Orhan Gencebay ile Bülent Ersoy'un Tartışması

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
sahan61
Kıdemli Üye

Orhan Gencebay ile Bülent Ersoy'un Tartışması

Post by sahan61 » 03 Jan 2007, 18:09

Her hafta farkli tartismalara konu olan "Popstar Alaturka'nin yilbasi icin yaptigi ozel cekimlerinde Bülent Ersoy ile Orhan Gencebay birbirine girdi. İddiaya gore tartismaya Sevim Emre de katilinca ortam iyice gerildi. Hatta ikili arasinda kufurlesmeye varan hakaretler yasandi....

Popstar Alaturka'da her hafta farkli bir tartisma yasaniyor ama son olaylar hepsine tuz biber olacak turden. Olay, Bülent Ersoy ile Orhan Gencebay arasinda, programin yilbasi cekiminde gerceklesti. İddiaya gore; cekimlere oldukca gergin gelen Ersoy ve Gencebay, Edirneli yarismaci Erkan yuzunden tartisti. "Şarkiyi iyi okudu, okumadi" tartismasi kulise kadar tasininca olanlar oldu.

KORUDU...

Kuliste Ersoy'un, Gencebay'a agir sozler sarfettigi konusuluyor. Bu kavgaya Sevim Emre'nin de katilmasiyla is iyice cigrindan cikmis. Hayat arkadasini korumak icin araya giren Emre ile Bülent Ersoy arasinda da tatsizlik yasanmis. Kanal yoneticileri ve program yapimcisi Osmantan Erkir'in iknasiyla tekrar cekimlere gecilse de, hiz kesmeyen tartismalar yuzunden cekim sabahin ilk isiklarina dek surmus.

EMRE YALANLADI

Bu iddialari yalanlayan Sevim Emre olayin saptirildigini, sadece Edirneli Erkan olayinin dogru oldugunu belirterek, "Boyle bir sey soz konusu degil. Zaten boyle bir olay yasansa Bulent Hanim'a gerekli cevabi ben degil Orhan Bey verir" dedi. Ancak bu tartismanin "Popstar Alaturka'yi yipratmamak ve yarismanin ikincisine golge dusurmemek icin ustunun ortuldugu de baska bir iddia.

Kaynak : TAKVİM

http://www.internetteyim.net/medyagoz/cnt275/?post=8066
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 03 Jan 2007, 18:51

"Kendim ettim kendim buldum, gül gibi sararip soldum, eyvah, eyvah, eyvah, ey..."

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 03 Jan 2007, 18:56

çok güzel ya,çok güzel .ikincisinde de jüri olsun orhan gencebay.aynı yolda devam... :!:

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 03 Jan 2007, 20:55

Buyurun cenaze namazına.

Bu tip haberleri daha çooook okuyacağız arkadaşlar.

Gencebay fenomeninin anılış şekli, muhatap olduğu düzlem ne hale geldi.
Şimdi mavi sulara bakıp maziyi hatırlayalım... 10 sene önce böyle miydi?
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 03 Jan 2007, 21:17

görünen köy kılavuz istemiyordu...nitekim öylede oldu...

kendi düşen ağlamaz...

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 03 Jan 2007, 21:23

Arkadaşlar Orhan Gencebay ile Bülent Ersoy Zaman Akıp Gider i okurken Bülent Ersoy Orhan Gencebayın boynuna sarıldı ve öptü.Sanırım bu kavga olayı bundan önce yaşandı.Bülent Ersoy da barışma amacı ile Orhan Gencebay ın boynuna sarıldı.

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 03 Jan 2007, 22:00

Hahaha sıkıysa barışmasın, sıkıysa "İstemiyorum, ben ayrılıyorum programdan" desin. Bıraksın bu ayakları. Tıkır tıkır alıyor parasını. Yapay tavırlar bunlar. -mış gibi tavırlar... -mış gibi küsmeler, -mış gibi barışmalar. Şov dünyası. Boynuna sarılmışmış, hay boyun...
Last edited by yasakresim on 03 Jan 2007, 23:41, edited 1 time in total.
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 03 Jan 2007, 22:51

Yasakresim senin burdaki sitemin kime anlayamadım.Bu sitemin Bülent Ersoyamı Orhan Gencebay mı...

