BİR DE BU ÇIKTI "ALATURKA BEST"

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 01 May 2007, 20:57

Öncelikle Murat abiye konuyu biraz daha açtığı için teşekkür ederim.
Saygıdeğer Gönül dostu arkadaşım; lütfen buraya dikkat:
1-Murat abinin dediği gibi, oradaki 1-2 insan tarafından sürekli sözü kesilip, doğru düzgün açıklama yapmasına fırsat verilmiyorsa,
2-Tek amacı oradaki yarışmacılara yerli-yersiz bağırmak olan insanlarla aynı ortamda bulunma zorunluluğu varsa(sözleşme icabı),
3-Yapılan saçma sapan belden aşağı espriler onda soğuk duş etkisi yapıyorsa
Tabiiki karşı çıkmakta haklıyız. Ayrıca benim yeni oluşumla bunları bu başlık altında konuşmanın hiç bir ilgisi yok. Bu eğer uzatmaksa sesimiz duyuluncaya kadar uzasın. Ben bu forumu 2,5 yıldan beri takip ediyordum. Neler konuşulduğu hakkında en az senin kadar fikir sahibiyim. Hiç kimseye senet vermedi diyorsun. Ancak şunu belirtmek isterim; Orhan GENCEBAY çok özel bir insandır. Bu beklediğimiz şeyler ise ancak özel insanların yapabileceği özel şeylerdir. Bunları biz uydurmadık. Vaktinde kendisi belirtmişti. Böyle uyduruk, daha eserlerinin doğru dürüst icra edilemediği ve sazlar tarafından katledildiği bir programda onu görmekten ben çok büyük üzüntü duyuyorum. Seni bilemem... :( :( :(
Last edited by Buz Dağı on 01 May 2007, 22:52, edited 3 times in total.
BUGÜN BİR GARİPLİK VAR Kİ ÜSTÜMDE
SENİ ARIYORUM...

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 01 May 2007, 21:05

Orhan Gencebayı orada görmekten üzülen kişiler var ama orda olmasına sevinenlerde var.Sadece buraya endekslenmemeli Popstar düşünceleri.

Eğer Orhan Gencebay Popstara devam ediyorsa mutlaka bir sebebi vardır.Geçerli bir sebebi olmasaydı devam etmezdi.Kimi Popstara katılmasını yanlış bulup Orhan Gencebaya çok şey kaybettirdi dedi kimide belki yanlış ama kazandırdıkları çok fazla dedi.Herkesin düşüncesi kendini bağlar.Bizim yapmamaız gereken ise Orhan Gencebayın kararına saygı duymaktır.
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 06 May 2007, 22:34

sahan61 wrote:Orhan Gencebayı orada görmekten üzülen kişiler var ama orda olmasına sevinenlerde var.Sadece buraya endekslenmemeli Popstar düşünceleri.

Eğer Orhan Gencebay Popstara devam ediyorsa mutlaka bir sebebi vardır.Geçerli bir sebebi olmasaydı devam etmezdi.Kimi Popstara katılmasını yanlış bulup Orhan Gencebaya çok şey kaybettirdi dedi kimide belki yanlış ama kazandırdıkları çok fazla dedi.Herkesin düşüncesi kendini bağlar.Bizim yapmamaız gereken ise Orhan Gencebayın kararına saygı duymaktır.

Gencebay´in orada olmasina hem üzülen hem de sevinen olmasaydi zaten bu tartismalar yapilmazdi.

Sevinenlere sunu sormak isterdim; Gencebay´in orada zamanin büyük bir bölümü suskunca seyretmesi, sözünü geçirememesi, "ne isim var benim burada" görüntüsü vermesi, mikrofunu agzina her tutusunda ise çogu zaman sözünün saygisizca ve terbiyesizce kesilmesi ve sözünün yarim kalarak insanlarin agzinda kötü bir tad birakmasi, sürekli yanindaki iki yüzlü, kisiliksiz sahsiyetin ahlaksiz esprilerine ve bazen agir çikislarina maruz kalmasi, güya "kasinti" imajindan kurtulacagim derken çogu zaman kötü espriler yapmasi....... Bunlar mi sevindiren seyler sevinen kisileri? Ben bu noktalarin hangi birine saygi duyayim? Gencebay böyle bir ortamda orada bulunmayi hala uygun görüyorsa, kusuruma bakmayin, Gencebay´in tercihine de zerre kadar saygi duymam.. Bilgisini BIR kere konusturma firsati buluyorsa ON kere de yukarida saydigim seyler meydana geliyor.. Oranlar böyle.. Simdi soruyorum, bunlari degerlendirin lütfen; Bu tabloya bakinca, deger mi Gencebay´in hala israrla, aylar sonra, yine ve yeniden o ortami kabul etmesi?

