Yeni Albüm Yorumları Buraya

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Locked

En Sevdiginiz Sarkı Hangisi?

BUGÜN SENİN DOĞUM GÜNÜN
6
8%
GÜLÜNCE DAHA GÜZEL
4
5%
MÜBAREK
12
16%
BESMELEYLE BAŞLA
1
1%
AŞKIN HESABI OLMAZ
5
7%
YARGISIZ İNFAZ
7
10%
YENECEĞİM KENDİMİ
11
15%
SENSİN BENİM ÇİLEGAHIM
15
21%
GÜNEŞİMSİN
7
10%
SÖYLENMEDİK SÖZ KALMADI
5
7%

Total votes: 73

deepblue

Post by deepblue » 05 Jan 2007, 19:12

Bu albümde 4 şarkı varki Gencebay ekolünün dışında özellikle dikkatimi çekiyor.
her zamanki tarz dışında olan Mübarek ve Yargısız infaz ve zaman zamanda Doğum günün(olumlu anlamda)Bu eserler ondan bugüne kadar pek duymadığımız değişik çalışmalar olmuş.

Besmeleyle başla ise biraz hafif kalmış, hem söz hem de müzik olarak.Albüm çıkmadan önce bu eserin çok güçlü bir eser olacağını düşünmüştüm ismine bakarak ama yanıldım.Bence böyle bir isimdeki eser çok daha derin anlamlar taşımalı ve müziğide ona göre olmalıydı ama üstadın kendi öyle hissetmiş demekki saygı duyuyorum.

Bunların dışındaki eserler ise her zamanki tarzı içinde olan ve ona hayran olmamıza vesile olan eserler.

Herşeye rağmen, üstada bugünkü korsan ortamında bizleri kırmayıp albümü sunduğu için teşekkür etmek lazım diye düşünüyorum
Bilmez insan kadrini kendi insan olmayan...

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 07 Jan 2007, 02:23

SEVGİLİ YASAKRESİM..BEN ANLAYAMAMIŞ VATNDAŞA ŞU "FANTAZİ" MÜZİĞİ Bİ ANLATSAN ZAHMET OLMAZSA..HATTA ŞU "TÜRK HAFİF SANAT MÜZİĞİ"NE MENEM BİR ŞEYDİR ?? VE DE SON YILLARDA ORHAN GENCEBAYIN YAPTIĞI ALBÜMLERDEKİ PARÇALAR HANGİ BAĞLAMDA BU ESERLERLE ÖRTÜŞÜYOR..ANLAMIŞ DEĞİLİM...

SAYGILARIMLA...

POSTMODERN

yasak resim için kampanya başlatıyorum:)))

Post by POSTMODERN » 07 Jan 2007, 20:37

bu yasak resim dunyadaki tum iş güç her seyi bırakmış yemiyor içmiyor kendini gencebayın daha ıyı yapması için eleştiriye adamış adamın yakında ruh sağlığı bozulacak ona en yakın zamanda bir hobi bulalımda böyle şaçma seylerden kafayı kırmak uzere kurtaralım:))
yasak resim birdahda boyel saçma sapan eleştiriler yapma ya yok o oyle yok bu boyle Allah allah beğenmiyorsna dinleme kardeşim biz yeteriz gencebaya sen git kendin daha iyi duzenleme ve projelerle sanatçı ol bakıyım gencebayım milyonda biri kadar dinleyenin olacakmı???

