kalmadı şarkıları üst düzeyde bestelerdir. böyle besteleri başka bir babayiğit böyle bir dönemde çıksın da yapsın, ben bunu mümkün görmüyorum. bir önceki albümde de aşk mezarı, idam mahkumu, seven affeder gibi şarkılar çok başarılı bestelerdi.

bu şarkılar bir beste dahisinin yüreğinden çıkıyor. orhan gencebay şu anda türkiye'nin yaşayan en büyük bestekarıdır. onu seven sevmeyen dinleyen dinlemeyen herkes kabul etmektedir. bu albümde orhan gencebay anadolu motiflerini çok iyi kullanmış teknomüzikle çok iyi harmanlamıştır. bu albümde, orhan gencebayın yetmişli yıllardaki bestelerini özleyenler yine hayal kırıklığı yaşamıştır ama devir değişmiştir ve o günlere dönmek artık mümkün değildir. yeni çıkan her şarkının, şarkıcının bel altı muhabbetlere girerek rayting kapmaya çalıştığı şu devirde orhan gencebay karşımıza en temiz duygularıyla bestelenmiş mükemmel bir albümle çıkmıştır. ve bu da bize şunu öğretmektedir ki: orhan gencebay'ı sadece tertemiz duygulara sahip gerçek müzik insanları sever ve dinler. hem de bıkmadan usanmadan yüzlerce kez dinler.

ben bu albümde son üç parçayı mükemmel ötesi olarak yorumluyorum. ve bu şarkıları besteleyen büyük bestekarın önünde saygı ile eğiliyorum.

mükemmel ötesi?mükemmel de değil ötesi yani?bence bu fazla abartılı bir tabir olur.onların değeri sadece "güzel".onlara mükemmel ötesi dersek yaşamak bu değil,yasak resim,gönül dağı,hatasız kul olmaz gibi parçalara ne diyeceğiz?mükemmel ötesinin ötesi mi?zevkler ve renkler tartışılır ama gerçekler tartışılmaz diye düşünüyorum.

melihkuzey

Post by melihkuzey » 04 Feb 2007, 09:23

hatasız kul olmaz, batsın bu dünya, bir teselli ver, yaşamak bu değil, gönül dağı, dertler benim olsun ve ismini burda zikretmediğim bir çok klasik orhan gencebay şarkısına mükemmel ötesi dersek o eserlere haksızlık etmiş oluruz.

bu şarkıları mükemmel ötesininde ötesinde "BAŞYAPIT" olarak nitelendirelim. yani bir daha o ayarda bir eserin üretilmesi söz konusu değildir. bundan 20-30 yıl sonra o şarkılar biz bu dünyadan göçtüğümüzde yeni nesiller tarafından kalsik başyapıt olarak dinlenecektir. şu anda dede efendinin, hacı arif beyin veya mozart'ın bir çok eseri nasıl ki başyapıt olarak nitelendirilip paha biçilemiyorsa bir çok orhan gencebay bestesi de çok ilerde klasik baş yapıt diye dinlenecektir.

ben bu albümdeki son üç şarkının notasal yorumuna dayanarak mükemmel ötesi demek istemedim. sözler+notalar+orkestra uyumu ve elbetteki yorumsal mükemmelliği göz önüne alarak değerlendirdim. alt yapı gerçekten harika. orkestrada bulunması gereken enstürmanlar çok iyi seçilmiş. hiç beklemediğimiz bir yerde karşımıza ud çıkarken anadolu motiflerinin ön plana çıktığı yerlerde bağlamanın çok iyi kullanılmış olduğunu görüyoruz. tabii ki bestekar , yorumcu ve orkestra yönetmeni orhan gencebay olunca bütün şarkılarda zaten bunlar görmemek elde değil ama ben bu üç parçanın çok farklı olduğunu söylemek isterim. öyle böyle değil hem de.

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 04 Feb 2007, 11:14

Bizler bu albümün daha önce alt yapı,orkestrasyonu ve diğer durumlarını inceleyip diğer gencebay albümlerine göre yetersiz bulmuştuk en azından kendi adıma yetersiz bulduğumu dile getirmiştim.

Bizler GENCEBAY ı diğer piyasadaki hiçbir kimseyle zaten yanyana bile getirmeyiz.Bizler için terazinin bir kefesinde GENCEBAY diğer kefesinde
şu anki piyasada varolan diğer bütün insanlar...
Bizler gencebayı sadece gencebayın diğer albüm ve parçalarıyla mukayese edebiliriz.Diğerleri bizleri pek bağlamıyor.Bizler değerlendirmelerimizi kendi içimizde yaparız.Diğer sanatçılarla mukayese etmeyiz.Bizler çok sadık dinleyicileriz..Bir başka sanatçıyı bünye kabul etmez.Gencebay bizde tiryakiliktir,hastalıktır....Ve işte bizler yeri geldiği zamanda sezarın hakkını veririz.Gerekirse gencebayı bile eleştiririz fakat dediğim gibi kendi içimizde yaparız bu işi...

