YARGISIZ İNFAZ albümünün 2.klıp ini hangi eserine çekmeli?

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 27 Jan 2007, 22:48

sahan61 wrote:Mektup yazmak iyi fikir.Bence herkez ayrı ayrı yazsın.Çünkü mektupların fazla olması daha fazla dikkat çeker bence.Birlik olduğumuzu göstermek içinde mektuplara gencebayforum yazabiliriz.Bu konu böyle kalmasın.Herkez fikrini belirtsin ve olup olmayacağına karar verilsin...

Iyi organize olmak gerek. Önce bir beyin firtinasi yapilmasi gerek. Herkes bir konu basligi altinda fikirleri belirtir, bilinen bilinmeyen hersey masaya yatirilir, Gencebay su ana kadar en çok neyin sözünü vermis, bizler kendisinden en çok neleri bekliyoruz gibi konulari masaya yatirmak gerekir. Sonrada konu toparlanir ve herkes bu sonuçtan yola çikarak kendi çapinda bir yaqzi yazar ve ayri ayri göndeririz. Bence de kesinlikle herkes kendi kalemiyle, kendi üslubuyla bireysel birsey hazirlamali.. Böylesi gerçekten daha fazla dikkat çeker.

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 27 Jan 2007, 22:53

Serdar doğru söylüyorsun herkez kendi fikrini beyan etmeli.Ama bu başka bir başlık altında olmalı fikir senden çıktı onun için sen başka bir başlık aç gönderip göndermeyeceğimizi eğer gönderirsek neyler ile ilgili göndereceğimizi ve ayrı ayrı mı yoksa tek bir mektupmu göndereceğimizi orda belirleyelim.
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 27 Jan 2007, 22:58

sahan61 wrote:Serdar doğru söylüyorsun herkez kendi fikrini beyan etmeli.Ama bu başka bir başlık altında olmalı fikir senden çıktı onun için sen başka bir başlık aç gönderip göndermeyeceğimizi eğer gönderirsek neyler ile ilgili göndereceğimizi ve ayrı ayrı mı yoksa tek bir mektupmu göndereceğimizi orda belirleyelim.

Fikir benden çikmis degil aslinda, gönül dostlarinin yillardir üzerine ugrastigi bir konu bu esasinda.

Konu açmadan önce bu mevzuyu forum yoneticileri ile konusup bir plan çizmek gerekli bence. Malum konudan ne türlü beklentilerimiz oldugu, neler üzerinde yogunlasmamiz gerektigini önce bir planlamamiz gerek, sonra da konuyu açarak ideal bir tartisma ortami kurulmus olur.

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 27 Jan 2007, 23:00

Peki o zaman yöneticiler sizi bekliyoruz ve diğer arkadaşları :D
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

divanist
Yeni Üye

Post by divanist » 28 Jan 2007, 01:44

Herkes birer mektup yazarsa hepsini okuyamama ihtimali mevcut.
Ben şöyle canlandırmıştım ortak girişimimizi :

- Yazı maximum 2 sayfada özetlenmeli .

- Taslak mahiyetindeki bir yazıyı hazırlayabilecek gönüllü arkadaş
veya arkadaşlar varmı ? . Önce ona bakmalı .
Hazırlanan taslak yazı görüşe sunulmalı . Yazıya eklemek , çıkarmak
istediklerimizi ekler, çıkarır , beraberce son haline karar veririz.
Böylece - benim gibi - böyle bir yazıyı hazırlayabilecek yeterli
zaman veya bilgi sahibi olmayan arkadaşlarında ortak yazıya
doğrudan veya dolaylı katılımı kolaylaşmış olur.

- Nihayi yazı özel bir başlıkta 4 hafta kadar yayınlanır . Yazıyı
destekleyenler yazının altına isim ve adres bırakır.
- Süre dolunca yazının , ekindeki isim listesiyle birlikte çıktısını alıp
Orhan Babaya iletiriz.

Bizler için önemli olan , Orhan Baba nın bu yazımızı almış ve okumuş olması değilmi .
İşin bu kısmını ben garanti edebilirim. Kartlarımdan birini oynayacam ühü ühühüh :) Şansımız varsa bu süreç içerisinde Orhan Babaya yazıyı elden , verebilecek kadar yakın bir arkadaşımız çıkabilir .

