ORHAN HOCA ÇOK YOĞUNMUŞ

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
atac
Yeni Üye

ORHAN HOCA ÇOK YOĞUNMUŞ

Post by atac » 07 Mar 2007, 19:20

Sevgili Gönül Dostları,

Almanya'da yaptığımız "Gencebay Besteleri Özel Konseri"ni müteakip, müzikseverlerden gelen yoğun istek üzerine, bir takım fedakarlıklarda bulunarak İzmir'de 12 ve 13 Mart tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi'nde tekrarlamak istediğimiz konserin "Şeref Konuğu" Sayın Orhan Gencebay, kendisini defalarca aramamıza rağmen bildiğiniz üzere konsere katılıp-katılmayacağını muallakta bırakmıştı.

Bugün (07 Mart), son olarak asistanlarından Şahin Bey ile yaptığım yanılmıyorsam 20. telefon görüşmesi sonucunda Hoca'ya yine ulaşamamakla beraber, kendisinin "Aşırı Yoğunluk"tan dolayı konsere iştirak edemeyeceğini öğrenmiş bulunuyoruz.

Bazı Gönül Dostları, bu mesajımı sakın Hoca'yı eleştirmek için yazdığımı anlamasın ve alınmasın.

'Hoca Yoğunmuş !'

Demek istediğim sadece bu!

Hepinizi saygılarımla selamlıyorum.

M. Alp ATAÇ
Kulturlerarasi Muzik ve Sahne Sanatlari Enstitusu Muduru / NRW Turk Muzigi ve Dini Turk Muzigi Korosu Yonetmeni

aksamgunesi
Yeni Üye

Post by aksamgunesi » 07 Mar 2007, 21:47

bugun konser biletlerini almak için 2 arkadaş bilet satışı yapılan müzik evine gittiler..biletlerin bugun gelmiş oldugu bilgisini almışlar..yarın 10 tane kadar biletler satın alacağız.yanlız üzücü bir durum varki konser biletlerini ilk alanın bi<zler olacagını söylemişler..konsere ilgi konusunda şüphelerim var daha önce konser için martın ilk haftasından itibaren otobüslerde ve İzimirin bircok yerinde afiş..konser hakkında reklam yapılacagı söylenmesine ramen henüz bir atılım yok..bir haftadan az bir zaman kaldı konsere..bu konserin reklamı sadece bu sitedemi yapılıyor anlamıs değilim sayın Ataç a özel mesaj atmama ve diğer arkadaşların meil göndermelerine ramen cevap alamadık bu konserin en ii şekilde tanıtılmasını istememize ramen malesef İzmirde ki bir cok gönül dostunun bile haberi olmayacaktır..cok üzücü malesef..

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 07 Mar 2007, 22:38

çok yazıkk bence bu yoğunluk popstar yoğunluğumu acaba...!!!??
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

atac
Yeni Üye

Post by atac » 08 Mar 2007, 00:49

Sevgili Dostlar,

Almanya'dan İzmir'deki bir konseri dört dörtlük organize etmek oldukca zahmetli bir iş. Zaten bir önceki mesajımda fedekarlıklardan kastettiğim konulardan birisi de buydu.

Afişler belediye otobüslerine bürokrasi aşılabilirse bugün asılıyor. Keza iskele ve metro istasyonlarına da..

Konser için İzmir'in müzik alanındaki önde gelen isimleri de orada olacak olmakla birlikte, müzik evi dışında yapılan önsatışlarda biletlerin yarısından fazlası tüketildi.

Hocanın bu kadar seveni bu konserin kaygısını ve heyecanını yaşarken...

Neyse, herşey Orhan Hoca'ya yakışan gibi olur inşallah. O görse de görmese de !

M. Alp ATAÇ
Kulturlerarasi Muzik ve Sahne Sanatlari Enstitusu Muduru / NRW Turk Muzigi ve Dini Turk Muzigi Korosu Yonetmeni

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 08 Mar 2007, 17:22

Ne yogunlugu oldugunu bilemeyiz, ama:

Sana profesörlük ünvani vermek için davetiye gönderirler, kabul etmezsin. Sana bir sürü hatiri sayilir dost çesitli projelere çagri adina imalar eder, aldirmazsin. Sana, senin eserlerinden olusan kaliteli bir konser verilecek, davetiye gelir, kabul etmezsin.. Amaaa.. Sana bir grup güya entellektüel bozuntulari "itiraf ediyoruz, biz bu (ARABESK!) sarkilari seviyoruz" diye elin üniversitesinden davetiye gönderir, sen onu dünden kabul edip, "bu benim zafer günüm" diye ilanini da bildirmekten geri kalmazsin. Seni Popstar gibi Allah´in belasi, bir .... yaramayan programa davet ederler, ite kaka da olsa kendini oraya itilmis bulursun, dizilere, kalitesiz filmlere ise dünden razi olursun...

