albüm çıkamayacak mı yoksa?

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
Locked
sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 15 Dec 2006, 22:47

bu arada odğum günü şarkısı hakkındaki görüşüm ; bekledigim gibi bir sarki cikti..agir ve icli bir sarki olur diye tahmin ediyordum..dinledigimden sasirmadim..

sizleri bilmem ama benim icin cok manidar bir sarkidir..

beni yakindan taniyanlar bilir ne kadar önemli oldugunu...

doğum gününe laf söyletmem :lol: :D

saygilar..

isocity
Site Admin

Post by isocity » 15 Dec 2006, 22:49

bende kişisel olarak dogum gunu yerıne ah turkıyemı tercıh ederdım ama artık elımızdekıne bakacagız.. 3 sene bekleme surecının ardından cıkan bir albüm bu beklenti çok yuksek.. burada herkesı anlayısla karsılamak lazım...

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 15 Dec 2006, 23:25

:wink:

burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 16 Dec 2006, 01:50

"gönül dostu" kardeşim. :!:
Yazına alınıp,gücendim
"zat" lardan biri benim herhal.
kişisel fikrin doğrultusunda,bilmeden,maziyi incelemeden zatı muhteremler gibi laflar ile "salt Gencebay'ı eleştirmek için bu sitede varler" deme.
Ayıp.
Sevdiğim adamı eleştiririm.Sevemediğim insana zaten laf etmem,etmeye değmez derim.
Şarkı,albüm hakkında beklentim normal.ben 30 yıllık Gencebay dinleyicisiyim.Orhan GENCEBAY ı baba bildik. Bir baba evlatlarını ihmal etmemeli. eleştirimiz bu yöndedir.Orhan GENCEBAY ı pir,üstat,gönül adamı,insan bilip baş tacı etmekle eleştirmek ayrı şey. tabiiki yanlışlarını,hatalarını,hayal kırıklığımızı belirtecez. Yoksa"gönül dostluğu" yalakalıkla kalır.Biz harbi dostuz.
Salt eleştiri babında değil bizlerinki. Bilen bilir ,arkadaşların dediği gibi Buranın varoluşundan beri döktüğümüz emeği.

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 16 Dec 2006, 11:02

aslında konu doğum günü veya türkiyem değil..albümün hala çıkmaması sonucu burda birbirimizi yiyoruz..(kimin umurunda)

sabırsızlık la bekliyorum albümü benim işim müzik çünkü! bestelerde kullandığı enstrumanlar makam geçkileri acilite duygu armoni bunlar daha önemli benim için adı türkiyem olmuş doğum günü olmuş farketmez..isim niceliğinde müzikal niteliğe bakıyorum..
daha dorğru dürüst bir şarkısını dinleyemedim..(ucundan doğum günü ve bozlak besteyi ve çok azda türkiyem denilen besetnin introsunu..)

ama ben hala bu şarkının varlığından şüpheliyim arkdaşlar...!!!

neyse gencebayın dediği gibi
sabret gönlüm sabret
sabrın sonu selamet
diye diye belkide
kopar birgün kıyamet dicezz.... :wink:

saygılar..
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 16 Dec 2006, 15:38

burhan abi yüreğine sağlık...

senfonik kardeş..inan bende senin gibi ayni seylerle bekleyiş içerisindeyim..bir çok dostumuzda müzikal beceri ve inceliklerini merak ediyor albümde..her zaman oldugu gibi.. :wink: isimler semboller bahane tabi...keyfiyetdir bizim aradigimiz... :wink: saygilar..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 16 Dec 2006, 17:33

senfonik wrote:
sabırsızlık la bekliyorum albümü benim işim müzik çünkü! bestelerde kullandığı enstrumanlar makam geçkileri acilite duygu armoni bunlar daha önemli benim için adı türkiyem olmuş doğum günü olmuş farketmez..isim niceliğinde müzikal niteliğe bakıyorum..

bizim için de tabiki onlar önemli.ismi için şarkı dinleyecek değiliz herhalde :) yoksa farkında olmadan öyle bir izlenim mi verdik?mesajlarımı şöyle bir tekrar gözden geçireyim en iyisi :? :wink:

Aytac
Deneyimli Üye

Post by Aytac » 16 Dec 2006, 18:10

Evet haklisin kardes!

Yani benim acidan benim icin farketmez orhan baba hangi sarkiyi koymus veya koymamis sonucat bu orhan babanin fikri!

Yeter ki Albüm ciksin ve ondan sonra bir Konu daha acilir bu Foruma ve herkez fikrini acikca söyler. Ama simdilik burada birbirimizi nen üzlelim ve ne kirarim! Yakinda zaten cikacak hepimiz uzun zamandir bekliyoruz, ve cikar insallah ve ondan sonra hem dinleriz hemde konusuruz.
Ama simdilik sarkilari dinlemedik ve sarkilarin nasil oldugunu da bilmiyoruz! Tek birsey kaldi! O da cikmasi!

Ve düsünceletiizi o zaman tabiki bu forumda söyleriz!