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 03 Jan 2007, 23:39

Anlaşılmayacak birşey mi var yoksa ben mi anlatamıyorum?
Tabii ki B.Ersoy'a, saygıdeğer divaya!... :lol:

Belki bunun dolaylı yoldan bir parçası olduğu için (her zamanki sebeplerden) Gencebay'a da eleştiri getirilebilir ama yeri değil. Konu konuyu açmasın.
Image
Atatürk, 1933

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 04 Jan 2007, 14:22

gülü seven dikenine katlanacakk.. bunlar normal o formatta o camiada magazinde..
olmazssa olmazlar bunlar alemin..bir çark varki ya o çarka ayak uydurucan yada ben çekip gidiyorum diyeceksin..
kral tercihin yaptı..
oyun kuralına göre oynanmak zorundaa..bizde bunlara alışmaya..
vay benim gencebayım.. :cry:
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 04 Jan 2007, 14:25

bizi ne kadar üzdüğünün farkında olsa acaba yine böyle işlerde yer alır mıydı?ya da farkında da mı alıyor bilemiyorum :(

Gececi®
Deneyimli Üye

Post by Gececi® » 04 Jan 2007, 16:03

Bülent Ersoy ses olarak iyi bir yerde olabilir fakat insanlık ve sanatçılık yönünden sıfır gözümde! Bir insan bu kadar havalardan uçupta insanlara yandan bakmaz.!

Orhan Baba'nın bu insanla tartışmaya girmesi dahi gereksiz.. Çünkü başlarda Bülent Ersoy Türkiye Cumhuriyeti dedinmi Orhan Gencebay'ın üstünde aramayın derken şimdide kalkmış karşısında ileri geri konuşuyor.. Kısacası baba yine iyi niyetinin kurbanı oldu gördüğüm kadarıyla. Yüz verdi ama astarını istediler!!!

Babayı sevenler bilirki kalp kırmaz ama babanın kalbi kırıldımı benimkide parçalanır.. Bu kadar Orhan Gencebay hayranı varkan Bülent hanım neden bu insanları kendine düşman ediyor anlamadım..
ByGeCeCi

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 04 Jan 2007, 20:52

topraktan bir can wrote:bizi ne kadar üzdüğünün farkında olsa acaba yine böyle işlerde yer alır mıydı?ya da farkında da mı alıyor bilemiyorum :(

"Biz" dedigin neyki sanki.. Bizim gibi Gencebay´a hayatinin adeta bir parcasi haline getirmis gönül dostlarinin sayisi dünyada 1000 kisi eder mi..? O daha cok cogunlugun, yani albümlerini sürekli alan o bir kac yüz bin kisinin söylediklerini ve beklediklerine cevap veriyor..

"Gönül dostlarini" arada sirada agzina alir Orhan hoca, ama bizim gibi kendisini her firsatta insanlara dogru anlatmaya calisan üc bes "cekirdek" gönül dostlari Orhan hoca icin ancak iki kelimeden ibarettir.."gönül dostlari".. Yoksa bizim isteklerimiz havadir..

Bizimle ne kadar mesafeli oldugu herseyiyle ortadadir.. Hatirlayin eski resmi sitede.. "Hayranindan sIk sorulan sorular" diye bir röportaj vardi.. Ben de bekliyordum ki projelerden bahsedecek.. Nerdee? Abidik gubudik konulari konusmustu yine.. Hayranlarinin sIk sordugu sorulara bak sen hele.. Gencebay bunu hep yapiyor. O bizlerden cok uzak..

Bakiyorum da.. Diger sanatcilar ve sarkicilar hayranlarinin isteklerine ne kadar saygili.. Ya bizimkisi..?