Ne yogunluguymus acaba...

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 08 Mar 2007, 17:43

serdar bravooo...çıkıp buna yanıt versin lütfen gencebay?ne yoğunluğu sürpriz bi projesimi var bilmediğimiz?
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

mavi.seytan
Deneyimli Üye

Post by mavi.seytan » 08 Mar 2007, 19:53

helal sana SERDAR kardeş ne iyi konuşmuşsun..durum aynen anlattığın gibi bencede..evet cesur olsun GENCEBAY bunlara cevap versin isterim..ARTIK SANATÇI DEĞİL BİR SHOW MEN ORHAN GENCEBAY VAR...
MUTFAKTAN ÇIKTI ARTIK TEZGAHTARLIK YAPMAYA BAŞLADI..YADA GARSONLUK BAŞKALARINA HİZMET EDEN..vs..vs..

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 08 Mar 2007, 20:02

Bizler kadar sanatçısına sadakatli bir hayran kitlesi var mıdır ? Yada sanatçısı tarafından bizim kadar ezim ezim ezilen, dert çeken bir hayran kitlesi ...

orhanım
Yeni Üye

Post by orhanım » 08 Mar 2007, 20:06

yoktur herhalde soruları sormaya devam ediyorsunuz ve hala cevabını alamayacağınızı bile bile işte sevginin büyüklüğü bu kadardır allah gencebayı ve sevenlerini korusun

HERŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN...
SANMAKİ İNSANLAR HİÇ MUTLU OLMAZ ŞUNU BİLİN MUTLULUĞA ÖLÇÜ BULUNMAZ ÜMİDİN ÜMİTTEN ANLAMIN ANLAMDAN YAŞAMIN YAŞAMDAN FARKI VAR

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 08 Mar 2007, 21:33

arkadaşlar bu bahaneye çocuklar bile güler.bu nasıl bir yoğunlukmuş ki her pazar o malum programda beş saat vakit öldürebiliyorken kendi müziğini en yüce şekilde tanıtmak için gece gündüz alınteri döken insanların konserine gitmeyi onlara çok görüyor.

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 08 Mar 2007, 21:48

arkadaslar burda herkez kendi dusuncesını sunmakta herkez kendınce yorum yapmakta cook iyi seyler söğlüyorsunuz insallah gerceklesir hepsi canı gönülden dilerim

BEN BU PAZAR ORHAN BABA Yİ GÖRDÜM YAKLASIK 3 4 DAKIKA HE KONUSTUK HEMDE RESİM CEKİNDİK
BAZI SORULAR SORDUM COK ZOR OLDU COOK SÖĞLENECEK SÖZLER VAR TABİ AKLIMA GELEN BAGLAMA SOLO ALBÜMÜ OLDU DİĞER GÖNÜL DOSTU ARKADASINDA AKLINA SENFONIK CALISMALAR BEKLİYORUZ DEDİ HEP KAFA SALLADI TABİ BİZ İLGİLENİYOZ CİDDİ TAFIRLAR VERDİ YÜZ İFADESİNDEN ANLADİĞİM KADARIYLA TABİ ZAMANNA BAGLI SEKLİNDEYDİ CİDİ CİDDİ TAVIRLAR GÖSTERDİ AMA O HEYCANLA O KADAR ANLAYABİLDİM SANKİ SARHOS OLDUM ONA ULASMAKTA SANSLIYİM NEYSE...... BİRDE GENCEBAYFORUM LA İLGİLENİYORUM HAYRANLARINIZ SİZDEN BUNLARI BEKLİYOR DDİM COK ANLASİLİR DİLDEN KONUSMAD AMA BEN ANLADİĞİM KADARIYLA ZAMANA BAGLI BU COOKTA ZOR A BENZİYOR ONUN YAPTİĞİ ESERLER ZOR ARKADASAR BİLİYORSUNUZ ONUN ICIN HAZIRLANMASI COOK AMA COK ZORDUR

AMA ORHAN BABA NIN HERKEZ TİTİZ OLDUGUNU BİR KERE HERKEZ BİLİRRR...

