PAYLAŞALIM BE GÜLÜM

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
murat yaşar
Kıdemli Üye

PAYLAŞALIM BE GÜLÜM

Post by murat yaşar » 09 Jan 2007, 17:42

Arkadaşlar uzun zamandan beridir herkesi yakınen takıp ediyor ve takdir ediyorum..ben 40 yaşında ve 15 yaşından beri safi gencebay dinleyicisiyim.diğer sanatçılar malesef dinlemiyor yada dinleyemiyorum bünye kabul etmiyor..sizler yürekten olsun albümündeki ve tabi diğer değerlendirmelerinizi yaklaşık 3 senedir takip ediyor fakat çok istememe rağmen birazda teknoloji eksikliğinden dolayı yani tam bilmiyorum şu bilgisayarı aranıza katılamıyordum..Ha şimdide pek anlıyor sayılmam ama söz her fırsatta bundan böyle sizlerleyim tabi kabul ederseniz..Yıllardır her albümde önce düş kırıklığı sonra yerini herzamanki bastırılmış duygularla gencebaya olan hayranlığım sebebi ile zamanla seviyor hatta çok seviyorum her kasedi..Ara sıra sizlerinde tartıştığı birçok şeyi kendi kendimle bende tartıştım fakat gencebay hep kazandı.belkide kazanan ona olan sevgimdi.Herneyse bende sizlerle bir yerden başlamak istiyorum.Bu arada tartışılan konularıda bazen çok haklı bazende haksız bulduğumu belirtmek isterim.ben artık o konular içerisinde şunu söylemek isterim.bence artık gencebay sesinin büyüklüğü ölçüsünde büyük besteler yapıyor diye düşünüyorum.yanlış hatırlamıyorsam 1944 doğumludur kendisi ve canlı performans beklemek hatadır diye düşünüyor ve albümleriyle en güzel biçimde bizlere sunuyor çünkü severek dinlemeye devam ediyorum.Ve tabi diğer projeleri bilmem ama ben pek ümitli değilim.En iyisini yapar hatta ondan iyiside mümkün değil çıkmaz fakat 80 yaşındamı yapacak merak ediyorum.Allah uzun ömürler versin inşallah yaparda sanat adına şu memlekete yeni miraslar bırakır.Herkeste birşeyler öğrenir.herkese sonsuz saygı ve selamlar......

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 09 Jan 2007, 18:13

hoşgeldin saygıdeğer abim aramıza..bizi takip etmene sevindim kendi adıma artık seninde yorum ve düşüncelerini okumak isterim..gerçi çoğu zaman polimik ve tartışamlar olur forumda konular üzerinde ama inşallah üzülmezsin..!
saygılar
mesut :wink:
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 09 Jan 2007, 18:17

hoşgeldiniz..

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 09 Jan 2007, 18:33

TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞLAR.MESUT VE SABIR TAŞI SİZLER VE DİĞER ARKADAŞLARLA BİRŞEYLERİ GÖNLÜMÜZCE PAYLAŞMAK TARTIŞMAK GÜZEL OLACAKTIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM.BEN MALESEF BİLGİSAYARDAN PEK ANLAMIYORUM 15 YAŞIMDAN BERİ BİRİKİMLERİMLERİ SİZLERLE PAYLAŞMAK İSTERİM.BİRAZ AÇAYIM KONUYU İSTERSENİZ BEN O YAŞLARDAN İTİBAREN GENCEBAYIN HER YAZISINI,HER GAZETE KÜPÜRÜNÜ,HER KARTPOSTALINI,KASET VE ALBÜMLERİNİ,PLAKLARINI BULABİLDİĞİMCE TABİ KENDİ ÇAPIMDA ARŞİV OLUŞTURDUM..FAKAT İNANIN BU İŞİ BİLGİSAYAR ORTAMINDA ŞU YAZDIĞIM YAZI HARİÇ DİĞERLERİNİ NASIL PAYLAŞIRIM İNANIN Kİ BİLMİYORUM..BENİ AFFEDİN AMA İNANIN BİLMİYORUM.TABİ BUNLARIN BELKİ BİRÇOĞUNU BELKİDE BİLİYORSUNUZ FAKAT GENEDE PAYLAŞMAK İSTERDİM ARKADAŞLAR. SAYGI VE SEVGİLERİMLE..

