Popstar Alaturka'da Muhteşem Buluşma

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Post Reply
sahan61
Kıdemli Üye

Popstar Alaturka'da Muhteşem Buluşma

Post by sahan61 » 24 Feb 2007, 16:49

POPSTAR ALATURKA’DA MUHTEŞEM BULUŞMA!

Popstar Alaturka bu hafta da milyonları ekrana kilitleyecek. Pazar gecelerinin tek adresi Popstar Alaturka bomba gibi bir bölümle yine haftaya damgasını vuracak.
Popstar Alaturka Türk televizyonlarında bir ilke imzasını atıyor; Diva Bülent Ersoy, Arabeskin Kralı Orhan Gencebay ve İmparator İbrahim Tatlıses ilk kez aynı sahnede yer alıyor.
Arabesk müziğin imparatoru İbrahim Tatlıses`in de konuk olarak katılacağı Popstar Alaturka adeta bir müzik ziyafetine dönüşecek.
Selçuk Tekay ve orkestrasının muhteşem şovu ile başlayacak olan gecede yarışmacılar imparatorun karşısında, şarkılarını seslendirecekler. "Bir Kulunu Çok Sevdim ", " Gülüm Benim",
"Ben İnsan Değil miyim" ve "Yalnızım Dostlarım" gibi İbrahim Tatlıses`in unutulmaz şarkıları ile yarışacak olan adaylar, hem jüriden hem de izleyenlerden en çok oyu alıp gecenin birincisi olabilmek için kıyasıya mücadele edecekler.
Yarışmacıları, sahne şovları, dev jüri kadrosu, büyük sürprizleri, unutulmayacak düetleri ve Osmantan Erkır`ın muhteşem sunumuyla Popstar Alaturka bu hafta da çok konuşulacak.
Bakalım bu hafta en çok oyu alıp gecenin birincisi kim olacak, kim hayallerine ve 100 bin ytl`lik büyük ödüle veda edecek.

25 Şubat Pazar 20:00 / Canlı

Arkadaşlar İbrahim Tatlısesve Bülent Ersoy Orhan Gencebay ile aynı sahnede yer alıcakmış.İnşallah bu sadece sohbetten ibaret olmazda bir ikide şarkı söylerler.
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 24 Feb 2007, 18:06

ne alaka ya?ibrahim tatlıses şarkılarıymış.ibrahim tatlıses sanki besteci,üretici bir insan mı?ibrahim tatlıses yorumcu.

mavi.seytan
Deneyimli Üye

Post by mavi.seytan » 24 Feb 2007, 22:57

izleyelim görelim baklım neçıkacak bizim payımıza..bence TATLISES bir GENCEBAY bestesi okur ...

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 24 Feb 2007, 23:20

İbrahim Tatlıses Hor Görme Garibi şarkısını okuyabilir.Orhan Gencebay'da bu şarkıya bağlama ile eşlik ederse harika olur.Bu bir kere oldu bakalım ikinci kez olurmu.
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

genex
Site Admin

Post by genex » 24 Feb 2007, 23:39

topraktan bir can wrote:ne alaka ya?ibrahim tatlıses şarkılarıymış.ibrahim tatlıses sanki besteci,üretici bir insan mı?ibrahim tatlıses yorumcu.

haklısın bir besteci değil, populer yaptığı şarkılarla ilgili yine popülist bir yaklaşımla alınmış bir karar.

burhansenkal
Kıdemli Üye

Re: Popstar Alaturka'da Muhteşem Buluşma

Post by burhansenkal » 25 Feb 2007, 01:04

[quote="sahan61"]POPSTAR ALATURKA’DA MUHTEŞEM BULUŞMA!

Popstar Alaturka Türk televizyonlarında bir ilke imzasını atıyor; Diva Bülent Ersoy, Arabeskin Kralı Orhan Gencebay ve İmparator İbrahim Tatlıses ilk kez aynı sahnede yer alıyor.
25 Şubat Pazar 20:00 / Canlı

ARABESK in kralı mı ?.
Vah bizlere vah...
Hangi ARABESK ya ?
Ta nerelere döndük şimdi iyimi. :x

genex
Site Admin

Post by genex » 25 Feb 2007, 01:07

abi o konuyu hiç açmayalım,aklımıza zarar :lol: :lol:

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 25 Feb 2007, 01:09

HAKLISIN HÜSEYİN.
NE DİYİİM.

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 25 Feb 2007, 11:49

hayırlı olsun vatanımıza milletimize..yine hüsran demektir bu yani bülent ersoy gibi çok bilmiş yırtık birinin yanına bu akşam ibrahim gibi biri daha ekelnicek off anam off gencebay artık arada erir biter kaybolur..
yine aynı sahneler olabilir gencebaya canlı okuma talebi fakat gencebay ya rahatsızım ya hazır değilim cevabıyla red eder sonra bülent ibrahim düeti vs..

ee olacağı bu zaten...düğün dernek var akşam bekleriz arkadaşlar.. :lol:
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 25 Feb 2007, 12:04

amaclari izleyici kitlesini cogaltmak olmalı...........

