yargısız infaz traj

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 25 Apr 2007, 12:42

:( :( ?
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 26 Apr 2007, 01:56

şu ortalığı darmadağım eden albülere örnel gösterebilirmisiniz lütfen..

ibribrahim tatlıses in ya da gülben ergenin ismiyle başlayacaksanız bu listeye kaale almayacağımı belirtmek isterim..

bu ülkede çok değerli müzisyenler var ..ama yaptıkları albümlerin ortalığı kasıp kavurduğunu göremiyoruz..tabi bu insanlarda gencebay ile aynı hataya düşüyor olsalar gerek..

o listelediğiniz satış rakamlarının karşılarındaki isimlerin yüzde 90 ı yorumcudur ..bu bağlamda da orhan gencebayla kıyaslanmamaları gerekir..

ben bu ülkede bu albüm nasıl satardı söyleyeyim..şu malum magazin olayı vardı ya yakın zamandaki..şu yıldız tezcan meslesi..şayet orhan gencebay bu mesleyi en kısa zamanda kapatmayıp kanal kanal gezse idi ve bu insanı eyrden yere vursa idi işte bu memlekette bu albüm satardı..

kendimizi kandırmayalım..bu listelerdeki durumu kulanarak orhan gencebayı eleştirmenin bir mantğı olmadığını savunuyorum ..ve yine
sölüyorum ne kadar reklam yaparsa yapsın bu albüm bundan fazla satmaz...

saygılar...

POSTMODERN

vah gencebay vah bitmiş okey donuyor

Post by POSTMODERN » 27 Apr 2007, 01:18

size bir kaç bilgi vereyim:
sende haklısın 2,600,000
hayat devam ediyor:1,300,000
yalnız değilsin:1,000,000

gerileme donemi ile birlikte:
Gönül dostu:500.00
Kiralık dünya:500,00
Cevap ver:550,00
Klasikler 2:150,000
Yürekten olsun:300,00

çöküş donemi tiraj:
Yargısız infaz:100,00

Gencebay 10 yıldır çalışıyordu bitirdi kendisini sonunda.Sahneye cıkıcam dıyor buyuk halk konserleriyle artık o da fiyasko olur 5 bin kişiye lkonser verir

Ben sizin dediğiniz hiç bir şeye katılmıyorum.Diyorsunuz ya sanatsal seylere kultur değişti halk ilgi göstermiyor diye yok ole bi şey cevremdeki coğu muziğine uzak insan hala klasikler 1-2 albumunu alıyor yada açınca hayran hayran dinliyor ama son 10 yıldaki albumlerini dinletince bu sıkıcı kapat diyorlar.Bence ne olursa olsun işini kaliteli yapan her zaman dinlenir.Elinizi vicdanınıza koyun tamam gencebay o kadar soz verdiği seyi yapmadı ve yıllarca bizi bekletti:albumlerine devam etti ama peki devam ettiği şeyi kaliteli yapabılıyormu hala bence hayır nedir o ya besmeleyle başla şarkısı almina kiralık dunya kıvır zıvır sarkılar yapsın bir dertler benim olsun batsın bu dunya hayat kavgası vs vs vs ler kalitesinde sarkılar o zaman 100 binmi satar bole yoksa 500 600 binle listenın zirvesindemi olur. bence bu korumacılığı artık bırakın adam artık kendini bitirdi şu an etrafınıza bakın diyorsunuzki promosyon iyi yapamadı Allahaşkına promosyon yaptığı bugun sneın doğum gunun ve gulunce daha guzeli kaç kışı bılıyorki bilmez cunku millet dınlıyor oylesine şarkılar kalitesiz.Bence muziği bıraksın.yada bize soz verdiği projeleri yapsın.yada boyle album yapacaksa eskisi gıbı duzgun sarkılarla yapsın.Yoksa gecmişte basarılı bugun yaptıklarındna ise hiç soz edilmeyen kişiliği ve sevecenliği efendiğiyle anılan bir adam olarak sıradanlaşır VE BELLEKLERDE OYLE KALIR

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 27 Apr 2007, 02:06

bir geliyor pir geliyorsun postmodern..ancak her gelişinde görüyoruz ki tavrından hiç bir şey kaybetmiyorsun..yine aynı saldırgan yine aynı " ben bilirimci " ifadeler..

senin o kıvır zıvır dediğin parçaları anlaman için orhan gencebayın ne yapmak istediğini iyi bilmen lazım geliyor kanımca..

