Popstar Alaturka-Yılbaşı

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
sahan61
Kıdemli Üye

Popstar Alaturka-Yılbaşı

Post by sahan61 » 29 Dec 2006, 22:24

Pop Star Alaturka - Yılbaşı

Türü: Yarışma
Tarih-Saat: 29.12.2006 20:00

Popstar Alaturka heyecanı yeni yıla girerken de devam ediyor. Elenen 9 yarışmacı ile birlikte tüm finalistler Selçuk Tekay orkestrasının eşliğinde muhteşem bir fasıl ile gecenin açılışını yapacaklar. Armağan, Hasret ve Erkan’ ın üçer şarkı seslendireceği gecede önceki haftalarda elenen yarışmacılar da birer şarkı söyleyecekler. Jüri üyelerinden Ebru Gündeş, hem yeni albümünden şarkılar söyleyecek hem de Bülent Ersoy ile muhteşem bir düet gerçekleştirecek. Orhan Gencebay yeni albümünden seslendireceği şarkıları büyük bir dans şovuyla sunacak. Armağan Çağlayan ise Erkan’ ın seslendirdiği roman havalarına dansıyla eşlik ederek geceye damgasını vuracak. Bülent Ersoy’un finalistlerle teker teker yaptığı düetler de izleyenlerin kulaklarının pasını silerken gecenin en önemli anlardan biri olan Orhan Gencebay, Bülent Ersoy ve Erkan düeti nefesleri kesecek…

Popstar ın yılbaşı programındada Orhan Baba dan şarkılar dinliyebileceğiz.

Benim en çok merak ettiğim Orhan Gencebay ile Bülent Ersoy un düeti birde yanlarında Erkan var.

http://www.ekolay.net/televizyon/chn.as ... p_id=34824
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 29 Dec 2006, 22:52

Bülent Ersoy ve yarışmacı Erkanla yapacağı düet ilginç... Bakalım nasıl olacak...
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 29 Dec 2006, 23:44

Orhan Gencebay Bülen Ersoy ve Erkan ın düet yapacakları şarkı da Zaman Akıp Gider.

İnşallah Bülent Ersoy şaarkının nakaratlarında çoşupta bağıra bağıra söylemez. :D

Benim duymak istediğim ses Orhan Gencebay.

Aytac
Deneyimli Üye

Post by Aytac » 30 Dec 2006, 14:10

Vayyyyy beeeeeeeeeeeeeeeee demek orhan baba canli söylicek yakisir bababya hemde bülent ersoyla duet!

Cok merak ediyorum! Muhtesem olu bence!

Arkadaslar bunu mutlaka birisi kayit ettsin! Ben cünkü izliyemicem! :-(
Aritik Sevenlere Saygi Kalmamis

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 01 Jan 2007, 04:14

Düet mi...Bence hayal kırıklığı.
"Doğum günü" ve "Gülünce Daha Güzel" i daha önce popstarda okumuştu zaten.Taptaze albümün varken neden "Ya Evde Yoksan" ı okursun be Babam..
Canlı okumamakta o ısrarın niye. Ayarın yoksa "bağlamam solo " geç
eyvallah.
Ne bileyim. Sitem işte....

isocity
Site Admin

Post by isocity » 01 Jan 2007, 04:23

kaydı bir kez daha dinleyip yorum yapmak lazım.. gencebayın ses tonu ne erkanla nede bülentle örtüşüyor.. arada kaynadı gitti.. sankı bana cok iyi okumusta güme gitmiş gibi geldi... :) neyse kayıt yarın düşer nete dinleriz bir daha...

kdeniz
Yeni Üye

Post by kdeniz » 01 Jan 2007, 14:41

Yine hayal kırıklığı oldu. Saatelerce bunun için mi bekledik yahu. Şarkının ikinci kısmının girişinde ve finalinin dışında hiç duyulmadı sesi. Bir de arada sesim bozuk gibi laflar etti. Niye bu kadar kasıyo anlamıyorum. Zaten üç kişi şarkı söylüyosun seni kimse duymuyor. Bir de program sonunda 30 kişi sahnede şarkı söylüyor Gencebay gülüyor. Söyle gitsin duyulmuyor ki sesin.
Ama herşeye rağmen bunca yıldır kendini bu kadar kıymete bindirmesini takdir ediyorum. Sahnede bir kelimesini duymak için hayranları günlerce bekliyor kayıt cihazlarını hazırlıyor. Ben de dahil. Yok böyle bişey ya :)
Ümit bekleyiştir, hasret aramak,
Sevmek bulanık bir denize dalmak...

