YARGISIZ İNFAZ albümünün 2.klıp ini hangi eserine çekmeli?

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 12 Feb 2007, 21:02

Evet Doğru Hepimiz Birer MEHMET'iz.. :!: :!: :!:
Onu Anlamak Sanattır

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 13 Feb 2007, 00:35

murat yaşar wrote:Ne oldu arkadaşlar plan tamam anladığım kadarıylada,uygulama işlemi ne zaman başlayacak merak ediyorum...
Acaba birkaç gönül dostu kendi aralarında mı yapacak yoksa forumdada görmek mümkün olacakmı?
saygılar

HEPİMİZ ERMENİYİZ DİYENLERE DUYRULUR..BİZ MEHMETİZ,MEHMETÇİĞİZ...BİR ERMENİ ÖLDÜ ONBİNLER YÜRÜDÜ...
HER YIL BİNLERÇE MEHMETÇİK ŞEHİT OLUYOR,KAÇ KİŞİ YÜRÜDÜ....!!!!

Murat yaşar, burası orhan gencebay forumudur.. Siyaset forumu değil bu bir..

İkincisi, Orhan Gencebay ve biz hayranları hümanist olan insanlarız, zikrettiğin söz bu felsefeye zıt mı zıt! bu iki..

Üçüncüsü, mektup ile alakalı konuları duyuracağız Bu üç..

hepimiz ne ermeniyiz, ne hrant nede başka birşeyiz.. Hepimiz vatanına milletine bağlı, dürüst, çalışkan gönül dostlarıyız hepsi bu.

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 13 Feb 2007, 01:11

Arkadaşlar bu konunun üstüne fazla gitmeyelim.Çünki forum ile ilgili bir konu değil.

Orhan Gencebay bu konu hakkında çok güzel bir açıklama yaptı, onu örnek almamız lazım.
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 13 Feb 2007, 07:48

idam mahkumuna(ömer'e) sonuna kadar katılıyorum.burası orhan gencebay forumu.hadi susayım diyorum ama ikide bir bazı arkadaşların siyasi mesajlarını görmek beni rahatsız ediyor.tabiki hrant da değiliz,ermeni de değiliz.ama hepimiz birimiz; birimiz hepimiz içiniz.vatan toprakları içinde canı yanan hangi T.C vatandaşı varsa gerektiğinde yanında olmayı biliriz.bu slogan o mantıkla atılmış bir slogandı.ama bazı çevreler bunu anlayamadılar ve başka yere çektiler ya da çekmek işlerine geldi siyasi hesapları açısından.biz T.C vatandaşıyız.ve anayasamıza göre bütün T.C vatandaşlarıı kanun önünde eşittir.bizler bu topraklarda binlerce yıldır hümanist bir şekilde,kardeşçe yaşayan insanlarız,hepimiz kardeşiz.bizim hiçkimseyle sorunumuz yok.bizi birbirimize böldürmek isteyenlerin hain emellerine alet olmayacağız.

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 13 Feb 2007, 18:18

Buranın bir gencebay sitesi olduğundan elbetteki haberdarım...
Gerekli yazıları gerekli yerlere de yazmaya çalışıyorum..Fakat neresi olursa olsun bir şekilde tepkimizi gereken her de göstermeliyiz...Siyasi bir mesaj kaygısıda taşımıyorum,çünkü bu vatanın evladıysak sağ,sol,liberal vb.vb.....hiç farketmez bu vatana sahip çıkılmalı..İnsan her yerde insan...Adam olana lafımız yok ki..!
Kimseyi kimseden de ayırt etmiyorum sadece provakatörlere ve bu vatana ihanet içinde olanlara yazmıştım..Dünyadan olup bitene duyarsız kalmamak lazım bu forumda konumuz belli olsada genede bazı şeylere kayıtsız kalmamak lazımdır..
Bu forumda siyaset yapmak gibi bir düşünceyle yazmamıştım..Sadece bir kaç haber okumuştum sonrası girdim nete ve bir anda içimden geldi..Bir dahada böyle bir yazı yazmam elbette...
Şunuda belirtmek isterim gencebayın en güçlü eserleri bu hissiyatla yazdığı,çevresinden etkilendiği,yaşadığı,insana değer veren hümanist bir
kimlikle yazdığı bestelerdir...Hani demem o ki herkes etkilenebilir ortamdan..O gün benim yazdığım yazı gibi...
saygılar

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 13 Feb 2007, 23:05

murat yaşar wrote:Buranın bir gencebay sitesi olduğundan elbetteki haberdarım...
Gerekli yazıları gerekli yerlere de yazmaya çalışıyorum..Fakat neresi olursa olsun bir şekilde tepkimizi gereken her de göstermeliyiz...Siyasi bir mesaj kaygısıda taşımıyorum,çünkü bu vatanın evladıysak sağ,sol,liberal vb.vb.....hiç farketmez bu vatana sahip çıkılmalı..İnsan her yerde insan...Adam olana lafımız yok ki..!
Kimseyi kimseden de ayırt etmiyorum sadece provakatörlere ve bu vatana ihanet içinde olanlara yazmıştım..Dünyadan olup bitene duyarsız kalmamak lazım bu forumda konumuz belli olsada genede bazı şeylere kayıtsız kalmamak lazımdır..
Bu forumda siyaset yapmak gibi bir düşünceyle yazmamıştım..Sadece bir kaç haber okumuştum sonrası girdim nete ve bir anda içimden geldi..Bir dahada böyle bir yazı yazmam elbette...
Şunuda belirtmek isterim gencebayın en güçlü eserleri bu hissiyatla yazdığı,çevresinden etkilendiği,yaşadığı,insana değer veren hümanist bir
kimlikle yazdığı bestelerdir...Hani demem o ki herkes etkilenebilir ortamdan..O gün benim yazdığım yazı gibi...
saygılar

Provakatörlere cevaben yazdım diyorsun ama, en büyük provakasyonu sen yapıyorsun "Şehitler için yürüdünüz mü?." diyerek..