SEVGİLERİMLE.....

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 08 Mar 2007, 21:55

genbay wrote:arkadaslar burda herkez kendi dusuncesını sunmakta herkez kendınce yorum yapmakta cook iyi seyler söğlüyorsunuz insallah gerceklesir hepsi canı gönülden dilerim

BEN BU PAZAR ORHAN BABA Yİ GÖRDÜM YAKLASIK 3 4 DAKIKA HE KONUSTUK HEMDE RESİM CEKİNDİK
BAZI SORULAR SORDUM COK ZOR OLDU COOK SÖĞLENECEK SÖZLER VAR TABİ AKLIMA GELEN BAGLAMA SOLO ALBÜMÜ OLDU DİĞER GÖNÜL DOSTU ARKADASINDA AKLINA SENFONIK CALISMALAR BEKLİYORUZ DEDİ HEP KAFA SALLADI TABİ BİZ İLGİLENİYOZ CİDDİ TAFIRLAR VERDİ YÜZ İFADESİNDEN ANLADİĞİM KADARIYLA TABİ ZAMANNA BAGLI SEKLİNDEYDİ CİDİ CİDDİ TAVIRLAR GÖSTERDİ AMA O HEYCANLA O KADAR ANLAYABİLDİM SANKİ SARHOS OLDUM ONA ULASMAKTA SANSLIYİM NEYSE...... BİRDE GENCEBAYFORUM LA İLGİLENİYORUM HAYRANLARINIZ SİZDEN BUNLARI BEKLİYOR DDİM COK ANLASİLİR DİLDEN KONUSMAD AMA BEN ANLADİĞİM KADARIYLA ZAMANA BAGLI BU COOKTA ZOR A BENZİYOR ONUN YAPTİĞİ ESERLER ZOR ARKADASAR BİLİYORSUNUZ ONUN ICIN HAZIRLANMASI COOK AMA COK ZORDUR

AMA ORHAN BABA NIN HERKEZ TİTİZ OLDUGUNU BİR KERE HERKEZ BİLİRRR...

SEVGİLERİMLE.....

cümlelerinden çıkarttığım kadarıyla sanki orhan gencebay bizim bu isteklerimizden rahatsız oluyor gibi bir hava sezdim.

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 08 Mar 2007, 22:01

sen öğle sezmisin gönül dostu kardesım bence yalnıs anlamısın :P bence o dusuncen yalnıs....karar senın

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 08 Mar 2007, 22:03

genbay arkadaşım, düşünce meselesi değil,senin anlattıkların bana o hissi verdi.sonuçta o anı yaşayan sensin.o zaman sen yanlış aktardın.

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 08 Mar 2007, 22:08

valla burdan konusmak kolayda orhan babayla konusmak hicde kolay değil cok kısa süre icerisinde ben nası söğledım kendıme sastim

sen öğle hissetmısın saygı duyuyorum ben sana.....anladim seni ben

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 08 Mar 2007, 22:18

sayın ataç hocayı eleştirmek için yazmıyorum...!!!!!
sayın ataç bu konseri gencebaya güvenerek yapmadınız sanırım. konserinize gelmedi diye attıgın başlıga bak. gelseydi ondan iyisi olmazdı sanırım.
burda gencebayı şikayet ettigin kişiler bence gencebay hayranlıgından çok uzak kişiler. zaten burda yazan topu topu 8-10 kişi onlarda dönüp dolaşıp aynı şeyleri yazıyor.
bence bu forumda yazılan yazılar gencebay hayranların degil burda yazan 8-10 kişinin fikirleridir.
alın forumunuzda kendiniz çalın kendiniz söyleyin,

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 08 Mar 2007, 22:33

diyecek bişey bulamiyorum sana...

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 08 Mar 2007, 23:20

aklıma gelmişken sunuda söğleyim rsim cekinirken 3 defa babay sarıldım hiç kırmadi cok yakın candan babyla vedalasırken orhan abi bir kera daha size sarılabilirmiyim dedim gülümsedi iyi niyetini güler yülüügünü gösterdii reim cekinirken cok hos heman sarıldı ahh ahh arkadaslar cok guzel duygu...

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 08 Mar 2007, 23:57

Gonuldostuna katılıyorum.