Popstar Alaturka 1, Popstar Alaturka 2, bir de Best çikmis, ama artik bu da kabul edildiyse, kimse bana ketenpereden falan bahsetmesin.. Asil ketenpereye getirilen biziz galiba..

Gencebay bazen firsat bulunca hayran edecek açiklamalar yaparak bilmeyen insanlarin gönlünü kazanmis olabilir, ne güzel. Ama madalyonun diger yüzü çok daha fena.. Çünkü Gencebay adina orada gerçeklesen yararli seylerin orani yararsiz olanlara göre yukarida bahsettigim gibi müthis az.. Gencebay´i uzaktan takip edip de saygi duyan bir çok insanin yukarida saydigim noktalarin yüzünden, agzindan "Artik Gencebay da gözümden düsmeye basladi, ne isi var bu insanlarin arasinda" tarzi ifadeler kullandigini bizzat isittim.. Bu tarz insanlarin sayisi da az uz degildir.. Hani Gencebay´in 10 lafindan 9´u gerçekten yararli bilgi olur, 1´i de "daha az" yararli olur, kabul diyelim.. Ama o programda öyle bos bir ortam var ki, insanlar Gencebay gibi bir insandan bile uzaklasmaya basladilar..

Bunlarin yerine Gencebay kendisini, hani dilimizde sakiz ettigimiz, projeleri ile anlatsaydi.. Çok mu fena olurdu, abi..? Çok mu fena olurdu..?

Neyse, Gencebay düsmaniyiz biz, konusmamamiz lazim..

Vallahi artik bikma noktasina geldim.. Hayatta dert mi yok yahu.. Hayat kavgasi, Cumhurbaskani seçilecek, erken seçim deniyor, her gün sehitler veriyoruz, her gün Irak´ta onlarca müslüman birbirini kiriyor, hergün Afrika´da, Asya´da yüzlerce insan savaslardan, binlerce insan hastaliklardan, yokluktan ölüyor.. Vs. vs. vs.. Dogru, müzik hayatimizin önemli bir parçasi, ama bu kadar takmak da sagliksiz galiba.. Çünkü neticesinde karsimizda bizi muhatap alan da yok, biz her ne kadar bu taraftan çabalasak da..

Neyse, selametle.. Bu yazdiklarim biraz da bugün yayinlanan Popstar Alaturka´nin ilk 1-2 saatlerinde gerçeklesen bazi ... seylerden ötürü bardagin tasmasinin ürünüydü..

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 06 May 2007, 23:07

Gencebayın kararına saygı duymamakta senin bir düşüncendir.Unutmayalım ki bir işe başladıysan bitirmen gerekir.Gencebay da böyle düşünmüşkü bu programa devam ediyor.Ben sanmıyorum ki o programa isteyerek severek devam ediyor.Sadece başladığı işi bitirmektir amacı.

Biliyoruzki bu Gencebayın ilk jurilik yaptığı program değil.Bugün kendiside ifade etti daha önceleri güzellik yarışmalarında da jurilik yaptı.Gencebayı bu programda görüpte ondan soğuyanlar Gencebayı anlamamış demektir.Gencebayın geçmişinde müzik adına yaptıkları şimdi yaptığı hataları fazlasıyla telafi eder.Yinede herkesin düşüncesine saygı duymalıyız.
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 07 May 2007, 20:41

Serdar YILMAZ arkadaşımız sonuna kadar haklıdır. Bu programın (gönül dostları açısından) saygı duyulacak bir yanı yoktur. Ayrıca şunu sormak lazım: Bu programın Orhan GENCEBAY'a pozitif yönde katkısı ne olmuştur? Orhan GENCEBAY (bizim için değil, kimine göre) hafızalardaki o eski imajını koruyabilmiş midir? :cry:
SENİ ARIYORUM...

