ARKADAŞLAR KETENPEREYE GETİRİLİYORUZ!!!!!

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Locked
murat yaşar
Kıdemli Üye

ARKADAŞLAR KETENPEREYE GETİRİLİYORUZ!!!!!

Post by murat yaşar » 10 Dec 2007, 15:58

ARKADAŞLAR

Birdaha popstara bakmam zannediyordum(malum son b.ersoy vakasından sonra..)fakat gencebaycılığımız
birkez daha ağır bastı ve izlemeye koyuldum...O.T.Erkır müjdeli!!!! haberi verene kadar....

ARKADAŞLAR.... Yarışmanın bitmesine daha 5-6 hafta var zannediyorum ama daha bu bitmeden sevgili O.T.erkır bombayı patlattı...Bu yarışma daha bitmeden yeni yarışmanın tohumları saçıldı..Şimdiden eleme tarihleri,yarışmanın yapılacağı oteller ve başvuru ile ilgili reklamlar...Kimler le mi tabi ki aynı ekiple....

Ne denir bilemiyorum...Acaba vatana millete hayırlı olsun mu demeli,,yoksa ha iki ha üç ha dört ne önemi var mı demeli bilemeiyorum..Demek ki birileri o namütenait ortamdan o nezih ortamdan gayet memnun...

Aslında defalarca konuştuğumuz konular ..Ama akşam müjdeli !!! haberi alanca dayanamadım tekrar yazıyorum...
İlk popstarı kabulleniş ketenpereydi..2..3...4 bunlarda ketenpere değildir herhalde..Aslında ketenpereye gelen biziz...Ha bıraktı,ha bırakacak beklentileri,her hafta birkaç kendini bilmezin yaptığı terbiyesizlikler hatta malesef aşağılamalar,,magazin dünyasına malzeme olmalar,vs vs .vs....
Bu işler bizim feryatlarımızla çırpınışlarımızla olacak işler değil...Belli ki bu işler tamamen DUYGUSAL :lol: :lol:

isocity
Site Admin

Re: ARKADAŞLAR KETENPEREYE GETİRİLİYORUZ!!!!!

Post by isocity » 10 Dec 2007, 20:02

boşver.. herşeyin bir başı olduğu gibi bir de sonu var.. Gencebay efsanesinin sonuda böyle oldu yazık.. o da sıradan bir magazin starı oldu artık.. hayırlı olsun çok para kazanıyormus duyduğuma göre.. kaybettiklerini telafi edecek kadar kazanıyor demekki.. neyse uzatmayalım...

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 17 Dec 2007, 14:41

Orhan abiyi geç tanıdım ben 4 5 yıl oldu.Belki benim kısmetsizliğimdir bu :) Yine cabuk kaybettim bu oyunda da...Ben popstardan sonrasını algılayamıyorum orhan abinin...Yeniden doğda gel diyecem dilim varmıyor...Yüzümüzü öne eğdi...Olsun bizim kaderimizde böyleymiş...

Gencebay_Genci

Post by Gencebay_Genci » 21 Dec 2007, 23:10

Arkadaşlar böyel şeyler yazmak Gencebay'cıalra yakışıyormu ??!! Nerde sizin Gönül Dostluğunuz. Her şartta her mekanda gurur duyduğumuz gönül dostumuz ORHAN GENCEBAY'ı neden bu kadar kötülüyorsunuz. Belki ketenpereye getirildim diyerek bize yalan söylemiş olabilir ama onunda geçerli bi sebebi vardır. Yargısız İnfaz yapmayın beyler... Her ne kadar orda olmasını istemesekte sıkıntımızı içimize atmamız lazım. Biz doğrusunu bılıoruzda o yanlıs mı bılıo. vardır bıldıgı bırsey ki hala orada duruyo. Hep destek tam destek olalım arkadaslar goruyoruz mumkun oldugu kadar magazınden uzak kalmaya calısıyor, bazı yerlerde susuyor demekkı nelerle karsılasacagını ve nasıl tepkıler verecegını bılıyor ki hala devam ediyor.Lütfen dostlar bu konuyu daha büyütmeden, kargaşa çıkarmadan Hele hele ORHAN GENCEBAY efsanesi de buraya kadarmıs diye konusupta gercek GENCEBAY'cıların sinirlerini bozmayın.. Orhan Gencebay ölse bile ( Allah Göstermesin ) onun sanatı,adamlığı,babalığı,heybeti ebediyen konuşulacaktır. ''İnsaların en hayırlısı ,insanlığa ve dünyaya faydası dokunandır'' Ayet'ini bilen bilir, bilmeyende Orhan Gencebay gibi bir müzik duayeninin Türkiye'ye ve Türk müziğine neler kattığını bir kere daha düşünsün.O olmasaydı Türk müziği buralara biraz daha geç gelirdi..
Saygılar.

