5 YIL ALBÜM YAPMAYALIM

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Post Reply
sabır taşı
Kıdemli Üye

5 YIL ALBÜM YAPMAYALIM

Post by sabır taşı » 01 May 2006, 12:23

SİBEL CAN'IN KORSAN YASASINA TEPKİ İÇİN 5 YIL ALBÜM YAPMAYALIM ÇAĞRISI SANATÇILARDAN DESTEK GÖRMEDİ. SADECE ORHAN GENCEBAY "BEN UYARIM"DEDİ.

Sibel Can, korsana karşı mücadele için meslektaşlarına el ele verip 5 yıl albüm çıkarmayalım çağrısında bulundu. Yani onları boykota davet etti. Ancak bu istek birçok sanatçı tarafından sıcak karşılanmadı. Hatta çoğu boykot fikrini dinleyiciyi kendilerinden mahrum etme olarak gördü. Sadece yıllardır dost dediği babam dediği Orhan Gencebay"Ben Sibel'in yanındayım"dedi. İşte şarkıcıların konuyla ilgili görüşleri...

SİBEL'İN ÖNERİSİNE KİM NE DEDİ?

Deniz Seki: Bu fikir çok erken

Tüm müzik emekçileri korsana karşı büyük mücadele veriyoruz. Ben son derece ümitliyim. Korsanla mücadelemizde tüm kamuoyunu, müzikseverleri bilinçli olmaya, bizlere destek olmaya davet ediyorum. Korsan ülkemizin kültürel kalkınmasını da engelliyor. Ancak boykot fikrini şimdilik erken buluyorum.

Haluk Levent: Böyle savaşılmaz

Sibel Can'ın bu düşüncesine asla katılmıyorum. Bu tamamen dinleyiciyi cezalandırmak olur. Daha etkin önlemler almak gerekiyor. Biz sanatçıların halkımızdan bizi sevenlerden sanatımızı kısıtlamaya hakkımız yok. Ancak şuna katılıyorum korsancılığa karşı bir şeyler yapılmalı. Ancak bunun yolu sanat yapmamak değil.

Hakan Peker: Bu bir köprüdür

Bunlar böyle çözülecek şeyler değil. Ama bu fikir bir köprüdür hem de iyi bir köprüdür. Ama biz bu işi böyle çözelim diyorsak bu iş bitmiştir. Onun için mevcut yasayı uygulayalım. Ama Sibel Hanım'ın gösterdiği de bir tepkidir. Saygı duyulması gerekir. Bu konudan rahatsız demek ki böyle bir şey söylemiş.

Gecce.com...

genex
Site Admin

Post by genex » 01 May 2006, 13:36

Aman Orhan Abi, sakın bu albüm bu konu yüzünden güme gitmesin, 1 ay kaldı sabırla bekliyoruz, 1 ay 5 yıla çıkmasın :? :(

isocity
Site Admin

Post by isocity » 01 May 2006, 14:35

orhan baba zaten albüm yapmamak için bahane arıyor. sibel can'da bu işlerden çok anlarmış gibi demeç vermezmi. be hanım sen zaten parayı konser reklam ve özel gecelerden kırıyorsun. üstüne magazin programlarında boy gösteriyorsun bol bol alakalı alakasız işlerle iyi kötü reklamın yapılıyor. hiç biri olmazsa zengin bir kocan var. sen albüm yapsan ne yapmasan ne. ben senin ne orjinalini ne korsanını alırım.
orhan baba 5 yıl albüm yapmayacak bu tip akıllarla. ee 5 yıl sonra ne olacak bari :)

genex
Site Admin

Post by genex » 01 May 2006, 14:39

Dediğin çok doğru, herkesin geliri onun gibi değil kimi sanatçılar albüm yapmazsa piyasadan silinir. Zaten bu karara herkesin uymasını beklemek çok güç. Bu konunun çözümü devlet&vatandaş&sanatçı işbirliğiyle bulunur. Devletin önce bu kanunları çıkartıp uygulaması gerekiyor. Bir ton korsancı yakalanıyor komik paralarla serbest bırakılıyor. Polisinde eli kolu bağlanıyor.

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 01 May 2006, 15:32

aman orhan abi, albüm yapmak istemiyorsan bunu açıkça da diyebilirsin.böyle bahanelerin arkasına sığınmaya gerek yok :lol: bir de benim anlamadığım nokta orhan abi sanki müzik dünyasına yeni adım atmış 25 yaşında bir insan da 5 yıl daha albüm yapmayayım diyebiliyor.zaten yıllardır gönül dostları sayesinde alnının son terine kadar çalışarak anasının ak sütü gibi hakettiği bir maddi birikimi var allaha şükür.artık bu vakitten sonra böyle laflarla gönül dostlarını üzmemeli.tabiki korsana karşı durmalı.ama korsana karşı duruş biçimi müzik yapmamak şeklinde olmamalı.korsancılara kızılıyor,müzikseverler cezalandırılıyor.bu nasıl bir mantıktır?böyle bir mantık da ancak sibel can'dan çıkardı zaten.sibel can istemiyorsa albüm yapmasın.müzik dünyası hiçbir şey kaybetmez bir süreliğine sibel can'ın süper kaliteli :!: eserlerinden mahrum kalırsa.ama oturduğu yerde oturup değerli fikirlerini kendine saklasın ve orhan abimizin aklını çelmesin.sibel can albüm çıkarmazsa müzik dünyası hiçbir şey kaybetmez ama gencebay daha yapacaklarımın birçoğunu yapmadım dediği ve tam projelerini hayata geçirme zamanını bulduğu bir ortamda 5 yıl(bu 5 yıl çeşitli aksiliklerden dolayı ebediyete de uzanabilir)müzik çalışması yapmazsa çok şey kaybedilmiş olur.yıllardan beri verdiği sözler var,gönül dostlarının beklentileri var.yıllardır bağlama albümü,film müzikleri albümü,senfonik çalışmalar albümünü bekleyip duruyoruz.iyi,biraz daha bekleriz.5 yıl geçer;gencebay da yaşarsa ve 70 yaşına gelirse şu andaki halinden çok daha dinamik olacağı için o zaman nasıl olsa çıkarır bu albümleri :evil:

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 01 May 2006, 23:25

ben yeni albümü bekliyorum...heyecanla...bu kaset ya çıkacak yada çıkacak....bozlağı dinleyip iso ile kritik yapmak istiyorum...doğum günü şarkısını dinleyip istanbulu hayal etmek istiyorum :D :roll:

şaka bir yana...bu tür haberler moral bozuyor yav...ama bir şey söylüyeyim...tam 12 yıl önce yalnız değilsin albümünü hazırlarken orhan abi her gün gazetelere demeç verdi..telif yasası çıkmazsa falan bırakırım diye...sonrada albümü çıkardı......

inş..bu haberde bu kabildendir....

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 02 May 2006, 00:41

YA NE DİYEYİM.
ORHAN BABA HAKİKATEN BAHANE ARIYO.
AMAN DİYELİM.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 02 May 2006, 15:09

bu kadar naz aşık usandırır..

Post Reply