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 07 Jan 2007, 21:10

Turanamac,
Gerek diskotekteki müzikal tartışmalar bölümünde gerekse Vikipedi'de Gencebay bölümünde bunları anlattım. Tıpkı senin gibi "Türk Hafif Sanat Müziği de ne ki" şeklinde soran bir zat çıkmıştı karşıma diskotek'te, adam batı müziği fanatiğiydi, incelersen o tartışmayı sorunun cevabını alırsın. Fantazi konusunu da zannediyorum ki bir Ferdici ile tartışmıştık orada. Onların hepsi sayfalar sürdü (çünkü adamlar yalnız kendi alanları hakkında bilgi sahibiydiler). Evet o mesajlar duruyor, baştan anlatmama gerek yok. Ha onlar seni tatmin etmezse, Meral Özbek'in kitabını önerebilirim, orada Orhan Gencebay Türk Hafif Sanat Müziği'nin nasıl oluştuğundan bahsediyor. Gencebay'ın müzikal anlayışına (Türk Sanat müziğine batı müziği aletleri sokması) karşı çıkan TRT'nin, bu akıma dayanamayıp aynı anlayışı kendisinin uygulaması ve ortaya çıkan tabloya "arabesk" de demek istemediği için "Türk Hafif Sanat Müziği" diye kıvırmasının hikâyesidir bu. Çünkü gerçek Türk Sanat Müziği'nde, daha doğrusu Klâsik Türk Musikîsi'nde gitar olmaz, piyano olmaz, bas olmaz, bateri olmaz, tampere sistemi uygulayan enstrümanlar kullanılmaz; Türk Müziği komalı sistemi kullanır. Bunların kaynaştırılması Gencebay'ın ve Suat Sayın'ın getirdiği yeniliklerdir. TRT bu yeniliği önce tukaka etmiş, sonra başka isim (THSM) altında benimsemiştir. Burada bir not düşmekte yarar var: 80'lerde bir dergide (GONG) "Türk Hafif Sanat Müziği" kelimesini bizzat Orhan Gencebay'ın kendisinin ortaya attığı yazıyor, kendi müziğine isim ararken bu ismi bulmuş sonunda. Ne kadar doğru bir haber bilmem. Fanteziye gelelim, Orhan Gencebay "Fantezi müzik diye birşey yok" sözünün aksine, en son beyanatında (ki popstar alaturka programındaydı) "Her müzik türünün fantezisi vardır" demiştir. Fantezi müzik konusunda da Meral Özbek'in önemli açıklamaları var kitabında. Fantezi, kelime olarak "hayal gücüne dayalı" anlamına geliyor. İlginçtir ki geçmişte bu ifade Saadettin Kaynak, Refik fersan gibi ustaların müziği için kullanılmış. Bu konuda özellikle bu kaynağı incelemeniz iyi olacaktır. Şu kaynak ve bu kaynak da önerilebilir. Türk Müziğin'de fantezinin (yani genel anlamda kalıpların dışına çıkıp, hayal gücüne dayalı, yani serbest çalışmanın) Saadettin Kaynaklar'dan sonraki ikinci adımı Suat Sayın'dır. O da Türk Hafif Sanat Müziği'nin çıkmasına ön ayak olmuştur. Bugün bildiğimiz anlamda, sıklıkla arabeskle yan yana anılan, fantazi müzik denilen tarz tamamen 80'lerin bir getirisidir ve önceki kuşaklarla kesin bir ilgisi yoktur. 80'lerde dünyada olduğu gibi Türkiye'de de elektronik müzik akımı rağbet görmeye başlamış, müziğimize elektronik performansı daha gelişmiş, elektronik ritmlerle bezenmiş klavyeler girmeye başladı. Bugünkü fantezi denilen müzik batı kaynaklı Türk Pop Müziği ile, Türk Hafif Sanat Müziği (ki o da batı etkisiyle yumuşamış Türk müziğidir), adına arabesk denen müziğin (Gencebay'ın yürüttüğü sentez, Gencebay Müziği) etkileşime girmesiyle çıktı. Suyunun suyunun suyu cinsinden bir durum var. Aynı koşullarda folk-arabesk ve taverna denilen üvey evlatlar da doğdu. Bunlar benim lâfla anlatılacağım şeyler değil. Hakkında kitap yazılacak ve müzik sosyolojisini ilgilendiren konulardır.
Last edited by yasakresim on 07 Jan 2007, 21:15, edited 1 time in total.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

yasakresim
Kıdemli Üye

Re: yasak resim için kampanya başlatıyorum:)))

Post by yasakresim » 07 Jan 2007, 21:12

POSTMODERN wrote:bu yasak resim dunyadaki tum iş güç her seyi bırakmış yemiyor içmiyor kendini gencebayın daha ıyı yapması için eleştiriye adamış adamın yakında ruh sağlığı bozulacak ona en yakın zamanda bir hobi bulalımda böyle şaçma seylerden kafayı kırmak uzere kurtaralım:))
yasak resim birdahda boyel saçma sapan eleştiriler yapma ya yok o oyle yok bu boyle Allah allah beğenmiyorsna dinleme kardeşim biz yeteriz gencebaya sen git kendin daha iyi duzenleme ve projelerle sanatçı ol bakıyım gencebayım milyonda biri kadar dinleyenin olacakmı???