NOT : Gencebaycılığından utananlar varsa yapabiliyorsalar bundan sonra onu dinlemesin, ve onu dinleyerek kazandığı duyguları unutsunlar...

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 23 Dec 2007, 16:57

Bence bu sitedeki eski yazıları mesajları bir oku...Ama gerçekten zaman ayır ve oku...Madem gerçek gönül dostusun sana iyi bir öneri...

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 23 Dec 2007, 17:00

Unutmadan:Arkadasım bir de kimsenin "Gönül Dostlugu" nu , "Orhan Gencebay Sevgisi" ni eleştirme çünkü kimin ne kadar Orhan Gencebay"ı sevdiğini dinlediğini bilemezsin,kimsenin kalbini açıp bakamazsın.En azından benimkini eleştirme rica ederim kalbim kırılır buna...

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 25 Dec 2007, 19:31

arkadaşlar..kimse kimsenin orhan gencebay sevgisini sorgulayamaz..burada orhan gencebaya sitemde bulunan arkadaşlarda sitemde bulunanlara sitemde bulunan arkadaşlarda :D bunu hep orhan gencebaya olan sevgilerinden yapıyorlar..

ben bu konuda orhan gencebaya sitemde bulunan arkadaşlar gibi düşünüyorum..gerçekten bu yarışma kabak tadı vrmeye başladı hatta başlamakla kalmadı geçti bile çoktan ..gerçi ben bazıları gibi o.gencebayın bu programa parasal anlamda yaklaştığı için devam ettiğini düşünmüyorum ..sanırım yarışma için yaptıkları sözleşmenin gereklerini yerine getiriyor herhangi bir tazminata maruz kalmamak adına ancak ortam ve durum malum....yani ben ve etrafımdaki hiç kimse başından beri onu bu programam yakıştıramadık..hala da yakıştıramıyoruz..

zaten onun bu büyüklüğünden değilmidir bu sitemimimiz ??? yakıştıramadığımızdan değer verdiğimizden , sıkıntıya girmesini istemediğimizden ..

saygılar...

oner1903
Yeni Üye

Post by oner1903 » 27 Dec 2007, 00:06

olmadı baba yaaa.o yanındakı kadın varken sana yakısmıyor.ne ısın var senın orda artık yeter yaaa.o kadar yapacagın ıs varken halen ordasın.hanı konser,hanı nota kıtabı,hanı bağlama kasetı???yapma baba yaaa biz bunları ıstıyoruz starda müzikten anlıyorum dıye gecınen ınsanların yanında olmanı degil.tüm gencebay hayranlarına saygılar.

