YARGISIZ İNFAZ albümünün 2.klıp ini hangi eserine çekmeli?

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
senfonik
Kıdemli Üye

YARGISIZ İNFAZ albümünün 2.klıp ini hangi eserine çekmeli?

Post by senfonik » 21 Jan 2007, 18:49

aslında ilk klip tercihi doğum günü olmasaydı yani onun yerine yargısız infaza çekseydi..2. klip olarak ya yeneceğim kendimi ya sensin benim çilegahım veya mübarek derdim..
ama şimdi kaç klip çekme düşüncesi olduğunu bilmiyorum ama bence en az 2 klip daha düşünmeli..

çünkü hiç bir albümünde gerçek gencebay müziğini ve daha sanatsal melodi yapısı zorluğu byüklüğü olan parçalara kliplerinde yer vermedi..
aslına bakarasanız bırakın yeni albümünü bundan 1-2 önceki albümde bile es geçilmeyecek güzellikte eserleri var klip i çekilip tanıtılacak şekilde..
ama
son olarak eğer 3. hakkımızda varsa klip için..ben yeneceğim kendime yi diyorum.. :wink:
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Re: YARGISIZ İNFAZ albümünün 2.klıp ini hangi eserine çekmel

Post by SerdarYilmaz » 21 Jan 2007, 19:02

senfonik wrote:aslında ilk klip tercihi doğum günü olmasaydı yani onun yerine yargısız infaza çekseydi..2. klip olarak ya yeneceğim kendimi ya sensin benim çilegahım veya mübarek derdim..
ama şimdi kaç klip çekme düşüncesi olduğunu bilmiyorum ama bence en az 2 klip daha düşünmeli..

çünkü hiç bir albümünde gerçek gencebay müziğini ve daha sanatsal melodi yapısı zorluğu byüklüğü olan parçalara kliplerinde yer vermedi..
aslına bakarasanız bırakın yeni albümünü bundan 1-2 önceki albümde bile es geçilmeyecek güzellikte eserleri var klip i çekilip tanıtılacak şekilde..
ama
son olarak eğer 3. hakkımızda varsa klip için..ben yeneceğim kendime yi diyorum.. :wink:

"Bugün Senin Dogum Günün"´ün Kral TV´de su ana kadar yarattigi ilgiye bakarsak, üzülecek bir durum yok. Ama gerçekten dikkat çekme adayi bir sarki varsa, o da "Yenecegim Kendimi"´dir bana göre. Gencebay da zaten ikinci klibin bu sarkiya çekilecegini söylemisti. Umariz bu kliplerin sayisi çogalir.

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 21 Jan 2007, 19:11

OrhanGencebayVe.Biz sitesinde bu konuda bir anket sürüyor.. Bilmeyen varsa diye yazıyorum..

Bu arada, benim oyum Yeneceğim Kendimi'ye... Üçüncü klip düşünülürse (ki düşünülmeli) Yargısız İnfaz olabilir...
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 21 Jan 2007, 19:40

yasakresim wrote:Bu arada, benim oyum Yeneceğim Kendimi'ye... Üçüncü klip düşünülürse (ki düşünülmeli) Yargısız İnfaz olabilir...

Düşüncelerin düşüncelerimi aynısı gibi yansıtıyor. :P
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 21 Jan 2007, 20:16

bence ya yargısız infaz ya da yeneceğim kendimi eserlerine çekilmeli.mübarek,sensin benim çilegahım,söylenmedik söz kalmadı,aşkın hesabı olmaz ve güneşimsin de çok hoş parçalar ama gerek müzikalite gerek dikkat çekiciliği ve vuruculuğu gerekse de alışılmış gencebay müziğinde diğer eserlere göre daha yeni bir soluk olarak nitelendirilebilecek yapılar olması itibariyle bu iki eserden birisi olmalı.

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 21 Jan 2007, 21:50

Bence söylenmedik söz kalmadı yada yargısız infaz .Yeneceğim kendimi parçasını nakaratı yüzünden çünkü çok tekrarlıyor geçiyorum.Onun yerine gene nerdeyse aynı melodik yapıya sahip olan (aslı bozlak) parçasına çekmelidir...Fakat açıklamalar Yeneceğim kendimi parçasına çekilecek hatta Sinan çetin zannedersem çekecek diye yazmıştı gazeteler.

yasamak_bu_degil
Deneyimli Üye

Post by yasamak_bu_degil » 21 Jan 2007, 22:14

bence güneşimsin en güzeli
GeRçEkLeRdEn BiRaZ kAçIp RüYaYa DaLdIk RüYaDa Da BiR sEvGiLi SaRaMaDıK kİ.........