öyle " yapamayacak sa müziği bıraksın "" falan gii tavırları da bırak artık..

yine söylüyorum..muhatap olduğumuz kişinin kim olduğuna dikkat edelim..had bilmek lazım gelir..

biz eleştirmek ile haddi aşmak arasındaki sınırı zaman zaman aşıyoruz ..

tıpkı postmodernin yaptığı gibi...

saygılar...

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 27 Apr 2007, 14:57

albüm isterse 1 tane bile satmasin orhan bab nın yaptiklari ortada o olmasa idi şimdiki sanatcılar ne kaset cıkarabilirdi nede beste yapabilirlerdi bazi sanatci olanlar..sevgiler...

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Re: vah gencebay vah bitmiş okey donuyor

Post by SerdarYilmaz » 27 Apr 2007, 16:02

POSTMODERN wrote:size bir kaç bilgi vereyim:
sende haklısın 2,600,000
hayat devam ediyor:1,300,000
yalnız değilsin:1,000,000

gerileme donemi ile birlikte:
Gönül dostu:500.00
Kiralık dünya:500,00
Cevap ver:550,00
Klasikler 2:150,000
Yürekten olsun:300,00

çöküş donemi tiraj:
Yargısız infaz:100,00

Gencebay 10 yıldır çalışıyordu bitirdi kendisini sonunda.Sahneye cıkıcam dıyor buyuk halk konserleriyle artık o da fiyasko olur 5 bin kişiye lkonser verir

Ben sizin dediğiniz hiç bir şeye katılmıyorum.Diyorsunuz ya sanatsal seylere kultur değişti halk ilgi göstermiyor diye yok ole bi şey cevremdeki coğu muziğine uzak insan hala klasikler 1-2 albumunu alıyor yada açınca hayran hayran dinliyor ama son 10 yıldaki albumlerini dinletince bu sıkıcı kapat diyorlar.Bence ne olursa olsun işini kaliteli yapan her zaman dinlenir.Elinizi vicdanınıza koyun tamam gencebay o kadar soz verdiği seyi yapmadı ve yıllarca bizi bekletti:albumlerine devam etti ama peki devam ettiği şeyi kaliteli yapabılıyormu hala bence hayır nedir o ya besmeleyle başla şarkısı almina kiralık dunya kıvır zıvır sarkılar yapsın bir dertler benim olsun batsın bu dunya hayat kavgası vs vs vs ler kalitesinde sarkılar o zaman 100 binmi satar bole yoksa 500 600 binle listenın zirvesindemi olur. bence bu korumacılığı artık bırakın adam artık kendini bitirdi şu an etrafınıza bakın diyorsunuzki promosyon iyi yapamadı Allahaşkına promosyon yaptığı bugun sneın doğum gunun ve gulunce daha guzeli kaç kışı bılıyorki bilmez cunku millet dınlıyor oylesine şarkılar kalitesiz.Bence muziği bıraksın.yada bize soz verdiği projeleri yapsın.yada boyle album yapacaksa eskisi gıbı duzgun sarkılarla yapsın.Yoksa gecmişte basarılı bugun yaptıklarındna ise hiç soz edilmeyen kişiliği ve sevecenliği efendiğiyle anılan bir adam olarak sıradanlaşır VE BELLEKLERDE OYLE KALIR

Sen de haklisin, Hayat Devam Ediyor, Yalniz Degilsin albümlerine dair aldigin bilgileri nereden aldin, çok merak ettim.. Benim bildigim, bizlerin bildigi; O albümlerin hiç biri milyon barajini asamamistir.. Hatta Yalniz Degilsin gibi Gencebay´in yapmis oldugu en harika 7-8 albümden birtanesi sadece 500.000 ile kalmisti = sadece kemik kitlesine ulasmisti o albüm... Ayrica Klasikler 2 de milyon barajini asamayan albümlerden birisi oldu.. Dikkat edersen 2000´li yillar ile birlikte korsanin basini alip gittigi dönemlere giriyoruz.. Öyle bir ortamda Klasikler 2´nin milyon barajini asmasi biraz hayal olurdu..

"Gencebay kendisini bitirmistir" anlayisi dile kolay fakat gerçekte çok saçma bir cümle. Bazi tercihlerini dogru yapmamistir, ama 40 yillik emegi bazi yanlis tercihler nedeniyle bitirebilecegine acaba kendin de inaniyor musun..?

