YARGISIZ İNFAZ albümünün 2.klıp ini hangi eserine çekmeli?

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 25 Jan 2007, 23:10

gonuldostu wrote: bence senfoniyi senfoni diye tuturan müzik bilgisi bence gencebayı eleştirecek kadar bilgisi oldugu için sevgili mesut bey yapsın. rock türü eserleride daha güzel yaptırcanı idda eden sevgili soner yapsın. arkadaşlar buyrun daha iyilerini lütfen siz yapın elinize.

Oldu, hemen yapalım :lol:

Ne ilgisi var?

Bizim bunları yapıp yapmamamız, senin Orhan Gencebay ile ilgili eleştirilerimize katılmanı sağlayacak mı?

Yoo...

Mesut abinin bir senfoni çalışması gerçekleştirmesi ya da gerçekleştirmemesi, Orhan Gencebay'ın 20 yıldır bahsettiği projeleri hâlâ yapmamış olduğu gerçeğini değiştirecek mi?

Yoo...

Hadi Mesut abi yapmamış olsun; yapan mı yok? Senfoninin s'sinden anlamayan İbolar, Mahsunlar bile arkasına senfoni orkestrası alıp şarkı söylemek gibi basit bir konsepti kullanarak kendi propagandalarını yaparken, medyadaki "senfoni orkestrasıyla sahneye çıktı" şeklindeki lanselerle toplumda "vay be" imajı yaratırken, Orhan Gencebay bu konuda ne yaptı? Orhan Gencebay'ın hâlâ "proje" muhabbeti yapıp icraata geçmemesi ve erteleye erteleye yılları tüketmesi bir soru işareti uyandırmaz mı kafalarda?

Haliyle tabiî...

Ben Yeneceğim Kendimi şarkısını beğenmedim diye, sizin için daha iyisini mi yapmak zorundayım? Farz edelim ki, herhangi bir rock sanatçısı bu şarkının daha iyisini yaptı, sanki o zaman "Evet Orhan babadan daha iyi yapmış" diyeceğiniz mi gelecek?

Yoo...

Ne ilgisi var?
"Beğenmiyorsan daha iyisini yap" diyerek mantıklı birşey söylediğini sananlar, demagoji sınırından öteye adım attıklarını sanadursunlar. Sığınacağınız liman bu mu?

Şu anlaşılmıyor bu forumda bazıları tarafından:
Biz dinleyiciyiz.
Ayrıca alanlarında uzman (ekspert) dinleyicileriz (özellikle Orhan Gencebay alanında).

Bir şarap eksperti/gurmesi, şarap üreticisi değildir, ama şarap konusunda eksperttir. Bir gurme, şarap kendisine tattırıldığında, eğer o şarabı beğenmediyse, kendisine "beğenmiyorsan kendin şarap yap" demek ne kadar saçmaysa, bu da o kadar saçmadır.

Oldu... Londra Senfoni Orkestra'sıyla konseri biz verelim...
Oldu... Bağlama albümünü de biz çıkaralım...
Oldu... Orhan Gencebay Müzik Akademisi'ni de biz açalım...
Oldu... Gencebay'ın kitabını da biz yazalım...
Oldu... Film Müzikleri albümünü de biz çıkartalım...
Oldu... Mevlâna/Yunus Emre filmini de biz çekelim...
Oldu... Tribute albümü de biz kendi aramızda yaparız bir ara...
Oldu... Orhan Gencebay'ın kendi hayatı ve Türk müziği konusunda çekeceği "Orhan Gencebay belgeseli"ni de biz çekeriz...
Oldu... Orhan Gencebay külliyatının notalarını da bir ara biz yayınlarız...