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 21 Jan 2007, 22:20

yeneceğim kendimi parçasında nakaratın çok sık tekrarlanması handikap gibi görünse de ben yine de söylenmedik söz kalmadı eserinden çok daha vurucu olduğunu düşünüyorum. o eserde rock felsefesi çok daha belirgin olduğu için daha dinamik,isyankar bir yapıya sahip.şarkının son bölüm nakaratlarda sözler arası elektrogitar nağmeleri o tekrarın üzerini biraz örtbas ediyor.ayrıca yine dikkat edersek o tekrar gibi gözüken nakaratlarda takip eden yaylılar ve ritm farklı düzenlenmiş.daha derin,yumuşak,geniş aralıklı giderken yine aynıymış gibi gözüken peşinde gelen nakaratta frekans sıklaşıp,yaylılar sertleşiyor.ve bu iki tarz kullanımda özellikle dikkat ettiğim kaliteli rock eserlerinin yaylı düzenlemelerinde kullanılan yapılar.bence bu da çok klas bir hava katmış.bu arada müzik terminolojisi bilgim olmadığı için anlatmak istediklerimi tam anlatamıyorum.bu konuda beni anlayacağınızı umarak müzik bilgisi daha fazla olan gönül dostlarından özür diliyorum.bunun yanında yeneceğim kendimi aranağme olarak da söylenmedik söz kalmadı eserinden daha başarılı.bu arada bildiğimiz gibi söylenmedik söz kalmadı aslında bozlak tarzında bir eser.bu yönden kıyaslamak ne kadar doğru bilmiyorum ama rock seslerinin yeneceğim kendimi eserinden sonra en belirgin olduğu eser olduğu için ikisini karşılaştırdım.son olarak şunu da eklemek isterim ki gerek söylenmedik söz kalmadı gerekse sensin benim çilegahım eserlerinin belli bir bilincin üstünde olan ve gencebay müziğinin şimdiye kadar farkına varma imkanına sahip olamamış kimselerin ilgisini çekecek yapıda parçalar olduğunu düşündüğüm için üçüncü klibin de bu iki parçadan birine çekilmesini isterdim.özellikle söylenmedik söz kalmadı eseri ortak olarak deneysel müzik,progressive rock,anadolu rock,halk müziği dinleyicilerinin hepsini birden etkileyebilecek kadar güçlü bir eser.ama dediğim gibi ikinci klip tercihim yargısız infaz ya da yeneceğim kendimi.eğer üçüncü klibi çekerse sensin benim çilegahım ya da söylenmedik söz kalmadı olabilir.ama ben ikinci klibi bile çekeceğine şüphe ile bakıyorum.

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 21 Jan 2007, 22:21

Yeneceğim Kendimi
Bunun klibinin senaryosu hazır.Yanlış olabilir ama belki de çekildi.Orhan GENCEBAY kendi dediydi. Elinde bir balyoz,buz kalıbı içindeki kendini kırmaya çalışıyor.
Dolayısı ile üçüncü klip sözkonusu.
Benim fikrim "mübarek"

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 21 Jan 2007, 23:15

2. Klip Yeneceğim Kendimi şarkısına olucak.Orda kendi heykelini balyoz ile kırıcak.Eğer 3. klip olursa Mübarek yada Gülünce Daha Güzel şarkılarından birine olsun isterim...
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

Gencebay_Fan
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_Fan » 22 Jan 2007, 09:11

"Yargisiz infaz" dinledikce Kulaga hos gelen bir beste.Önceleri pek dikkatimi cekmemisti ama dinledikce bayagi isindim sarkiya.Bence "yargisiz infaz" olabilir...ama bir'de Mübarek var,buda ilk dinleyiste sevdigim bir beste,bu'da olabilir...
gönül isterdiki en az 4-5 sarkisina klip yapsin... :roll: :lol:
Halimi dostlara bir sor istersen
Bence sorma gel gör istersen
Ben sana yangin ben sana vurgun
Ask ne mübarek sev gör istersen

http://www.gencebayfan.de.vu

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 22 Jan 2007, 11:47

arkadaşlar anladığım kadarıyla klıp konusunda ortak ve hemfikir sayılırız bu çok hoşş..
madem popülizm o zaman yeneceğim kendimi olmalı..
hele bi bu çekilsin..tabii sıradan bir senaryo ve yönetmene verilemezse bu şarkı ilgi görebilir satışa etki edebilir albüm açısından..
UYANDIR BİZİ..

