ArabeskStar'a Jüri Başkanı (!)

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
burhansenkal
Kıdemli Üye

Post by burhansenkal » 10 Jan 2007, 23:30

hah işte tem "bam telime" bastın kardeşim.
Şimdi, sonradan yazdığım için "pişmanlık duyacağım veya ya yerimiydi dursaydın" dememek için susayım. Yorgunum yeni yoldan geldim.
Sonra deşeleyeyim.
Eyv.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 11 Jan 2007, 00:19

tamam usta..özür..inş. üzmemişimdir seni..

orhanım
Yeni Üye

Post by orhanım » 12 Jan 2007, 13:10

babamız kendisini şarkılarıyla anlatmış herşeyden uzak kalmış halktan medyadan adam kendini ifade edemez hale gelmekten korktugu için belkide ben bi alışayım şu ortamlara bi gireyim bakalım ne olacak bende zaman zaman kızıyorum hasret birinci olmuş gencebay hasretin peşinden gidiyo elinde karton çekmidir nedir at bir tarafa ne işin var senin hasretin peşinde. bülent ersoyun salakça esprilerine karşılık vermeme bizim babamız bu değil diyorum bazen ama sevgim o kadar büyükki anlatılamaz baba için ne yaptın sorsanız fazla birşey yok hatta hiç bir şey yok sadece çevremdekilere sevdirme anlatma anlayabilmelerini sağlama ama bakıyorum bizleri zor duruma sokmaya uğraşıyor baba. belki bilerek belkide bilmeyerek ama diyorumya sevgim hayatta eksilmez ne yaparsa yapsın isterse bülent ersoy gibi benliğini kaybetsin

şu yazıları yazarken bile insanın kızası gelir içi yanar böyle aynı votkayı içersinya inerken hissedersin bir yanıklık aynı o şekilde kızgınlıktan yanıyo benimki votkadan değil keşke votkadan olsa sinirleniyorum bazı hareketlerine sen büyüksün sen ululsun sen bir tanesin ki hareketleri çok sıradan biriymiş gibi belki içinden gelmeyebilir ama bülent ersoy artis artis hareket yapıyorsa babanın ondan bin kat artis hareket yapması lazım bülent hanım yerinden kalkmıyor bizimki bi sağa bi sola 17 yaşındaki hasretin peşine koşuyo offffffff babalık yap imajın bu değil baba sen entel değilsin sen birtanesin sen babaların babasısın
SANMAKİ İNSANLAR HİÇ MUTLU OLMAZ ŞUNU BİLİN MUTLULUĞA ÖLÇÜ BULUNMAZ ÜMİDİN ÜMİTTEN ANLAMIN ANLAMDAN YAŞAMIN YAŞAMDAN FARKI VAR

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 12 Jan 2007, 15:52

oda bir insan..insanüstü bir şey değil..herkesin yaptıgı hataları yapma özelligine sahip..yok farkı..

tabi doğal olarak herkes nasıl br bakış acısı ile bakmışsa olanlarda öyle yansıyor ve anlam kazanıyor ve tepkilerde o tarzda olusuyor...dogal olarak...

insan hata yapar..doğaldır..

doğal olmayan parmağı gözüne sokmaktır..

ancak buda bir yerden sonra doğal karşılanabilir..

sarhoşluk...popüler kültür sarhoşlugu..

vs.vs.vs.vs.vs.vs.vs.

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 17 Jan 2007, 12:34

Çok uzak kaldım gelişmelerden.İçim içimi yiyor.Yazacak bir dolu şey var.Ancak fax-modem kartlı bağlantıyla ve birde dağ başında olmuyor işte.Şimdilik şu kadar yazayım.Bülent Ersoyun son rezaletlerinden ve açık açık taraflı tutumundan dolayı 2. popstarda Orhan Baba'nın o jüride o şahısla yanyana olmasına şiddetle ve öfkeyle karşıyım. Bu olaylar Orhan Abi'ninde itibarını zedeliyor.Popstar Alaturka'ya evet Bülent Ersoy'a hayır demiştim 4 ay evvel.Şimdi de aynını şideetle!!! söylüyorum
Ne olur Orhan Baba 2.popstarda olma

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 17 Jan 2007, 12:55

beyazsayfa wrote:Çok uzak kaldım gelişmelerden.İçim içimi yiyor.Yazacak bir dolu şey var.Ancak fax-modem kartlı bağlantıyla ve birde dağ başında olmuyor işte.Şimdilik şu kadar yazayım.Bülent Ersoyun son rezaletlerinden ve açık açık taraflı tutumundan dolayı 2. popstarda Orhan Baba'nın o jüride o şahısla yanyana olmasına şiddetle ve öfkeyle karşıyım. Bu olaylar Orhan Abi'ninde itibarını zedeliyor.Popstar Alaturka'ya evet Bülent Ersoy'a hayır demiştim 4 ay evvel.Şimdi de aynını şideetle!!! söylüyorum
Ne olur Orhan Baba 2.popstarda olma

buna katılıyorum.popstar'da bülent ersoy'un yerinde başka bir jüri olsa katılmasına yine üzülürdüm,ama bu kadar üzülmezdim.ama bırakın orhan gencebay'ı,normal hiçbir insanın yanında bulunmayacağı,yakınından bile geçmekten çekineceği o sözü edilen şahsiyetle aylar boyunca tekrar yanyana oturacak olması;bu kabusun yine haftalar boyunca tekrar süreceği gerçeği dayanılır gibi değil benim açımdan.ve eminim ki birçok gönül dostu açısından da öyledir.zaten dikkat ederseniz yarışma çok da iyi olmasa da o kadar da seviyesiz bir yarışma değil(di) esasında.yarışmayı laçkalaştıran ve seviyesizleştiren bülent ersoy...

