Popstar Alaturka-Yılbaşı

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 04 Jan 2007, 14:36

kdeniz gönül dostunun dediklerine aynen katılıyorum..topraktan bir can başar kardeşinde dediklerine katılıyorum..

bence orhan abi kendi kararini vermiş kendi icinde..bize bişi düşmüyor..gencebay 96 larda bu şevk ve heyecandan çıktı bence...sanki o dönemden sonra hep istemeyerek yapiyor bir cok seyi..ki bu konu o zamanlardada tartışılmıştı...en azından gencebayı iyi takip eden ve yakınlarımda olan insanlar ile birlikte...

klasıkler 1 cıktıgında 98 yılında..artık bir daha kaset yapmaz herhalde diye düşünmüştüm..bırakır diye...evet belki sonradan albüm yaptı ama altı yıl sonra yürekten olsunu yaptı.. yani hal böyle iken niye sunu yapmadin niye hala su proje ile ilgilenmiyorsun diyemiyorum..desem de abes kacar..çünkü ben albüm bile yapmaz artık derken öyle yada böyle albüm yapıp bizleri bundan mahrum bırakmıyorsa baska ne diyeyim ?
pop star olayına sadece muhalif oldugumu belirttim..oda mecburi ve elzemdi..günceldi..halada muhalifim...her zamanda muhalif olurum..

bir cok şey icin gec kalındı...orhan abide bunun cok iyi farkında...o yüzden bazı konularda orhan abiye bişi diyemem..şahsi görüşüm..kafasına silah dayayıp yaptırmakta olmaz...hem buda abesle iştigal ve medeni ilkeler ile ters :D

herkese saygılar.....

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 04 Jan 2007, 14:37

arkadaşlar bazı şeylerin geçte olsa farkına varıyorsunuz bir iki arkadaş dışında...
biz farklıyız biz gencebaycıyız...dediğimizde elimizde somut ne var gösterebileceğimiz?normal halkın anlayabileceği veya anlayamayacağı..
normal vatandaşa göre ha gencebay ha ferdi ha müslüm..
bunu bizmi değiştiricez ve o güze sahibiz yoksa sevgili kralmı?bunu merak ediyorum..
peki bunu değiştirmeye sizce bizim mi daha isteğimiz özlemimiz ve çabamız var yoksa sevgili kralın mı?

bence bizim gönüldostlarının içi rahat olsun..
ama sevgili kraldan da bizlere kulak vermesini vicdanını dinlemesini madem herkesten üstün müzik bilgi ve birikimine sahip buna göre atılımlara çalışmalara projlere başlamasını istiyoruz..

gerçi bunları defalarca dile getirdim getirdik..kralda bunların farkında ama neden bir kıpırdama yok?neden?

veya bizi bu ızdıraptan kurtaracak açıklamayı yapsın.. yapamayacağım açıklaması yeter..zaman yaş geçiyor her an..

bekle bekle..neyi bekliyor veya bekliyoruz?
saygılar
mesut :cry:
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 04 Jan 2007, 14:47

mesut kardeş, bizde heves istek var tamam ama..üstadın yasını ve yasının getirdigi haleti ruhiyeyi eminim benim kadar biliyorsundur..

an az senin kadar bende isterim..o projelerin olmasını ama...şuda hic kimsenin inkar edemiyecegi gercek ; gencebay son karar olarak hangi kararı alırsa buna kimse etki edemez...biz ancak bir yere kadar etki edebiliriz..

gencebay su an albümlerindeki deneysel calısmalari ile bile su an farklıdır..digerlerinden..bunu bilen anlar..

burhan abi ne diyor hep yazılarında; baglama albümü senfoni albümü falan filan..; yav yıllardan beri söylenen şeyler...ama hala bir adım icraat yok...

bu zamana kadar olmayan bu zamandan sonra bu yas ve sihhat durumu ile de kolay kolay olmaz...

iki yıla yakındır albüm bekliyoruz..albümü bile yapabildigi kadar yapıp ortaya koydu...yani..adım hıdır elimden gelen budur der gibi...

neyse ..saglık olsun...