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 22 Jan 2007, 17:06

Yok ben ona katılmıyorum hani demissin ya:Madem populizim o zaman "Yeneceğim Kendimi" olsun.Neyse bu kadarını söyleyim.Bence "Mübarek" e çekmeli ya da "Günesimsin" olmalı. :wink: :cry: :P :x :shock: :? :) :( 8) :D

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 22 Jan 2007, 19:16

Şahsi görüşüm 3.klip olacaksa eğer (2.ncisi zaten belli ) Aşkın Hesabı Olmaz Yada Sensin Benim Çilegahım parçaları olmalı dır. :lol:
Onu Anlamak Sanattır

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 22 Jan 2007, 20:53

senfonik wrote:arkadaşlar anladığım kadarıyla klıp konusunda ortak ve hemfikir sayılırız bu çok hoşş..
madem popülizm o zaman yeneceğim kendimi olmalı..
hele bi bu çekilsin..tabii sıradan bir senaryo ve yönetmene verilemezse bu şarkı ilgi görebilir satışa etki edebilir albüm açısından..

Sirf popülizm degil. Bence bu eser albümün kalite olarak da önde giden eserlerinden.

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 23 Jan 2007, 11:08

aslında serdar bu eserde gencebay rock motifleri mevcut..kalite olarakta tabiiki piyasanın üstünde fakat gencebay bunun daha iisin yapabilecek kapasitede...
diyorum ya aslında melodi zenginliği ve aranağme ustalığıının göstergesi olan bir eser yok bu albümde bu kötü o yüzden kaliteli sanatsal besteyi seçemiyorum..
yani bir güneşimsin birde söylenmedik söz kalmadıda gencebay vari aranağme usatlığı görülüyor..işte gencebay bu değil..!
çünkü eski parçalarının %80 inde aranağmesi ana temayla alakası olmayn motifler geçkilşer içerir..bu albümde o türde eserlere imza atmamış üzücü olan o..çünkü bestecielr arasındaki bariz farkı buydu gencebayın..
UYANDIR BİZİ..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 23 Jan 2007, 14:14

zaten gencebay aranağme olayını iyiden iyiye bıraktı.bundan önceki albümde de sadece hep böyle kalmadı şarkısında aranağme vardı.ben de gencebay'ın aranağmelerini çok severim ama bence bir şarkının güzel olması için illaki aranağme şart değil diye düşünüyorum.mesela ümit şarkısı,batsın bu dünya,aşkımızın duası,sendin gibi nice şaheserinde aranağme yoktur.ama yine de mükemmeldirler.bu albümde bir önceki albüme göre ana temadan farklı aranağmesi olan daha çok şarkı var;yeneceğim kendimi,güneşimsin,söylenmedik söz kalmadı,bugün senin doğum günün...

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 23 Jan 2007, 18:04

Ya arkadaşlar çekilirse çekilecek ikinci klip zaten belli.Forumda okuduklarım genellikle çekilecek kliple zaten örtüşüyor.Yeneceğim kendimi adlı esere bir hayli talep var.
Parça her ne kadar rock tarzı olsada bende diyorum ki gerek nakarat kısmından dolayı ve birde şu var Çiçek,mektup,şiir, MİİR diyor diyor ve bu üslüb bizim alışık olmadığımız bir gencebay tarzıdır.Hani belki biz anlarız Fakat bu miir kısmıda bence nakaratla beraber parçanın karizmasını zedeliyor....

Ben söylenecek söz kalmadı adlı eserden yana olduğumu ve bu parçanın ikinci klip olarak çekilmesinden yanayım...

Ayrıca şunuda belirtmeden geçemiyeceğim.Ben bunları yazdığımda
bazı arkadaşların işin tekniğiyle ilgili bazı müzikal manada analizler yaptığınıda gördüm.Konumuz müzikse eğer bence işin tekniği daima ikinci planda kalmalıdır.
Öncelik duygu,ruh,gönül,hitab vs vs.vs.vs Bunların yanına daha bir sürü olgu ekleyebilirim.İşin teknik kısmı bunlardan sonra gelmelidir.Bu forum
bana göre çok elit insanların fikirlerini yazdığı bir site...Fakat gencebayı seven sadece bizler değiliz.daha milyonlarcası var...
Bazen öyle analizler ve kritikler yapılıyor ki nerdeyse gencebayı dinlemek için ŞAN mezunu yada notist olmak gibi yazılar..
BİLGİ ESASTIR...Kabul ama bizlerin yada bir çoğumuzun alt yapı,üst yapı,yaylılar,klavyeler,davullar,ritimler,makamsal geçkiler,makamlar ve daha sayamadığım onlarca müzikal terimide bilmesi beklenemez...
Fakat bu bilgilere sahip insanlarında bizi tabiki bilgilendirmesi çok güzel
Ben tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum..Ve bu forum sayesinde daha neler öğreneceğiz merakla bekliyorum.
saygılarımla