Bunları biz yaparız bir ara üç-beş gönül dostu toplanıp... :lol:
Orhan baba da popstar alaturka, dizi, kaset gibi marjinal faydası yüksek olan, ününe ün şanına şan katacak projelerini gerçekleştirsin gönül rahatlığıyla... :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Siz beni güldürdünüz Allah da sizi güldürsün :twisted:
Last edited by yasakresim on 25 Jan 2007, 23:18, edited 3 times in total.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 25 Jan 2007, 23:14

Tribüte albümde Zaman Akıp Gider şarkısını ben okumak istiyorum diğerlerinide siz paylaşın :lol: :lol: :lol: (Aman bu yazı üzerindede tartışma başlamasın sadece şaka yapıyorum)
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 25 Jan 2007, 23:32

soner bu yazdıgın listeden en az iki proje hazır. sen meraklanma hepsi sana kalmaz

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 25 Jan 2007, 23:33

Gönüldostu bu hazır olanlar Müzik Akademisi ile Tribüte albüm mü ?(Bari bu soruma cevap ver)

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 25 Jan 2007, 23:35

Ooo çok iyi, yeter de artar bile...

Kast ettiklerin her halde film müzikleri albümü ve tribute projesi..

Gerisi için de bir 20 sene bekleriz. :lol:
Vaciptir.. :lol:
Last edited by yasakresim on 25 Jan 2007, 23:36, edited 1 time in total.
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 25 Jan 2007, 23:36

Bekleriz be Soner 20 sene bekledik Orhan Babanın hatırına bir 20 sene daha bekleriz :D

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 26 Jan 2007, 15:13

ya arkadaşlar neoluyo size..?beni anlamamak isteyenlere sözüm..ya bugüne kafar dilimizde tüy bitti ve artık ben yazmaktan açıklamaktan bıktım..ya ne düşünürseniz düşünün ebni bilen anlayan anladı zaten bi kaç gencebay şakşakcısı hariç...
kardeşim ben sıradan gencebay dinleyicisi değilim bu saatten sonrada olmaz..bu benim fikir ve düşüncelerim..bugüne dek yazdıklarımı okuyup anlamaya çalışmamasızsanız yapacak bişey yok ama ben bıktım yeter..

herkes ne düşünüyosa düşünsün kendini gencebayın senede bir çıkaracağı albümle sevecek ve yeterli bulacak herkese yinede saygı duyuyorum..o yüzden boşverin siz dinlemeye izlemey devam edin ve alkışlayın..

aslında cevap vermek istemiyordum ama..

gencebayın yeterince parası var demek artık parayı sevmiyor ve ihtiyacı yok demek anlamına gelmez..bu herkes için geçerli çünkü insanoğlu nankördür doğasında var hep bi fazlasını ister..yani gencebay hem kolayı hem parayı tercih ediyor ticari anlamda..
zoru ve para getirmiyecek sanatsal projelere yanaşmıyor..

veya her zaman dediğim gibii eğer yapamıyacaksa açıklama getirsin..yanlız sağlık ve zaman bahanesi kabul etmem...!!!!

saygılar..
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 26 Jan 2007, 15:28

BİZLER ORHAN GNCEBEAYI TANITMAK VE ANLATMAK ADINA NELER YAPIYORUZ BURADA ONU YERMEKTEN VEYA ALKIŞLAMAKTAN BAŞKA ??

BUNLARI BİR DÜŞÜNELİM VE YAZALIM BENCE ARTIK..BU KONUDA ANLAŞILAMAYACAĞI ÇOK AÇIK..

SAYGILAR.......

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 26 Jan 2007, 15:59

yasak resim demis ki:

Oldu... Orhan Gencebay'ın kendi hayatı ve Türk müziği konusunda çekeceği "Orhan Gencebay belgeseli"ni de biz çekeriz...