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 07 May 2007, 23:38

sizler alaturkayı begenmiyebilirsiniz. alaturka olayı olmasaydı zaten bu forumda onu gene yerden yere vuracak malzeme icat ederdiniz. zaten bir grup kişi bir araya gelip bu forumu kurmuş. bu forumda yazılan şeyler cokmu yakışıyor gencebay adına. daha öncede dedigim gibi 40 yıldır kendi fikirleriyle yola çıkan adam 40 yıldır herzaman gündemde kalmıştır. bu saaaten sonrada sizin yol göstermenize hiç ihtiyacı yoktur.

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 08 May 2007, 00:12

Neden böyle tepki verdiğinizi anlamadım. Bizler O'nu çok sevdiğimiz için böyle şeyler konuşuyoruz. Ayrıca bu forum Orhan GENCEBAY'ı sevenlerden oluşuyor (yoksa burada işimiz ne?). Ben şahsım adına konuşuyorum O'nun bu programda olmasından üzüntü duyuyorum. Çünkü bu ve bu gibi platformlar O'nun nasıl bir müzik adamı, nasıl bir insan olduğunun anlaşılacağı yerler değil. Siz eğer oradaki zaman zaman hakarete varan espirileri ya da bağırışları babamıza uygun görüyorsanız o sizin kanaatiniz...
SENİ ARIYORUM...

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 08 May 2007, 00:24

bu forumda yazılan hakarete varan eleştirilere bişey demiyorsunuz. zaten bu forumunun kuruluş amacı budur. alaturka yarışmasındaki olayları hakarete varan olay diye adlandırırsak sizlerin deyimiyle sözüm ona bu forumdaki yapılan eleştirileri ne diye adlandırdınız. sözüm ona hayranı gecinen insanlar. tekrar diyiyorum bir grup bir araya gelmiş bir forum kurmuş gencebayforum diye. bu forum gencebay hayranlarının forumu degildirrrrrrr.

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 08 May 2007, 01:03

Maalesef. POPSTAR devam. Baba da öyle.
Kendi tercihi artık ne yapalım.
Bize düşen bir beklentidir ;
oda canlı bir performans...
O kadar acemi içinde bir üstat olarak küçücük bir canlı şarkı....
veya bir küçük solo cuk...
GENCEBAY cı olmayı kimse tekeline almasın !
Kimse kimseyi de sorgulamasın.
Defalarca söyledim ama yeter artık ya.
Biz doğrular neyse onu söyleriz.
Yanlışı kim yaparsa en sevdiğimiz dahi yapsa yanlıştır arkadaşlar.
Yanlışın hatırı, seveni,tarafı olmaz.
Orhan GENCEBAY bizlere senet verdi !
Evet senet verdi.
Ama Noterden tastikli değil.
gönlümüden mühürlü senetleri var.
Kendi ağızından....
Senfonik albüm,bağlama solo....
Dahası da var ama yazmaya gerek duymuyorum.
Lütfen.
Sevgimiz gibi eleştirimize de saygı.
Hele hele eleştiri yapıldı diye "vay bu nasıl Orhan'cılık" derseniz
bile bile hemde...
Bu tartışmanın ortasında olmasam bile kızarım arkadaşlar.

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 08 May 2007, 11:20

gencebaycılık kimsenin tekelinde değildir.popstarda yaşanan manzaraya bir bakın.yanındaki insanlar tarafından sözü saygısızca kesiliyor.saçma sapan,sulu sulu,cıvık cıvık muhabbetler açılıyor,gencebay da her ne kadar özen gösterse de ister istemez bu saçmalıkların ortasında buluyor kendini ve belki de kasıntı imajından kurtulmak için- üslubum biraz ağır olacak ama bunları söylemeden geçemeyeceğim- soğuk soğuk espriler,anlamsız ve yersiz konuşmalar,gıdıklasak da gülemeyeceğimiz fıkralar anlatıyor.bunları kabul etmeliyiz gerçeklik adına.artık öyle bir yerdeyiz ki objektifliği nezakete tercih etmek durumundayız.işte bu manzaraların hemen sonrasında yanındaki şahsiyetlerden özellikle b.ersoy'dan saygısızca sözler duyuyoruz.bu tablolar çok sık yaşanıyor.hemen her programda defalarca tekrarlanıyor.yani bir defa müzik birikimini ve kültürünü ortaya koyan bir konuşma yapsa ardından on defa bu görüntüler yaşanıyor.