Neden, Merhum Hrant ile Şehitlerimizi aynı kulvarda yarıştırıyorsun ki?.. Şehitlerin Gerçekte ölmüş kimseler olmadığını benden iyi biliyorsun herhalde ?..

"ALLAH Yolunda düşünlere ölü demeyiniz halbuki onlar diridirler" Ayet-i Kerime.

Ayrıca şuan sayende darma dağın oldu başlık. Uygun yer aradım diyorsun ama, en uygunsuz yere, muhabbetin ortasına dalmışsın. Konumuz Gencebay'ın ikinci klibi..

Ki, forumu didik didik etsen bu veya buna benzer şeyleri yazacak bir yer bulamazsın, bulamayıp da buraya yazdığından belli oluyor zaten..

Neyse, bu konu devam ederse başlığı kapatmak zorunda kalacağım!

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 14 Feb 2007, 12:44

söz iz'dir...

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 14 Feb 2007, 13:14

forum konu ne hale gelmiş..yinede sukünet diliyorum..
evt gencebay 2. klip i için bir kıpırdama göstermedi henüz veya bi ışık varda benmi duymadım görmedim bileniniz varmı?
geçen hafta ki popstarda sensin benim çilegahımı tercih ettiğine göre bu forumdaki anketi takip ediyor dolaylı yoldan olsada..

yani dediğim gibi biri yargısız infaz olmak üzere...(keşke ilk klip i bu olsaydı:()
2 klip daha çekecekse
yeneceğim kendimi
söylenmedik söz kalmadı
aşkın hesabı olmaz dan biri olursa makbule geçer..(bence)
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 14 Feb 2007, 17:23

Yenecegim Kendimi´yi biraz daha bekletiyor herhalde.. Bir iki hafta önce Bugün Senin Dogum Günün ikinci siradaydi Kral TV´de.. Simdi durumlar nasil, bilmiyorum.. Bu gidisle bu klip bir kaç hafta daha döner herhalde..

Ikinci klip kesinlikle Yenecegim Kendimi´ye olmalidir..

Gönül ister ki, söyle bir 4 klip falan çekilsin.. Örnegin Zara, albümünü çikarali neredeyse 1.5 sene olacak, belki de olmustur, hala klipler çekmekte..

Insallah 4 klip falan çekilir.. Burada da kesinlikle Sensin Benim Çilegahim ve yaz aylarina dogru da bence Gülünce Daha Güzel eserlerine klip çekilmelidir.. Ve Mesut abiye Yargisiz Infaz konusunda katiliyorum.. Kesinlikle Bugün Senin Dogum Günün yerine ilk klip ona olmaliydi.. Neyse..

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 14 Feb 2007, 20:21

yenecegim kendimi ve soylenmedik soz kalmadi..klip icin secilebilecek olan eserler...kendi fikrim..

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 15 Feb 2007, 11:46

forum ne hale gelmiş ))))))

ikinci klip yeneceğim kendimi olacak buyuk ıhtımalle 3.sü bnece aşkın hesabı olmaz olabilir harika bir eser

AŞKIN HESABI OLMAZ
AŞTIR BU GÖZÜ DOYMAZ
HERŞEYİ SATIN ALIR
SATIN ALINMAZ

SAYGILAR

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 15 Feb 2007, 12:07

birileri bir hal olsun derse bu hale gelir elbet :D

neyse ne hale gelmiş diyerekte daha beter değirmene su taşımayalım...

insana yakışan insanca yaşayıp var olmaktır GENCEBAY ...

melek

Post by melek » 09 Mar 2007, 23:11

Bence Yargısız İnFaz=)
•·.·´¯`·.·•....мєℓєк....•·.·´¯`·.·•:

sds20_1907
Deneyimli Üye

Post by sds20_1907 » 10 Mar 2007, 09:24

melek wrote:Bence Yargısız İnFaz=)

bencede
Hatasız Kul Olmaz Hatamla Sev BEni Dermansız Dert Olmaz Dermana SAr beni
hatasız Kul Olmaz..ORhan Gencebay

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 10 Mar 2007, 21:51

Bencede Yargısız İnfaz'a klip çekilmeli.Albümün İsmi Çünki.Bir Önceki Albüm ile aynı adı alan Yürekten Olsun Parçasına Klip Çekilmişti.
Onu Anlamak Sanattır

Ferdikolik

Post by Ferdikolik » 18 Mar 2007, 01:37

Ya tabi herkesin görüşü farklı Yeneceğim Kendimi şarkısı gerçekten çok farklı bir eser ama klip olarak sensin benim çilegahım şarkısıda fena olmaz bence

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 18 Mar 2007, 13:49

yenecegim kendimi nin klip i cekilecektir kendisi söğlemistir.

sds20_1907
Deneyimli Üye

Post by sds20_1907 » 09 Apr 2007, 22:28

Gönül Dostları 2.KLIBIN NE ZAMAN ÇEKILECEGI VEYA NE ZAMANA HAZIR OLACAGI HAKKINA BILGINIZ VARMI
Hatasız Kul Olmaz Hatamla Sev BEni Dermansız Dert Olmaz Dermana SAr beni
hatasız Kul Olmaz..ORhan Gencebay

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 10 Apr 2007, 00:18

Çikmaz ayin son çarsambasi diye duydum bir rivayete göre, bakalim dogru mu...

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 11 Apr 2007, 10:56

popstar bitsin hemen ardından çekilecek... :lol:
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

Post Reply