ZİRVEDEKİLER 2006=YİLİN MÜZİK ADAMİ ÖDÜLÜ

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Post Reply
genbay
Kıdemli Üye

ZİRVEDEKİLER 2006=YİLİN MÜZİK ADAMİ ÖDÜLÜ

Post by genbay » 31 Mar 2007, 23:21

İŞ'TE HAYAT FIRSTBUSINESS DERGİLERİ ÖDÜL TÖRENİNDE ORHAN GENCEBAY A YİLİM MÜZİK ADAMİ ÖDÜLÜ VERİLDİ.

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 31 Mar 2007, 23:25

yilin müzik adami ödül verildikten sonra orhan gencebay ck güzel konusma yapti tarihle ilgili vs..bilgisini gösterdi orhan abimiz.....basarilar hep seninle olsun orhan babamiz..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 01 Apr 2007, 10:44

ne kadar eleştirilse de "yargısız infaz" 2006 yılının en kaliteli albümü.bunu kimse inkar edemez.her zaman diyorum türkiye'de orhan gencebay'ın ölüsü yeter.kendisi dünya standartlarında bir müzik adamı.biz de onun albümleri hakkında konuşurken onu başka sanatçılarla değil,kendisiyle kıyaslıyoruz.

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 01 Apr 2007, 11:12

AYNEN KATILIYORUM...

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 01 Apr 2007, 12:43

Arkadaşlar burada hepimiz Gencebay'ın zerresine toz kondurmayacak insanlarız fakat ben şu yılın en kaliteli albümü idiasına takmış durumdayım.HANGİ KRİTERE GÖRE EN KALİTELİ?Bunu söyleyenler bu yıl çıkmış kaç albümü dinledi de böyle söylüyor.Yanlış anlaşılmasın amacım bu söyleme karşı durmak değil.Fakat biz Gencebay'ın yaptığı her albümü vaay harika,kusursuz,yılın en iyisi diyerek göklere çıkarıp objektif olmazsak Gencebay'a zarar vermiş oluruz.
Bir kere bu albüm Gencebay müzikalitesi ve diskografisi içinde sağlam bir yerde durmuyor.Oldukça vasat bir albüm.Derinliği yoktur.Türkiye'de uzun yıllar zirvelerde tek kalmış olağanüstü albümler yapmış bir sanatçı bu tür albümlerle ilerleyemez.Biz O'nu daha iyileri için teşvik edip zorlamalıyken hemencecik En Kaliteli sıfatını araştırmadan,sorgulamadan yapıştırıveriyoruz.Bu yanlış...

(Not:Amacım üzüm yemek,bağcıyı dövmek değil)
Bir zaman ağlayıp koştun peşimden
Sahte gözyaşını silen ben oldum

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 01 Apr 2007, 14:25

beyazsayfa wrote:Arkadaşlar burada hepimiz Gencebay'ın zerresine toz kondurmayacak insanlarız fakat ben şu yılın en kaliteli albümü idiasına takmış durumdayım.HANGİ KRİTERE GÖRE EN KALİTELİ?Bunu söyleyenler bu yıl çıkmış kaç albümü dinledi de böyle söylüyor.Yanlış anlaşılmasın amacım bu söyleme karşı durmak değil.Fakat biz Gencebay'ın yaptığı her albümü vaay harika,kusursuz,yılın en iyisi diyerek göklere çıkarıp objektif olmazsak Gencebay'a zarar vermiş oluruz.

tamam da;harika,kusursuz diyen kim?bir albümün 2006 yılının en iyi albümü olması harika ve kusursuz olması anlamına mı geliyor2006'da çıkan müzik albümleri ortada.hepsinin kalitesi sıfırın altında,yerlerde sürünüyor.benim demek istediğim o kadar kötü bir ortam var ki müzik adına, gencebay gibi bir duayenin kariyerinin en kötü albümü;ölüsü bile bunların çok üstünde.yalan mı?varsa 2006 yılında çıkan albümlerden yargısız infaz'dan daha kaliteli olanı,sen örnek ver.hangi kritere göre en kaliteli sorusuna gelince.bir albüm hangi kritere göre en kaliteli olabilir ki?tabiki müziklerin yapısının kriterine göre;makamsal yapıya göre,orkestrasyona göre,düzenlemeye göre,melodi zenginliğine göre,icra eden enstrumanistlerin verdiği emeğe göre,müzikal çeşitliliğe göre vs...