Saygilar ve Selamlar dilerim herkeze! :-)
Aritik Sevenlere Saygi Kalmamis

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 16 Dec 2006, 19:39

sevgili aytaç kardeş benim ne demek istedigimi anlatmış, benim de demek istedigim bu albüm çıkmadan daha neyin eleştirisini yapılıyor, eleştiri elbette yapılacak ama cıkmayan albümün eleştirisi nasıl yapılıyor anlamadım, albümdeki 10 şarkıyı dinlemeden albüm eleştirisi yapmak bence yanlış, ama bu 10 şarkıyı dinleyen varsa buyursun eleştiri yapsın

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 16 Dec 2006, 20:00

Eleştiri dediğin kısıtlanamaz ki her şey üzerinden eleştiri yapılabilir.

Yukarıyı daha net okursan arkadaşlar zaten çıkmamış albümün eleştirisini yapmışlar.

Eğer dediğiniz gibi Türkiyem yoksa bunu eleştirmeleri gayet doğaldır.Ve de bu eleştiri albümün çıkıp çıkmamasına bağlı bi sebeb değildir.
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 16 Dec 2006, 20:33

cıkmamış albümün eleştirisi nasıl yapılabilirki , soruyorum kaç kişi oturup dinlediki türkiyem parcasını veya albümdeki diger parcaları türkiyem konmadı diye eleştiri yapabiliyorlar, sizlerde gayet iyi iyi biliyorsunuzki gencebayın daha 20- 30 yıl önce yapıpda kullanmadıgı, yada 20-30 yıl önce yapıp yeni kullandıgı eserler var, eger bu parca albüme konmadıysa vardır gencebayın haklı bir sebebi, türkiyem yok diye sitem edenlere söylüyorum, bu parcayı dinledinizmi yada albümdeki diger parcaları, eger dinleyipte eleştiri yapıyorsanız hepinizden özürdilerim, ama bu parcaların hiçbirini tam dinlemeden konuşan varsa, bu boşa konuşmaktır, benim bildigim kadarıyla bu eleştiri yapanlar( yada sitemmi demeliydim) sagdan soldan duyumlarla konuşuyorlar, hiçbirinin albümün yada türkiyem parcasını bitmiş halde dinlememiştir.

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 16 Dec 2006, 20:56

Çıkmamış albümün eleştirisi yaplılamaz diyorsun şu anda yaptığın eleştiri :)

Arkadaşlar albüme koyulan 10 eseri kötülemiyor yalnış anlama.Sadece öğrenmek istedikleri neden başka bi eser değilde Türkiyem...

Gencebay bu eseri albüme koymamasının bi sebebi vardır demişsin buna sonuna kadar katılıyorum..Ancak benimde arkadaşlar gibi merak ettiğim bu sebeb ne!!!Eğer bu sebebi merak ederek suç işlediğimizi yada hata yaptığımızı düşünüyorsan yanılıyorsun...
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

divanist
Yeni Üye

Post by divanist » 16 Dec 2006, 21:04

Yazılanları yeni gördüm. Birkaç paylaşımda benden olması kaçınılmaz oldu.

Doğum günü şarkısına herşeyden önce neden seviniyorum biliyormusunuz .
Sonunda umarım Türk Milletininde doğum günlerinde söyleyecek tamamen kendisine has bir doğum günü şarkısı oldu .
Bu konuda ya '' hepi tursdey tu yu '' ya , yada ahmet kayaya muhtaç olmuştu millet . :idea:

Ah Türkiyem ; bir beste değil. Türkiye üzerinde iç ve dış siyasette oynanan çirkin oyunlara olan kişisel tepkisini dile getirişi.
Yenide değil. Sanki AB nin emellerini seneler önce görmüş. Bu benim yorumum.

Bize özel paylaşımda bulundu. Tüylerim diken diken oldu. Duygularımı nasıl dile getireceğimi bilemedim , gayri ihtiyari siz gönüldostlarımı arkama alarak '' Orhan Abi biz gönül dostları bu türküyü istiyoruz '' dedim . Haksızda değilmişim. :?:

Orhan Abi nin , kendi görüşlerine cevap verebilecek bir parti veya siyasi çevre mevcut değil. Onun endişesi bu türkünün bazı çevrelerce kendilerine maledilmeye çalışılacak olunması. Haksızda değil , çünkü bu türkü yüzbinleri harekete geçirir .