murat yaşar
Kıdemli Üye

Post by murat yaşar » 27 Dec 2007, 19:12

Erhan kardeşime tamamen,,Turan kardeşime kısmen katılıyorum..Turan kardeşimin söylediklerinden sadece
işin maddi boyutunu gözardı ettiği için katılamıyorum...Yani gerçekten yabana atılacak para değil telaffuz edilen rakamlar...Hele hele bizler için çok büyük paralar...Ama ya gencebay...İhtiyacı vardır yada yoktur bizi
bağlamaz..(Olmadığı herkes tarafından bilinir ayrıca)..Ben şunu anlamıyorum...Yani 1.-2.-3.- her sezon ayrılır ümidiyle bekledik..Bu program ilk yapıldığında bunun dördüncüsünde yapılacağı hadi yapıldı en azından
gencebay tarafından yapılacağı en baştan itibaren muammaydı...Yani şunu demek istiyorum,hadi ilk yarışma
tutmadı ve reyting almadı..Bunu en baştan sözleşmede arkadaşlar biz 3-4-5 program yapacağız gibi sözleşme
olmaz olsada kimse altına imza atmaz..Başta programın yapımcısı yapmaz birkere..Arz talep meselesi yani..
Program tututğu müddetçe ve getirisi paralel olarak reytingi yüksek olduğu müddetçe devam eder...
Yani işin özü bana göre telaffuz edilen rakamlardır...Konuyu fazlada açmak istemiyorum çünkü zaten aylardır tartıştığımız konulardır...Fakat gencebay işin maddi boyutunu bir kenara koyacak olursanız orada tek misyon
sahibi kişidir..Nedeni orada bulunuş nedenini kendisininde belirtiği gibi kendi dağarcığında olan bilgi birikimini paylaşmak bir yerde bilgilendirmek...
Buraya kadar herşey normal gibi gözüküyor..Bizleri sıkan sinirlendiren olay bu değil tabiki..Bizler sadece
böyle bir dehanın,böyle bir müzik adamının,böyle bir beyefendinin vs.vs.oradaki küstah insanlarla birlik ve beraberliğine kızıyoruz..İnsan birşeyleri paylaşacak belki ama malesef ,lütfen,sıra bende ben konuşabilirmiyimlerle her sözü zırt pırt kesildiğinde,,,zaman zaman alaya alındığında,,zaman zaman magazinsel konulara malzeme olduğunda herhalde biz kendisinden daha çok sinirleniyoruz...
VE DİYORUZ Kİ SEN BU MECRALARDA OLMAMALISIN..SENİN GİBİ BİR MÜZİK ALİMİ KENDİ ALANINDA GEREKENİ
YAPMALI..HANİ ŞU SÖZ VERDİĞİN PROJELER VAR YA İŞTE ONLARIN ZAMANI GELDİDE GEÇİYOR..PROJELERDEN
KASTIM NEDİR HERKES BİLİYOR..
Yoksa gencebaya laf söylemek,dil uzatmak,kötülemek ne haddimize..Bazı arkadaşlar yazmış utanıyorsanız dinlemeyin gibi birşeyler...Utanmak ne kelime ..Biz onu baş taçı yapmışız...Burdaki eleştirilerin ne manada yapıldığını çözemiyorsanız ne desek ne yazsak boş...
SAYGILARIMLA

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 30 Dec 2007, 21:38

Murat abi bende senin bu son sözlerine katılıyorum hatta savunuyorum :) .Biz zaten ziyadesiyle konustuk bu konuları ama işte laf lafı açıyor konusmak istemesek de böyle arada bir yine dile getiriyoruz.Abicim kısmet ya demek böyle bişey yaşamakta varmış onu yaşıyoruz.Ama bu günlerde geçecek belkide ilerde Orhan Abi veya başka biri bu işin bilmediğimiz bir yanı varsa onu da söyleyecek.Benim aklımı karıştıran Orhan Abinin o insanlara karşı çok samimi görünmesi.Tamam ben onun herkese herşeye sıcak kanlı hoşgörülü yaklaştığını biliyorumda öyle kol kola girmeler yanında soytarılık yapacak kadar samimi olmalar bence hoş değil.Bir amaçla orda olabilir ama o kadar samimiyete gerek yok...

Buz Dağı
Kıdemli Üye

Post by Buz Dağı » 30 Dec 2007, 23:57

Allah Allah ya. Konuşmayayım diyorum, kızmayayım diyorum, yazmayayım diyorum, olmuyor. Konuştum diye daha önce anti-gencebaycı ilan edilmiştim. Herneyse...