beyazsayfa wrote:Bir kere bu albüm GENCEBAY MÜZİKALİTESİ VE DİSKOGRAFİSİ İÇİNDE sağlam bir yerde durmuyor.Oldukça vasat bir albüm.Derinliği yoktur.Türkiye'de uzun yıllar zirvelerde tek kalmış olağanüstü albümler yapmış bir sanatçı bu tür albümlerle ilerleyemez.Biz O'nu daha iyileri için teşvik edip zorlamalıyken hemencecik En Kaliteli sıfatını araştırmadan,sorgulamadan yapıştırıveriyoruz.Bu yanlış...

(Not:Amacım üzüm yemek,bağcıyı dövmek değil)

mansus orayı büyük yazılı hale getirdim kardeş.çünkü sen de bizim dediğimizle aynı şeyi demişsin.biz de kendi içinde değerlendiriyoruz diyoruz hep.bunu sen de anladığın halde niye tekrar dile getirdin bilmiyorum.ayrıca bu albüme mükemmel dediğim gibi bir anlam çıkmıyor laflarımdan.zamanında bu albümü en ağır dille eleştirenlerden biri bendim,hala da aynı düşüncelere sahibim. gencebay müzikalitesini layıkıyla yansıtmaktan uzak olması,eski albümlerinden geride durması başka birşey;kendi döneminde türkiye'de yapılan diğer işlerden iyi olması başka birşey.yeterince anlaşılabilir olmuştur herhalde.

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 01 Apr 2007, 16:04

arkadasalar gencebay a bu ödül verildi ama yargisiz infaz in adi gecmedi ben duymadim sonlarina dogru yetiştim haberin ceşitli ülkelerden misafirler gelmiş ama genel olarak bu ödül verildi yani yaptiklari vs.... gencebay ın yargısiz infazin adi gecmedi haberi ayrintisini inceleyip ondan sonra bazi sebepleri yazsak daha iyi olmaz mi

yargisiz infaz albümü cıkmasada bu ödül gencebay a yine verilirdi burda aslinda ödül degil önemli olan ne yaptiklerini arastirmak öğrenmek benim icin..
sevgiler...

yalnız
Yeni Üye

Post by yalnız » 01 Apr 2007, 16:27

hebr icin teşekürler işte müzik işte GENCEBAY Ötesi yok her eseri ayrı bir alem her müziği başka güzellikde babanın.Müzik adına verilecek insanlık adına verilecek tüm ödüllere Layık Bir insan sanatçı en derin saygılarımla selamlıyorum kendisini başarıların devamını diliyorum ALLAH onu başımızdan eksil etmesin.

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 01 Apr 2007, 18:18

Ben topraktan bir canım kardeş herşeyi gayet güzel özetlemiş...
walla özellikle bu albümle beraber eleştirimizin dozu bazen o kadar kaçtıki
dışardan okuyan biri bizi gencebayı ihanetle bile suçlayabilirdi...
Oysa ki biz değerlendirmelerimizi kendi içimizde(gencebayın dünü ile bugünü) arasında yapmıştık..
Yoksa beyaz sayfa da kendi çapında doğru söylüyor amma daha önceki
konuları okursa biz zaten o değerlendirmeleri yaptık..
Bizler kimi katılır kimi katılmaz bilemeyiz ama son albümü yetersiz bulduğum(uzu)zaten belirttik...Hatta konu bazen o kadar dağıldiki kendi kendimizle çatışır hale geldik...
O konuları tekrarlamakta istemiyorum...Çünkü bizler safi gencebaycıyız ve onu herhaliyle beğeniyoruz...Fakat eleştiri hakkımızıda gerektiği zaman
elbetteki kullanırız...Ve bunuda neden yaptığımız bellidir...

saygılar

Post Reply