Hele yeni albüm bi çıksın , can Türkiyem i paylaşmak için bi çözüm yolu buluruz :)

sevgiler
Yavuz

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 16 Dec 2006, 22:31

gonuldostu wrote: benim de demek istedigim bu albüm çıkmadan daha neyin eleştirisini yapılıyor, eleştiri elbette yapılacak ama cıkmayan albümün eleştirisi nasıl yapılıyor anlamadım,

Oyle bir konusuyorsun ki, sanki album ciktiktan ve biz albumu dinledikten sonra, bizim yapacagimiz elestirilere ses cikarmayacak, "hay hay buyurun elestirin simdi" diyeceksin. Hic sanmiyorum. :lol: Sen Orhan Gencebay'in hicbir sekilde elestirilmesine tahammul edemeyen birisin. Album cikmis, cikmamis bahanesine sarilma.

haklı bir sebebi, türkiyem yok diye sitem edenlere söylüyorum, bu parcayı dinledinizmi yada albümdeki diger parcaları,

Ah Turkiyem hakkinda bir fikir edinebilmek icin, illâ ki albumdeki son halini mi dinlemek gerekiyor? Benim Orhan Gencebay'dan unplugged dinledigim kadariyla :) muthis bir sarkiydi. Senin dediginden sunu anliyoruz o zaman: Her halde, albume okunan versiyonu o kadar kotu oldu ki Gencebay ondan albume almadi. Oyle mi? Oyle degilse, albumdeki versiyonunu dinleyip dinlememekle ne alâkasi var elestirmenin?
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 16 Dec 2006, 23:58

divanist wrote:Yazılanları yeni gördüm. Birkaç paylaşımda benden olması kaçınılmaz oldu.

Doğum günü şarkısına herşeyden önce neden seviniyorum biliyormusunuz .
Sonunda umarım Türk Milletininde doğum günlerinde söyleyecek tamamen kendisine has bir doğum günü şarkısı oldu .
Bu konuda ya '' hepi tursdey tu yu '' ya , yada ahmet kayaya muhtaç olmuştu millet . :idea:

Ah Türkiyem ; bir beste değil. Türkiye üzerinde iç ve dış siyasette oynanan çirkin oyunlara olan kişisel tepkisini dile getirişi.
Yenide değil. Sanki AB nin emellerini seneler önce görmüş. Bu benim yorumum.

Bize özel paylaşımda bulundu. Tüylerim diken diken oldu. Duygularımı nasıl dile getireceğimi bilemedim , gayri ihtiyari siz gönüldostlarımı arkama alarak '' Orhan Abi biz gönül dostları bu türküyü istiyoruz '' dedim . Haksızda değilmişim. :?:

Orhan Abi nin , kendi görüşlerine cevap verebilecek bir parti veya siyasi çevre mevcut değil. Onun endişesi bu türkünün bazı çevrelerce kendilerine maledilmeye çalışılacak olunması. Haksızda değil , çünkü bu türkü yüzbinleri harekete geçirir .

Hele yeni albüm bi çıksın , can Türkiyem i paylaşmak için bi çözüm yolu buluruz :)

sevgiler
Yavuz

yavuz abi aciklamalar icin kendi adima tesekkür ederim...dogum günü ile ilgili yorumlariniza katiliyorum... :wink:

serhat_izmit
Kıdemli Üye

Post by serhat_izmit » 17 Dec 2006, 02:41

burhansenkal wrote:Sevdiğim adamı eleştiririm.Sevemediğim insana zaten laf etmem,etmeye değmez derim.

Sonuna kadar katılıyorum ağbicim...

Gönül Dostu ağbim: Bizim burada bulunma sebebimiz nedir ki? Orhan Gencebay'ı eleştirme hakkımız da tabiki vardır.
"Yaptıklarım Türk müziğinin devamıdır."
"Müziğime arabesk denmesi çok saçma..."
Orhan GENCEBAY

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 17 Dec 2006, 13:53

Aytac wrote:Evet haklisin kardes!

Yani benim acidan benim icin farketmez orhan baba hangi sarkiyi koymus veya koymamis sonucat bu orhan babanin fikri!

Yeter ki Albüm ciksin ve ondan sonra bir Konu daha acilir bu Foruma ve herkez fikrini acikca söyler. Ama simdilik burada birbirimizi nen üzlelim ve ne kirarim! Yakinda zaten cikacak hepimiz uzun zamandir bekliyoruz, ve cikar insallah ve ondan sonra hem dinleriz hemde konusuruz.
Ama simdilik sarkilari dinlemedik ve sarkilarin nasil oldugunu da bilmiyoruz! Tek birsey kaldi! O da cikmasi!

Ve düsünceletiizi o zaman tabiki bu forumda söyleriz!

Saygilar ve Selamlar dilerim herkeze! :-)

başar kardeşimm ayıp ettin şimdi lafım sana değil anlayan anlamıştır diye düşünmüştüm ama..beni az çok tanıyosun duygu ruh ve müzikal bilgi olarak..eğer sende beni yalnış anladıysan üzülürüm..:(
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 17 Dec 2006, 16:01

yok mesut abi ya,yanlış anlamadım.espri anlamında takıldım sadece..hatta smiley de koydum bir sürü yanlış anlaşılmasın diye :wink: berhüdar ol...

genex
Site Admin

Post by genex » 17 Dec 2006, 21:55

Popstarda da açıklandığı gibi albüm 25 aralıkta kesin çıkıyor. Hayırlı olsun arkadaşlar.

ranist

Post by ranist » 17 Dec 2006, 21:57

Şükürler olsun albüm çıkıyor. 1 hafta daha bekliyecez. Olsun ama değecek hernasılsa... :D
Yaşanmadan çözülmeyen sır benim...

Locked