Bu arada yeni albümü henüz dinlemis degilim, görünen de o ki daha en az bir hafta daha bekleyecegim.. Yani bu yazim albümün hakkinda düsündügüm iyi/kötü bir düsüncenin herhangi bir disa yansimasi degildir. Düsüncelerim tamamen Gencebay´in son yillarda zamanini ayirdigi noktalara göre olusmustur..

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 08 Jan 2007, 11:18

Anlayana büyük bi olay ama nerdeeeeeeeee...Orhan baba bunları göze almıstır arkadaşalar o yüzden hiç yadırgamamak lazım.Bülent Ersoy kimki Sevim Ablaya bağıracak hakaret edecek neyse benden bu kadar...
AMA şunu söyleyim:Biri benim karıma hakaret edecek bende o yarısmada kalacam,hele hele bu da Bülen Ersoy olacak (Sözde Divamız)...Anlayan anladı benden bu kadar...

KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 08 Jan 2007, 16:31

Erhan wrote:Anlayana büyük bi olay ama nerdeeeeeeeee...Orhan baba bunları göze almıstır arkadaşalar o yüzden hiç yadırgamamak lazım.Bülent Ersoy kimki Sevim Ablaya bağıracak hakaret edecek neyse benden bu kadar...
AMA şunu söyleyim:Biri benim karıma hakaret edecek bende o yarısmada kalacam,hele hele bu da Bülen Ersoy olacak (Sözde Divamız)...Anlayan anladı benden bu kadar...

KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZ...

al bendende o kadar erhan...kardes...

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 08 Jan 2007, 18:45

SerdarYilmaz wrote:

"Biz" dedigin neyki sanki.. Bizim gibi Gencebay´a hayatinin adeta bir parcasi haline getirmis gönül dostlarinin sayisi dünyada 1000 kisi eder mi..? O daha cok cogunlugun, yani albümlerini sürekli alan o bir kac yüz bin kisinin söylediklerini ve beklediklerine cevap veriyor..

"Gönül dostlarini" arada sirada agzina alir Orhan hoca, ama bizim gibi kendisini her firsatta insanlara dogru anlatmaya calisan üc bes "cekirdek" gönül dostlari Orhan hoca icin ancak iki kelimeden ibarettir.."gönül dostlari".. Yoksa bizim isteklerimiz havadir..

Bizimle ne kadar mesafeli oldugu herseyiyle ortadadir.. Hatirlayin eski resmi sitede.. "Hayranindan sIk sorulan sorular" diye bir röportaj vardi.. Ben de bekliyordum ki projelerden bahsedecek.. Nerdee? Abidik gubudik konulari konusmustu yine.. Hayranlarinin sIk sordugu sorulara bak sen hele.. Gencebay bunu hep yapiyor. O bizlerden cok uzak..

Bakiyorum da.. Diger sanatcilar ve sarkicilar hayranlarinin isteklerine ne kadar saygili.. Ya bizimkisi..?

Al benden de o kadar Serdar. Orhan Gencebay'ın "gönül dostlarım" diye tanıdığı kitle ile bahsettiğin olsa olsa 1000 kişilik kitle arasında nitelik ve fikir açısından büyük bir uçurum var. Orhan Gencebay'ın bu azınlığın neler düşündüğünden, neler sorduğundan, neleri hoş görüp görmediğinden hiç haberi yok. Onun kafasındaki "gönül dostları" imajı kim bilir bizim ne kadar da uzağımızda, düşüncelerimizin dışında bir tablo... Baba büyüksün, baba arabeskin kralısın, baba ne yapsan razıyız türü repliklerde sürekli muhatap olan bir Gencebay nasıl bir kitle hayal edebilir ki? Düşünün isterseniz... Bu icraatlarının da bu imajla bağını açıklamaya gerek yok herhalde. Nasıl olsa ne verirse alacak bir kitle var, dizi yap, popstar alaturkaya çık, arada da şarkıların yarısında kendini tekrar ettiğin bir albüm yaparsın yeter, önceki söylediklerinin de zaman zaman tersini söyle, tezatlara düş, veya boşla, vazgeç, bahsini açma, ya da 20 sene aynı vaatleri ver, ne fark eder? Kimin umurunda?
Image
Atatürk, 1933

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 08 Jan 2007, 19:36

Sevim Emreye Bülent Ersoyun hakaret etmesinden sonra Orhan Gencebayın o programı bırakmaması anlayışla karşılanabilir.Çünkü ortada bir sözleşmesi ve sözü vardı bunlar için orda kalabilir.