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 01 Jan 2007, 14:41

:) :( :( !! canlı performansmı?
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

hilga
Deneyimli Üye

Post by hilga » 01 Jan 2007, 14:43

Gülmek Çok Yakışır Sana,AĞLAMAK Değil.SEVMEKTİR Yaşatan, İnan SEVİLMEK Değil...İÇİMDE BİR DÜNYA VAR,HİS DOLU SENLE DOLU.(HERO)

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 01 Jan 2007, 15:13

Program Gencebay açisindan bir facia niteliginde oldu. Yeni albümünden yeni sarkilari okuyacak diye sevindik, ama kendisi geçen hafta okudugu iki parçayi tekrar okudu, bir de yeni albümünden(!) Ya Evde Yoksan´i da izleyicilerine sundu ..

Okudugu iki sarkiya diyecegim yok. "Bugün Senin Dogum Günün" fena bir parça degil, "Gülünce Daha Güzel" ise bir çok kisi tarafindan ilk dinleyiste begenilen bir parça oldu. Belki Gencebay´in müzik zenginligini daha yakndan bilen bizler degil, ama halk o sarkiyi bayagi bir begendi. Bunun canli sahiti benim. Yalniz yine de benim tercihim Gencebay´in albümden diger iddiali parçalara yer vermesi olurdu. Albümü henüz alabilmis ve dinleyebilmis degilim, ama burada yazilanlara göre saydigim bu iki sarkidan üstün bir çok sarki var. Bunlara yer verilseydi çok daha iyi olurdu diyorum. Simdi Gencebay, sanki bu albümün tek iddiali parçalari yukarida saydigim iki sarkiymis gibi bir izlenim verdi insanlara.

Canli performansa gelince, bu konuda Gencebay´dan pek fazla birsey beklememek lazim. Olay malum. Stüdyoda ki ortama benzemez bu. Çok çalismak gerektigini bizden iyi elbette Orhan hoca biliyor. Sonra Bülent Ersoy´un sesini güç açisindan gölgede birakacak bir ses de tanimiyorum ben. Yani neticesinde çok nadiren duyabildik hocanin sesini, ama orada da bence hiç siritmadi. Kusurlari vardiysa, bunu antremansizliga ve bahsini ettigi hastaliga vermek lazim.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 01 Jan 2007, 15:42

her seyin dısında orhan abinin ses tonu bass....kalın....bu öncelikle zayıf ses kapasitesi olarak degerlendirilmemeli...ince ve gür ses ile karsılastıgında...gencebayın 30 lu yaşlardada ses tonu böyleydi biraz daha inceydi..genc oldugu icin tabi...şimdiye göre kuvvetli cıkar... canlı söyleme konusunda orhan abide sahne fobisi var...artık buna kanaat getiriyorum..tabi rahatsızlııgıda var...en önemlisi bu...

baglamada alt tel orta telden orta tel en üstdeki telden biraz daha gür çıkar sesi...buna bakarak iyi kötü secimi yapmiyoruz..daha cok cıkan sesin güzellgine bakarak dimi ???? ...

misal ; hakan tasıyanın bogulacakmiş gibi bir ses tonu ile söyledigi bir nakarat,tatlısesin pavarottiyi anımasatacak bir sekilde en üst perdeden söylemesinden daha cok begenimi kazanır bazen..

ben izlemedim...prgrami..arkadasimiz eklemiş galiba kayıdı..teşekkürler arkadasım..

genex
Site Admin

Post by genex » 01 Jan 2007, 15:52

Ya bu nedir be, Bülent Ersoy'un bencilliğinden başka birşey değil bu!

Gencebay bütün parçaya eşlik etse ne olur ki, Ersoy kendini kaybetmiş tekbaşına söylermiş gibi resmen anı.... tövbe tövbee çok sinirimi bozdu iyi ki akşam izlememişim.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 01 Jan 2007, 16:04

boş ver hüseyin..
:wink:

yalnız, bagirarak söyledigi şarkıda gencebayin....
:lol: :lol: :wink:

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 01 Jan 2007, 17:37

Orhan Baba puan kaybetmeye devam ediyor.O Bülent Ersoy dan nefret ettim kadar kimseden nefret etmiyorum.Kendi düşen ağlamaz.İstediği gibi yapsın zaten öyle yapıyor.Orhan Baba nın etrafın da aklı basında bir tane fazla değil bi tane adam olsa bunları yapmazdı.Herşey doğru notaları doğru ve tam basmak değil.Bağlamada bunu çok ii biliyoruz Orhan Baba sayesinde.Ses icraasında da durum böyle,bunu da bülen ersoydan çok ii görüyoruz.Hepsi bu kadar daha fazla yorum yapmayacam....Allah ıslah etsin...

