A. Senses: Gencebay onların içinde bir ordünaryüs

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Post Reply
OG4844
Kıdemli Üye

A. Senses: Gencebay onların içinde bir ordünaryüs

Post by OG4844 » 20 Feb 2007, 02:03

A. Senses: Orhan Gencebay onların içinde bir ordünaryüs profesördür
Ben olsam kafalarına vurup çıkardım
Türk Sanat Müziğinin duayenlerinden Adnan Şenses, “Popstar Alaturka”nın jüri üyelerini eleştiri bombardımanına tuttu: “Bülent Ersoy’un sanatı, musiki kültürü tartışılamaz ama büyüğün de büyüğü vardır. Orhan Gencebay onların içinde bir ordünaryüs profesördür. Ben Orhan’ın bu kadar suskun kalmasına üzülüyorum. Her şeyi Bülent Ersoy yönlendiriyor. Orada her şeyin kararını verecek ve ilk önce konuşacak insan Orhan’dır. Sonra Bülent’tir, Ebru’dur, ve sonra Armağan’dır… Bülent Ebru’yu tenkit ediyor, Ebru çok terbiyeli kız, hiç cevap vermiyor. Ben olsam kafalarına vurup çıkar giderdim…”
“Dobra Dobra” ya katılan Adnan Şenses, “Popstar Alaturka”nın jüri üyeleri arasında yaşanan tartışmayı değerlendirdi. Ünlü sanatçının jüri üyeleriyle ilgili
yaptığı değerlendirmeler hayli tartışma yaratacak gibi görünüyor: “Armağan, her programda yarışmacıları aşağılıyor. “Detone oldun, burada dikleştin, burada pesleştin” diyor. Yarışmacıları eleştirebilmesi için müzik bilgisine sahip olması lazım. Detoneden ne anlıyor? Armağan üçüncü çizginin ne olduğunu bilir mi? Orhan Gencebay duruken, Bülent Ersoy, Ebru Gündeş’i eleştiriyor. Ebru Gündeş, nota bilmemesine rağmen, adamın kafasına mermi sıkar gibi okur. Halk kabul etti de oralara geldi. Bülent Ersoy, Ebru’yu eleştiriyor; Ebru çok terbiyeli olduğundan cevap vermiyor. Ben Orhan Gencebay’ın suskun kalmasına üzülüyorum. Orhan Gencebay’ın yerinde ben olsam; Bülent Ersoy, Orhan Gencebay’a davrandığı gibi bana davranamazdı. Bir kez yaşıma hürmet ederdi, musiki kültürüme saygı duyardı. Onu farklı bir şekilde uyarırdım”
http://kelebek.hurriyet.com.tr/magazin/ ... asp?gid=90
Benim özgürlügüm düsüncem ile hayat bulur

sakaryali
Yeni Üye

Post by sakaryali » 20 Feb 2007, 02:10

Haber için teşekkürler...Orhan Gencebay sadece diğer jüri üyeleri ile karşılaştırıldığında değil, tüm müzisyenlerle karşılaştırıldığında da bir ordinaryus profesördür zannımca...

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 20 Feb 2007, 12:31

COK GÜZEL BİR HABER GÖNÜL DOSTUM TESEKURLER ADNAN SENSES DE GÜZEL KONUSMUS YANİ.......

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 20 Feb 2007, 16:42

Bu eleştiri bizlerinde ne zamandır hayıflandığı bir konudur.Adnan şenses
bizim tercumanımız olmuş nerdeyse..Taa en baştan beridir söyleyipte sesimizin duyulmadığı konuyu belki bu sayede duyacaktır babamız..

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 20 Feb 2007, 22:52

Adnan Şenses Harika bir insandır.Onun Müzik bilgiside Olağanüstü seviyededir.Neyin Ne Kimin Kim Olduğunu çok iyi bilir.Yüreğine sağlık Adnan Şenses :!: :!:
Onu Anlamak Sanattır

sds20_1907
Deneyimli Üye

Post by sds20_1907 » 20 Feb 2007, 23:09

genbay wrote:COK GÜZEL BİR HABER GÖNÜL DOSTUM TESEKURLER ADNAN SENSES DE GÜZEL KONUSMUS YANİ.......

kanımca aynı
Hatasız Kul Olmaz Hatamla Sev BEni Dermansız Dert Olmaz Dermana SAr beni
hatasız Kul Olmaz..ORhan Gencebay

mavi.seytan
Deneyimli Üye

Post by mavi.seytan » 20 Feb 2007, 23:39

ADNAN ŞENSES doğruyu söylemiş..keşke bunu bilipte bilmemezlikten gelen bülent den deduysak..

KUŞÇUBAŞIEŞREF
Kıdemli Üye

Post by KUŞÇUBAŞIEŞREF » 20 Feb 2007, 23:58

eyvallah arzu kardesım ekledıgın haber ıcın.. bu arada turkıyede sana kolay gelsın ınsallah sag salım gelmış ve yerlesmıssındır. bu arada arastırma tezınde kolay gelsın insallah en kısa zamanda hazırlarsın...

soylenecek soz bırakmamıs adnan senses zaten BERHUDAR OLUN imza T.M.KUŞÇUBAŞIEŞREF BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN USTUNDEKI KANDIR...
KUŞÇUBAŞIEŞREF
MSN ADRESIM HACKERLENMISTIR (ELE GEÇİRİLMİŞTİR) kuscubasiesref_1@hotmail.com adresinden gelen emailleri açmayın kesinikle yoksa sizinde msn giderr... YENİ MSN ADRESIM kuscubasiesref_1873@hotmail.com

OG4844
Kıdemli Üye

Post by OG4844 » 21 Feb 2007, 21:18

KUŞÇUBAŞIEŞREF wrote:eyvallah arzu kardesım ekledıgın haber ıcın.. bu arada turkıyede sana kolay gelsın ınsallah sag salım gelmış ve yerlesmıssındır. bu arada arastırma tezınde kolay gelsın insallah en kısa zamanda hazırlarsın...

soylenecek soz bırakmamıs adnan senses zaten BERHUDAR OLUN imza T.M.KUŞÇUBAŞIEŞREF BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN USTUNDEKI KANDIR...

Teşekkürler gönül dostum
Benim özgürlügüm düsüncem ile hayat bulur

ZiYaNKaR85
Kıdemli Üye

Post by ZiYaNKaR85 » 22 Feb 2007, 11:43

teşekkürler Orhan Gencebay 4844
Görmedinmi Gözlerimde Bir Mahkumun En Son Arzusunu,Hasretini!
Eğer Aşk Bir Kumar İse Son Şansımı Deniyorum!
mutluluk sen demek,sevmektir bilmiyorum,ben böyle mutluyum,sanada diliyorum...

Post Reply