Ama 2. Popstara katılması hemde Bülent Ersoy ile katılması işte bunun hiç bir mazereti yok...

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 08 Jan 2007, 21:05

yasakresim wrote:
SerdarYilmaz wrote:

Al benden de o kadar Serdar. Orhan Gencebay'ın "gönül dostlarım" diye tanıdığı kitle ile bahsettiğin olsa olsa 1000 kişilik kitle arasında nitelik ve fikir açısından büyük bir uçurum var. Orhan Gencebay'ın bu azınlığın neler düşündüğünden, neler sorduğundan, neleri hoş görüp görmediğinden hiç haberi yok. Onun kafasındaki "gönül dostları" imajı kim bilir bizim ne kadar da uzağımızda, düşüncelerimizin dışında bir tablo... Baba büyüksün, baba arabeskin kralısın, baba ne yapsan razıyız türü repliklerde sürekli muhatap olan bir Gencebay nasıl bir kitle hayal edebilir ki? Düşünün isterseniz... Bu icraatlarının da bu imajla bağını açıklamaya gerek yok herhalde. Nasıl olsa ne verirse alacak bir kitle var, dizi yap, popstar alaturkaya çık, arada da şarkıların yarısında kendini tekrar ettiğin bir albüm yaparsın yeter, önceki söylediklerinin de zaman zaman tersini söyle, tezatlara düş, veya boşla, vazgeç, bahsini açma, ya da 20 sene aynı vaatleri ver, ne fark eder? Kimin umurunda?

Zaten bu anlayis yüzünden degil mi, bir zamanlar bagira çagira reddettigi "arabesk" lafini simdi millet programlarda kendi müzigi hakkinda direkt veya dolayli yollardan kullaninca neredeyse sesini hiç çikarmadigi... Ne yazik ki Gencebay kaybetmistir.. Umdugumuz gibi terbiye eden maalesef Gencebay degil, onun çalismalarini dogru tanimlamayi beceremeyen veyahut becermeyi istemeyen karsitlari olmustur.. Gencebay terbiye etmekten ziyade terbiye edilmistir.. Artik yavastan sus pus olmaya baslamistir.. Verdigi mücadele bosa gitmistir.. Bu gidisati durdurmak, tersine çevirmek adina da hiç bir önemli adim atmamistir, atacak gibi de görünmemektedir..

Artik son çare bir yolunu bulup bizlerin sesimizi Gencebay´a duyurmasidir...

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 10 Jan 2007, 13:46

Keske diyemiyecem.Bence bizden (Gönül Dostlarından) ve dediklerimizden haberdar ama umursamıyor yada umursamak işine gelmiyor.İşte bu benim zoruma çok gidiyor.Bırakalım doğruyu kendisi bulsun.Bulacaktır ama iş işten geçmiş olacak.Hem bizi bunca sene umursamayan Orhan Gencebay şimdi mi dinleyecek bizi.Hele hele şu para kazandığı,üne ün kattığı,ii işler yaptığı sıralar :) :) Kendimizi kandırmayalım. Görmediniz mi ya Bülent Ersoy Orhan Abi ye neler dedi ve yaptı canlı yayında,bunların şakası bile hosuna gitmez hiç bir Gönül Dostu nun,bi de ahlaksız teklif yapsa tam olacaktı.Çıldırdım yaw....

genex
Site Admin

Post by genex » 10 Jan 2007, 22:51

Medya TAVA, yanınada buz gibi... vişne suyu :lol: :lol: yüzünüzü ekşitmeyin hemen

Locked