Haklısın, bu işleri bırakmayı düşünüyorum zaten. :)

Bir üst mesajımda da güzel "saçmalamak" başarısını gösterebildim mi, ne dersin? :lol:
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 07 Jan 2007, 21:20

Kolayı var. Beğenmiyorsan sen de okuma kardeşim yazılarımı :lol:

Sen yaz biz okuyalım :lol:
Last edited by yasakresim on 07 Jan 2007, 22:00, edited 3 times in total.
Image
Atatürk, 1933

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 07 Jan 2007, 21:49

Arkadaşlar...

Artık yeni albüm hakkında mümkün olduğunca konuşmayacağım...
Bu konuda bu başlıkta yazdığım herşeyi de siliyorum.

Sanırım buna hiçbirinizin itirazı olmaz. Sevinebilirsiniz de.

Diyalog esnasında sizlerin de yazdıklarınızı silmek zorunda kaldım. Emeğe saygı duyan biriyim... Klavye başında harcanan zamana saygı duyan biriyim. Ama bu mevzuya dahil olan yazışmalardan feragat etmek gerektiği kararına vardım.

Ben hep yazılarımı babaya faydalı olmak, ona iyilik yapmak, iyiliğine olacak yönlendirmeleri yapmak düşüncesiyle yazarım. Belki kaç yıldır netteki misyonum da budur diyebilirim. Ama şuradaki çerçevede girdiğimiz tartışmanın babaya zarar verdiği ortada. (Hoş, babanın kendi kendine verdiği zararın yanında hiç kalır.) Foruma da zarar verdiği ortada.

Her zaman tartışırım, her şartta tartışırım, yeri geldikçe tartışmaya da devam edeceğim. Yine babanın iyiliği için. Bu aciz aklımca, iyiliği için. Babanın bunlardan hiç haberi olmasa da. Herkes için...

Biliyorsunuz, kalemim kılıçtan keskindir; bu davada bazı değerlere kesik atmış olabilirim, ama bunu da tabuları yıkmak için yapıyorum. Tabular ne kadar yıkılırsa fikirler o kadar gelişir. Ama kesiği derin attığım zamanlar da olmuştur, keşke yazmasaydım dediğim şeyler de yazmışımdır. Bunlar da benim kendi payıma edindiğim yeni tecrübeler ve dersler; o yüzden keşkeler beni üzmüyor.

Orhan Gencebay'ın albümünü tanıtmak için çaba sarf ettiği şu günlerde, bu tartışma ona köstek olma seviyesine geldi. O yüzden, ilk defa böyle birşey yapıyor ve tüm emeğimi siliyorum.

Fantezi müzik konusundaki mesajları ise tartışmanın dışında ayrı bir konu olarak gördüğüm için bıraktım, gerekirse onu ayrı bir başlığa da alırız.
Image
Atatürk, 1933

estarabim
Kıdemli Üye

Re: yasak resim için kampanya başlatıyorum:)))

Post by estarabim » 07 Jan 2007, 22:55

POSTMODERN wrote:bu yasak resim dunyadaki tum iş güç her seyi bırakmış yemiyor içmiyor kendini gencebayın daha ıyı yapması için eleştiriye adamış adamın yakında ruh sağlığı bozulacak ona en yakın zamanda bir hobi bulalımda böyle şaçma seylerden kafayı kırmak uzere kurtaralım:))

Foruma "albümü beğenmeyenler yazmayacak arkadaş" gibi Erman Hoca'vari bir kural geldi de biz mi duymadık bilmiyorum ama henüz ben okuyamadan silinen yasakresim mesajlarının yerine senin üyeliğin silinseydi daha güzel olurdu diye düşünüyorum.