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 25 Feb 2007, 12:31

Arabesk kadar taş düşsün kafanıza.
Soneeer!Dön be kardeşim...

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 25 Feb 2007, 18:07

sahan61 wrote:İbrahim Tatlıses Hor Görme Garibi şarkısını okuyabilir.Orhan Gencebay'da bu şarkıya bağlama ile eşlik ederse harika olur.Bu bir kere oldu bakalım ikinci kez olurmu.

ÇOOK BEKLERİZ DAHA BİZ..BİR ARA İBRAHİM TATLISES KENDİSİNİ ÖVERKEN ""ORHAN GENCEBAY BİLE BENİM ARKAMDA BAĞLAMA ÇALMIŞTI "" DİYEREK CAHİLLİK ETMİŞTİ..BU LAFIN ARKASINDAN ORHAN GENCEBAYIN İBRAHİM TETLISESE BAĞLAMA ÇALMASINI GÖRMEK İSTEMEM..

İBRAHİM TATLISESİ ÖVEREK BİTİRECEKLER PROGRAMI ..O DA ŞOVUNU YAPIP TİZLERDE BAĞIRARAK OLAYI BAĞLAYACAK..KESİN ORHAN GENCEBAY ŞARKISI OKUR..

BU KONUK OLAYI YENİ MODA OLDU..NE GEREK VAR ..YAP SEN YARIŞMANI..MİLLET İZLİYO NASILSA...

SAYGILAR..

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 25 Feb 2007, 21:38

beyaz sayfa yazmıs=Arabesk kadar taş düşsün kafanıza.
Soneeer!Dön be kardeşim

ben bu sözlerini anlamadim gönül dostu.....

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 26 Feb 2007, 01:12

Ibrahim Tatlises de olunca, "bakalim, ne olacak" diyerekten ilk kez yeni Popstar´a baktim bugün.. Gencebay kimse ile sahne paylasmadi, zaten olmazdi da, aklimda tek kalan, Gencebay´in "sarki sahiplerine bakarak sarkilar kategorize edilmez, edilmemeli" lafi idi.. Ufak- ve Gencebay tarzinda kendi müzigine arabesk denmesine dolayli bir itiraz idi yine.. Yani siradisi birsey yok.

Programin gerisi ise bir digerleri gibi bos..

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 26 Feb 2007, 18:38

Ben Orhan Gencebay'ın yerinde olmuş olsa idim Müziği Sanatı Bırakır Kendimi Evime Eşime Adardım.Ne beste yapardım ne şarkı okurdum.Bu kadar eleştiriyi hakedecek bir insan değil kendisi
Onu Anlamak Sanattır

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 26 Feb 2007, 19:25

HASAN wrote:Ben Orhan Gencebay'ın yerinde olmuş olsa idim Müziği Sanatı Bırakır Kendimi Evime Eşime Adardım.Ne beste yapardım ne şarkı okurdum.Bu kadar eleştiriyi hakedecek bir insan değil kendisi

zaten orhan gencebay'ın son yıllardaki icraatlarına bakacak olursak yukarıda anlatılan durumdan çok da farklı bişey yaptığı söylenemez.son yıllarda hangi icraatı gönül dostlarını tatmin etti genel anlamda konuşursak?biz diyoruz ki bağlama konçertosu,senfoni orkestrası,film müzikleri,kitap,türk müziği belgeseli,enstrumantal albüm,bağlama albümü,canlı bağlama performansı,müzik okulu;eşi de diyor ki popstar jürisi ol,dizi film çek,klip şu şarkıya olsun.kimin istediği oluyor?varın buradan kendini kime adadığını siz anlayın.insan profesyonel mesleğine,kariyerine kimsenin burnunu sokmasına izin vermemeli.bu eşi bile olsa..

orhan gencebay'ı alalade bir kimsenin yapabileceği harcı alem projelerde görmek yerine kendisine yaraşır sanatsal projelerde görmeyi istemek gencebay'ı eleştirmek değil,onun değerini bilmektir.ona asıl hakaret edenler bu gelişmeleri içine sindirebilenlerdir.