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 04 Jan 2007, 15:50

ben orhan gencebay yaşadığı sürece hep o sözünü ettiğimiz sanatsal projeleri bir gün hayata geçireceğinin ümidiyle yaşayacağım.belki buna avuntu diyebilirsiniz ama bu ümitsizlik ve kabullenme duygusundan daha iyidir.nerede yaşam varsa orada ümit vardır dostlarım,gencebay daha ölmedi.içinde yapmak için yeterli hırs,heves ve güç olacağını bilemeyiz,ama olmayacağını da bilemeyiz,öyle değil mi? :wink:
Last edited by topraktan bir can on 04 Jan 2007, 15:53, edited 2 times in total.

kdeniz
Yeni Üye

Post by kdeniz » 04 Jan 2007, 15:51

Sabır taşı senin imzan aslında herşeyi anlatıyor. Yine Orhan Gencebay'a kendi sözleriyle karşılık veriyoruz burada. Ne desek boş bunun üzerine...

Söylenmedik Söz Kalmadı..
Söyleyecek Hal Kalmadı....
Duyan duydu sen duymadın of off...
Ümit bekleyiştir, hasret aramak,
Sevmek bulanık bir denize dalmak...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 04 Jan 2007, 15:51

topraktan bir can wrote:ben orhan gencebay yaşadığı sürece hep o sözünü ettiğimiz sanatsal projeleri bir gün hayata geçireceğinin ümidiyle yaşayacağım.belki buna avuntu diyebilirsiniz ama bu ümitsizlik ve kabullenme duygusundan daha iyidir.nerede yaşam varsa orada ümit vardır dostlarım,gencebay daha ölmedi.

sende haklısın başar.. :wink: :wink: :D

berhudar ol...

Gencebay_Fan
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_Fan » 04 Jan 2007, 20:01

Kim bilecek daha neler neler bekliyor "hepimizi"
Belkide cok mutlu olacaktik tutsaydik dilimizi...demeden...

Arkadaslar yeni album dedik bekledik...iyi veya kötü olsun dedik,yeterki yeni album olsun dedik...
Yillardir konser vermeyen koca Gencebay Hayranlari ugruna bu yastan sonra Konser verdi...belki ilk ve sondu...Ne kadar zorlandigini herkes farketmesede bizler farkettik...
önceden medyada hemen hemen hic görünmeyen bir Gencebaydan sikayet ederdik...simdi her hafta tv'de....Ama bizler yinede her an kritik
edecek birseyler buluruz gencebayda.
Album henüz cok yeni.Bence biraz daha zaman gecsin bu yeni albumun üstünden diyorum.
Kimbilir belkide ilerde yapacagi projeler icin su anda yaptiklari ve yapmadiklari önemli olabilir...
26 yildan beri Gencebayi dinliyorum ve her yeni albumunda yenilikler katmistir Gencebay...hosumuza gitsin veya gitmesin bu zaten zevk meselesidir.Hani kimimiz bu sarkisini severiz kimimiz bu sarkisini...ama yenilikler bu albumdada mevcut.
Tabiki herkesin hosuna gidecek diye bir sey yok.
sonucta sunu söylemek istiyorum...Onu anlamak ve anlatmak bir sanattir...
Bence bu kadar kritik yeterli....

Gencebay gibi birisi "Bir gelir birdaha gelmez mübarek"
Halimi dostlara bir sor istersen
Bence sorma gel gör istersen
Ben sana yangin ben sana vurgun
Ask ne mübarek sev gör istersen

http://www.gencebayfan.de.vu

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 04 Jan 2007, 20:38

Gencebay_Fan wrote:

bu cümle çok güzel olmuş dostum :D

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 04 Jan 2007, 21:06

kdeniz wrote:Sabır taşı senin imzan aslında herşeyi anlatıyor. Yine Orhan Gencebay'a kendi sözleriyle karşılık veriyoruz burada. Ne desek boş bunun üzerine...

Al benden de o kadar.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 04 Jan 2007, 23:54

kdeniz wrote:Sabır taşı senin imzan aslında herşeyi anlatıyor. Yine Orhan Gencebay'a kendi sözleriyle karşılık veriyoruz burada. Ne desek boş bunun üzerine...

haklısınız....