Türkiye'nin gelmiş geçmiş en değerli müzik adamı ve sanatkarını böyle avam tablolar içinde görmeyi ve "ketenpereye geldim" denilip ketenpereye getirilmeyi içine sindirmenin adı "gencebaycılık" oluyorsa ben gencebaycı değilim arkadaş.ben gencebayı şöhret hayatının son yıllarındaki bölümlerinin dışındaki gibi yüksek sanatıyla görmeyi,öyle gündeme gelmesini istiyorum.bunun adı senfoni olur,konçerto olur,enstrumantal albüm olur,film müziği olur ya da o özlediğmiz kalitedeki albümleri gibi bir albüm olur önemli değil.ben onu artık anahaber bültenlerinin sonunda b.ersoy'un histerik kahkahalarının fonunun gölgesinde bir orhan gencebay olarak değil,sanat adamı orhan gencebay olarak görmek istiyorum.

ayrıca son olarak burayı bir anti-gencebay sitesi olarak görüp kendini gerçek gencebaycı olarak tanımlayanların da bu siteye girmesinin mantığı ne diye düşünmeden edemiyorum.

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 08 May 2007, 16:27

gencebaycılıgı tekeline almaya çalışan ne yazıkki burdaki bu gencebayforumdaki sizlersiniz. bindefa söyledim gene söylüyorum adam ne isterse yapar 40 yıldır ne yapacagını sizemi sordu. neyazikki ciddiye alınacak bir forumda degilsiniz. ancak kendiniz calın kendiniz duyun.

asakallı
Deneyimli Üye

Post by asakallı » 08 May 2007, 17:16

gonuldostu wrote:gencebaycılıgı tekeline almaya çalışan ne yazıkki burdaki bu gencebayforumdaki sizlersiniz. bindefa söyledim gene söylüyorum adam ne isterse yapar 40 yıldır ne yapacagını sizemi sordu. neyazikki ciddiye alınacak bir forumda degilsiniz. ancak kendiniz calın kendiniz duyun.

senin ne yapmaya çalıştığını anlamadım arkadaşım
kimse Orhan Gencebay a bir şey demedi diyemez de sadece kendi isteklerini belirtmeye çalışıyorlar.
kendi istekleri de öyle kendi kafalarından çıkmış birşey değil
Orhan Gencebay ' ın yıllar önce söz verdiği projeler o yüzden de sitem ediyorlar.
Burası bir Forum dur ve Gönül dostlarının buluştuğu bir yerdir.
Orhan Gencebay ' ı tanıtmak maksatlıdır olabilir beş parmağın da beşi bir değildir
istiyoruz ki Orhan Gencebay bizim sesimizi duysun sesimize ses versin fazlada bir şey değil eleştiri elbette olacak
ne için bu eleştiri daha iyiye ve daha güzele

neden,

çünkü buna bizi kendisi alıştırdı

senin yaptığın ne burada bizi iyice birbirimize mi sokmak
yok sen öyle dedin sen böyle dedin diyeceğine
en azından yapıcı olsan
daha iyi olur diye düşünüyorum

eleştiripte kimse kötü olsun diye bir şey demiyor
sor bakalım hangisinin ağzından kötü bir kelime çıkacak herkes sevdiği ve saygı duyduğu için

ve senin kim olduğunu da merak ediyorum ha
ne hakla "kimse sizi ciddiye almıyor" diyorsun anlamış değilim

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 08 May 2007, 17:59

gonuldostu:

Asla bu tarz platformlarda kisisel atismalara girme taraftari degilim, olmam da, bu da öyle bir sey olmayacak. Burasi forumdur, isteyen olumlu olumsuz elestirisini getirir. Fakat ne var ki bazilarimiz ne zaman Gencebay´in bir yanlisi üzerinde israrla dursak, ayni seyleri tekrarlayip duruyorsun. Hadi onu gectik diyelim, sözlerimizi ya carpitiyorsun ya da neredeyse dalga geciyorsun.

gonuldostu wrote:bu forumda yazılan hakarete varan eleştirilere bişey demiyorsunuz.
...diyorsun

Kimse kimseye hakaret etmemistir, ya da hakaretin tanimi mi degisti?

gonuldostu wrote:bu forum gencebay hayranlarının forumu degildirrrrrrr... ...neyazikki ciddiye alınacak bir forumda degilsiniz....