Ben buna benzer canlandırdım ortak hareketimizi. Aslında adminler olaya bi el atsalar işi bitirilerde :D

sevgiler
Yavuz
Last edited by divanist on 28 Jan 2007, 02:52, edited 1 time in total.

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 28 Jan 2007, 02:11

Mektup fikri gayet güzel. Önemli olan kendisine ulaşması ve alacağımız cevaptır. Mektubun okunduğunu ve -inşallah- değerlendirmeye alınacağını mutlaka bilmeliyiz...

Mektubumuzda üstatı eleştirmemeliyiz diye düşünüyorum. Sadece üretimini sergilemesini engelleyen bazı ortamlarda bulunduğunu söyleyelim, beklentilerimizi net bir şekilde belirtelim.

Divanist'in önerisi güzel; mektup birkaç hafta forumda yer alsın, ekleme-çıkartma-düzeltmeler yapıldıktan sonra son halini alsın.
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 28 Jan 2007, 11:39

bencede bireysel yazılar göndermek en güzeli ama bunu okumak zaman ve dikkat gerektirir..yani aynı ortak bir yazı altına herkes kendi nick adını ve imzasını atabilir bunu fax yoluyla çözebiliriz..
ama bu metin herkesce olur bulucak konulara fikirlere uygun olmalı..
tabii bunun için önce bu işi bize organize edicek başkan veya çeribaşı lazım?
ne gerekiyorsa yapalım ve gencebaya düşüncelerimizi ulaştıralım..
bence bu iş için sevgili yavuz abi klavuz olabilir...!!
tabii sevgili soner ve hüseyin kardeşler yönetici olarak..
saygılar
mesut
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

orhanım
Yeni Üye

Post by orhanım » 28 Jan 2007, 13:27

güzel şeyler peşindesiniz yine allah yolunuzu yolumuzu açık etsin ne gerekiyorsa yapabildiğimi yaparım :wink:
SANMAKİ İNSANLAR HİÇ MUTLU OLMAZ ŞUNU BİLİN MUTLULUĞA ÖLÇÜ BULUNMAZ ÜMİDİN ÜMİTTEN ANLAMIN ANLAMDAN YAŞAMIN YAŞAMDAN FARKI VAR

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 28 Jan 2007, 14:08

Bana bakmayın.
Böyle bir mektuba katkıda bulunacak ne dinginliğe ve (açık söylemek gerekirse) selim kafaya sahibim, ne de birşeylerin değişeceğine dair inanca...

Öyle bir dinginlik içinde olmadığımdan, eğer bu mektuba bir şekilde katkıda bulunacaksam bazı çevrelerin hiç de hoşuna gitmeyecek eleştiriler getirmem olasıdır.

Sizin kadar gayretle çabalayacak inancım da yok... İnanmadığım şey için gönlümü ortaya koyamam.

O yüzden bu fasılda ben karışmıyorum.
Topu diğer yöneticilere atıyorum.
Saygılarımı sunuyorum.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 28 Jan 2007, 15:16

soner sensiz olmaz yeminle sen bizim katipimizsin..bu konuyu en ii sen yazıya dökersin..hemde fikirlerde karakterlerimizde taviz ve kısıtlama olmadan..(merak etme)
UYANDIR BİZİ..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 28 Jan 2007, 15:55

madem o kadar emekle bir mektup yazılacak ve bu mektubun gerçekten faydalı olması hedeflenecek o zaman her türlü yapıcı ya da olumsuz(yıkıcı değil) eleştiri olmazsa o mektubun zaten bir anlamı kalmaz.önemli olan eleştiriyi yaparken saygı sınırlarını aşmamak.zaten mektup gencebay'a ulaşmadan önce mutlaka özenle kontrol edilip düzenlenecektir.yalnız bir nokta var ki orada soner'e hak vermiyor değilim.benim de bu mektubun birşeyleri daha olumlu yöne çekeceği doğrultusunda çok da inancım yok.gencebay'ın bu mektubu öylesine bir mektup diye okuyup bir saat sonra unutabileceğini veya daha kötü ihtimalle hiç okumayabileceğini de düşünüyorum.2002 yılında yılgör'ün gencebay'a sitemi gazetelerde bile yayınlanmıştı.aradan beş yıl geçti ve işte bugün... herşey hayal edemeyeceğimiz kadar daha kötüye gitti.bunun işe yarayacağına gönülden inanıyor musunuz dostlar?ben pek inanmıyorum da..ama yine de şansımızı denemekle bişey kaybetmeyiz.en azından elimizden geleni yapmış olmanın huzuru ve iç rahatlığını yaşarız.şimdiye kadar da elimizden geleni yaptık tabi.ama kapalı olarak.son kez açık ve direk olarak tekrar denemkte fayda var.