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 04 Jan 2007, 23:55

topraktan bir can wrote:
Gencebay_Fan wrote:

bu cümle çok güzel olmuş dostum :D

:D :wink:

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 04 Jan 2007, 23:56

Gencebay_Fan wrote:Kim bilecek daha neler neler bekliyor "hepimizi"
Belkide cok mutlu olacaktik tutsaydik dilimizi...demeden...

Arkadaslar yeni album dedik bekledik...iyi veya kötü olsun dedik,yeterki yeni album olsun dedik...
Yillardir konser vermeyen koca Gencebay Hayranlari ugruna bu yastan sonra Konser verdi...belki ilk ve sondu...Ne kadar zorlandigini herkes farketmesede bizler farkettik...
önceden medyada hemen hemen hic görünmeyen bir Gencebaydan sikayet ederdik...simdi her hafta tv'de....Ama bizler yinede her an kritik
edecek birseyler buluruz gencebayda.
Album henüz cok yeni.Bence biraz daha zaman gecsin bu yeni albumun üstünden diyorum.
Kimbilir belkide ilerde yapacagi projeler icin su anda yaptiklari ve yapmadiklari önemli olabilir...
26 yildan beri Gencebayi dinliyorum ve her yeni albumunda yenilikler katmistir Gencebay...hosumuza gitsin veya gitmesin bu zaten zevk meselesidir.Hani kimimiz bu sarkisini severiz kimimiz bu sarkisini...ama yenilikler bu albumdada mevcut.
Tabiki herkesin hosuna gidecek diye bir sey yok.
sonucta sunu söylemek istiyorum...Onu anlamak ve anlatmak bir sanattir...
Bence bu kadar kritik yeterli....

Onu Anlamak Sanattır

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 05 Jan 2007, 00:01

YAKINMAMA BAKMAYIN GÖNLÜMDEKİ YARADAN
MUTLULUK SOFRASINDA BENİMDİR ARSLAN PAYI
FERYAD-I FİGANIMA ÖDÜL VERDİ YARADAN
AŞKIMA AŞIK ETTİ BİR ORHAN GENCEBAYI...

Cemal Safi......

genbay
Kıdemli Üye

arkadaslar

Post by genbay » 06 Jan 2007, 13:53

izler genceay ı cookk sevdigimiz için onun bülent ersoy a karsı susukun nolmasını hemen hemen hepiniz kızıyorsunuz ama ben o kadar değil bırakalım bnları gencebay ı kım degiştirmişkiiiiiiiiiiiii o hala eskı yürekten baba e puanı kaybetcek
bizler onu cok sevdiğimiz için bülent orhan abiye agrazzif davrandıgı ıcın kızmıs oabiliriz dogal bişi olabilir.bizler bu duruma saygı duyalım ama kımse de diyemez ı orhan baba puan kaybediyooooor

sevgilerr...........

kdeniz
Yeni Üye

Re: arkadaslar

Post by kdeniz » 06 Jan 2007, 16:23

genbay wrote:izler genceay ı cookk sevdigimiz için onun bülent ersoy a karsı susukun nolmasını hemen hemen hepiniz kızıyorsunuz ama ben o kadar değil bırakalım bnları gencebay ı kım degiştirmişkiiiiiiiiiiiii o hala eskı yürekten baba e puanı kaybetcek
bizler onu cok sevdiğimiz için bülent orhan abiye agrazzif davrandıgı ıcın kızmıs oabiliriz dogal bişi olabilir.bizler bu duruma saygı duyalım ama kımse de diyemez ı orhan baba puan kaybediyooooor

sevgilerr...........

Bence kimse Orhan Gencebay Bülent Ersoy'a cevap vermiyor diye kızmaz. Böyle birşey yok ki nerden çıkardın. Unutma ki yıllarca önce Yıldırım Gürses TRT'de Gencebay'a deli gibi saldırdığında da sesini çıkarmayarak milyonların gönlünde taht kumuştu Orhan Gencebay.
Söz gümüşse sükut altın ne diyeyim ben...
Ümit bekleyiştir, hasret aramak,
Sevmek bulanık bir denize dalmak...

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 06 Jan 2007, 16:39

Şu dervişliği, şu babalığı, şu hoşgörüsü olmasa bu kadar saçma şeylerle muhatap olmazdı zaten. Mantık sınırlarını aşan bir hoşgörüsü var. Ah Gencebay ah, numuneliksin vesselâm; senin gibi insan görmedim ben bu dünyada, bir daha da zor gelir. Bir bakabilsem senin gözünle şu dünyaya, nasıl olurdu acaba.

