YENİ ALBÜM YOLDAMI?

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 10 Apr 2007, 13:18

biraraya gelmek pek kolay olmaz ...ama yeterki isteyelim

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 10 Apr 2007, 13:53

genbay wrote:biraraya gelmek pek kolay olmaz ...ama yeterki isteyelim

Orhan abi biletimizi 75 yılında kesmiş ..

"Bir Araya Gelemeyiz!..."

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 10 Apr 2007, 15:00

bence kendini bildi bileli kesilii ))) :)

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 10 Apr 2007, 16:06

Bak hasan, biz yeri geldiğinde gencebayı göklere çıkarmayıda biliriz...
Kaldı ki ona olan sevgimiz değil midir bizi bu forumda buluşturan...
Ayrıca biz eleştirilerimizi kendi içimizde değerlendiriyoruz..Araya 3.cü şahıslar varken değil eleştirmek kimseyi konuşturmam...
Ben burda yazı yazarken acaba şu alınır mı acaba şu gücenir mi diye ikilemde kalırsam yazacak yazı bulamam..
Ben içimden gelenleri yazıyorum katılırsın yada katılmazsın...
Ve işin ilginç yanı haksız bulduğun yada benim haksızlık yaptığım bir görüş varsa belirt tartışalım...
Öyle afaki konuşmakla olmaz..Söylede haksız olduğumuz yeri bilelim..
Her söylediğimin arkasındayım..Ben gencebaydan başka sanatçının albümünü alıp dinlemiş değilim daha..Gencebayı eleştirmek ona olan sevgimizin,saygımızın bittiği anlamına gelmez...
Fazlada uzatmak istemiyorum.....

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 10 Apr 2007, 18:16

ben murat arkadaşa sonuna kadar katılıyorum bir insan bu kadar kendisini geri çekmez yazık bizlere yazık burada bu kadar fegaran etmemize ama dikkat edin kesinlikle program öncesinde söz birliği yapılmış eğer öyle olmasaydı osman tan O nu bağlama çalması için zorlardı emrivaki yapardı ama olmadı neden istemiyor anlayamıyoruz bazen diyorum git popstara orda protesto et ama bu da bize yakışmaz ne yapacağımızı şaşırmış vaziyetteyiz ne yapmamız lazım onu burda konuşalım tartışarak bir yere varamayız benim mektubum hazır ama götürmek istemiyorum hep beraber hareket edelim düşüncesindeyim laf uzar gider daha

gönül dostları bir an önce Orhan abi ye sesimizi duyurmalıyız popstar a gidelim düşüncelerimizi açık açık belirtelim hiç çekinmeden bu kayıtsız kalışının sebeplarini öğrenelim birlikten kuvvet doğar

berhudar olunuz

not: ömerin taksim de yürüme olayını bile yapalım uatnmaya sıkılmaya gerek yok bunu bize yaptıran oturup düşünsün

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 10 Apr 2007, 22:34

hasan arkadaşın yazısına katılıyorum. şimdi anlıyamadım birşey var gencebaya canlı dinliyerekmi sevdiniz yada canlı baglama calmasınamı yada sahnedemi sevdiniz. gencebayı sevdigini iddaa eden arkadaşlar gencebay bunların hiçbirini yapmadı. severken bunları bilerek dinlediniz yada sevdiniz. şimdi niye bu eleştiri. calar yada calmaz canlı söyler yada söylemez kime ne. kimseyede hesap verme durumu yok.

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 11 Apr 2007, 00:20

murat yaşar wrote:Kardeş kahrolmamak elde değil..Nedendir bu ürkeklik,nedendir bu kaçmalar,artık dikkat edin playback devri kapanmak üzere herkes canlı canlı okuyor ortamına göre..Bizim ki bağlamayı bile playback yapacak nerdeyse...(yaptığınada defalarca tanık olduk..)
Bu memlekette sen yapmayacaksın konçertoyu,senfoniyide tatlıses mi yapacak,yoksa ferdi,müslüm mü..Tamam herbiri alanında iyiler ama daha yaptığı müziği tarif edemezler onlar...
Ekranlara yasaklı dönemlerde bile kendini bundan daha iyi ifade eder,yazılı basını dim durdururdun..Öyle bir otoriten,saygın,saygınlığın vardı...Halada var ve sen bunları yapanlara prim tanıyorsun...
Deşifre oluyorsun..Oysa sen kapalı bir kutu idin... o hallerin daha iyiydi.

