Eger Klasikler 3 cikarsa...

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Gencebay_Fan
Kıdemli Üye

Eger Klasikler 3 cikarsa...

Post by Gencebay_Fan » 23 Jan 2007, 21:08

Arkadaslar Gencebay ücüncü Klasikler albumu'nu cikarsa hangi eserlerinin yer almasini isterdiniz? yine iki Cd'lik bir Album düsünelim...
yani 2x12=24 sarki olsun. Ben ilk 12 sarkiyi söyle siraliyorum.

1-basa gelen cekilirmis
2-birakinda yasayalim
3-felekten beter vurdu
4-yokluk
5-zaman akip gider
6-sev dedi gözlerim
7-sen sen
8-vicdan azabi
9-ilk göz agrim
10-gitti de gitti
11-bahcevan
12-seveceksin

diger 12 sarkiyi daha sonra yazacagim....
Halimi dostlara bir sor istersen
Bence sorma gel gör istersen
Ben sana yangin ben sana vurgun
Ask ne mübarek sev gör istersen

http://www.gencebayfan.de.vu

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 23 Jan 2007, 22:26

şu an ve ilerdede şimdilik böyle bir proje gözükmüyor

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 23 Jan 2007, 23:04

Böyle bir projenin olacağını bende zannetmiyorum.Ama olsaydı şu şarkıların olmasını isterdim;

Zaman Akıp Gider-Tutuldu Ellerim-Nerden Bileceksin-Aşk Pınarı-Al Senin Olsun-Kara Toprak-Vurda Öyle Git-Sevemedim Kara Gözlüm-Bir Görüşte Aşık Oldum-Giden Gelmez Yerine-Gurbet-Gönül-Kahrolayım-Zulüm-Severek Ayrılalım-Seni Arıyorum

Daha sayamadığım bir sürü şarkısı...
Last edited by sahan61 on 23 Jan 2007, 23:10, edited 1 time in total.
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 23 Jan 2007, 23:07

Gönüldostu sen çıkmayacağını Orhan Gencebay'dan mı duydun yoksa senin düşüncen mi ?

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 24 Jan 2007, 01:52

Bu konuyu, 2. Klasikler albümünden hemen sonra düşünmüştüm. Eski bilgisayarımda şarkıları, hatta kaset kapağını bile hazırlamıştım. İsmi de "3. ve Son Klasikler"di çok iyi hatırlıyorum. :D Ama hangi şarkıları almıştım hiç aklımda değil...

Tekrar düşündüğümde ise aklıma gelen bir çok şarkı var. Mesela "Ben Sevdim de Ne Oldu"yu mutlaka isterdim bu albümde. Orhan Gencebay'ın sesinin geniş kitlelerce duyulmasını sağlayan ilk şarkılardandır.

"Sabır Taşı"nı kendisinin sesinden bu albümde duymayı çok isterdim.

"Sevemedim Karagözlüm"de olsa iyi olurdu ama bazı yanlış anlaşılmalara mahal vermemesi için (A.N.Bayşu'nun varisleri konusu) bu albümde yer almazdı herhalde.

"Ben Ne Yaptım", "Vaktinde Gel Sevgilim", "Ümitsiz Aşk"...

Daha birçok var...
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 24 Jan 2007, 02:19

Çıkmasın...
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 24 Jan 2007, 02:36

yasakresim wrote:Çıkmasın...

Neden Soner?

Peki, eğer çıkacak olsaydı hangi eserlerin yer almasını isterdin?

Ben de çıkacağını hiç zannetmiyorum, yaptıklarımız sadece tahmin. Mesela şimdi aklıma gelenler: "O Benim", "Gönül", "Zaman Akıp Gider", "Sev Dedi Gözlerim"...

Bu arada sahan61 kardeş, verdiğin şarkılardan iki tanesi 1. klasikler albümünde yer almıştı.
Orhan GENCEBAY

Gencebay_Fan
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_Fan » 24 Jan 2007, 07:54

sahan kardes "ask pinari"-"bir görüste asik oldum ve "kahrolayim" sarkilari söylendi zaten...bence klasikler albümünü birkez daha gözden gecir... :D
Halimi dostlara bir sor istersen
Bence sorma gel gör istersen
Ben sana yangin ben sana vurgun
Ask ne mübarek sev gör istersen

http://www.gencebayfan.de.vu

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 24 Jan 2007, 11:41

serhat_izmit wrote:

Neden Soner?

Nedenini orjinal parçaların üstüne Klasikler-1 ve Klasikler-2'yi dinleyen herkes gibi sen de biliyorsun Serhat...
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 24 Jan 2007, 11:51

arkadaşlar ne klasikleri ya?yapmayın lütfen.zaten gencebay yeterince boş işlerle uğraşıp kendisini asıl vermesi gereken konulara veremiyor.bir de siz kafasını karıştırmayın.mazallah bir yerden kulağına gider.gönül dostları klasikler 3 istiyor diye bir de ona boşuna enerji ve zaman harcar.şimdiye kadar bu forumda dediğimiz neyi duydu o da ayrı konu ama nedense gerekli şeyleri duymuyor duymuyor da gereksiz birşey olunca hemen duyacağpı geliyor.klasik albümleri eserlerin tadını kaçırmaktan başka hiçbir şeye yaramamıştır.