Birçok gönül dostunun buluştuğu bu forumda bu türde tartışmalar herzaman süregelecektir.Bü gün bana iyi gelen yarın sana iyi gelecektir.
Bunlar ruh haliyle ilgilidir birazda ...Yoksa gencebayın yazdığı notaları bizler tartışabilecek durumda değiliz.Her işi ehline bırakmak gerek..

Bizler için nerdeyse Gencebayın tüm parçaları birer başyapıttır.Bu o anki ruh haliyle orantılıdır.Elbetteki bir teselli,batsın bu dünya, yada hatasız kul olmaz gibi çok güçlü eserler birer başyapıttır fakat her eserinde onlar gibi olması beklenemez..Onlarda gencebayın ruh haline göre çıkmış bestelerdir..Diğerleri gibi.

melihkuzey

Post by melihkuzey » 04 Feb 2007, 20:47

bu albümde ne gibi bir alt yapı eksikliği var ben tespit edemedim. orkestra neredeyse tamamen akustik çalışmış. bu eksikliği biri bana izah etsin.

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 04 Feb 2007, 21:55

bu son albümü bazı arkadaşlar veya bu forumdaki kişiler begenmeyebilir bu zevk meselesidir buna kimsenin bişey demeye hakkı yok,.ama kalkıpta biri ve birileri orhan gencebay ın orkestra ve altyapıları yetersiz demek cahillikten öteye gitmez.

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 04 Feb 2007, 22:46

gonuldostu wrote: kalkıpta biri ve birileri orhan gencebay ın orkestra ve altyapıları yetersiz demek cahillikten öteye gitmez.

Herkesin yorumuna saygi duymali. Ben bir dinleyiciysem, kulaklarimin algiladiklarina göre bir fikir sahibi olurum. Bunun "cahil" sözcügü ile veyahut "cahil olmak" ile alakasini çözebilmis degilim. Sonra Gencebay´in bütün sarkilarinin orkestrasyonlarina basit veya senin degiminle "yetersiz" demis de degiliz, yazdiklarimiz ortada.

Durmadan bir savunma mekanizmasina basvurmak yerine sen de ortaya atilan fikirlere neden karsi oldugunu ayrintili biçimde açsan, çok daha saglikli bir tartisma ve yazisma ortami adina olumlu bir adim atmis olursun diye düsünüyorum. En azindan yorumlarimizi "cahillik" diye adlandirip geçmekten daha yaratici ve yapici olur.

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 04 Feb 2007, 22:58

albümü begenmemen ayrı konu buna bişey demem ama kalkıpta altyapı ve müzik yetersiz demek başka. dinleyicisi olorak begenmessin albümü bişey demem ama diger konuya gelince altyapı ve müzik yetersiz demek için bu konuda müzik bilginin olması gerekir hemde iyi. ha bunlar varsa sende bişey demem. ayrıca bunu savunma mekanızması olorak söylemiyorum

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 04 Feb 2007, 23:08

Ben albümü begenmedim demedim ki, yazimi okumadin galiba.

Bir alt yapinin, bir düzenlenmenin yetersiz olmasini söylemek için illa müzik bilgini olmaya gerek yok. Bir dinleyici olarak vasatin üzerinde bir müzik kulagin varsa, her insan kendine göre bir sarkinin düzenlemesi hakkinda kendine göre bir fikir sahibi olur ve belirtebilir. Bunun için bir müzik profesörü olmak gerekmiyor. Bir Seni Ariyorum ile bir Bugün Senin Dogum Günün sarklarinin düzenlemeleri arasinda ki farki isitemeyen, çözemeyen arkadasimiz var midir acaba burada? Hepimiz Gencebay ve müzigi ve belki de müzik ile genel anlamda hasir nesir olan insanlariz.. Bu ya profesyonel manada olur, ya da sadece bir hobi olarak, dinleyici olarak.. Kulak baskadir. Profesyonel de isitebilir bazi ayrintilari, amatör, yani sadece bir dinleyici olan bir sahis da...

