KALP KIRMAYIN

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Post Reply
sabır taşı
Kıdemli Üye

KALP KIRMAYIN

Post by sabır taşı » 28 Mar 2006, 01:02

KALP KIRMAYIN..

ARABESK MÜZİĞİN DUAYENİ ORHAN GENCEBAY,”SİBEL CAN AİLEDEN BİRİSİ ONA EVLAT DİYORUM. HÜLYA AVŞAR VE GÜLBEN ERGEN BÜCÜRÜKLERİM, EVLATLARIM” DİYE KONUŞTU.

Arabesk müziğin duayeni Orhan Gencebay, "Yazdığım tüm şarkıları eşim Sevim Emre için. Onsuz geçen günlere hayıflanıyorum, keşke çok genç yaşlarda tanısaydım" dedi.

Arabesk müziğin babası olarak bilinen ünlü sanatçı Orhan Gencebay vereceği 15 konserle jübile yapmak istiyor. Boğaziçi Paysage Restaurant'ta hayat arkadaşı Sevim Emre ile yemek yiyen Gencebay, "Şu dünyada ne kadar daha yaşayacağımız beli değil. Gerek sanat hayatımda gerekse sosyal hayatımda insanları incitmeden yaşamanın telaşı ile günlerimi geçirdim. Bu yüzden kalp kıran insan üzenlere ölümü hatırlatmak isterim. Lütfen kimsenin kalbini kırmayın" diye konuştu.

BİR TELEVİZYON DİZİSİNDE OYNAMAK İSTİYORUM

Hayatta herşeyin bir başı bir de sonu var diyen Gencebay,"Sanırım herşeyi zamanında bırakmak gerekiyor. Hazırlamış olduğum son albümüm ve kısmet olursa eğer iyi bir organizasyonla 15 büyük konser verdikten sonra bu işe son noktayı koymak istiyorum. Şu anda bir çok televizyon dizisi teklifleri almaktayım. Belki bir dizide de oynarım.

BİLİMSEL SANAT YAPIYORUM

Kanlıcı'da bulunan Boğaziçi Paysage Restaurant'ta Türk sanatına yazdığı kitap ve bestelerle hizmet etmeye devam ettiğini belirten Gencebay; "Bugüne kadar hep doğruyu yapmaya çalıştım. Hiç bir zaman baba ya da şöhret olmak gibi bir endişem olmadı. Ama sevenlerim beni yaptığım doğru işlerle gönüllerine koydu. Hepsi berhudar olsun. Ben de onlara layık olma adına bir çok genç sanatçıya işin ilmini öğrettim. Mesela Sibel Can aileden birisi ona evlat diyorum. Hülya Avşar ve Gülben Ergen bücürüklerim, evlatlarım. Allah hepsinin yolunu açık etsin. Çünkü bizim işini doğru yapan sanat adamlarına ihtiyacımız var. Bana da düşen bunlara destek olmaktır" şeklinde konuştu.

27 Mart 2006 Pazartesi KAYNAK:Gecce

isocity
Site Admin

Post by isocity » 28 Mar 2006, 16:51

???

Bu medya ne alem yahu. Uçankuş ne yazmıs bakalım.

ORHAN BABA “FANATİKLERİ” BU HABERE ÜZÜLECEK... ARABESK MÜZİĞİN DUAYENİ ORHAN GENCEBAY “JÜBİLE” KARARI ALDI!... PEKİ AMA NEDEN?...

Orhan Gencebay, müzik hayatına son noktayı koymaya hazırlanıyor...

Bugün Gazetesi’nin haberine göre 7 yaşında bağlama, 12 yaşında tambur çalmaya başlayan, 20 yaşında Ankara Radyosu sınavlarını kazanan, bugüne kadar plakları, albümleri yaklaşık 50 milyon satan Gencebay, hayatta her şeyin bir başı bir de sonu olduğunu belirtti.