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 01 Jan 2007, 17:39

Hıı arkadaşlar Orhan baba için çalısmanıza gerek yok.Yani onun reklamını falan yapmaya onu anlatmaya.O yolunu seçmiş...Ben Orhan babayı böyle tanımadım...

O BÖYLE DEĞİLDİ....

Gencebay_Fan
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_Fan » 01 Jan 2007, 18:23

Gencebay yeni albumundan yine o iki ayni sarkiyi okudu.
bence bunu anlayisla karsilamak lazim.Album daha henüz cok taze ve daha reklam ve satis asamasinda.birakin almayanlar ve dinleyemeyenlerin meraki hemen kacmasin.bence cok dogru bir karar.
Ve Gencebayin canli söyleme konusuna gelince..Gencebay zaten hicbir zaman sahne sanatcisi degildiki.Ne bekliyoruz biz adamcagizdan yaa. zaten yas cikmis 62 ye, eebilindigi gibi gecirmis oldugu bir hastalik ta var tabiii.Gencebay her zaman kendine yakisani yapmistir.
Allah uzun ömürler versin Orhan baba,sen yeterki bizi albumsüz birakma...
Halimi dostlara bir sor istersen
Bence sorma gel gör istersen
Ben sana yangin ben sana vurgun
Ask ne mübarek sev gör istersen

http://www.gencebayfan.de.vu

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 01 Jan 2007, 18:50

Orhan Gencebay Siyaseyet Meydanında da aynı şeyleri tekrarladı.Sürekli boğazını tutması açıkçası beni üzüyor.Albümün de bizlere gösterdiği gibi Gencebay'da hala Canlı Performans var ama bunu neden her yerde göstermiyor bir türlü anlamış değilim.
Onu Anlamak Sanattır

divanist
Yeni Üye

Post by divanist » 01 Jan 2007, 21:07

2-3 sene evveline kadar görünmediğinden şikayet ederdik. Özlemiştik kendisini. Ufak bir haber , ufak bir görüntü olsunda ne olursa olsun.
Şimdi Orhan Babayı sık sık, hemde canlı , doğal haliyle yaşar olduk. Daha geçen sene kendisini İnternette canlı chate kadar getiren buradaki gönül dostları değilmiydi. Az kalsın kendimiz gibi Orhan abiyide internet bağımlısı yapacaktık. :)

Şaka bir yana , Adriyatikten - Çin e kadar olan coğrafya insanının müzik ruhuna hitap ediyor müziği. 400 milyona yakın bir dinleyici kitlesine sahip.
Türkiye'de 7 bölge insanının ortak duygularına hitap edebilen tek sanatçı. Aynı zamandada , en geniş dinleyici kitlesine sahip. Bunlar normal dinleyici. Sever, dinler fakat örneğin bırakın bağlamanın piri olduğunu , çaldığını bile bilmez.
Milyonları bulan bu dinleyici kitlesinden ve Türkiye nin 7 bölgesinden
ve Dünyanın hemen hemen her memleketinden '' Gencebay cılar '' dediğimiz bir gurup varki , hiçbir sanatçıya bu kadar nezih, bilgili , sadık ve daimi bir kolik gurubu nasip olmamıştır. Bu kolik lerin sayısı milyonlarca değil , yüzlerce ile ifade edilebilir.

Popstar yarışması , kendisini dinleyen fakat yakından tanımayan Milyonlarca kişinin Orhan gencebay'ı daha yakından tanımasına , diğer sanatçılar ile arasındaki farkın görülmesine , kendisi ile hiç ilgilenmeyenlerinde dikkatini çekmesine vs. vesile olmamışmıdır sizce. Çevremde Gencebay'a olan sevginin , övgünün dahada arttığını gözlemliyorum. Bu bana gurur veriyor.