E o zaman gelme kardesim, ciddiye alinmayacak degerde bir forumsa burasi neden gelip seviyeni düsürüyorsun??

...

Kimse babasinin hayrina yapmiyor bu elestirileri, kimse saatlerini belki yakindan görüpte iki kelam bile etmedigi insan icin bosu bosuna her gün saatlerini ya eserlerini dinliyerek, ya da hakkinda konusarak gecirmiyor.. Elestiriyorsak sevdigimiz insanin iyiligi icin elestiriyoruzdur. Ortada bir bag vardir, biz bu bagin her tarafini ele alir degerlendiririz.. Bu isin icinde elestirinin her türü vardir.. Su platforma bazi konulara giriyorsak, hersey ortak bir sevgiyi paylasmak icindir.. Kurallari asan seyler meydana gelmis olsaydi, süphesiz ki müdahele edilmis de olacakti.. Basi bos bir forum degil burasi.. Herkes burada yillarini Gencebay müzigine vermis insanlar.. Bunlar acik olan gercekler.. Bunlari hazmedemeyen de gelmez, ben daha ne diyeyim.. Ille Gencebay´i (körü körüne) savunacagim diye sacmaliklara basvurmaya gerek yok... (Yok Gencebay hayrani degilmisiz, anti-Gencebay misiz falan filan..)

genbay
Kıdemli Üye

Post by genbay » 08 May 2007, 18:20

kim haklı olursa olsun ,kimde haksız olursada olsun burasi ORHAN GENCEBAY forumudur.... bişidaha ekleyim biz birbirimizle ugraşacagimiza isteyen izlemesin o programi ben orhan baba icin izliyom hep ayni şeyleri tartişiyoruz.AMA Biz yine orhan bab yi 1 seneye geckin bekliycez...artik ne cikarirsa neler yaparsa...

BU ARADA ASKERE GİDİYORUM GÖNÜL DOSTLARI BALIKESİR E HEPİNİZ ALLAH A EMANETSİZ EN GÜZEL SEVGİ SELAMLARİMİ SÖĞLÜyORUM İSALALH SİZLERİ BURDA YİNE GÖRÜRÜM ...SEVGİYLE KALIN.BURDA BAZEN TARTISSAKTA HEPİMİZİZN AMACİ ORHAN GENCEBAY DAN BİŞİLER BEKLEMEMİZİN NEDENİDİR.HOSCAKALIN

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 08 May 2007, 19:09

Gönül dostu dışındaki diğer arkadaşlara katıldığımı belirtmek isterim.

Gönül dostu arkadaşımızın sevgisine ve sadakatinede ayrıca saygı duyuyorum...Fakat sürekli birşeylerin avukatlığına soyunmasınada karşıyım...Artı üslüpta hoş değil...Hele hele yapılan eleştirilere sürekli aynı çerçeveden bakıp bakın ben daha iyi bir gencebay hayranıyım tripleride hoş değil...
Eleştiriler iyi kötü belli...Şimdi yapılan eleştirilerde hangisinde yanlışlık var hangisinde haksızlık...Bu yapılan yorumlar yada senin deyiminle hakaretler,ne için,kimin için....
Herzaman dile getiriyorum....Bu eleştirilerin temelinde herzaman ORHAN GENCEBAYın büyüklüğü ,nasıl bir müzik adamı nasıl bir cevher olduğu yatıyor diye...
40 Yıllık muhteşem bir birikim ve saygınlığı olan müzik adamının ordaki platforma yakışmadığı düşüncesindeyiz...Bunca yıl tabiki kendi yolunu kendi çizdi ,kendi kararını kendi verdi..Ve herzamanda vermeye devam edecek...
Fakat bizim düşüncemiz ne kadar değerlidir bilinmez ama bizler onun oraya yakışmadığını söyleyerek birden anti-gencebaycı ilan ediliyoruz...