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 24 Jan 2007, 12:32

Arkadaşlar bence bizim canımız sıkılıyor. :wink:

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 24 Jan 2007, 14:13

Arkadaşlar böyle bir albüm hazırlamayacağının ben de farkındayım. Zaten bundan sonra single albümler çıkartacağını kendisi açıkladı.
Orhan GENCEBAY

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 24 Jan 2007, 20:14

Kahrolayım çıkmış olabilir ama Bir Görüşte Aşık Oldum ile Aşk Pınarının eski versiyonları var bende.Hem bidaha söylesin nolur sanki :lol:

yasamak_bu_degil
Deneyimli Üye

Post by yasamak_bu_degil » 24 Jan 2007, 21:49

yasakresim wrote:
serhat_izmit wrote:

Neden Soner?

Nedenini orjinal parçaların üstüne Klasikler-1 ve Klasikler-2'yi dinleyen herkes gibi sen de biliyorsun Serhat...

çok doğru bence klasikler başlı başına HATA
GeRçEkLeRdEn BiRaZ kAçIp RüYaYa DaLdIk RüYaDa Da BiR sEvGiLi SaRaMaDıK kİ.........

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 24 Jan 2007, 22:16

KLasikler bir hata degil. Eger o albümler yapilmasaydi, Gencebay da klasiklesmis o malum eserlerini bu sIklIkta insanlara hatirlatamayacakti, söyleyemeyecekti. Düsünsenize 60 küsür yasindaki Gencebay 1975 model Batsin Bu Dünyayi okuyor playback.. Ya da Hatasiz Kul Olmaz´i vs. vs... Bu açidan klasikler tam yerinde, Gencebay´in sesnin de tam olgun oldugu bir zamaninda yapildi..

Ha, yeni düzenlemeler eski tadi verdi mi? Orasi bambaska bir konu.. Bazilari eski ruhun r´sini yansitamadi, bazilari ise eski versiyonlarini herseyiyle solladi geçti.. Mesela bir Hatasiz Kul Olmaz´in yeni versiyonunu sanirim begenen bir Gencebay severi olmamistir.. Ama bir Kabahat Seni Sevende´nin yeni versiyonunu eskisinden kat be kat üstün olarak görüyorum.. Baska bir örnek Ask Pinari..

Bunlar tabii benim görüslerim, bana göre de Klasikler´deki sarkilarin çogunlugu eskisini aratti, ama bu demek degildir ki bu hepsi için geçerli bir durum olsun..
Last edited by SerdarYilmaz on 24 Jan 2007, 22:38, edited 2 times in total.

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 24 Jan 2007, 22:27

Serdar doğru bir konuya değindin. Evet, Klasikler'in yayınlanması, Gencebay parçalarının da yayılmasına ve tanınmasında önemli bir vesile oldu. Söylemesi açısından da eski kayıtların yerine yeni kayıtlar gerekiyordu...

Benim çıkmasın görüşümün iki sebebi var, 1) yeninin eskiyi müzikal olarak aratması (istisnası Kabahat Seni Sevende) 2)İki tane klasikler serisinin yeterli oluşu, üçüncüsü için gerek olmayışı... Her iki klasikler Serdar'ın belirttiği misyonu yerine getirdiler, 3.klasiklerin üstleneceği bir görev kaldığını sanmıyorum veya böyle bir gereklilik olduğunu... Ha, baba çıkartırsa da "bir bildiği vardır"...
Image
Atatürk, 1933

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 24 Jan 2007, 22:38

:mrgreen: Yikildim Soner.

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 25 Jan 2007, 01:15

1. Klasikler albümünün hiç kuşkusuz tamamını, 2. Klasikler albümünün ise -bir kaç istisna dışında- yine tamamını zevkle dinledim, dinlemeye devam ediyorum...

3. Klasikler'in ise çıkmayacağını biliyorum, kendisinden başka şeyler bekliyorum, ama çıksaydı fena olmazdı diyorum. Ve yaptığımız "eğer çıkacak olsaydı" sorusuna cevaben tahmin yürütmece...
Orhan GENCEBAY

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 25 Jan 2007, 01:36

Klasikler 1 ve 2 bazı yersiz seçilmiş şarkılarla da olsa yeterli.
İllede bir 3 diyorsak bu;
bugüne kadar Orhan GENCEBAY dan dinlemediğimiz ama onun şarkılarını kapsayan bir albüm olmalı.Filmlerde söyleyip ,albüme almadığı şarkılar dahil.
Yani "klasikler" olmamalı."Söylemediklerim"olabilir mesela. :)
En çabuk akla gelenlerden ; Ben seçerim kaderimi şansımı (Kaptan filminden) ve daha niceleri.
Elma şekeri,Ana kucağı ve daha niceleri.
Orhan baba sadece hemen bağlama solo yapsa daha da makbule geçer. :wink:

estarabim
Kıdemli Üye

Post by estarabim » 25 Jan 2007, 01:58

Orhan Gencebay Klasikler-3 çıkarırsa eleştirmek için hazır bekleyenler O'nu "artık pili bitmiş, eski şarkılarına 3. kez başvuran bi sanatçı eskisi" diye nitelendirecektir. Bence Klasikler-3 fikrini ne biz sormuş olalım ne de Gencebay duysun. Bu bizim piyasamız için çok tehlikeli
Hepimiz Mehmet'iz Hepimiz Türk'üz

http://mtiryaki.blogcu.com

Locked