Bence bu laf konuyu kapatmıstır.Bu kadar ii anlatılmaz durumumuz.Bunu anlamak için arif olmaya gerek yok.Seni seviyorum Soner abi.Yani sen ve benim düşüncelerimiz birer kümeyse sen beni kapsıyorsun.Bazen şizofreni olduğumu düşünüyorum yoksa sen ben misin yada ben sen mi... :)

Bence bu konuları güzel çek ciddi bi başlık altında iyice değerlendirmeli ve iyi ya da kötü bir yargıya varıp tek ağız olarak konusmalıyız artık.Yok sa bu tarz konusmalar canımızı sıkmaktan başka bi işe yaramıyor.Biz bi dernek mi kursak acaba.Orhan Abiyle de konussak biz gönül dostlarına biraz daha kulak verse. Bu işin tek çözümü bence bu.Bunca zaman yazdıklarımız konustuklarımızın ömrü msjlarmızızım sanal alemden silinmesi kadar az ve değersiz.(Yanlıs anlamda değil)

Somut bişeyler yapmanın zamanı geldi de geçiyor...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 26 Jan 2007, 16:06

yasak resim demis ki:

------------------------------------------------------------------------------------

Anlayana Laf Bir Kere Söylenir..berhudar ol soner... :wink:

Sonere; kendini fazla yorma kardeş..

bundan sonra ne cıkarsa bahtımıza... :D

SÖYLENMEDİK SÖZ KALMADİ ... zira.... :wink:

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 26 Jan 2007, 16:44

kendimizi yıpratıyoruz ya,başka bişey değil.silah zoruyla yaptıracak değiliz ya.galiba en iyisi fazla abartmadan gencebay'ın bizim için şarkılarını çok sevdiğimiz bir sanatçı olarak kalması;onu bir yaşam biçimi, uğruna tartışılacak,mücadele edilecek,hergün klavyeyi aşındırarak zamanını ve emeğini harcayacak bir olgu haline getirmeden.projeler mi?yaparsa ne ala,yapmazsa da çok da umurumda diyebilmek galiba en iyisi.

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 26 Jan 2007, 19:00

topraktan bir can yazdıklarına katılıyorum. bugüne kadar orhan gencebayın yaptıklarını unutupta yapmadıklarını eleştirenlere karşıyım, tabi eleştirmek olcak ama bunu her fırsatta sürekli yazan bir iki kişi var, henüz daha yeni çıkmış albüm varken bu kişiler sürekli bunları yazarak ne istiyor. gencebay kendini ne zaman hazır hissederse ve şartlar ne zaman oluşursa o zaman bu projeler yapılır yada yapılmaz.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 26 Jan 2007, 22:27

aynen başarcim...şarkılarını cok sevdigimiz bir sanatcı müzik dehasi,bağlama ustası..bestekar vs vs...
:wink:

divanist
Yeni Üye

Post by divanist » 27 Jan 2007, 04:24

yasak resim demis ki:

Tüm başka konularda hemfikir olunamasa bile ,yukarıda çok iyi özetlenmiş başlıklar , hiçbir Gencebay cı arkadaşın hayır demeyeceği aksine beklediği , özlediği çalışmalarıdır. Burada tüm Gencebay cılar hemfikiriz... Bundan eminim.

Bazen , kıran kırana giden diyebileceğimiz tartışmalara devam ederken , bir yandanda ,isteklerimizi , kritik ve sorularımızı başka bir başlık altında bir yazıda özetleyip görüşe açsak. Tüm noktalarda hemfikir olduğumuz zaman , imza kampanyası başlatsak ve kendisine iletsek .
Harekete geçmenin tam zamanı. Ne dersiniz ?

Ayrıca öyle bir ortaklaşa yazı başlığı altnda birleşmemiz , buradaki ateşli tartışmalara bambaşka bir ahenk getirebilir düşüncesindeyim.

Sevgiler
Yavuz

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 27 Jan 2007, 10:24

ben varım...en azından şansımızı deniyelim..ne gerekiyosa benden yana hazırım yeterki genecebay a ulaşılsın ve şu sanatsal projlerden en az 2 tanesi hatta şuan için 1 tanesine bile razıyım..!!! :wink:
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 27 Jan 2007, 15:14

daha öncede altan gencebay ile görüşme esnasinda böyle bişi yapilmişti..görüşme öncesi forumda liste hazırlanmıştı herkes fikrini ve beklediklerini belirtmişti..ortak bir metin hazırlanip öyle gidilmişti görüşmeye...

yine aynısı tekrarlanabilir elbet..güzel bir fikir..yavuz abi..

en azından şansızımızı denemiş oluruz..

saygilar..