Orhan Gencebay bu konsere gitmedi diye eleştirmenin ne anlamı var.Orhan Gencebay her isminin geçtiği yerde bulunmasımı gerekiyor, her çağrıldığı yere gitmesimi gerekiyor.Popstar'a gidiyor diyosunuz orada bir sözleşme var gitmek zorunda ve gidiyor, üniversiteye gitti diyorsunuz oda İstanbuldaydı ve gitmek istedi gitti.Orhan Gencebay bu iş yoğunluğunun arasında kalkıpta İzmiremi gidicek.Ama isterse gider gitmemesinin önemli bir sebebi var demek ki.Eğer o konsere giderse ve konserin reklamlarında Orhan Gencebay' da konserde var denilirse oraya gelecek kişiler Orhan Gencebay'dan bazı şeyler bekler. Orhan Gencebay adına güzel bir şey yapılıyor belki ama Orhan Gencebay o konsere gelmesede çok güzel bir şekilde o konser verilebilir.Bu konserin oluşumunu sadece Orhan Gencebay'ın gelip gelmemesine bağlamayın

Ayrıca burada Orhan Gencebay'ı 10 kişi eleştiriyorsa başka yerde 10 bin kişi destekliyor.Eleştirmek gerekir buna bir lafım yok ama işin suyunu çıkarmadan bunu yapmak gerekir.

Bu forumda aylarca Orhan Gencebay'ın Popstra katılması, yeni albümü ve yapmadığı projeleri eleştiriliyor.Bunlar hakkında bir kere yazılır ve konu bitirilir.Temcid pilavı gibi ısıtıp ısıtp bu konuları forum üyelerinin önüne getirmeyin.(Bu yazım bazı kişilereydi onlarda kendilerini biliyor)
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

Gencebay_NL
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_NL » 09 Mar 2007, 00:12

Gonuldostu Kardesim
Buradaki gonul dostlari hakindaki dusuncene katilmiyorum buradaki 8 10 kisi falan filan lutfen yazinizda buradaki eski ,yeni, bilgili ,bilgisiz ,uye ve arkadaslari asalayici aciklamarinizi kiniyorum.

Atac Hocaya yazdigin mesaji tekrar gozden gecirip okumani isterim.
Once Sayin Atac hocamin yazdigi mesaji oku sonra kendi mesajini
Bu uslubunla bazi kisileri kirabilirsin.

Yillardir gunluk eski siteye ve simdide bu foruma girerim ve tum mesajlari kelimesi kelimesine okuyan birisi olarak.
Normalde pek cevap vermem ama nedense burada size cevap verme geregi duydum.

Sayin Alp Atac Hocam Tabiki Orhan Gencebayin sahsina duzenlemedi bu konseri yani sahsina derken onun icin degil Gencebay Muzigine bir nebzede olsa katkida bulunabilmek icin.

Almanyada Yapilan Gencebay Besteleri Ozel konseri cok basarili bir sekilde icra edildi sahsen bende izlemeye gittim.
Hep icimden dedimki Keske Turkiyedeki Gonul dostlarimizda seyredebilse diye defalarca yazdim soyledim.
Alp Hoca bu caba ve gayretleriyle bir zoru daha basararak Almanyadan cikip koskoca bir koro ile bu konseri organize etti.
Kendisini bir kez daha teberik ediyorum.

Mesele burada Sayin Gencebayin Eserleri Ozel konserine gelip gelmemesi degil evet seref misafiri olarak davet edildi.
ister gelir ister gelmez belkide bilmedigimiz hakli sebepleri olabilir.
Tabiki O gun o kadar gonul dostunun icerisinde Orhan Gencebayida gormek bizlere mutluluk verecektir.
bunu gormek bizim hakkimiz.
Ne demek gelse iyi idi gelmeyince kotu asla boyle bir sey yazmadi soylemedi.

Bizlerde Orhan Hocanin konsere gelmesini istiyoruz.
Ustelik bizler o konserde bulunamayacagiz, peki bizler onun bu kadar gelmesini neden istiyoruz burada cikarimiz ne olabilir.

Sayin Atac Hocam mesajinda zaten gerekeni yazmis anlayan anladi.
Asagidaki alinti yazi herseyi anlatiyor.

Hocanın bu kadar seveni bu konserin kaygısını ve heyecanını yaşarken...
Sayin hocaninda orada bulunmasini istemek kadar dogal bir sey olabilirmi.

Neyse, herşey Orhan Hoca'ya yakışan gibi olur inşallah. O görse de görmese de !

Sevgi ve saygilarimla,
Karanliga Kufur Edecegine Bir Mumda Sen Yak !

http://gencebaynl.spaces.live.com/

Locked