SELÇUK TEKAY YİNE KATLETTİ!!!

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Locked
Buz Dağı
Kıdemli Üye

SELÇUK TEKAY YİNE KATLETTİ!!!

Post by Buz Dağı » 07 Oct 2007, 20:55

Bu akşam yayınlanan "Popstar Alaturka" programında, elenen yarışmacılardan biri şarkı söylemesi için çağırılmıştı. Söylediği şarkı babamızın "Kaderimin Oyunu" şarkısıydı. Ne olduysa 1. kıtanın bitiminde oldu. Selçuk TEKAY ve orkestrası yine eseri mahvetti.

Aranağme çalınması gereken yer atlandı. Eser yanlış ve eksik çalındı. Böyle büyük ve güzel bir esere resmen hakaret edildi.

Selçuk TEKAY bunu neden yapıyor? Aynı şey "Küçüksün Yavrum" eserinde de yaşanmıştı. Selçuk TEKAY, Orhan GENCEBAY eserlerine neden hakettikleri özeni göstermiyor?

Ve babamız bunu göre göre hala vaktini burada harcamaya devam ediyor...
BUGÜN BİR GARİPLİK VAR Kİ ÜSTÜMDE
SENİ ARIYORUM...

idam_mahkumu
Site Admin

Re: SELÇUK TEKAY YİNE KATLETTİ!!!

Post by idam_mahkumu » 08 Oct 2007, 10:54

Orhan abinin o muazzam şaheserlerini kıskanıyor olsa gerek.

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 08 Oct 2007, 12:33

BENCE KISKANMADAN ZİYADE O ORKESTRA YETERSİZ KALIYOR...GENCEBAY BESTELERİNİ ÇALMAK HEMDE HAKKIYLA ÇALMAK İÇİN ORDAKİLERİN ÜÇ KATI DAHA ENSTRÜMANİST GEREKLİ...SAYILAR YETERSİZ BİRDE EĞER
GENCEBAY BESTELERİ GİBİ ZOR ESERLER ÇIKTIĞI ZAMAN YETERLİ OLAMIYORLAR...
FAKAT ORADA BÜYÜK ESERLER ÇALINMAYACAK GİBİ BİR KISTAS YOK..BU AYIB S. TEKAYINDIR...HER BÜYÜK ESERDE BU KARMAŞA NERDEYSE YAŞANIYOR..ÖNLEMİNİ ALMALI VE ORKESTRAYI ONA GÖRE AYARLAMASI HATTA İCRA YETENEKLERİNİ TEK TEK YENİDEN GÖZDEN GEÇİRMESİ GEREKİR...ÇALANLAR SANKİ MEKANİK ANLAMDA BU İŞİ YAPIYOR GİBİ...DUYGU OLAYI PEK GÖREMİYORUM..
MALESEF EN BÜYÜK HATA BABAMIZDA...İNSAN DEFALARCA KETENPEREYE GETİRİLMEZ..GİTTİN,KATILDIN GÖRDÜN...SONRA Bİ DAHA ....Bİ DAHA...EĞER O OLANLARI NORMAL KARŞILIYORSA DEMEKKİ BİZ BAZI ŞEYLERİ GÖZÜMÜZDE FAZLA BÜYÜTMÜŞ BİRİLERİNE GEREĞİNDEN FAZLA DEĞER VERMİŞ HİSSİNE KAPILIYOR İNSAN...

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 08 Oct 2007, 18:13

Ayrıca merhum Özer ŞENAY'ın "Arap Saçı" şarkısında da benzer şeyler oldu. Bu neden kaynaklanabilir?

Sadece kendi bestelerine mi özen gösteriyor? Yoksa zor eserlerin icrasında yetersizler mi?

Bence bu soruları Selçuk TEKAY kendine sormalı...
BUGÜN BİR GARİPLİK VAR Kİ ÜSTÜMDE
SENİ ARIYORUM...

sekersiz_cay

Post by sekersiz_cay » 20 Jan 2008, 00:54

BU SİTEYE YAPMIŞ OLDUĞUNUZ BU YORUMA CEVAP VERMEK İÇİN ÜYE OLDUM..!! ÖNCELİKLE ŞUNU SÖLEYEYİM.. ELBETTE BENDE BİR GENCEBAY HAYRANIYIM HERKES GİBİ.. ONUN FARKINI BİLEN BİRİYİM.. !!
AMA YAPTIĞINIZ YORUMA GELİNCE ÇOK CAHİLCE.. !!!

ÖNCELİKLE SELÇUK TEKAY BİR ÇOK SEVDİĞİMİZ SANATÇININ KASETİNE YÖNETMENLİK YAPMIŞ BİR MÜZİK ADAMIDIR !!

SİZİN BEĞENMEDİĞİNİZ İCRA YA GELİNCE.. KANUNU ÇALAN GÖKSEL KARTAL (ZATEN GENCEBAYIN KASETLERİNE ÇALAN KANUNDUR) KEMANLAR YAŞAR OKYAY , ONUN OĞLU VE FERİDUN KARADUMANDIR.. KLARNET TURGAY ÖZÜFLER .. KLAVYE ONA KEZA BİR VİRTÜÖZDÜR..

AMA SİZİN BİLMEDİĞİNİZ BİRŞEY VAR.. YADA YORUMU YAPARKEN ATLADIĞINIZ BİRŞEY!!
SİZİN KATLEDİLDİ DEDİĞİNİZ ŞARKILARI PLAKTAN DİNLEDİĞİNİZ İÇİN O ŞEKİLDE OLSUN İSTEDİNİZ.. AMA ORDA CANLI PERFORMANS VAR!!!GENCEBAYIN BİR ŞARKISINI ÇALACAKSINIZ VE HATA OLMAYACAK ? ŞUNU BİLİYORUMUSUNUZ Kİ ? O ŞARKILAR KASETE ÇALINIRKEN KAÇ SAAT ÇALIŞILIYO ? KAÇ KERE BAŞA ALINIYO ? VE VE VEEE BUNLARI ÇALANLAR TÜRKİYENİN ENLERİ!! LÜTFEN ŞİMDİ BİR DAHA DÜŞÜNÜN ARKADAŞLAR.. TEŞEKKÜR EDERİM..

g3nc3b4y

Post by g3nc3b4y » 23 Jan 2008, 12:38

Slm gönül dostları.
Bence bu kadar olumsuz yönde eleştirmek haksız.Belki bi kaç eksik olabilir.Vazgeç Gönlümdede ilk girişde böyle bi eksiklik yaşanmıştı Gökhanın söylediği zaman ama bence o kadar da kötü değil selçuk tekay neticede müzisyen,belki benim müzisyenlere
karşı bir sempatim olduğundan böyle düşünüo olabilrim yanlış söylüyosam da kusra bakmayın

Locked