Usta sanatçı şöyle devam etti: "Sanırım her şeyi zamanında bırakmak gerekiyor. Hazırlamış olduğum son albümüm ve kısmet olursa eğer iyi bir organizasyonla 15 büyük konser verdikten sonra bu işe son noktayı koymak istiyorum. Şu anda birçok televizyon dizisi teklifleri almaktayım. Belki bir dizide de oynarım. Kesinlikle sinemaya küskün değilim. Ama sinemada eski Yeşilçam kokusu ve tadı olmadığı için bu kadar uzun süre filmlerde rol almadım. Keşke her şey eskisi gibi olsaydı da ben de sinemaya devam etseydim. Ancak yeni gençlerimiz de güzel eserlere imza atıyor. Artık onları izleyerek günlerimi geçireceğim" dedi

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 28 Mar 2006, 19:57

ismailin bahsettiği haberin tamamı...vallahi benimde kafam karıştı...

Orhan Gencebay jübile kararı aldı

Arabesk müziğin duayeni Orhan Gencebay, müzik hayatına son noktayı koymaya hazırlanıyor. Sanatçı, 15 büyük halk konseriyle hayranlarına veda edecek...
28 Mart 2006 09:17
Yazı boyutunu büyütmek için

Ünlü sanatçı Orhan Gencebay’a, hayat arkadaşı Sevim Emre'yle Boğaziçi Paysage Restaurant'ta yemek yerken rastladık. Sohbet etmeye başladığımızda sanatçının vermiş olduğu ilginç bir kararı öğrendik. Sıcak bir ortamda geçen söyleşiyi sizlerle paylaşmak istedik. Gencebay, "Şu dünyada ne kadar daha yaşayacağımız beli değil. Gerek sanat hayatımda gerekse sosyal hayatımda insanları incitmeden yaşamanın telaşı ile günlerimi geçirdim. Bu yüzden kalp kıran insanlara ölümü hatırlatmak isterim. Lütfen kimsenin kalbini kırmayın" diye başladı... Ve...

ZAMANI GELDİ

7 yaşında bağlama, 12 yaşında tambur çalmaya başlayan, 20 yaşında Ankara Radyosu sınavlarını kazanan, bugüne kadar plakları, albümleri yaklaşık 50 milyon satan Gencebay, hayatta her şeyin bir başı bir de sonu olduğunu belirtti. Usta sanatçı şöyle devam etti: "Sanırım her şeyi zamanında bırakmak gerekiyor. Hazırlamış olduğum son albümüm ve kısmet olursa eğer iyi bir organizasyonla 15 büyük konser verdikten sonra bu işe son noktayı koymak istiyorum. Şu anda birçok televizyon dizisi teklifleri almaktayım. Belki bir dizide de oynarım. Kesinlikle sinemaya küskün değilim. Ama sinemada eski Yeşilçam kokusu ve tadı olmadığı için bu kadar uzun süre filmlerde rol almadım. Keşke her şey eskisi gibi olsaydı da ben de sinemaya devam etseydim. Ancak yeni gençlerimiz de güzel eserlere imza atıyor. Artık onları izleyerek günlerimi geçireceğim" dedi

Halk onu bağrına bastı

Türk sanatına yazdığı kitap ve bestelerle hizmet etmeye devam ettiğini belirten Gencebay; "Bugüne kadar hep doğruyu yapmaya çalıştım. Hiç bir zaman baba ya da şöhret olmak gibi bir endişem olmadı. Ama sevenlerim beni yaptığım doğru işlerle gönüllerine koydu. Hepsi berhudar olsun. Ben de onlara layık olma adına bir çok genç sanatçıya işin ilmini öğrettim. Mesela Sibel Can aileden birisi, ona "evlat" diyorum. Hülya Avşar ve Gülben Ergen bücürüklerim, evlatlarım. Allah hepsinin yolunu açık etsin. Çünkü bizim işi doğru yapan sanat adamlarına ihtiyacımız var. Bana da düşen bunlara destek olmaktır" diye konuştu.

‘Sevim benim her şeyim’

Eşi Sevim Emre ile evlendikten sonra gerçek mutluluğu bulduğunu söyleyen Orhan Baba, "Yazdığım her şarkının içinde eşim oldu. Onu çok seviyor ve her davete onunla gitmekten büyük zevk alıyorum. Ancak beni üzen tek şey, Sevim'siz geçen yıllardır. Hayıflanmadan edemiyorum. Son hazırladığım albümde de eşime itaf olunacak tarzda "Doğum Günün" isimli bir şarkı yazdım. Allah kendisine uzun ömürler versin" dedi.