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 09 Jan 2007, 18:39

estf..

gencebay üstad bir sarkisinda ; gönül alısverisi insani insan eden diyor..

aslolan muhabbeti paylaşmaktır..

Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 09 Jan 2007, 19:24

Hosgeldin Murat Yasar abi aramiza
Nereden katiliyorsun belki paylasim konusunda yardimci olabiliriz.
Bu forumda her yerden gonul dostlarimiz var.
En guzel gonul dostluklarini burada edindim.
Allah herkese boyle gonul dostlari nasip etsin
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 09 Jan 2007, 19:44

AMİN.... TEŞEKKÜR EDERİM . KAYSERİDEN KATILIYORUM.TÜM GÖNÜL DOSTLARINA SAYGI VE SELAMLAR

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 09 Jan 2007, 21:52

Murat abi aramıza hoşgeldin.
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

OG4844
Kıdemli Üye

Post by OG4844 » 09 Jan 2007, 22:48

Hosgeldiniz Murat bey!
Arzu
Benim özgürlügüm düsüncem ile hayat bulur

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 09 Jan 2007, 23:01

Hoşgeldiniz.Orhan Gencebay sevenlerinin bu foruma gelmesi ve bizimle beraber konuları tartışması benide sevindiriyor...
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 10 Jan 2007, 13:58

Hosgeldin Murat Abi.Gerçek Gönül Dostları nın çoğu burda...

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 10 Jan 2007, 16:54

ŞİMDİDEN ALAKANIZA TEŞEKKÜR EDERİM.İNŞALLAH BUNDAN BÖYLE BERABERİZ.GERÇİ SİZLERİ BİRAZ GERİDEN TAKIP EDEBİLDİM AMA KONULARA VAKIFIM.ZAMAN ZAMAN BENDE DUYGULARIMI SİZİNLE PAYLAŞMAKTAN MUTLULUK DUYACAĞIM. SAYGILARIMLA

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 10 Jan 2007, 21:08

Hoşgeldiniz Murat.

Nete zamanla alışırsınız, ilk başlar yabancılık çekmeniz, neyi nasıl yapacağınızı bilememeniz normaldir. Zamanla neti tüm imkânları ile kullanmaya başlarsınız.

Görüşlerinizin içinden biri dikkatimi çekti: Orhan Gencebay'ın artık sesinin büyüklüğü ölçüsünde besteler yaptığı. Kendisinin böyle bir sınırlama içinde beste yaptığını sanmıyorum. Şu oktava çıkamam gibi kaygılarının "stüdyo ortamında" geçerli olduğunu sanmıyorum... Denemelerle, provalarla bu sorun aşılabilir... İyi bir kayıt olana değin tekrar okur vs... Gencebay'ın bestelerinin çehresindeki değişiklikler daha başka satır başlarıyla sıralanabilir, uzun konu... Ama Orhan Gencebay'ın bir lâfı vardır: "Ben bestelerimi enstrümanistlerin icra kapasitesine göre yapıyorum." Gencebay'ın bir nota cambazı olduğunu biliyoruz. Türkiye'deki en iyi icracıların çalabileceği ölçüde kompozisyonlar yaptığını da (İsmet Topçu örneğindeki Nihavent Uvertür gibi). Ve bu şu demektir: İsterse bu sınırı da aşabilir... İcra edebilecek enstrümanist çıkabilirse tabii...

Ama şunu görüyoruz ki, son zamanlarda bu kapasitesini bestelerinde çok fazla kullanmıyor. Yani yine kullandığı yerler var ama, eser içinde geçip giden pasajlar. Sırf bu kapasitesini kullandığı enstrümantal, senfonik, konçerto türünden çalışmalar vermesini ısrarla ümit ediyoruz.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 11 Jan 2007, 17:22