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 27 Jan 2007, 21:40

gonuldostu wrote:gencebay kendini ne zaman hazır hissederse ve şartlar ne zaman oluşursa o zaman bu projeler yapılır yada yapılmaz.

* "Kendini ne zaman hazır hissederse"

Yapmak isteyen kendini hazırlar.

* "Şartlar ne zaman oluşursa"

Yapmak isteyen kendi şartlarını kendi oluşturur.

Bunlar bahane değil. Biz bu bahaneleri yıllardır dinliyoruz.

Merak ediyorum, Orhan baba yıllardır ellerini göğe açıp "Allah'ım şartlar hazır olsun, Allah'ım kendimi hazır hissedeyim" diye dua mı ediyor? Eğer öyleyse gökten mucize inmesini falan bekliyor herhalde?

* "Bu projeler yapılır ya da yapılmaz."

"Ya da yapılmaz"
Bu tümce bayağı gözüme battı.

"Ya da yapılmaz" gibi bir seçeneğin varlığını düşümek bile, bunların önemini ne kadar görmediğinizin, bu işte ne kadar ciddiyetsiz ve isteksiz olduğunuzun, nasıl bir zihniyet içinde olduğunuzun bir ispatıdır.

"Gencebay kendini ne zaman hazır hissederse ve şartlar ne zaman oluşursa o zaman bu projeler yapılır yada yapılmaz."

Bravo valla... Herşeyin aynı hamam aynı tas devam edeceğini daha açık anlatamazdınız...
Image
Atatürk, 1933

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 27 Jan 2007, 21:45

Piyasa durumlarını hepimiz biliyoruz.Orhan Gencebay bu albümü zorla çıkartmışken (piyasadan dolayı) diğer projelerin daha zamanı var demektir.Tabi çok bekledik, belkide artık sıkıldık beklemekten ama başka çare varmı.Ben inanıyorum bu projeler olucak.Ne zaman olur bilemem ama olucak.

Orhan Gencebayın da dediği gibi Beklemek İbadet' tir.

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 27 Jan 2007, 22:31

divanist wrote:yasak resim demis ki:

Tüm başka konularda hemfikir olunamasa bile ,yukarıda çok iyi özetlenmiş başlıklar , hiçbir Gencebay cı arkadaşın hayır demeyeceği aksine beklediği , özlediği çalışmalarıdır. Burada tüm Gencebay cılar hemfikiriz... Bundan eminim.

Bazen , kıran kırana giden diyebileceğimiz tartışmalara devam ederken , bir yandanda ,isteklerimizi , kritik ve sorularımızı başka bir başlık altında bir yazıda özetleyip görüşe açsak. Tüm noktalarda hemfikir olduğumuz zaman , imza kampanyası başlatsak ve kendisine iletsek .
Harekete geçmenin tam zamanı. Ne dersiniz ?

Ayrıca öyle bir ortaklaşa yazı başlığı altnda birleşmemiz , buradaki ateşli tartışmalara bambaşka bir ahenk getirebilir düşüncesindeyim.

Sevgiler
Yavuz

Güzel bir fikir tabiiki. Ya forum adina bir kisi, ya da herkes kendi hazirladigi bir mektubu Gencebay´a gönderse, ya da forumu temsil eden bir kaç kisi Gencebay´in ofisine, evine falan konuk olsa. Ben de kendi çapimda bir mektup yazmayi düsünüyordum, ama birlik ile hareket etmek süphesizki daha fazla göze çarpar. En azindan "dikkate alinma" potansiyeli daha fazladir. Firsat bu firsat, son çare bu çare iste...

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 27 Jan 2007, 22:41

Mektup yazmak iyi fikir.Bence herkez ayrı ayrı yazsın.Çünkü mektupların fazla olması daha fazla dikkat çeker bence.Birlik olduğumuzu göstermek içinde mektuplara gencebayforum yazabiliriz.Bu konu böyle kalmasın.Herkez fikrini belirtsin ve olup olmayacağına karar verilsin...

Post Reply