Sonra söyle de birsey vardir. Bana göre basit, sana göre ise doyurucu. Ben albüm yorumumda da belirtmis oldugum gibi, Bugün Senin Dogum Günün adli eserin düzenlemisini basit bulmustum. Bunu isitmek, böyle bir kaniya varmak çok zor olmamali.. Sen belki doyurucu bulmussundur, o da senin yorumun.. Ama eger sen bir dinleyicinin bir sarkinin düzenlemesi hakkinda bir fikir sahibi olamayacagini, belirtemeyecegini söylüyorsan, e o zaman ben yine birsey demem...!

Savunma mekanizmasi cümlesi ise daha genel bir durusa dair idi.

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 04 Feb 2007, 23:23

seni arıyorumla dogumgününü kıyaslamak elmalarla armutları toplamak gibi bişey. sen seni arıyorum albümünün müzigini ve yapısını sevmişindir. dogumgünü sevmemiş olabilirsin buna bişey diyen yok. elbetteki dinleyiçisi olorak bunu belirtmen dogal. ama kalkıpta müzigi yetersiz altyapı yetersiz demek için bal gibi müzik bilgin olman lazım. dogumgünü bestesini o an öyle hissetmiştir öyle yapmıştır. begeni begenmemek dedigim gibi ayrı konu. ama yetersiz demek başka bir konu olur

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 05 Feb 2007, 00:44

Ben de sana israrla derim ki, bu konuda seninle tamamen ayri görüsteyiz. Demek ki senin görüsünce bir dinleyici olarak bir sarkinin düzenlemesini yorumlamak, tamamen kulaktan alarak sarkinin düzenlemesinden aldigini, onun insanda yarattigi etkiye dair fikir belirtmek yanlis birsey, yani öyle birseyin olmasi söz konusu degil.. Ama dikkat et, yaptigin yoruma "cahillik" demiyorum...

Selamlar.

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 05 Feb 2007, 11:21

sevgili gönül dostu..serdar haklı..!
şarkıyı kıyaslarken beğenip beğenmemekten bahsetmiyor..aranje düzenleme emek daha az demek istiyor seni arıyoruma göre..
çünkü benimde doruk diye nitelendirdiğim ya evde yoksan kasetinden bir bestesi bu..
seni arıyorumda herşeyden önce akustik enstruman kullanımı fazla(albüm olarakta)herşeyden önce alt yapı davul akustik bu bir kişinin bile daha fazla emeği demek o şarkı üzerinde o şarkıda aranağme zenginliği var bu da artısıyani nakarat şan kısmı aranağmede çalınmayıp farklı yazılıyo..ee birde gencebayın elektrosuda cabası..artı oktav olarakta doğum gününe göre geniş bir beste..yani vs. vs..
demek istedğimiz bu..yani belki sıradan halk bunları ayırt edemez belki sende!yani kulağa ve o anki ruh haline göre hoş geliyosa o parça geçmiş demektir..
neyse her görüşe saygım sonsuz ama bilinçli eleştiri getiriseniz sevinirim..
saygılar
mesut
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 05 Feb 2007, 12:59

Arkadaşlar ben geçenlerde Orhan Gencebay Batsın Bu Dünya gibi bir şarkı daha çıkarmadı dedim siz eskilerle yeniler kıyaslanamaz dediniz.Ama şimdi Serdar arkadaşım sen Seni Arıyorum ile Bugün Senin Doğum Günün'ü kıyaslıyorsun...
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 05 Feb 2007, 13:26

melih kuzey demiş ki:

bu albümde ne gibi bir alt yapı eksikliği var ben tespit edemedim. orkestra neredeyse tamamen akustik çalışmış. bu eksikliği biri bana izah etsin.

Bu konuyu çok konustuk önceki msjlarda epey bilgi var bu konuyla alakalı.

Konu değişik yönlere gitti.Bi şarkıyla bi şarkıyı karşılaştırmak yanlıs olur bence.İkisi ayrı değerlendirilmeli.zaten bi şrkıyı herkes beğenmek zorunda değil ki bu imknsız bişey...ve (bu benim yorumum) sanatçı kendini bişeyleri beğendirmek zorunda hisseten ve buna mecbur olan kişi değildir...Sanat bi yerde oluşur bi şekllde ve orda kalır,sen gidip onu alırsın yada almazsın.sanat eserinin etkilerini de zaman gösterir.bize sadece tavsiye de bulunmak düşer....Kaldiki "...evet sana budur..." diye kesin bişeyi kimse söyleyemez.ama bi yerde sanat tanımı hep vardır.sen onu kabul edersin ya da etmezsin.bu da kimseyi ya da hiç birşeyi bağlamaz....

Aslında daha uzun konusmak lazım bu konuda ama....