(Bugün)

http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=146637

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 28 Mar 2006, 23:43

haydaaa ne oluyoruz yaw?

noldu bizim projeler ? :?: :?: :?: :?: :evil:

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 29 Mar 2006, 18:40

:( :cry:
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

isocity
Site Admin

Post by isocity » 30 Mar 2006, 00:56

sabır taşı wrote:Ancak beni üzen tek şey, Sevim'siz geçen yıllardır. Hayıflanmadan edemiyorum.

abi orhan baba dememişmiydi :) büyümü yaptınyoksa bana diye..

idam_mahkumu
Site Admin

Post by idam_mahkumu » 30 Mar 2006, 21:11

Şaka maka bir yana, ben kıllanmaya başladım arkadaşlar.. Bu kadar kolay olmaz...

Ya Projeler YAŞ (!) Ya Bu haber YAŞ... Ya bizde bir terslik var, Ya Gencebay Cephesinde... Söylemeye dilim var mıyor, Ama mutlaka BİRŞEY var :? Sebebsiz birşey olmaz!

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 30 Mar 2006, 23:29

bekle ve gör derim
Her şey Savaş AY ın "Baba, baba da ,5 şarkıyı ard arda okuyamaz,bu güne kadar sahne teklifini ret cevabının sırrı bu " demesi ile başladı.
Bu güne kadar tüm plak,albüm çalışmalarını düşündüm.süre vs. Bi de tv den canlı proğramını... Hala kayıtlı.
Gerçekten 5 şarkıda boğazını göstererek,rahatsızım diyerek " bi daha " tezhüratlarına kulak tıkadı.
Acaba diyebiliyorum....
ne diyebilirimki.Bir yanda söylem,diğerinde icraaat.....

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 31 Mar 2006, 00:32

Burhan abi, Allah aşkına, bundan 20 sene önce Orhan Gencebay sesini bahane edip de mi konserden kaçacaktı? Orhan Gencebay'ın gençken sesinin kuvvetli olmaması gibi bir saçmalığa ihtimal bile vermiyorum, komedi bunlar. Sesinin zayıflığı şu yaşlılık dönemleri içindir, özellikle by-pass ameliyatı sonrası dönem.

Bu tip saçmalıkları okudukça ve duydukça, "keşke Orhan Gencebay müziği bundan 10 sene önce bıraksaydı da bu saçmalıklara meydan vermeseydi" diyesim geliyor. Yahu herkesin fizyolojisi bir değil ki, herkes Müzeyyen Senar gibi sekseninde de şarkı söyleyecek diye birşey mi var?

Orhan Gencebay yine de tüm bunlara rağmen "Hayatımda ilk ve son defa seri olarak 10-15 konser verip müziği bırakacağım" diyor. Konser falan değil de, onca proje arada kaynamaz umarım. Daha kafasındakilerin %20'sini yapmış bir insan nasıl müziği bırakabilir ki?...
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 31 Mar 2006, 01:41

yasakresim wrote:Burhan abi, Allah aşkına, bundan 20 sene önce Orhan Gencebay sesini bahane edip de mi konserden kaçacaktı?

Bu tip saçmalıkları okudukça ve duydukça, "keşke Orhan Gencebay müziği bundan 10 sene önce bıraksaydı da bu saçmalıklara meydan vermeseydi" diyesim geliyor. Yahu herkesin fizyolojisi bir değil ki, herkes Müzeyyen Senar gibi sekseninde de şarkı söyleyecek diye birşey mi var?

Orhan Gencebay yine de tüm bunlara rağmen "Hayatımda ilk ve son defa seri olarak 10-15 konser verip müziği bırakacağım" diyor. Konser falan değil de, onca proje arada kaynamaz umarım. Daha kafasındakilerin %20'sini yapmış bir insan nasıl müziği bırakabilir ki?...