Bakın dikkat edin daha önemli mevzular var...Madem öyle bir platformda jüri üyesisin oradaki herkes ama herkes( geçen pazar selçuk tekay) bile canlı performanslarını yeri geldiğinde çıkıp aslanlar gibi sergiliyor...
Tek kişi hariç...
E orada adam akıllı konuşma fırsatıda tanınmıyor,arkadaşların belirttiği üzere ya sözü kesiliyor yada nerdeyse hakarete uğruyor...

Şimdi soruyorum: Bütün bu olanlar zoruna gitmiyorda bizim yazdığımız hemde gayet samimi olarak dile getirdiğimiz bu yorumlar mı hakaret olarak adlediliyor...
Asıl hakarete milyonların gözü önünde uğruyor...Herkes gördü sen göremedin kardeşim...
Lütfen burası bir ORHAN GENCEBAY forumudur...Herkes üslübuna dikkat etsin..Kimse kimseyi rencide etmeden alaylı alaylı yorumlarda bulunup kimse kimsenin hatırına dokunmasın....

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 08 May 2007, 21:55

Burada kim GENCEBAY'ı daha çok seviyor tartışmasında değiliz.
Eğer yeri geldiğinde eleştiri yapmayacaksak, hep olaylara pozitif bakacaksak, kısacası olumsuzlukları belirtmeyeceksek, ne anlamı kalır sevgimizin, gönül dostluğumuzun?
Bakın; dünyanın pek çok yerinde sanatçılar, hayranlarının beklenti ve istekleri doğrultusunda çeşitli projelere imza atmışlardır. Tabiiki Orhan GENCEBAY çok büyük bir sanatçıdır, 40 yıldır kendi doğrularıyla hareket etmiştir. Ancak "HATASIZ KUL OLMAZ", O'da bir insan. Burada hep bir ağızdan yanlış birşeyleri dile getirmeye çalışıyorsak, O'nu sevdiğimiz içindir. Kimsa O'na hakaret edemez, edecek kişinin zaten burada işi olmaz. Ama artık bu olayı savunan arkadaşların pembe gözlüklerini çıkarıp olaylara bir de öyle bakmalarını tavsiye ederim. Bunu hakaret saymayın ama son olarak şunu söylemek istiyorum: Kraldan daha çok kralcı olmayalım
SENİ ARIYORUM...

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 09 May 2007, 02:48

asakallı wrote:
gonuldostu wrote:gencebaycılıgı tekeline almaya çalışan ne yazıkki burdaki bu gencebayforumdaki sizlersiniz. bindefa söyledim gene söylüyorum adam ne isterse yapar 40 yıldır ne yapacagını sizemi sordu. neyazikki ciddiye alınacak bir forumda degilsiniz. ancak kendiniz calın kendiniz duyun.

HAYRET !....
Ne demek bu ya. ?
Ne demek adam isterse yapar ?
Ne demek Siz kimsiniz ?
Ne demek Sizlere mi sordu ?

ooof of...
Hiç istemediğim bir ortama,isteksizce sürüklenmek...
Arkadaşım.
Ciddiye alınacak bir forumda değilsek ki sizin sözünüz
o halde bırak bizi kardeşim. Biz kendimiz çalıp,kendimiz söyleyelim.
Biz kimiz ?( BUNA ARKADAŞLARIM DA CEVAP VERECEK ELBETTE )
Biz,sen kısaca GENCEBAY ı var edenleriz.
Bizler olmasak GENCEBAY da olmazdı.
olsa bile bu kadar halkına hitap eden bir müzik lideri olamazdı.
aldığımız,dinletip dinlettiğimiz her kaset-cd ile onu biz var ettik.
çook büyük sesler,sanatçılar var. ama bilmiyoruz.GENCEBAY da söyler bunu.
farkı ; pazara sunulan emek ve bu emeğin karşılığıdır.
GENCEBAY da hayırına yapmıyor müziği. Dünya gerçeklerinin göz ardı etme.Tek başına adam, tıpkı odanda saatinde çalıp duran alarmlı bir saat gibidir.Sadece sana hitap eder.

