Yeneceğim Kendimi En Az 1993 Bestesi.. :)

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Post Reply
idam_mahkumu
Site Admin

Yeneceğim Kendimi En Az 1993 Bestesi.. :)

Post by idam_mahkumu » 16 Mar 2007, 22:20

Arkadaşlar ne ilginç bir durum.. şimdi 93--4 yıllarına ait bir gencebay programı izliyorum.. orada diyor ki

"bir insanın en büyük kavgasyı kendiyledir. kendini yenen insan en büyük zaferi kazan demektir..." diye şiiri okudu. devamını getirmeden sözü kesildi.. :)

Ayrıca, Ben topraktan bir canımdan bahsetti, ve ekledi..

"Ağaçların özgürlüğü ancak ağaç gibi olur..." kıtasını okudu.. ve dedi ki bu şarkıda bu kıtayı 80 li yılların başında ki versiyonun da kullanmadım..

Deme ki o kıta klasikler 2'ye kısmetmiş.. :)

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 16 Mar 2007, 23:22

cogu yerde gencebay su kelimöeleri demistir bir insanin en buyul savası kendiyle olan savastir.tekrarlamistir bunu cogu yerde radyoda felan....

haber için sagolasın

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Re: Yeneceğim Kendimi En Az 1993 Bestesi.. :)

Post by topraktan bir can » 17 Mar 2007, 16:09

idam_mahkumu wrote:Arkadaşlar ne ilginç bir durum.. şimdi 93--4 yıllarına ait bir gencebay programı izliyorum.. orada diyor ki

"bir insanın en büyük kavgasyı kendiyledir. kendini yenen insan en büyük zaferi kazan demektir..." diye şiiri okudu. devamını getirmeden sözü kesildi.. :)

"Ağaçların özgürlüğü ancak ağaç gibi olur..." kıtasını okudu.. ve dedi ki bu şarkıda bu kıtayı 80 li yılların başında ki versiyonun da kullanmadım..

ben topraktan bir canım'ın o kıtası sandığınızdan çok daha eski.1980 yılının ses dergisinde de vardı.

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 17 Mar 2007, 16:13

Programda öyle bir eserin oldugundan bahsediliyor mu Ömer? Bahsediliyorsa dogrudur, ama sadece bildigimiz güfteden bir kisim okunmussa emin olamayiz.. Sözler veya sözlerin bir kismi yillar öncesinde olusmus, üzerine yillar sonra bir beste eklenmis olmasi da mümkün cünkü.

idam_mahkumu
Site Admin

Re: Yeneceğim Kendimi En Az 1993 Bestesi.. :)

Post by idam_mahkumu » 17 Mar 2007, 17:40

topraktan bir can wrote:
idam_mahkumu wrote:Arkadaşlar ne ilginç bir durum.. şimdi 93--4 yıllarına ait bir gencebay programı izliyorum.. orada diyor ki

ben topraktan bir canım'ın o kıtası sandığınızdan çok daha eski.1980 yılının ses dergisinde de vardı.

Evet, öyle diyor zaten...

Serdar, şarkıdan bahsetmiyor ama şiiri okuyo gibi. Olabilir, güfteside eski olabilir..

Ayrıca, İpek Böceği adlı eser 90-93 yılları arasına aitmiş. Hasret Rüzgarı albümüne eklenmemiş.

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 17 Mar 2007, 17:47

1000 GECKİN BESTESİ OLUNCA İNSAN NEYİ NERDE NE ZAMAN YAPAYIM DİYE İKİ ARA Bİ DEREDE KALABİLİR İNSALLAH DAHA COK SEYLER BEKLİYOZ KOCA YÜREKTEN...

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 17 Mar 2007, 17:56

son albümdeki "aşkın hesabı olmaz" da eski bestesiymiş.radyoda demişti.

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 18 Mar 2007, 02:01

Ha keza, "güneşimsin", "söylenmedik söz kalmadı"..

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 19 Mar 2007, 17:12

bu durum yeni bişey değilki o kadar çok bestesi varki birde gencebay türk müziğinin 20-30 yıl öncesınde olduğu için bu tip eski bestelerini kullanması abes olmuyor bütün eserleri günümüze hitap ediyor zaten

Post Reply