Körü körüne övülen mesajlarla (fikren katılmasam da) bilinçli bir şekilde yerilen mesajlar bir dosya halinde Gencebay'a sunulsa o bile ikincisini tercih ederdi sanırım. Bence "post"unu al git kardeşim bizim "modern"liğimizden birşey anlayacağın yok senin zira
Hepimiz Mehmet'iz Hepimiz Türk'üz

http://mtiryaki.blogcu.com

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 07 Jan 2007, 23:27

SAYIN POSTMODERN..BU CÜMLELELRİNİZİ KINIYORUM..BUNU YAPMA SEBEBİM İSE BU YORUMUNUZUN DAHA ÖNCE BENİM İLE YASAK RESİM ARASINDA OLAN UZUN MESAJLAŞMALARA DAYANDIĞINI DÜŞÜNDÜĞÜM İÇİNDİR..ADI ÜZERİNDE BURASI BİR FORUM SİTESİ..GÖRÜLER VE DÜŞÜNCELER PAYLAŞILACAK..AMA ÜSLÜBUNCA..BİR İTİRAZINIZ VARSA BUNU SİZE VE BU FORUMA YAKIŞAN BİR ÇEKİLDE YAPMANIZ GEREKİR..HERKESİN GÖRÜŞÜ KENDİNEDİR..SAÇMA SAPAN FALAN DEĞİLDİR..AMA SİZİN BU GÖRÜŞÜNÜZ KABADIR..

SORDUĞUM SORUYA VERDİĞİN YANIT İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM YASAKRESİM.. ANLAŞAMAZSAK DA EN AZINDAN DÜZGÜN MUHATAP OLUYORUZ..BU DA BİR ERDEMDİR ANLAYANA...

SAYGILARIMLA..

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 07 Jan 2007, 23:48

Ya Soner Kardeşim Senden Ne istiyor Arkadaşlar Anlamıyorum :lol: :cry:
Onu Anlamak Sanattır

Gencebay_Fan
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_Fan » 08 Jan 2007, 09:01

Postmodern arkadasim...

Yasakresim kardesimin bazi yazdikdalari benide bazen düsündürdü...
Bazilarini da halen anlamamis olabilirim,hosuma gitmemiste olabilir..Gencebay hakkinda beni aydinlattigi yazilarda olmustur elbette ama burda herkesin düsüncesine saygimdan dolayi anlayisla karsilamisimdir her zaman...
Yasakresim bu foruma bin'e yakin yazi yazmistir.bunlarin acaba kac tanesini okudun bilemiyorum ama belki 100 de 10 unu okusaydin bunlari yazmazdin...
Yasakresim kardesim keske silmeseydin yazilarini :cry:
Halimi dostlara bir sor istersen
Bence sorma gel gör istersen
Ben sana yangin ben sana vurgun
Ask ne mübarek sev gör istersen

http://www.gencebayfan.de.vu

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 08 Jan 2007, 16:08

m.ozer wrote:SEVGİLİ "YASAK RESİM"'İN HEM BU FORUM SİTESİNDE HEMDE BAŞKA SİTELERDE YAZMIŞ OLDUĞU YAZILAR,ELEŞTİRİLER,BİLGİLENDİRMELER,ARAŞTIRMALARININ SUNUMLARI "GENCEBAY MÜCADELESİ"NİN EN ÜST DÜZEYDE Kİ FOTOĞRAFLARIDIR..ÖYLE Kİ ÇOĞU KEZ GENCEBAY'I GENCEBAY'DAN BİLE FAZLA SAVUNDUĞU VE İFADE ETTİĞİ NOKTALAR VARDIR..GENÇ BİR ARKADAŞIMIZ OLMASINA RAĞMEN GENCEBAY'I VE FELSEFESİNİ KENDİ FELSEFESİ İLE YOĞURARAK BİLİMSEL VE DÜŞÜNSEL OLARAK İNSANLARA AKTARABİLMİŞTİR..ONU GENCEBAYİST YAPAN MUHALİF YÖNÜ VE ARAŞTIRICILIĞI;YAŞAMSAL SORULAR SORABİLMESİDİR..GENCEBAY ADINA ONUN VERDİĞİ MÜCADELELERİ KAÇ KİŞİ VEREBİLMİŞTİR..TABİ Kİ YANLIŞ YORUMLARI OLACAKTIR,TABİ Kİ HATALAR YAPACAKTIR..Ö.ASAF'IN ŞÖYLE BİR DÖRTLÜĞÜ VARDIR:
"ÇOK BİLEN ÇOK YANILIR
AZ BİLEN DAHA ÇOK YANILIR
HİÇ BİLMEYEN YANILDIĞINI BİLE BİLMEZ
BU KADAR MUTLU KİŞİYİ İSE Kİ SEÇMEZ"