Çalışmalarını bize sorucak tabii ki kime soracaktık tı .
Gidip ABD veya AVRUPA da mı tutacaktı müziğin nabzını.
Netekim çıkan "sizin seçtikleriniz" de bunun bir mantığıdır.
Öz olarak,özetle;
Biz varsak var.
Biz yoksak yok.
Biz halkız sevgili arkadaşım halk.
GENCEBAY a haksız vuran,bizi karşında bulur.
Ama doğrular karşısında da boynumuz eğiktir
Kör körüne sadakat, insan mayasında yoktur.Hak haktır.
ÖZETLE;
Doğrusu ve eğrisi ile GENCEBAY cıyız.
Hatasız Kul Olmaz .
Hatası ile severiz onu vede hatamızla seviliriz.
Toz kondurmamak felsefe değildir.

Yanlışı figan eylediyse gönül dostları
bu onların gönül dostluğundandır
her şeye şakaşakcı olup, baş tacı eden
kötüye karşı başını kuma gömen
gönül değil, iyi gün dotlarındandır.
Biz ise iyi gün değil "gönül dostlarıyız."
Bunu O na sor. O da bilir.
O da Gönül Dostundandır.
eliniz uzatmasında bilir öpüleceği anda
Yumruk atmasını da bilir hak edildiği zamanda.....

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 09 May 2007, 15:31

Berhudar ol BURHAN kardeş....Olayın özü budur...

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 09 May 2007, 21:01

Evet GENCEBAYcılık kimsenin tekelinde değildir. Ama biz gerçekleri, maalesef acı olan gerçekleri konuşuyoruz. Ayrıca buradaki herkesin gerek konuşurken, gerekse tartışırken seviyesini koruduğuna inanıyorum. Şunu da belirtmek isterim; bu forumdakilere "kendiniz çalın, kendiniz duyun" demek ve ayrıca burasının ciddiye alınacak bir yer olmadığını söylemek çok ağır bir ithamdır. Gerçek bir gönül dostu nerede ne konuşulacağını ve nasıl tavır alıp, nasıl sözler sarfedeceğini bilmelidir diye düşünüyorum. Orhan GENCEBAY'dan biraz olsun öğrenilmelidir...
SENİ ARIYORUM...

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 09 May 2007, 21:03

burhansenkal...
1- ciddiye alınacak forum degilsiniz
2-Gencebayı sevenleri ve onu seven halk var eder. bu forum degil buradaki 8-10 kişi halkı temsil etmez
3- evet gencebayda senin dedigin gibi hayrına yapmıyor olabilir müzigi. sizin forum için hiç yapmıyor.
4- bu forum yokkende gencebay vardı. ama sizler gencebayı adı ile biryerlere gelmeye ugraşıyorsunuz.
5- bu forum olorak halkı temsil ettiginiz söylenemez. ancak 8-10 kişiyi temsil edersiniz. bütün konuşmalarınızı yapacaksanız bu kadar kişi adına yapın. bu forumdaki kayıtlı kişi listesi toplamınızı baglamaz. bu foruma kazara giripte bir daha ugramayan bir çok gerçek gencebay seveni var.
6-daha neyin ne olup bittigini bilmeden birileri yalan yanlış bişey yazdıgı zaman körü körüne onun arkasından gittinizki. bu davranışlarızda sizi potansiyel benim deyimimle antigencebaycı olorak nitelendirdim.
7- evet adam istedigi gibi içinden gelen müzigi yapar. sizlere sormucaktır. bugune kadarda sizlere sordugunu hatırlamıyorum.(klasiklerde hangi şarkılar olsun dışında) oda eser secimi... sizin siparişinizle yada yönlendirmenizle eser yaptıgını hatırlamıyorum.
dedigim gibi 40 yıl öncede vardı siz yokken. ama sizler onu çogu zaman haksız yere eleştirilerek var olmaya calışıyorsunuz. yoksa kim tanır sizleri.
8- bu yazdıklarım sadece bu forumdaki yazan 8-10 kişi içindir digerleri üstüne alınmasın. zaten gencebay sevenler bu foruma bir girdimi birdaha ugramıyorlar.

Locked