Gencebay´in elbette bazi tercihleri ve yatirimlari açisindan yanlislari oldu.. Örnegin albümde daha saglam eserler dururken, onlara oranla daha az saglam eserlere yatirim yapilmasi süphesiz ki tiraj konusunda bir etken oldu.. Fakat ne kadar kabul etmesen de zevkler ve renkler degisti, halk bugün Ismail YK, Ankarali Namik tarzi adamlara müthis ilgi gösterebiliyor.. Bu 70´lerde öyle olabilir miydi? Ne dersin? Bu ortamda bu albüm iyi bir tanitimla iki mislini satabilirdi, ama zirveye de konamazdi.. Çünkü degisti birçok sey.. Bunu tespit edemeyene hayret ederim ben.. Çevrene bir bak, hersey eskisi gibi mi..? 70´leri falan birak, zaten oraya yasim yetmez.. Bir 10 sene öncesi ile bugünü karsilastir, degismedi mi isler..??

Süphesiz ki Gencebay bir Batsin Bu Dünya v.b. gibi eserler yapmiyor artik, ama bu demek degildir ki olay tam tersi tarafindan gidiyor.. Hala kaliteli eserler yapiliyor, fakat dedigimiz gibi yatirim ne yazik ki bunlardan yana kullanilmiyor klip tercihlerinde veya tv programlarinda.. Gencebay piyasaya yönelik islere basvurmustur, burada da bariz sekilde kaybetmistir.. Hepimizin vardigi ortak nokta ise su: Umariz Gencebay akillanmistir ve duygudan yola çikarak yaptigi islere yatirimini yapar.. Sanat adina isler yapar.. Bunlar olsa zaten, bizler böylesi konular üzerinde dönüp dolasmayiz ikide bir..

Kencebay30

Post by Kencebay30 » 27 Apr 2007, 21:06

Herkese merhaba. Şimdiye kadar foruma mesaj yazmayı gerekli görmedim. Ama artık gittikçe taşıyorum. Postmodern arkadaşım gibiler yüzünden oluyor bu. Şimdiki müzik piyasasını bilmiyormuş gibi konuşmuşsun. Halkımızın müzik hakkında ne kadar körleştiğini unutuyor gibisin. Artık kaliteli müzik yapan değil, çirkefliğini, ahlaksızlığını ön plana çıkaran sanatçı müsvetteleri çok satıyor. Böyle bir ortamda gencebayın kaset satamayışından dolayı onu yargılıyorsanız bu sizin ayıbınız. Gencebayında söylediği gibi bencede yargısız infaz en iddialı kasetlerinden birisi gerçekten. Bu kaliteyi tutturabilecek kimse yok türkiyede ama insanlar almıyor dinlemiyor. Ne yani şimdi bu gencebayın kabahati mi? Eğer öyle düşünüyorsanız bence akıl fukarasısınız.
Gencebay'ın bu zamana kadar ki yaptığı çalışmaları unutup şimdi yapmayı biraz geciktirdiği projeleri yüzünden gencebayı bitmiş, tükenmiş gibi lanse eden arkadaşlarımızda çok yanlış düşünüyor bence. Projeleri ertelemiş olabilir. Biliyoruz ki gencebay müziğe aşık bir insan. Eğer aşık olduğu bir şeyi erteliyorsa ve yeterli ilgiyi gösteremiyorsa bi sebebi olmalıdır, ki bence kesinlikle vardır. Ama sağlık problemi ama başka bişey. İçinizde hiç açık kalp ameliyatı olan birisi var mı. Varsa bide o konuşsun bakalım. Ben biliyorum ki ameliyat olup adım atmada güçlük çeken insanlar var. Allahımıza binlerce şükür edelim ki bize bağışladı onu ve hala çalışmalarına devam edebiliyor. Bundan sonrada elimden geldiğince kimseye karşılık vermemeye çalışacağım. Ama artık ne olursunuz haddi aşmayın. Kendinize gelin...
Dünya gurbetinde birer misafiriz. Doğarken ne getirdik???, ne götürüyoruz???