DOSTLAR ARAMIZDA "MUTLU KİŞİYİ" SEÇEN İNSANLAR VARMIŞ..AMA "YASAK RESİM" DOST HEP MUTSUZ KİŞİ OLMUŞ..AMA GELECEKTE FELSEFESİ VE ARAŞTIRMALARI İLE "ÖNEMLİ KİŞİ" OLACAKTIR..
KEŞKE GENCEBAY'IN YANINDA HEP "YASAK RESİM" GİBİLER OLABİLSEYDİ,KEŞKE "YASAK RESİM "YAZILMIŞ OLAN MESAJLARI SİLMESEYDİ,KEŞKE BAZI EMEKLER BOŞA GİTMESEYDİ..
"YASAK RESİM" İN BAZI DÜŞÜNCELERİNE KATILMAMAKLA BİRLİKTE,DÜŞÜNSEL DÜNYASINA VE ÜSTÜN ÇABA VE EMEKLERİNE BÜYÜK SAYGI DUYUYORUM..

imzami atiyorum...bu yazilanlarin altina..eyv..usta..

soner kardesime ara sira bende dur yapma diyorum..aramizdaki samimiyet ve güvenin veridigi cesaretle...ancak bu eleştiriciligine,sorgulayıcılıgına degil,farklari fark etme ayirt etme mücadelesine degil..elbet...heyecanının uslubuna yaptigi etkiye konusuyorum cogu zaman..eh..insan bu...heyecanlanacak,yeri geldiginde köpürecek...hepimiz öyleyiz bazan yeri geldiginde..bende bazan cosarim,haksizliga gelemem..kendimin farkinda oldugum icin soneride gayet anliyor ve anlayisla karşiliyorum...zamanla tecrübe denilen şeyin bazi seyleri daha olgun ve durulmuş bir ortamda aksettireceği inkar edilemez gerceklerden sadece biri...ins...öyle de olur...hayirlisi ile..

soner bizim ayakli kütüphanemizdir gencebay konusunda...

o kadarrrrrrrrr !!!!!! :wink: :wink: :D

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 08 Jan 2007, 19:44

Bana yolun seç diyorlar,
Bozuk yolu seçer miyim.
Seçemezsen geç diyorlar,
Ben yolumdan geçer miyim.

Kimi batı, kimi doğu,
Kuzey güney hepsi doğru,
Kim seçer ki bozuk yolu,
Eğri eğri, doğru doğru.

Benim yolum bana doğru,
Hiç yolumdan döner miyim.

Barış Manço.

Şu hayattaki mücaledelelerimden biri de bu felsefeyi anlamak, kavramak, özümsemek ve en önemlisi de uygulamak. Kimi batı kimi doğu, kuzey güney hepsi doğru. Orhan Gencebay'ın "Sen de Haklısın" felsefesinde de bu var. Herkesin yolu kendine doğru. Ve buna saygı duymak gerekiyor. Bunun farkında olmak gerekiyor. Barışın şartı bu. O zaman sorunlar ve farklılıklar gözümüzde küçülecektir. Ben ise kavga halindeyim. Hayatla kavga, kendimle kavga, kavga da kavga... Benim gibi olanlar, beni anlayanlar vardır içinizde... Ha bu demek değildir ki: Ben böyleyim, o halde mazeretim budur. Bu bir mazeret değil. Bu bir serzeniş...