bahsettiğiniz insanlardan sadece ferdi tayfur beste yapmakta..onu da orhan gencebayla karşılaştırmak pek mantıklı değil..

işte eleştiri yaparken neyi nasıl yaptığımızın farkında olmak önemli..ve karşındaki insan hergün oturup konuştuğun bir insan mı ki hesap sorarcasına ""sen " diye hitap edelim..

zamanında bazı arkadaşlarımız orhan gencebayı üniveriteli rokçı gruplarla karşılaştırmıştı .. orda da aynısını söyledim .. eleştiri yaparken karşımızdaki insanın km olduğunu iyi bilemmeiz lazım..eh bu kadar senedir hayranı isek iyi tanıyoruz..HEPİMİZ haddimizi bileceğiz..bir şeyi söylerken iki kere düşüneceğiz..

ben bunları söylerken orhan gencebayın her yaptığının doğru , her yaptığının onaylanabilir olduğunu düşünmüyorum...ancak bu yazılanların yanlış anlaşılıp şakşakçılık olarak görülmesine de tahammül edemiyorum....ben sadece kimi nasıl eleştirdiğimize dikkat edelim diyorum ..

orhan gencebay elbette çok önemli stratejik hatalar yapyor bence de..ama bu onun dünyası ..biz o dünyanın içerisinde değiliz ve neyi neden nasıl yaptığının ancak gördüklerimize göre yorumlarız..projelerini neden gerçekleştirmediğini neden sürekli ertelediğini ancak yorumlayarak tartışabiliriz..ama bu durum onun düzene uyduğunu , sanatçılığından çok şeyi götürdüğünü veya artık sevenleri ile muhatap olmadığını mı gösterir..biz öyle görürsek gösterir..

ne yapalım..elimiz kolumuz bağlı oturalımmı..??hayır..şu mektup olaylarını devam ettirlim..sayısı ne kadar artarsa o kadar iletşim kurmak zorunda kalacaktır kendisi ..programa ya da şahsen ulaşma imkanı olan arkadaşlardan rica ediyorum ..daha önce yazılmış olan mektuplardan verilme şansı olmayan arkadaşlarınkide dahil iletelim ..sanırım bunu en son ""idam mahkumu"" arkadaşımız yapmıştı..ilettik de ne oldu ?? demeyelim ..bir daha ..bir daha ..bir daha .. sonuç alıncaya kadar ..ne dersiniz??

saygılar ..

Ahmet Kaya

Post by Ahmet Kaya » 11 Apr 2007, 07:18

Kimin ne dediği hiç önemli değil gerçek olan tek bir şey var o da Orhan Gencebay Müziğimizde saygı duyulacak veÜstad olan az ve değerli Sanatçılarımızdandır.
Diğerleri kim diyecek olnursa yerie geldiğinde onlarıda belirtrim.

Gencebay_Fan
Kıdemli Üye

Post by Gencebay_Fan » 11 Apr 2007, 07:57

ayni konular defalarca tekrarlaniyor.elestirmeler nereye kadar sürecek.ben elestirmeyin demiyorum ama bu böyle sürer gider.
bence en azindan üc bes kisi popstara katilip sesini duyurabilir.bu bir baslangic olabilir.ben türkiyede olsaydim bu üc bes kisiden birisi olurdum
kesinlikle.burda kendimizden baskasi sesimizi duymaz arkadaslar.
bizler Gencebay'dan cok seyler bekliyoruz ve elestiriyoruz.
peki bizler sözümüzde duruyormuyuz? hani imza toplamalar?hani telefon görüsmeleri? hani mektup yazmalar?yürüyüsler?popstara katilmalar?
biz hangi sözümüzde durduk?
Selam ve saygilar bütün gönül dostlarina...
Halimi dostlara bir sor istersen
Bence sorma gel gör istersen
Ben sana yangin ben sana vurgun
Ask ne mübarek sev gör istersen

http://www.gencebayfan.de.vu

nikrizruyası
Deneyimli Üye

Post by nikrizruyası » 11 Apr 2007, 11:18

birlik olmadığımız için konuşmalar havada kalıyor yine söylüyorum bişeyler yapmak lazım