Sevgili yasak resim Gencebayın türkiyenin en iyi notistlerinden biri olduğunu hepimiz biliriz.Fakat söylemek istediğim gencebayın artık özellikle nakarat kısımlardaki pesleşmesi.artık eskisi gibi yüksek oktavlara stütyoda dahi olsa o eski rahatlık yok zorlanıyor diye düşünüyorum.Canlı performasını biliyorsunuz.ben artık canlı performans izlemek istemiyorum açıkçası.Mesela bülent ersoyla düeti.Ses nerdeyse hiç duyulmadı.Bülent ersoyu başta insan olarak sevmem ama gencebayla olan düet gencebayın bana göre mahcubiyetıni artırmıştır.3-5 Sene önce gencebay metin güneşle beraber gültekin gönülaçar diye batmanlı bir gence albüm yaptılar o çocuğa verdiği besteler harika hepside süper fakat hepside yüksek sesler kendisi söylemedi.Gene mesela you tube de izledim hatasız kul olmaz bestesini olmuyor stüdyo ortamını vermiyor canlı canlı.Tabiri caiz se biz onu öksürse gene dinleriz o kadar bağlıyız vede seviyoruz.biz onun ne kadar kişilikli,beyefendi,istese daha neler yapabileceğini biliyoruz.Ondaki bu mütevaziliği türkiyede kaç sanatçıda daha görebiliriz.Hele onun bunca yıllık sanat yaşamı boyunca başarılarını kimde görmek mümkündür.NAMÜMKÜN.O BİR İSTİSNADIR VE BİZLER İÇİN HEP ÖYLEDE KALACAKTIR. En derin saygılarımla

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 11 Jan 2007, 17:28

valla canlı performansı konusunda ilk defa benim kadar net ve açık düşünen bana en yakın insan sen oldun abim..bunu defalarca demiştim..gencebay ve canlı ses performansı artık bu saaten bir araya gelemez gelmemeli..bu konser işi ve sevdası ne sevenlerinde ne de kralda olmamalı..kapandı bitti bu iş..
ama canlı bağlama performansı olabilir buna benden de evt oda çok antreman yaptıktan sonra tabii..!
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 11 Jan 2007, 17:36

senfonik kardeşim sadece acizane düşüncelerim.Ayrıca sana birebir her sözüne ve alttaki temennilerine katılıyorum.Lütfen ben gencebay ses olarak bitti demiyorum fakat biz onu en üst seviyede artık sadece albümlerde dinliyebiliriz diye düşünüyorum.Keşke öbür türlüsüde olsada biz utansak. saygılarımla..

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 14 Jan 2007, 12:23

Mübarek adlı eserde bir mevlana bir yunus sözleri o mimbalde.Doğrusu çok etkilendim.

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 18 Jan 2007, 17:36

ATTIĞIM BU TOKATLARIN BİRİ SANA BİRİ BANA
NE YAPILSA AZDIR BELKİ BU YARAYI KANATANA
ÜMİT UFKUM KARANLIKTA BİR YOL AÇMIŞ YARADANA
BİNBİR SİLLE YEMİŞ GÖNÜL DOST ELİNDEN YANA YANA,KANA KANA

ÇİLE,KEDER KAVGA SABIR DÜŞMAN OLMUŞ SANKİ BANA

Diye devam eder Eyvah şarkısının öncesinde....Böyle güçlü eserler artık mazide mi kaldı.Hoş piyasada bu da yokta.Gencebayın piyasada olmayan şarkıları yada film müziklerindeki parçaların ilk halleri albümden önceki halleri bence o halleriyle albüm olarak piyasada yerlerini almalıdır.Örnek: Aşkım günahımdır filminde ki hem çare hemde dertsin gibi....

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 18 Jan 2007, 18:26

Onları özel yapan da o halleri. Bırak "hep böyle kalsınlar" :wink:
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 19 Jan 2007, 18:35

Bırakmasına bırakalımda ne bileyim o şarkıların ilk halleri bence daha doğal ve daha güzel.Kaptan filmindeki Güzelsin yada ne bileyim eski filmlerinden birinde duyduk daha sonra klasikler 2 de duyduk Ben o zaman ölürüm gibi o şarkıların bambaşka bir tadı vardı.
Bu örnekleri tabiki çoğaltabiliriz ama sizler zaten biliyorsunuz.Merak etmişimdir sürekli acaba bu şarkıların o halleri Kervan plakçılık tarafından muhafaza ediliyormu.Yani o şarkıları o halleriyle isteseler piyasaya sürme imkanları varmıdır..?

O eski lezzetler başkaydı .Şimdi o tadı alamıyorum.

Locked