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 28 Jan 2007, 16:06

Olay aslinda inanmak veya inanmamak degil Basar. Bir "son çare, "son deneme" bu esasinda. Elden daha fazlasi gelmez çünkü. Ya bu mektup(lar) yazilacak, ya da biz burada ayni seyleri kahrola kahrola tekrarlamaya devam edecegiz.

Neyse. Bu konuyu da defalarca dagitmayayim dedim, durum malum.

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 28 Jan 2007, 16:07

SerdarYilmaz wrote:Olay aslinda inanmak veya inanmamak degil Basar. Bir "son çare, "son deneme" bu esasinda. Elden daha fazlasi gelmez çünkü. Ya bu mektup(lar) yazilacak, ya da biz burada ayni seyleri kahrola kahrola tekrarlamaya devam edecegiz.

Neyse. Bu konuyu da defalarca dagitmayayim dedim, durum malum.

evet serdarcım,çok doğru diyorsun.ben de onu demek istedim zaten.

divanist
Yeni Üye

Post by divanist » 28 Jan 2007, 19:05

Anlaşılan önce yazının amacı ve beklentilerimiz üzerine mutabakat sağlamamız gerekiyor.
Benim görüşüm şu :

- Yazıdan hiçbir beklentimiz olmamalı . Bizim için mühim olan , yazının Orhan Baba tarafından okunmuş olduğundan yüzde yüz emin olmak.

- Yazı ; senelerdir ruhunu Gencebay müziği ile besleyen , Türkiyenin ve Dünyanın herbir köşesinden , burada buluşmuş Gencebay cıların , kendisi ve müziği ile ilgili görüş , fikir, arzu ve isteklerinin özetlenerek , iletilmesi niteliğinde olmalı .

Sonuçta bizler burada, toplumun , Orhan Baba'nın erişemeyeceği kesimlerinin nabzını en iyi bilenleriz. Böyle bir yazı Orhan Baba içinde önemli olabilir. Bu sebebten , bizler için bir görev diyede algılayabiliriz.
Buradan yola çıkarak yazacağımız yazıda en sert kritikleri bile yapabiliriz.
Ben elçilik görevini yüklenip elçiye zeval olmaz diyip yırtarım nasıl olsa. ehehehe

Gencebaycıların ortaklaşa bu hareketi , müzik dünyasının , medyanın dikkatini çekebilir. Ne olacağını, destekleyenler listesinin kaç km olabileceğini daha bilmiyoruz. :lol:
Olayın bu kısmı doğal çeribaşı Hüseyin kardeşe bağlı. :)

Şu katip işinide bi halletsek :)
sevgiler
Yavuz

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 28 Jan 2007, 22:03

Erhan demiştiki:
Bence bu konuları güzel çek ciddi bi başlık altında iyice değerlendirmeli ve iyi ya da kötü bir yargıya varıp tek ağız olarak konusmalıyız artık.Yok sa bu tarz konusmalar canımızı sıkmaktan başka bi işe yaramıyor.Biz bi dernek mi kursak acaba.Orhan Abiyle de konussak biz gönül dostlarına biraz daha kulak verse. Bu işin tek çözümü bence bu.Bunca zaman yazdıklarımız konustuklarımızın ömrü msjlarmızızım sanal alemden silinmesi kadar az ve değersiz.(Yanlıs anlamda değil)

Soner abinin sözleri alevlendirmişti yıllardır dilmizzdeki ve gönlümüzdeki bu konuları.Bende bi çare bir umut olur diye öyle demiştim.Neyse çokta önemşi değil bu konu.

Bence sadece mektupla olmaz bu iş.Aynı zamanda 3 kişilik bir grupda gitmeli uzun uzun konusmalılar bu konuları.Anlatmalılar:isteklerimizi ,dileklerimizi ,ricalarımızı ,beklentilerimizi ,sorunlarımızı, sorularımızı ve belkide en önemlisi istemediklerimizi... :cry:

DAHA İYİ DAHA GÜZEL BİR DÜNYA İÇİN BATSIN BU DÜNYA

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 29 Jan 2007, 00:39

Mektubun başına "Bu mektup Gencebay Forum'un ..(rakam) üyesi tarafından ortak olarak yazılmıştır." dersek, yazdıklarımızın dikkate alınma olasılığı artar.