Daha o kadar sanatçı olamadım galiba...
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 06 Jan 2007, 17:16

yasakresim wrote:Şu dervişliği, şu babalığı, şu hoşgörüsü olmasa bu kadar saçma şeylerle muhatap olmazdı zaten. Mantık sınırlarını aşan bir hoşgörüsü var. Ah Gencebay ah, numuneliksin vesselâm; senin gibi insan görmedim ben bu dünyada, bir daha da zor gelir. Bir bakabilsem senin gözünle şu dünyaya, nasıl olurdu acaba.

Herkes halinden memnun Soner.. Ne kadar da "ben napiyorum burada" görüntüsünü verse de neticesinde ikinci Popstar için görüsmeleri baslatmis bir insandan bahsediyoruz.. Ne kadar "bir daha asla" diyen bir adam hakkinda konussakta, ayni adamin her zamanki gibi bir dedigi bir dedigini tutmadi..

Biz kime neyi diyoruz ki..

Belki de Gencebay sandigimiz kadar büyük hayallerin adami degil...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 06 Jan 2007, 20:30

insanoğlu acizdir bir yerden sonra...herkesi tuş edecek bazı seyler vardir..ve bu konuda kimsenin bir özel yeri yoktur..maalesef..

ibretle seyredelim..bakalım ne olacak bu gidişatların sonu..

hayır olsun ins...

genbay
Kıdemli Üye

merhabalar

Post by genbay » 06 Jan 2007, 22:10

arkadaslar herkez birbirine saygı cercevesinde olursa daha güzel olur düşüncesındeyim forum cok güzel kırmayalaım birrbirimizi herkez saygı duysun birbirine sevgilerimle..............

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 06 Jan 2007, 23:25

SerdarYilmaz wrote:
yasakresim wrote:Şu dervişliği, şu babalığı, şu hoşgörüsü olmasa bu kadar saçma şeylerle muhatap olmazdı zaten. Mantık sınırlarını aşan bir hoşgörüsü var. Ah Gencebay ah, numuneliksin vesselâm; senin gibi insan görmedim ben bu dünyada, bir daha da zor gelir. Bir bakabilsem senin gözünle şu dünyaya, nasıl olurdu acaba.

Herkes halinden memnun Soner.. Ne kadar da "ben napiyorum burada" görüntüsünü verse de neticesinde ikinci Popstar için görüsmeleri baslatmis bir insandan bahsediyoruz.. Ne kadar "bir daha asla" diyen bir adam hakkinda konussakta, ayni adamin her zamanki gibi bir dedigi bir dedigini tutmadi..

Biz kime neyi diyoruz ki..

Belki de Gencebay sandigimiz kadar büyük hayallerin adami degil...

Yazık...Sen Serdar Yılmaz Sen Orhan Gencebay'ı bu kadar eleştirecek Gücü nerden buluyorsun anlamış değilim.Yeter artık sesimizi çıkarmadık herkez kafasına göre esip geçiyor. Sınırı aşmadan İstediğiniz yorumu yapabilirsiniz fakat dediğim gibi sınırı aşmadan.

Yine sen neyine güvenerek gencebay'ı eleştiriyorsun.Onun Türk Müziğine vermiş olduğu katkıyı kim verebilmiş? Albüm dediniz Albüm Çıktı.Ekranlarda göremiyoruz dediniz Ekranlarda ona Alıştık.Popstar Alaturka'da jüri oldu diye adama bi küfür etmediğiniz kaldı.Albüm çıktı vay efendim canlı performansı yok.Yine Albümde yer alan Anadolu Rock "Yeneceğim Kendimi" Parçasını iyi yapamamış.Gencebay rock yapmayı bilmiyormuş.Sizin ne birikiminiz varda bu şekil konuşabiliyorsunuz.Kalkın siz yapında sizi görelim.Ağzınıza sakız yapmışsınız onu eleştirmeyi.İnsan önce kendini eleştirecek sonra başkalarını.

Bu yazım aslında gencebayforuma değil bu güzel forumu bozmak isteyenleredir...... :evil:
Onu Anlamak Sanattır

Locked