hayırılısı inşallah

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 11 Apr 2007, 14:56

]HERKEZİN DÜŞÜNCESİNE SAYGI DUYMAK LAZİM..SEVGİLER GÖNÜL DOSTLARİ

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 19 Apr 2007, 22:51

Merhaba.İnanın çok heyecenlıyım.Tıpkı başka bir abimizin söylediği gibi ben de bu forumu 2,5 yıldan beri takip ediyorum fakat imkanlar neticesinde ancak şimdi internet aldım ve alır almaz buraya üye oldum. Çok rahat söyleyebilirim doğduğumdan beri ORHAN GENCEBAY dinlerim ve artık bu benim için sevmekten öte bir tutku, vazgeçilmez bir şey oldu. Ailemde herkes Orhan GENCEBEY hayranı (o yüzden doğduğumdan beri dedim). Konuya gelince arkadaşlar maalesef bazı projelerin biz gönül dostları merakla, özlemle beklediği halde hangi sebeple gerçekleşmediği hala merak konusudur. Evet GENCEBAY mükemmelliyetçidir ama herşeyi kusursuz yapabilicek bilgi-birikime sahiptir. Konçerto, senfonik şiir albümü v.s. lerin hepsini kusursuzca yapabilir. Ama kendisi beklemeyi ve bu konuları sürekli askıya almayı tercih etmiştir. Sizlerin de söylediği gibi artık gönül dostlarının sesini bir şekilde duyurması, isteklerini dile getirmesi gerekmektedir. Tekrar herkese selam ve sevgiler...
BUGÜN BİR GARİPLİK VAR Kİ ÜSTÜMDE
SENİ ARIYORUM...

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 20 Apr 2007, 19:42

Hoşgeldiniz dönül dostu aramıza...

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 20 Apr 2007, 21:43

Hoşbulduk Murat Abi.İnşallah kolay benimsenirim ve sağlam dostluklar kurarız :)
SENİ ARIYORUM...

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 20 Apr 2007, 23:01

Övünmek Gibi olmasın, İletişimin kralını kurduk evelallah.. 7 yıldır ne duyup gördüysek tek tek, hece hece izah ettim..

İşte En Büyük Soru

"Ne Geçtiki Elime ?..."

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 20 Apr 2007, 23:31

Ben sizin aranızdaki iletişim için bir şey söylemedim. Belirtmek istediğim sadece umarım aynı iletişimi benimlede kurarsınız demekti. Belirttiğim gibi ben 2,5 yıldan beri burayı takip edip hep imrenirdim. Ancak şimdi internet aldım ve hemen üye oldum. Neyse dilerim beni zamanla daha iyi anlayıp iyi dostluklar kurarsınız. Ayrıca Taksim'de yürüyüp sesimizi duyurma fikrine katılıyorum. :)
SENİ ARIYORUM...

dertler_benim_olsun

Post by dertler_benim_olsun » 21 Apr 2007, 11:01

benimde fikrim yok ama çıkarsa iii olur
DERTLER BENİM OLSUN MUTLULUK SENİN OLSUN

karamanlı
Yeni Üye

Post by karamanlı » 08 Jun 2007, 22:23

slm ben sölemiştim film müzikleri albümü cıkacakmıs diye ama pek inanılmadı gibi oldu.neyse pop star alaturkada söledi baba cıkacak diye.ama ben ondan önce söledim :D keske cıkarsın 4*4gözle bekliyoruz.kim bilir nasıl güzel olmustur.saygılar

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 09 Jun 2007, 22:26

Bravo Karamanlı. Hakikaten sen söylemiştin.
SENİ ARIYORUM...

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 11 Jun 2007, 03:11

Tartışmalar yaşanmış yine.
Gencebay düşmanı kimse yok burada. Bunu herkes bilmeli.
Beklentiler de saygı görmeli.
Sen kimsin ? kolaysa sen yap tarzındaki serzenişler mantıksız.
Ben, o , şu bu .. Biz yapabilecek merhalede olsak soluğu hocamız GENCEBAY ın yanında alırdık.Tabiki yapamayız.
Yılların yorgunluğu,hasreti ele ve dile vurdu.
Bu gayet normal.
Bir yanda dünyada tek örnek, bir yanda zavallı biz.
O örnek, o sanatçı da sözlerine sahip çıkacak tabiki.
Bizim en doğal beklentimiz budur.
Aksine bir tavır kavga yaratır ki o kavgada ben ilk cephede yer alırım.
"Biz nimet sayılırsak az çok veya pilav üstü taze-kuru fasulyeleriz."
Kimse sitemlere hakaret vari yaklaşmasın. Sitem sevene olur. Aşklarda vardır. Nefrette sitem olmaz.
Sitemlere hoşgörü lütfen.
"haklısın ama -.............den dolayı böyle ,sabır" demek çok mu zor yani ?

Locked