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 23 Jan 2007, 18:29

murat yaşar wrote:Ya arkadaşlar çekilirse çekilecek ikinci klip zaten belli.Forumda okuduklarım genellikle çekilecek kliple zaten örtüşüyor.Yeneceğim kendimi adlı esere bir hayli talep var.
Parça her ne kadar rock tarzı olsada bende diyorum ki gerek nakarat kısmından dolayı ve birde şu var Çiçek,mektup,şiir, MİİR diyor diyor ve bu üslüb bizim alışık olmadığımız bir gencebay tarzıdır.Hani belki biz anlarız Fakat bu miir kısmıda bence nakaratla beraber parçanın karizmasını zedeliyor....

Ben söylenecek söz kalmadı adlı eserden yana olduğumu ve bu parçanın ikinci klip olarak çekilmesinden yanayım...

Ayrıca şunuda belirtmeden geçemiyeceğim.Ben bunları yazdığımda
bazı arkadaşların işin tekniğiyle ilgili bazı müzikal manada analizler yaptığınıda gördüm.Konumuz müzikse eğer bence işin tekniği daima ikinci planda kalmalıdır.
Öncelik duygu,ruh,gönül,hitab vs vs.vs.vs Bunların yanına daha bir sürü olgu ekleyebilirim.İşin teknik kısmı bunlardan sonra gelmelidir.Bu forum
bana göre çok elit insanların fikirlerini yazdığı bir site...Fakat gencebayı seven sadece bizler değiliz.daha milyonlarcası var...
Bazen öyle analizler ve kritikler yapılıyor ki nerdeyse gencebayı dinlemek için ŞAN mezunu yada notist olmak gibi yazılar..
BİLGİ ESASTIR...Kabul ama bizlerin yada bir çoğumuzun alt yapı,üst yapı,yaylılar,klavyeler,davullar,ritimler,makamsal geçkiler,makamlar ve daha sayamadığım onlarca müzikal terimide bilmesi beklenemez...
Fakat bu bilgilere sahip insanlarında bizi tabiki bilgilendirmesi çok güzel
Ben tüm emeği geçen arkadaşlara teşekkür ediyorum..Ve bu forum sayesinde daha neler öğreneceğiz merakla bekliyorum.
saygılarımla

zaten sanatın esas amacı,hedefi duygu.benim içimde bişeyleri kıpırdatmadıktan sonra teknik olarak dünyanın en girift,en sofistike eseri olmuş bana ne?ama...iste aması var.ben şuna inanıyorum.müzik,nota bilgisi ve herhangi bir enstrumanda virtüöziteye sahip olmak müzisyene istediği duyguyu mükemmele en yakın verebilme konusunda çok büyük avantaj sağlıyor.aynı kelime haznesi çok geniş,dilbilgisi ve edebiyatı çok kuvvetli bir yazarın iyi roman yazma konusundaki avantajı gibi..

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 23 Jan 2007, 19:17

senfonik wrote:aslında serdar bu eserde gencebay rock motifleri mevcut..kalite olarakta tabiiki piyasanın üstünde fakat gencebay bunun daha iisin yapabilecek kapasitede...
diyorum ya aslında melodi zenginliği ve aranağme ustalığıının göstergesi olan bir eser yok bu albümde bu kötü o yüzden kaliteli sanatsal besteyi seçemiyorum..
yani bir güneşimsin birde söylenmedik söz kalmadıda gencebay vari aranağme usatlığı görülüyor..işte gencebay bu değil..!
çünkü eski parçalarının %80 inde aranağmesi ana temayla alakası olmayn motifler geçkilşer içerir..bu albümde o türde eserlere imza atmamış üzücü olan o..çünkü bestecielr arasındaki bariz farkı buydu gencebayın..

Selam Mesut abi. Gencebay elbette daima kendisini dahi asabilecek birikime ve yetenege sahip bir müzik adamidir. Ama ben bu sarkida, yine diyorum, kalite konusunda kesinlikle tatmin olmadim degil. Aranagmesiyle de bana göre bangir bangir bir sarkidir. Belli bir temaya sahip bir aranagme degil, bir takim geçisler ile olusmus bir aranagme, ki bu da bana göre çok basarili olmus.

Bu kadar fikir belirtiyoruz ya, bakalim Gencebay bu klip sözünü tutacak mi.. Artik her beklentiden korkar oldum, sözlerine güvenemez olduk yahu...

Post Reply