Orhan Gencebay'ın gençken sesinin kuvvetli olmaması gibi bir saçmalığa ihtimal vermek deliliktir.
Tabiki Orhan GENCEBAY antipatizanı değilim.
sözlerimdeki bir amacım beyin fırtınası.Dökülsün her şey.
diğeri de sitem.
SEN ONCA ÜMİT VER,ONCA PROJEDEN BAHSET.... SONRA...............
NEYSE "SUSUYORUM KENDİMİ"

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 31 Mar 2006, 01:50

HA ...
Herkes Müzeyyen SENAR olmayacak.
Tabiiki olmayacak.
Ama olsun olmasın GERÇEK ne ise söylenmeli.
Ben GENCEBAY sahne alsın ,almasın fark etmez,sesim bu usta demesine hazırım.(bu çamurlar gerçekse) (Ne kaybederdin ?)
değilse "şartlarımız budur,aha hendek aha deve " buna da hazırım. Gençliğinde GENCEBAY'ı canlı dinleyebilen biri olarak ..........

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 31 Mar 2006, 08:38

burhan abi,orhan gencebayın sesindeki yetersizlik son yıllarda ortaya çıkan bir hadise,özellikle by pass ameliyatından sonra.by passın direk etkisi,kalbini fazla yormak istememesi,fazla kilo,yaş,yıllardır sahneye çıkmayarak sesini antremanlı ve diri tutmaması bunda etkenler.ama etkenlere bakacaksak bunlar hep son yılların getirdikleri şeyler.onun için orhan gencebayın tüm sanat kariyeri boyunca sahneye hiç çıkmaması sesine bağlanamaz.nitekim türkiyede müzik teknolojisinin çok zayıf olduğu eski yıllardaki kayıtlarda gencebayın performansını biliyoruz.örneğin güle güle sevdiğimi düşünün.bir klasiklerdekini bir de ben topraktan bir canım kasetindekini.teknoloji bile aradaki ses gücü uçurumunu kapatamamış.bu tamamen yılların ortaya çıkardığı bir hadise.yılların ve orhan gencebayın rahatsızlıklarının sonradan ortaya çıkardığı bir durumdan faydalanıp bunu sanki gencebayın ezeli haliymiş gibi göstermekti savaş ayın yaptığı.çok çirkin bişey..

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 31 Mar 2006, 23:12

dostlar..konuyu kendi aramızda konuşurken lütfen bir şeye dikkat edelim..
son zamanlarda hepimizin kafası karışık..aman kırılmadan ve kırmadan konuşalım..haşa böyle bir niyetimiz yok..ama işte kafalar karışık ya..rica ediyorum...

saygılar...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 31 Mar 2006, 23:14

isocity wrote:
sabır taşı wrote:Ancak beni üzen tek şey, Sevim'siz geçen yıllardır. Hayıflanmadan edemiyorum.

abi orhan baba dememişmiydi :) büyümü yaptınyoksa bana diye..

ismail; bu zamanlarda biraz zor gülüyorum...beni güldürdün ya sende hep gül inşaallah... :)

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 01 Apr 2006, 02:46

Günümüzde öğüren sanatçıların,dijital pc destekli aletlerle sesinin nasıl farklı kaydedildiğini gayet iyi biliyoruz.
Bu aletler icat edilmeden önce GENCEBAY ın albümlerini düşünürsek,ses ve müzik kalitesinin eşsiz olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.Kara çalı mesala.o ne billur sestir. Tüm şarkılarında olduğu gibi...
Bu eşsiz ses bu gün eski formunda değilse bunu zaman,yaş,sağlık nedenleri elbette açıklar. Ben de gençken sahne aldım.Şimdi... Kargalar korkup kaçıyor.
Ama GENCEBAY formunu yakaladığı zaman eskiyi aratmıyor. Aha "cevap ver".dinleyin. o "cevap ver" feryadını.
Benim formda bu konuda yukarıda yazdıklarım aslında sitem birikintisi.
Güncel konuya dönersek,bu haberler de GENCEBAY ın "KORSAN" sitemidir. 15 konseri göz önüne alıyorsa "ses kuvveti" tartışılamaz.
GENCEBAY jubile yapacak yer ve zamanda değildir.
Bize olan borçları bini aşmıştır.
Kendisi de farkındadır.
Film müzikleri,bağlama solo,klasik batı konçerto soundu,disco sound,resital gibi bir çok sözleri çöpe atacak biri değildir.
Bence bu sözler "sitem" ürünüdür.
Bu destek arayışıdır.

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 02 Apr 2006, 20:14

"Son günlerde medya da çıkan bazı haberlerde 10 -15 konser verip müziği bırakacağım ifade ediliyor. Gönül dostlarıma bu konuyla ilgili açıklama yapmak gereğini duydum. Galiba bazı konuşmalarım yanlış anlaşılmış.