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 27 Apr 2007, 22:16

Dostlar birbirinize girmeyiniz.Zira bu tabloyu hazırlayan Orhan GENCEBAY'dır.Ben 5 yıldır Gencebay kendini tüketiyor ama halen Türkiye'yi sallayacak potansiyel vardır diyorum ama nafile.Son albüme promosyon adına ne yapıldı?HATIRA OLSUN DİYE ÇEKİLDİĞİ SÖYLENEN BİR KLİP DIŞINDA ELDE NE VAR.SON ALBÜMDEKİ ESERLERİ TÜRK HALKI TV'DE DİNLEYEBİLDİ Mİ?
Gencebay'da bir küskünlük var ki sormayın gitsin.Korsan diyorda başka birşey demiyor.Bugün senin 100.000 sattığın yerde 500.000 satan albümler varsa kusura bakma sen üzerine düşeni yapmıyorsun demektir.Önce limitleri zorla sonra korsan de.
Ben bu anlamsız bitişe dayanamıyorum.
ALIN SİZE ETKİLİ BİR TELEFON.HAFTAİÇİ HERGÜN UĞRADIĞI OFİS TELEFONU.
0212 2638030

ŞİMDİ İSYAN ZAMANI.HADİ ŞU DEVİ UYANDIRALIM...
Bir zaman ağlayıp koştun peşimden
Sahte gözyaşını silen ben oldum

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 29 Apr 2007, 16:56

Beyaz sayfa kardeşimiz hislerimize tercuman olmuş...BERHUDAR OL..

POSTMODERN

Post by POSTMODERN » 30 Apr 2007, 18:31

offf
Last edited by POSTMODERN on 30 Apr 2007, 19:26, edited 1 time in total.

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Re: ben muziği bilmeyebilirim ama siz başka şeyleri bilmiyos

Post by topraktan bir can » 30 Apr 2007, 18:39

POSTMODERN wrote:Birincisi album trajları ile ilgili bilgim gencebayın kendisi inanmıyorsanız arar sorarsınız ikincisi halkın muzik zevki düştü diyorsunuz ne alaka ya gencebayın albumleri peynir ekmek gibi satarken en entellektuel muzik bilinci yuksek kesimmi dinliyordu.o zamnada küçük emrahlar ceylanlaryok umit besenler vahdet vurallar vs vs zilyontane adam satılıyordu.Sonra gencebay yıllardır kendini eleştirenlere halkın tercihlerine saygı duyun işte tirajım bu demiyormuydu.Simdi ne oldu tiraj düştü demekki halkın sevebileceği şeyler yapamıyorsun artık cunku borsa popstar alaturka vs vs le uğraşıyorsun.bir dahaki album bu şekilde devam ederse 50 binide bulamaz.Ne yani Ferhat göçer 500 bin satıyor 2 ayda gencebayla kıyasalnamaz ama bu adamdamı obur zıpırların yaptığını yapıyor hayır demekki kaliteli ama halka hitap eden seyler yaparsan her zaman alıcın olur yoksa çıkıp çıkıp gülünce daha guzel gibi auk subuk şarkıları tekrar tekrar soylersin baktın halk yemiyor yine klasiklerine temcit pilavi gibi sarılırsın.Ben cok uzulmekteyim Türkiyenin en buyuk sanatcısının en verimli olabıleceği bu olgunluk donemini durgunluk donemi olarak gecirmesinden dolayı

belki üslup itibarı ile aşırı sert ve saygı sınırlarını zorlayan,hatta aşan bir yazı olabilir ama öz itibariyle doğru.

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 30 Apr 2007, 20:31

Arkadaşlar, Orhan Abimiz gerçekten temiz yürekli, saf, mahçup, 40 yılın ardından hala çekingej bir şahsiyet..

Ben inanıyorum ki Orhan abimiz masaya yumruğu vuracak birgün, ben yine her zaman ki gibi sabır taraftarıyım. Bu bir dönemdir ve geçecektir. Güzel günler yakındır, herşey geri de kalacaktır... Gencebay çok yönlü bir insan. Tercih hatası, eser hatası, strateji hatası yapmıştır. Ki hatasız da kul olmuyor.. Dolayısı ile "babişko" ,"kendini bitirdi" ,"müziği bıraksın..." bunlar çok yalnış, kaçamak, geçiştirici ve dandik ifadeler. O hala Evrenlse Müziğin en önemli ismidir. Herkes gibi zamana ayak uydurmak onunda hakkıdır..

Fakat söz verdiği projeler müstesna.. Onları geriye çekmek ne bizim, ne de onun hakkıdır ki, projeleri dört gözle beklemekteyiz.