Gencebay_Genci wrote:[b]Arkadaşlar böyel şeyler yazmak Gencebay'cıalra yakışıyormu ??!! Nerde sizin Gönül Dostluğunuz. Her şartta her mekanda gurur duyduğumuz gönül dostumuz ORHAN GENCEBAY'ı neden bu kadar kötülüyorsunuz.

Belki bize yakışmıyor ama GENCEBAY'a orada durmak yakışıyor mu???

Gencebay_Genci wrote:[b]Belki ketenpereye getirildim diyerek bize yalan söylemiş olabilir ama onunda geçerli bi sebebi vardır. Yargısız İnfaz yapmayın beyler... Her ne kadar orda olmasını istemesekte sıkıntımızı içimize atmamız lazım.

Gerçek gönül dostları yıllardır zaten sıkıntılarını hep içine atmışlardır. GENCEBAY tarafından önemsenmeyen "gerçek" Gönül Dostları...

Gencebay_Genci wrote:[b]Biz doğrusunu bılıoruzda o yanlıs mı bılıo. vardır bıldıgı bırsey ki hala orada duruyo.

Ne yani, buradaki bu kadar insanın feryatları boş yere mi? Bizler gerçek gönül dostuyuz. Yanlış birşey var ki hep bir ağızdan söylüyoruz.

Gencebay_Genci wrote:[b]Hep destek tam destek olalım arkadaslar goruyoruz mumkun oldugu kadar magazınden uzak kalmaya calısıyor, bazı yerlerde susuyor demekkı nelerle karsılasacagını ve nasıl tepkıler verecegını bılıyor ki hala devam ediyor.

Yanıldın arkadaşım... Efsane müzik sanatçısının yerinde şimdi bir "magazin starı" var. Son dönemde magazin basınında GENCEBAY hakkında çıkan haberlerden bunu rahatlıkla görebilirsin, görememek için UZAYDA yaşamak lazım...

Gencebay_Genci wrote:[b]Lütfen dostlar bu konuyu daha büyütmeden, kargaşa çıkarmadan Hele hele ORHAN GENCEBAY efsanesi de buraya kadarmıs diye konusupta gercek GENCEBAY'cıların sinirlerini bozmayın..

Asıl o sözü söyleyen insan "gerçek" GENCEBAYcıdır. Durumun vahametini görmüştür. "Gerçek" GENCEBAYcılık, olaylara sürekli pembe gözlükle bakıp "şakşakçılık" yapmak değildir...

Gencebay_Genci wrote:[b] Orhan Gencebay ölse bile ( Allah Göstermesin ) onun sanatı,adamlığı,babalığı,heybeti ebediyen konuşulacaktır. ''İnsaların en hayırlısı ,insanlığa ve dünyaya faydası dokunandır'' Ayet'ini bilen bilir, bilmeyende Orhan Gencebay gibi bir müzik duayeninin Türkiye'ye ve Türk müziğine neler kattığını bir kere daha düşünsün.

GENCEBAY geçmişte müzik olarak çok üst düzeyde, yanına yaklaşılamayacak şeyler yapmış olabilir. Argoda bir söz vardır, böyle durumlar için kullanılabilir. "Haticeye değil, neticeye bakalım" bence. Söz verdiği projelerden hangisini gerçekleştirdi? Bir tek "film müzikleri albümü", oda en kolayı olduğu için. Diğerlerine ayırması gereken vakti böyle saçma sapan bir programda harcıyor...

Gencebay_Genci wrote:[b]NOT : Gencebaycılığından utananlar varsa yapabiliyorsalar bundan sonra onu dinlemesin, ve onu dinleyerek kazandığı duyguları unutsunlar...

İşte şimdi pot kırdın...

Benim dedem de GENCEBAY hayranıydı, babam da, ben de. Üç kuşaktır GENCEBAYcı bir aileyiz. Buradaki herkesin ayrı bir GENCEBAY sevme hikayesi vardır. Senin bizlerin GENCEBAYcılığını eleştirmeye kilon yetmez. Lütfen sözlerine dikkat et...
BUGÜN BİR GARİPLİK VAR Kİ ÜSTÜMDE
SENİ ARIYORUM...

Locked