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 27 Feb 2007, 11:27

başara katılıyorum harfi harfine.....
hasan kardeş senin düşüncelerinde sanki bilinçli gencebay söylemi değilde sıradan arabesk şarkıcısı hayranı söylemi gibi geldi bana yanılıyomuyum?
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 27 Feb 2007, 12:19

topraktan bir can wrote:
HASAN wrote:Ben Orhan Gencebay'ın yerinde olmuş olsa idim Müziği Sanatı Bırakır Kendimi Evime Eşime Adardım.Ne beste yapardım ne şarkı okurdum.Bu kadar eleştiriyi hakedecek bir insan değil kendisi

zaten orhan gencebay'ın son yıllardaki icraatlarına bakacak olursak yukarıda anlatılan durumdan çok da farklı bişey yaptığı söylenemez.

bu bağlamda orhan gencebay hergün ofisine gidip orada akşama kadar oturuyor sonrada ekmeğini alıp eve dönüyor sanırım..

hayalgücümüz ne kadar da geniş..HASAN arkadaşımızın söylediği zaten söz konusu bile olamaz..hayatını müziğe adamış bir insanın bir köşeye çekilip sıradan işlerle uğraşması olmayacak bir şeydir..

ancak diğer fikirde hiç bir şey yapmadan yatıyor gibi bir anlam çıkıyor ki biz şu an orhan gencebayın ne yapıp yapmadığını kendisi fazla bilgi vermediği için bilemiyoruz..ama bu bir şeyler yapmadığı anlamına mı geliyor ??? hayır..

ALİ EKBER ÇİÇEK bir televizyon programında HAYDAR HAYDAR isimli eseri 2 seneden fazla bir zamanda yaptığını ifade etmişti..

biz konçertolardan, kitaptan dem vuruyoruz..evet orhan gencebay bilemediğimiz bir sebepten dolayı bazı şeyleri ağırdan alıyor gibi gözüküyor..ortamı mı uygun bulmuyor , piyasanın durumunu mu değerlendiriyor anlamış değilim..kendisi doyurucu bir açıklama yapmdanda anlayamayacağım..bizim derdimiz bunun sebeplerini araştırmak , sormak olmalı kanımca..ona ulaşabilen iletişim kurabilen arkadaşlarımız var..bunları bunları yapın demek yerine hayranlarınız sizden doyurucu açıklamalar bekliyorlar demek lazım..

bir defasında nete konuk ettikleri gibi yine etseler..sonrada bizim adımıza bir kişi gerekli soruları sorsa o da yanıtlasa biz müdahil olmadan ve bu da netten yayınlansa bizde oradan takip etsek çok faydalı olur ..ne o sıkılır ne biz karmaşaya sebep oluruz.derdini , sorununu anlarız..rahatlarız..

orghan gencebay eski üretkenliğinde değil..ya da öyle görünüyor ..ama bunu bazı arkadaşlarımız kişilik meselesine dönüştürüyorlar..sıradan sanatçı bozuntularının duruşlarını orhan gencebaya yakıştırıyoyrlar ..ben buna yanlış diyorum...

saygılar....

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 28 Feb 2007, 13:57

hasan gönül dostu benim görüsüm sen gencebay ı fazla iyi takip edememişsin ben öğle anlıyorum yazından gencebay zaten evine düşkün müziiginide adam akıllı yapıyo eksikler vs var sanat devamlı vardır sonu olmaz yoktur....

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 28 Feb 2007, 20:07

senfonik wrote:başara katılıyorum harfi harfine.....
hasan kardeş senin düşüncelerinde sanki bilinçli gencebay söylemi değilde sıradan arabesk şarkıcısı hayranı söylemi gibi geldi bana yanılıyomuyum?

genbay wrote:hasan gönül dostu benim görüsüm sen gencebay ı fazla iyi takip edememişsin ben öğle anlıyorum yazından gencebay zaten evine düşkün müziiginide adam akıllı yapıyo eksikler vs var sanat devamlı vardır sonu olmaz yoktur....

Senfonik kardeşim biz çok çok önceleri arabesk deyiminin orhan gencebay'ı tanımlamaya yetemeyeceğini Onun Yaptığı müziğin arabesk ile ilgisinin alakasının olmadığını dile getirmiştik.Ben arabesk deyiminin Türkiye sınırları içerisinde olamayacağını ve hatta Arabesk cümlesinin de Türk Musikisinin içerisinde olamayacağını söyledim.Şu zamana geldik ve hala arabesk tartışması içerisindeyiz.Demekki fazla bir yol kat edemiyoruz.Benim bundan önceki yorumunda dile getirmek istediğim sadece Orhan Gencebay'ı olağanüstü şekilde eleştirmeniz olmuştur.Onun Dünya çapında sanatçı olduğunu tüm türkiye bilmektedir.Sanat yaşamında sayısızca ödüle layık görülen sayısız başarılara imza atan bir insanı bu kadar eleştirmek yanlışdır.Ben ülkemizde arabesk müzik yapan birinide tanımıyorum.

Sevgili genbay kardeşim merakın olmasın biz gönülden yürekten Orhan Gencebay'ı takip edenlerdeniz inşallah.Hakkında çeşitli araştırmalarımız elbette oluyor ve olmakta.Onu Anlamak Sanattır doğrultusunda Onu anlamaya çalışmaktayız.Sanata ömrünü veren bir insanı tanımak vede anlamak belkide ömrümüzün yetmeyeceği kadar zordur.
Onu Anlamak Sanattır

Post Reply