Ben müziği sağlığım elverdikçe mezara kadar yapmayı düşünüyorum. Herhalde son zamanlarda sahne çalışmalarımla ilgili sorulan sorulara verdiğim cevaplar yanlış yorumlandı. Ben sahne ile ilgili olarak istediğim ortam olursa 10 – 15 konser yapar ondan sonra da sahne konusunu tamamı ile kapatırım demiştim.Sanırım bu sözlerim müziği bırakırım şeklinde anlaşılmış. Bu sözlerimin anlaşılamamış olduğunu belirtmek istedim.

Bu arada Gönül dostlarıma son zamanlarda neler yaptığımla ilgili bilgiler vermek istiyorum.

- Yeni albümümün çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

- Bu yılın sonuna doğru vizyona girmesini planladığımız televizyon dizimin senaryo çalışmaları devam ediyor.

- Birkaç reklam teklifini inceliyorum.

- Müzik eseri sahipleri meslek birliği’nin (Mesam) genel kurul toplantısını 26 Aralıkta yaptık. Yapılan bu kurul toplantısında Yönetim kurulu üyeliğine yeniden seçildim. Bu görevi iki yıl daha yapacağım. Bu konuyla ilgili bazı bilgiler vermek istiyorum ; Telif hakları insan aklının ve duygusunun yaratıları olduğu için , insan haklarında ön sıralarda yer almaktadır.Sanatı ve sanatçıyı korumak için bence bir nevi kutsal olan bu görevi yeniden üstlenenlerden biriyim. 5846 nolu yasamızın hükmü ile kurulmuş olan özel hukuk statüsü içinde yer alan Mesam topluca hak arama görevini yapmaya yetkili bir meslek birliğidir. Mesam söz yazarlarının , bestecilerin , aranjörlerin ve editörlerin çatısıdır. Yaratıcı müzisyenin geleceğidir. Mesam güzel sanatların içindeki en eski ve en büyük telif meslek birliğidir. Dünyada ki 179 ülkeyle anlaşmalıdır. Mesam yalnızca bizim ülkemizde ki söz yazarı ve bestecilerin değil 179 ülkenin müzisyenlerinin Türkiye’deki yayın haklarının korumasını da yapmaktadır.

- Ayrıca 4 yıldan beri de Müzik yorumcuları meslek birliği’nin (Müyor) yönetim kurulu üyeliğini sürdürmekteyim. Müyor , ülkemizin ses ve saz sanatçılarının , şeflerinin yorumcu haklarını arayıp bulup hak sahiplerine dağıtan meslek birliğidir.

- Ben aynı zamanda Müzik yapımcıları meslek birliği’nin (Müyap) kurucularındanım. Müyap’ın Digital Platform adı altında kurmuş olduğu sistemle müzik albümleri , internet üzerinden yasal olarak satın alınabilecek ve kiralanabilecek. Bu satış ve kiralamaları Müyap’ın database’ini kullanarak bazı servis sağlayıcı şirketler yapacak. Şu anda bunu ilk olarak faaliyete geçiren şirket power medya gurubudur. İnternet üzerinden satış ve kiralama yaptıkları adres (http://www.powerclup.com.tr ) Bu digital platform , müzik camiasının büyük ümidi olmuştur. Kaybolan hakların geri alınması için en büyük mücadelelerden biridir. Sanatı ve bizlerin emeklerini korumak için , sizlerden albümlerimizi , bu yasal platformu kullanarak almanızı veya kiralamanızı rica ediyoruz. Aynı zamanda albümlerimizi her zaman ki gibi müzik marketlerden de cd ve kaset olarak yasal yollarla temin etmenizi bekliyoruz.

Sevgili Gönül dostlarım , gönlümüzün her zaman bir olduğuna inanarak hepinize mutluluklar diliyorum.

Berhudar Olun "

Orhan GENCEBAY

Kaynak: resmî site
---------------------------------------------------------------------------

:)
Image
Atatürk, 1933

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 03 Apr 2006, 01:32

yani yahu....

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 06 Apr 2006, 19:52

filozofun biri hocamı severim ama hakikati daha çok severim demiş..eee pes yani orhan abi...

aşk olsun....

Post Reply