İşte zaman zaman bu felsefeyi unutuyor, zaman zaman da hatırlıyorum. Unuttuğum zamanlarda esip gürlüyorum, hatırladığım zamanlarda böyle mülâyimleşiyorum. Üslup değişse de, yine de bu fikirlerimden pişman olduğum veya caydığım anlamına gelmez. Çünkü fikir benim için sigara gibidir, ya içmeye karar verirsin, ya da vermezsin, çünkü ileride cayması zor olur. O yüzden bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamaya dikkat ediyorum. Ama üslubumdaki Napolyonluk virüsünden kurtulmaya çalışmanın mücadelesi içinde olduğumu itiraf ediyorum. Ama bu kavga dövüş dünyasında Orhan Gencebay gibi metropol dervişi olmak her babayiğidin harcı değil. Aramızda, çevremizde, dünyada bunca Napolyon varken, Gandhi olmak zor.
Image
Atatürk, 1933

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 08 Jan 2007, 20:06

nasreddin hocayı bilmeyenimiz yoktur.. :D aslında nasreddin hoca kendine has bir üslup ve tarzda yasasada hayati..farklı olsada herkes ile diyalog kurabilecek hatta diyalog kurdugu,hayatlarini ve hayat icindeki duruslarini müşahede edebildigi yani gözlemleyebildigi insanları yorumlayabilecek kadar farklı olanlara yakınlaşan empati kuran biriydi...

alev alatlı idi galiba tam hatırlamıyorum..bir söz söylemişti ; biz birilerinin düz mantığı ile kendi içimizde bocalar iken..birileride bizim nasreddin hocanın "SENDE HAKLISIN" mantıgı üzerinden mücadele vererek bilgisayari bile icad etti..bu benim zoruma gidiyor gibisinden bir laf etmişti..zamanında..

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 09 Jan 2007, 23:56

Soneeeer...
.
.
Yahu kızgınlıklarımda teselli eden,"abi sabır" diyen sen !.
ne o bir daha yazmam felan. Yazmamış ol....
Emeğe saygı.
"gönül dostu" kavramını bilmeyene takma.

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 10 Jan 2007, 14:13

Bunu yazmayı bir borç bilirim:Yasak Resim seni şahsen tanımıyorum ama bu form sayesinde yorumlarını görüşlerini hep okudum.Çoğu zaman sana katıldım,evet katılmadığım zamanlar da oldu tabi.Ama senin iyi niyetinden hiç bir zaman şüphe etmedim.Ve ve bilginle yorumlarınla bize hep yol gösterdin,en azından benim için öyle.Sana saygım sevgim sonsuz.Böyle yapma...

PİRE İÇİN YORGAN YAKMA....

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 10 Jan 2007, 14:38

burhansenkal wrote:
"gönül dostu" kavramını bilmeyene takma.

günün sözü 8)

eyv..burhan abi saygilar..

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 10 Jan 2007, 17:08

BEN BU FORMU UZAKTAN TAKIP EDERKEN BENİ ETKİLEYEN YAZILAR VE YORUMLARIN BİRİNCİSİ YASAK RESİM ARKADAŞIMIZIN YAZDIKLARIYDI.BİRÇOK NOKTADA HEM FİKİRİZ.FAKAT BU FORMA HERKES GENCEBAY SEVGİSİ YÜZÜNDEN BAŞLAMIŞTIR...BEN GENCEBAYA OLAN SEVGİM OLMASA ÖNCE BU FORMU BULAMAZDIM.MUTLAKA FİKİR AYRILIKLARI OLACAKTIR FAKAT BU YOL AYRILIĞI OLMAMALI..SONER KARDEŞİMİZ[DAHA TANIŞMADIK AMA]AKTİFLİĞİNDEN HİÇBİRŞEY KAYBETMEDEN DEVAM KARDEŞİM.BU TEMENNİM TÜM FORMDAKİ GÖNÜL DOSTLARINA AYNI ZAMANDA..SAYGILARIMLA

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 10 Jan 2007, 23:09

Bi kez daha yazayım. Nakaratım oldu. Baydım. Özür dilerim.
"Gerçek dost" kavramı.....
Orhan GENCEBAY emekçileri "gerçek dost".
Her yapılan "baş tacı" olamaz. İyi-kötü-eeh ayrımın yapmalı dost.
Yorum yazarken de "sabır" .

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 11 Jan 2007, 17:36

Övgüler için de, yergiler için de...herkese çok teşekkür ediyorum. Ama artık lütfen bu başlıktaki yazışmaların benim eksenim etrafında dönmesini bırakalım. Albüm yorumlarına devam edilmeli başlığımızda, lütfen :)
Image
Atatürk, 1933

Locked