Soner bence de sensiz olmaz. Sen hele bir düşündüklerini yaz. Sonra hepimiz değerlendirip imzamızı atacağız.

Popstar Alaturka'nın bu akşamki bölümüne şöyle bir baktım da; bu mektubu yazmak şart oldu diye düşündüm. Gelecekteki olası 3. Popstar Alaturka'yı görmemek için...
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 29 Jan 2007, 14:37

evt arkadaşlar bir ümit bir umut son çare bu mektubu gencebaya okutmalıyız ve okuduğuna kesin emin olduktan sonra bu beklenti ve isteklere ve projelere artık bu forumda sitem de bulunmamalıyız..çünkü artık 1.elden 1.derece gencebaycılar olarak son kez üzerimize fazife gördüğümüz bu beklentilerimizi yazıya dile getirmiş olucaz..

bu metni hazırlamak açısından ortak düşünce ve beklentilerimizi ister başka bir forum başlığı altında kısaca herkes belirtip yazsın..ve sonunda çeribaşımız soner yavuz abi yöenticiler veya kendine güvenen ismini unuttuğum saymadığm arkadaşlar en fazla 2 sayfa olucak hale getirip toparlayıp burada sunsunlar..
sonkez gözden geçirip imza ve isimlerimizi yazıp kralla buluşturalım bu mektubu..

sonra sonsuza dekmi yoksa 1 kaç gün içindemi acı gerçeği veya son bir umut temenni açıklamalarını bekleyelim kralın..

saygılar
mesut
UYANDIR BİZİ..

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 06 Feb 2007, 23:05

serhat_izmit wrote:Mektubun başına "Bu mektup Gencebay Forum'un ..(rakam) üyesi tarafından ortak olarak yazılmıştır." dersek, yazdıklarımızın dikkate alınma olasılığı artar.

Soner bence de sensiz olmaz. Sen hele bir düşündüklerini yaz. Sonra hepimiz değerlendirip imzamızı atacağız.

Popstar Alaturka'nın bu akşamki bölümüne şöyle bir baktım da; bu mektubu yazmak şart oldu diye düşündüm. Gelecekteki olası 3. Popstar Alaturka'yı görmemek için...

Eğer işin içine üye sayısını koyacak olur isek, evvela orhanabi.net in üye sayısını yazmamız gerekecek :) 8 bin küsür 8)

Mektup olayını tuttum, zaten yavuz abi ile gürşdüm konuyu..

Katipliği üstlenirim, gerekli alt yapıyı hazırlarım.. Ben inanıyorum bu projeye.. Denize düşen yılana sarılır hesabı tüm ümitlerimizi bu mektuba bağlamak zorundayız.. Mektup tutmazsa

B PLANI ( yavuz abi anlamıştır.. ) :)

Mektup işi için evvela diğer admin arkadaşlarım ile yazışma ve görüşmelerimi bitirip, gerekli alt yapıyı kısa sürede hazırlarım..

Gerisi, Gönlümüzün derinliğine kalmış...

Bu işleri bana bırakın.. Şu sıralar çok sinirliyim, herşeyi yapabilirim.. Sinirim geçerse, yasakresim gibi olurum.. :) bu yüzden acele edin :lol:

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 06 Feb 2007, 23:10

aklı basında bir sen kaldin bir hüseyin kaldi..seni de kaybetmiyelim...sendemi geliyon ücler besler yediler kirklar arasina :lol:

gelme burasi cok karısık... :D

aklına mukayyet ol ....bize lazim cünkü :lol:

ismaillllll nerdesinnnnnn ????????????

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 12 Feb 2007, 20:34

Ne oldu arkadaşlar plan tamam anladığım kadarıylada,uygulama işlemi ne zaman başlayacak merak ediyorum...
Acaba birkaç gönül dostu kendi aralarında mı yapacak yoksa forumdada görmek mümkün olacakmı?
saygılar

HEPİMİZ ERMENİYİZ DİYENLERE DUYRULUR..BİZ MEHMETİZ,MEHMETÇİĞİZ...BİR ERMENİ ÖLDÜ ONBİNLER YÜRÜDÜ...
HER YIL BİNLERÇE MEHMETÇİK ŞEHİT OLUYOR,KAÇ KİŞİ YÜRÜDÜ....!!!!

Post Reply