ORHAN GENCEBAY' DAVA!

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Post Reply
yalnız
Yeni Üye

ORHAN GENCEBAY' DAVA!

Post by yalnız » 08 Feb 2007, 22:49

Orhan Gencebay'a manipülasyon davası
İSTANBUL (İHA) - Aralarında eski Devlet Bakanı Mehmet Ali Yılmaz ve ünlü sanatçısı Orhan Gencebay'ın da bulunduğu 9 kişiye İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, borsada haksız kazanç elde etmek suçundan dava açtı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca tamamlanan iddianamede şüphelilerin, 21 Aralık 2005 ile 31 Ocak 2006 tarihleri arasında Tek-Art Turizm Zigana A.Ş. hisse senetleri üzerinde gerçekleştirdikleri manipülatif işlemlerle yapay fiyat ve yapay piyasa oluşumuna neden oldukları belirtildi. Aralarında Orhan Gencebay ve eski Devlet Bakanı Mehmet Ali Yılmaz gibi ünlü isimlerinde şüpheli olarak görüldüğü iddianamenin hazırlık aşamasında şüphelilerin tek tek savunmalarını yaptıkları ve bu savunmalarda yapılan hisse alım satım işlemlerinin hisse değerini etkileyebilecek nitelikte olmadığı ve üzerlerine atılan suçun oluşmadığı bildirilerek, savunma belgelerinin değerlendirilmesini ve bilirkişi incelemesi yaptırılmasını istediklerine değinildi.

Hazırlanan aynı iddianamede şüphelilerin isteği üzerine hisse senetleri üzerinde bilirkişi tarafından inceleme yapıldığı ve gene aynı heyet tarafından alınan kararda alım satım işlemlerinin gerçekleştirildiği tarihlerde tek tek şüphelilerin işlemlerinin toplam alış ve satışa göre küçük oranlarda oluşu nedeniyle yapay piyasa oluşmasına yetmeyeceği ifade edildi. Ancak raporlar arasındaki çelişkinin giderilmesi ve delillerin takdirinin mahkemeye ait olduğu düşünülerek şüpheliler hakkında dava açılmasına karar verildi.

Yapay olarak sermaye piyasası araçlarının, arz ve talebini etkilemek, aktif bir piyasanın varlığı izlenimini uyandırmak, fiyatları aynı seviyede tutmak, arttırmak veya azaltmak amacıyla alım ve satım yapan gerçek kişilerle, tüzel kişilerin yetkilileri ve bunlarla birlikte hareket edenleri kapsayan ilgili kanun maddesi gereğince şüphelilerin 2 yıldan 5 yıla kadar da hapsi isteniyor.

Orhan Gencebay ve Mehmet Ali Yılmaz'ın da aralarında bulunduğu 9 sanık hakkında açılan dava ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanacak.

Allah Yardımcısı Olsun ORHAN Abimizin.Bence Yanlış Anlaşılmalar Var Bu Olayda Yada Orhan Abi M.Ali Yılmazın Kurbanı Oldu Bu İşde İlerki Günler Gösterecek Durumu Umarım Bu Olay Onu Zedelemez.Allah Yardımcı Olsun.

Kaynak:Mynet Haber....

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 08 Feb 2007, 22:50

haber icin tesekkürler...

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 09 Feb 2007, 07:42

yeter artık,bir tane de olumlu haber duyalım ya...biz neler bekliyoruz karşımıza çıkanlar neler?popstar'da yaşanan kepazelikler,manipülasyon davaları.offf,offf valla isyan etme noktasına geliyor insan..bir de gerçekten böyle bir suç işlese canım da yanmayacak.ismine,namına; gölge,leke düştüğüyle kalıyor.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 09 Feb 2007, 13:16

kul kaderini yaşar bahtında ne varsa !!!!

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 09 Feb 2007, 17:22

sabır taşı wrote:kul kaderini yaşar bahtında ne varsa !!!!

kader diye diye geldik şu kapkaranlık günlere :!:

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 09 Feb 2007, 17:28

kader hepsini kapsar şümulû ile icine alir...

KADER...

irademizle yaptigimiz irade dişi yaptigimiz her sey her sey kader..

neyse..derin mevzu..

berhudar ol basar..

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 09 Feb 2007, 20:10

arkadaşlar inanın artık içimden birşeyler gelmez oldu.Bizler ne haber ne havadisler peşindeyiz şu çıkan yazılara bak..
Orhan abimiz bu mevzu ilk çıktığında borsamız daha yeni hata yapabilirler demişti.Şimdi dava sonuçlandı ve ceza alacakmış diğer 8 kişiyle beraber...
Eğer bu olayda alenen kendini aklayamazsa orhan gencebay ın yıllardır emekleri,iyi niyeti,duruşu,saygınlığı vb.vb.çok büyük darbe alır....
Bunca yıllık saygınlık malesef tek kalemde gider adıda bundan sonra başka bir şekilde anılır...
Kendi görüşüm yakın arkadaşı olan m.a.yılmazın oyununa geldi....İşte ketenpere diye buna denir popstar büyük hata..(ketenpereye geldim lafını hatırlarsınız aslında popstar için demişti.)
çok üzülüyorum çok baba bu hallere hiç düşmemeliydi.Kanımca bazı arkadaşlar bahsetmişti daha önce yanılıyorsam düzelt sabır taşı kardeşim
Gencebayın çevresindekiler gencebayı yanlış yönlendiriyor gibi söylemlerimiz olmuştu.
Malesef bana görede gencebayın klavuzları karga çıktı neyleyim...
Gencebayı bana göre yakın çevresi çok hırpaladı..
Düşünüyorum....
Gencebay ülkemizdeki bir çok ilke imza atmış biri olarak bana göre kendi alanında liderlik vasıfları olan birisidir.Fakat genede zaman zaman yakın çevresininde etkileriyle zafiyete düşüyor...Borsada onlardan sadece biri...
ALLAH HEPİMİZİ ISLAH EYLESİN....

bozkurt_ıgdır

Post by bozkurt_ıgdır » 09 Feb 2007, 20:24

ku kaderini yaşar bahtına ne çıkarsa düşmez kalkmaz bir allah unutma sakın evlat - ama mehmet ali yılmaza açsınlar onun zararı çok - ama orhan babanın suçu ne ???
ne senden geçerim ne meyhaneden _ ferdici özkan_

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 10 Feb 2007, 01:09

bozkurt_ıgdır wrote:kul kaderini yaşar bahtına ne çıkarsa düşmez kalkmaz bir allah unutma sakın evlat

ben girişi yazmiştim..siz gerisini getirmişsiniz..eyvallah... :wink:

müslüm babanin kulaklari cinlasin... :wink:

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 10 Feb 2007, 07:19

dava bitmedi arkadaşlar,dava daha yeni başladı.orhan gencebay dün habertürk'te:"benim böyle bir yanlış yapmam,allah korusun,söz konusu dahi olamaz.sevenlerim gönüllerini ferah tutsunlar.suçsuzluğum anlaşılacaktır.zaten bilirkişiler de raporlarında işlemlerimde bir yanlışlığın olmadığını yazdılar" dedi.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 10 Feb 2007, 14:25

sonu hayır olur inş...

çok eleştiriyorum orhan abiyi ancak..yara almasini istemem ..!!!!

Allah Kurtarsin..

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 11 Feb 2007, 02:36

bekleyelim ve görelim derim.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 11 Feb 2007, 02:45

evet abi haklisin hikmet akibetdedir demişler

Post Reply