Gencebay O koltuğa 2 ayda oturmadı, 2 aydada inemez.. En az 250 Yıl Gencebay Efsanesi yaşayacak, yaşamalı bu da bizim görevimiz..

turanamac
Kıdemli Üye

Re: ben muziği bilmeyebilirim ama siz başka şeyleri bilmiyos

Post by turanamac » 30 Apr 2007, 21:31

topraktan bir can wrote:
POSTMODERN wrote:Birincisi album trajları ile ilgili bilgim gencebayın kendisi inanmıyorsanız arar sorarsınız ikincisi halkın muzik zevki düştü diyorsunuz ne alaka ya gencebayın albumleri peynir ekmek gibi satarken en entellektuel muzik bilinci yuksek kesimmi dinliyordu.o zamnada küçük emrahlar ceylanlaryok umit besenler vahdet vurallar vs vs zilyontane adam satılıyordu.Sonra gencebay yıllardır kendini eleştirenlere halkın tercihlerine saygı duyun işte tirajım bu demiyormuydu.Simdi ne oldu tiraj düştü demekki halkın sevebileceği şeyler yapamıyorsun artık cunku borsa popstar alaturka vs vs le uğraşıyorsun.bir dahaki album bu şekilde devam ederse 50 binide bulamaz.Ne yani Ferhat göçer 500 bin satıyor 2 ayda gencebayla kıyasalnamaz ama bu adamdamı obur zıpırların yaptığını yapıyor hayır demekki kaliteli ama halka hitap eden seyler yaparsan her zaman alıcın olur yoksa çıkıp çıkıp gülünce daha guzel gibi auk subuk şarkıları tekrar tekrar soylersin baktın halk yemiyor yine klasiklerine temcit pilavi gibi sarılırsın.Ben cok uzulmekteyim Türkiyenin en buyuk sanatcısının en verimli olabıleceği bu olgunluk donemini durgunluk donemi olarak gecirmesinden dolayı

belki üslup itibarı ile aşırı sert ve saygı sınırlarını zorlayan,hatta aşan bir yazı olabilir ama öz itibariyle doğru.

bu üslubun özüne doğru diyemem arkadaşım...sana da teessüf ediyorum..

bu tarz yazılardaki üslup dikkatsizliğine onay verdiğimiz sürece nahoş yazılar yazılmay devam edecektir..bu tür bir olaya müsamaha göstermek
nası br anlayıştır şaşıyorum..

saygılar..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 01 May 2007, 17:45

ben de zaten üslubu tasvip etmedim ama öz itibariyle çok da yanlış değil demek istedim;yani üslubu bir kenara atarsak.kesinlikle bu üslubu ben de onaylamıyorum,yanlış anlaşılmasın.

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 04 May 2007, 22:59

Uslubu gerçekten moral bozucu niteliktedir arkadaşın.Banane kardeşim kim ne kadar albüm satmış.Senin O bahsettiğin adamların şarkıları dinlenecek kapasitede değil.Bu adamın albümü 500 bin satıyor ise Medayadaki aşkları meşkleri bilmem neleriyle satıyor.Orhan Gencebay'ın reklama ihtiyacı yok.Parayada ihtiyacının olmadığını düşünüyorum.Albümü satsa no olur satmasa ne lur.Ne yani albüm az bi miktar sattı diye Duayen olmaktanmı çıkacak.Orhan Babalıktan mı düşecek.Krallıktan mı inecek.Bunlar saçma sapan şeyler.Senin o 500 bin 1 milyon sattı dediğin insanlar orhan gencebay'ı görünce önünü ilkleyen şahıslardır.Ben onlara sanatçı da demiyorum zaten kimsede demesin.Sanat yapmak o kadar kolay bir şey değil.Kimilerine doğuştan verilmiş bir özellik kiminede çabalamasıyla uğraşı ile verilmiş bir özelliktir sanat.Ülkemizde gerçekten sanat yapan insan çok az.
Onu Anlamak Sanattır

asakallı
Deneyimli Üye

Post by asakallı » 05 May 2007, 10:17

" Nedir Bu Kin Ne Bu Nefret "

arkadaşlar ne oluyor anlamıyorum sadece burada birbirimizi kırıyoruz.
20 yıldır Orhan Gencebay albümü çıktığı gün almışımdır veya
almaya çalışırım o zamanlardan beri süregelen albüm çıktığı ilk hafta
itibariyle 250.000 - 300.000 arası bir satış olurdu
insanlar o günlerde kaset alıyordu
Radyo yok tv 2 kanal şimdi öyle mi şimdi radyolarda herşey çalınıyor
tabi birde reklam yönü var reklam olmadığı için satış az olmuş olabilir.

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 05 May 2007, 20:43

Aynen katılıyorum.Üslup zaman zaman sert.Fakat söylenenlerde haklılık payı var.Sorun da bu zaten.Bilindik gerçekler...
Bir zaman ağlayıp koştun peşimden
Sahte gözyaşını silen ben oldum

Locked