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 05 Feb 2007, 14:05

ilk dinleyişte bana yavan geldi sanki aceleyle çıkmış bir albüm gbiydi ama sonra sonra sesleri duymaya başladım yüreğim kıpır kıpır olamya başladı yeneceğim kendimi rock yapıyorum diye övunen eski şarkıları rock formatında düzenleyip söyleyen rockçılar oturup bu eseri dinlesinler de feyz alsınlar sağıdan solundan bir kaç notasını alıp bir beste yapabilirler :)
besmeleyle başla da bana göre değişik bir eser halk müziği va hint müziği sanki harmanlanmış söylenmedik söz kalmadı ise bambaşka bence şahane olmuş baba gene kendini aşmış bu eserde diğer eserleri ise klasik gencebay formatında kulağı tırmalamayan hzuzr veren eserler bence güzel olmuş bildiğiniz gibi çıkarmayacaktı baba albümü korsan yüzünden ama yine bizleri kırmadı tşkler baba ahhhhhhh bide canlı performansına doysak arkadşlar bu konuda ayaklanalım gidelim kapısında yatalım baba bize tv de bir program yapsın gözümüz açık gidecek vallahi

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 05 Feb 2007, 17:21

sahan61 wrote:Arkadaşlar ben geçenlerde Orhan Gencebay Batsın Bu Dünya gibi bir şarkı daha çıkarmadı dedim siz eskilerle yeniler kıyaslanamaz dediniz.Ama şimdi Serdar arkadaşım sen Seni Arıyorum ile Bugün Senin Doğum Günün'ü kıyaslıyorsun...

Ben melodik ya da sözler açisindan bir karsilastirma yapmadim, sadece düzenlemeleri örnek gösterdim...

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 05 Feb 2007, 17:36

Bizler daha önceleri dedik ki bu forum gönül dostlarının buluştuğu,konuşup bi takım değerleri tartıştığı,birbirleri ile tanıştığı elit gencebay severlerin buluştuğu bir sitedir...
Fakat gene birileri çıkıp cahillikten,işkembeden felan dem vuruyor..
Bu üslub değil midir soner gibi bir kalemşörü kaçıran istese neler yazıp ne
cevaplar vereceğini herkes biliyor..
O bunu yapmadı vekimseyi daha fazla yıpratmamak adına kendi gönlüne küstü...
Dedikki bu forumda kimse kimsenin önünde değildir..Herkes övgüsünüde,
eleştirisinide bazı temelere dayanarak hürdür özgürdür....Herkes gönlünden geçeni yazsın..
Dedik ki ORHAN GENCEBAYı dinlemek için ŞAN mezunu olmasınada gerekte yoktur...Ben gencebayı tam 25 yıldır dinlerim ve belirli çerçeveler
ölçüsünde gerektiğinde eleştiririm..Şunuda dedik bizler gencebayı bir başka sanatçıyla karşılaştırmayız bile...
Biz eleştirimizi kendi içimizde yaparız..Bunun için notist olmayada gerek yoktur...
Biz gencebayı bundan önceki albümleriyle kıyaslıyoruz ve o eleştirilerden biride şu idi:

Gencebay ın ağzından defalarca duyduk bini aşkın bestesi olduğunu ve bende dedim ki neden bu kadar bestesi olan biri hala kendinden çalıyor..
Neden( sev gönlünce yaşa-besmeleyle başla yada hatasız kul olmaz-idam mahkumu) gibi benzer özellikteki parçalara yer veriyorda diğer parçalarını öne çıkarmıyor ve albüm çıkış süreleri bu kadar uzun olduğu halde diğer albümlere bakarak neden orkestra daha az..Neden ara nağmeler yok..neden bağlamayı yeteri kadar kullanmıyor..Ve malum isteklerimiz Konçerto,senfoni yada bağlama albümü..

Şimdi bu istekleri siz cahillikle bağdaştırıyor iseniz size ne demelidir...
Bu istekler bu günün istekleride değil yıllardır verilmiş olan sözün tutulmamasından kaynaklanan bir sitem belkide.....

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 05 Feb 2007, 18:32

murat kardeş bende bundan bahsettim albüm duyuraları başlığı altında vakit geç olmadan adı altında bir forum açtım orayı lütfen okuyabilirmisin artık isteklarimizi yüksek sesle duyurmanın zamanıdır sana sonuna katılıyorum ben bunu en yakın zamanda yapacağım bir mektup yazarak orhan abi ye vereceğim artık orhan abinin bizim isteklerimize cevap vermesi gerekiyor onun şanına bu yakışır

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 05 Feb 2007, 19:23

Eyvallah nikriz kardeş

Locked