Olaylara Gencebaykolik ( samimiyetimize güvenerek kolik diyorum anlayın işte :) ) açısından bakarsak , Dünyanın dörtbiryanına dağılmış bu arkadaşlar sonuçta milyonların nabzını temsil etmektedir.
Bence Orhan Abi bir kereye mahsus bile olsa bu sitedeki arkadaşlarla biraraya gelip tüm önerilerini , isteklerini dinlemeli ve müziğinin geleceği ile ilgili bilgilendirmeli. Çünkü Gencebay konusu Gencebay'ıda aşmış bir konudur ve hepimizindir.

Popstarla ilgili bişey daha geldi aklıma. Dikkatinizi çektimi ? Bülent Ersoy Orhan Baba yı her yönden bilhassa müzik bilgisi yönünden öve öve göklere çıkartıyor. İlk başlarda böyle değildi bu. Sonuçta TSM nin Divası .Milyonlarca kişinin önünde hemde sık sık Orhan babayı Türk Müzik dünyasının Tahtına oturttu. Ayrıca Zaman akıp gider şarkısını çok içten ve büyük bir keyfle okudu. Ben olduğu gibi kendisinden bir kere dinlemek isterdim doğrusu.

Canlı söylemesine veya bağlama çalmasına gelince ; 2 kere kalp ameliyatı geçirmiş Orhan Baba. Bunlar bildiklerimiz. Canlı söylememesi veya çalmamasının sağlıkla ilişkisi olabilir. Bunu varsayım olarak ele alsak bile kendisine bu yönden sitem etmek haksızlık olmazmı. Sonuçta çıkıpta evet sağlık problemlerim yüzünden söylemiyorum dese hah tamam itiraf ettirdik diye rahatlayacakmıyız :)

sevgiler
Yavuz

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 02 Jan 2007, 00:55

Söylediğim oldu Bülent Ersoy şarkıyı bağırarak söyledi ve Orhan Gencebayın sesi duyulmadı.

Ayrıca Orhan Gencebay dan çok ta şey beklemememiz lazımdı.Çünkü yaşı artık 62 oldu.Tabi ses yorgun.Bu zamana kadar sahne deneyimide yok.Canlı şarkı söylemeyi sevmiyor anlaşılan.

Geçen sene show tv de bayramda canlı şarkı söylemişti ve sesi çok fazla iyi olmasada yeterliydi.O gün canlı şarkı söylemek için bayağı çalışmıştı.Ama bu sefer herhangi bir çalışması yoktu.Bu performansını bunun için anlayışla karşılamamız lazım.

Birde şunu söylim ORHAN BABA değişmedi nasıl tanıdıysak hâlâ öyle.Burda Orhan Baba değişti o artık eskisi gibi değil diyerek felaket tellallığı yapmayalım arkadaşlar.

Son olarakta benim Batsın Bu Dünya ile ilgili söylediklerim çok uzatıldı ve yanlış anlaşıldı.Ben eski albümlerle yeni albümleri kıyaslamıyorum.Benimki sadece bir temenniydi.Olur veya olmaz.

Sadece bir temenni...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 02 Jan 2007, 00:59

divanist wrote:Daha geçen sene kendisini İnternette canlı chate kadar getiren buradaki gönül dostları değilmiydi. Az kalsın kendimiz gibi Orhan abiyide internet bağımlısı yapacaktık. :)

Milyonları bulan bu dinleyici kitlesinden ve Türkiye nin 7 bölgesinden
ve Dünyanın hemen hemen her memleketinden '' Gencebay cılar '' dediğimiz bir gurup varki , hiçbir sanatçıya bu kadar nezih, bilgili , sadık ve daimi bir kolik gurubu nasip olmamıştır. Bu kolik lerin sayısı milyonlarca değil , yüzlerce ile ifade edilebilir.

Olaylara Gencebaykolik ( samimiyetimize güvenerek kolik diyorum anlayın işte :) ) açısından bakarsak , Dünyanın dörtbiryanına dağılmış bu arkadaşlar sonuçta milyonların nabzını temsil etmektedir.
Bence Orhan Abi bir kereye mahsus bile olsa bu sitedeki arkadaşlarla biraraya gelip tüm önerilerini , isteklerini dinlemeli ve müziğinin geleceği ile ilgili bilgilendirmeli. Çünkü Gencebay konusu Gencebay'ıda aşmış bir konudur ve hepimizindir

sevgiler
Yavuz

eyv...yavuz abi..

Locked