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 17 Jan 2007, 19:32

Bülent Ersoyun nasıl biri olduğunu herkes iyi biliyor.Orhan Gencebaya o kadar kişinin önünde sulanan (kusura bakmayın) bir kişiden ne beklersin ki.

Birde Popstarın İstanbul elemeleri bugündü Orhan Gencebay katılmış mı?Bir bilgisi olan var mı?
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 18 Jan 2007, 12:41

dün akşam haberlerde popstar elemelerini izledim.jüride orhan gencebay da vardı.yine aynı sahneler;bağıranlar,çağıranlar;ayılanlar,bayılanlar,duygu sömürüsü yapanlar. bir jüri edasıyla bülent ersoy'un yanında oturan sevim emre.sanki çok matah bir yerdeymiş gibi halinden çok memnun,etrafa gülücükler dağıtıyor.orhan gencebay'dan daha çok göz önünde.elemelerde bile nefesi gencebay'ın ensesinde.bülent ersoy'un da sevim emre'ye bir bakışı var ki bütün hislerini anlatmak istercesine(senin de ne işin var burda der gibilerden);ve tüm bu olan bitenlerin içinde gencebay.aslında izleseniz o görüntüleri herşeyi çok daha iyi anlardınız.benim edebiyatım çok kuvvetli olmadığı için çok iyi anlatamıyorum.neyse,tüm bu görüntüleri izledikten sonra şöyle düşündüm.acaba biz mi orhan gencebay'ı çok abartıyoruz?ona hakettiğinden fazla değer veriyoruz?bunu müzikal manada demiyorum,yanlış anlaşılmasın,komple diyorum.yani demek istediğim orhan gencebay'ı sadece çok güzel eserleri olan değerli bir bestekardan öte gördüğümüz için mi bunları yadırgıyoruz,yediremiyoruz?orhan gencebay'ın idealistliği de acaba müzik adamlığı kadar kuvvetli mi?yoksa orhan gencebay zannettiğimiz kadar büyük ideallerin insanı değil mi?bu görüntülerden sonra bu sorular birkez daha belirdi kafamda.son yıllarda,özellikle son aylarda sık sık olduğu gibi...belki bu sorunun cevabını çoktan bulmuş olmam gerekirdi.ama onun sanatına olan saygım,sevgim bana bu sorunun cevabını bir türlü verdirtmiyor.

beyazsayfa
Deneyimli Üye

Post by beyazsayfa » 18 Jan 2007, 15:27

Sevim EMRE 'nin son zamanlarda bu kadar gözönünde olmasını doğrusu bende doğru bulmuyorum.Önceleri hiç görünmezken artık Orhan Abi'nin gittiği her yerde ve programda Sevim Ablada var.Bunun nesi yanlış diye düşünebilirsiniz.Ama bana sanki doğru değil gibi geliyor.Bu kadar görünmemeli.Orhan Gencebay'ı profesyonel müzik adamı kimliğinden uzaklaştırıyor bu görüntü.Ya ne bileyim işte.

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 18 Jan 2007, 18:37

topraktan bir can wrote:yoksa orhan gencebay zannettiğimiz kadar büyük ideallerin insanı değil mi?

Buna yakin bir ifade de kullanmistim bir kaç hafta öncesi. Gönüllerimiz bir galiba Basar.

Müzik adamligi bir kenara, bana göre de belki de Gencebay´in projelere olan yaklasimini sanirim abartiyoruz, büyütüyoruz. Yani olay su ki, bizim Gencebay´in sözünü verdigi projelerini gerçeklestirmesi arzusu sanirim Gencebay´in bu arzusundan kat be kat daha büyük gibi. En azindan Gencebay bizlere bu izlenimi veriyor.

Söyle bakiyorum da. Kendisinin ifadesiyele, "2. yasaminda" kendisini - bence - sabun köpügü niteligindeki islere vermistir.. Sanirim o kalp ameliyati bir çok seyi degistirdi.. Yani Gencebay´in hayata ve is hayatina bakisi açisindan.. Baska baska isler üzerinde yogunlasmaya basladi sanki.. Eskisi kadar sIk albüm yapmiyor, müzik disinda müzik ile dolayli yollardan alakali (veya tamamen müzik dIsI) konulara fazla bir zaman veriyor.. Gibi. Ben bu izlenimi aliyorum.. Bazen, nadiren bir iki - bizlerce önemli olan - projenin lafini hatirlatiyor, ama sonra hersey unutuluyor, yine eski tas eski hamam.. Ama Popstar gibi "projelere" gelince, hersey isik hiziyla gerçeklesiyor.. Yani, dedik, diyoruz, ve yine diyecegim: Biz daha ne diyelim ki...?

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 18 Jan 2007, 19:57

Bence Orhan Gencebay hakettiğinden çok daha fazla yukarılarda görülmeyi hakediyor.Bizim Orhan Gencebay ile ilgili böyle konuşmamızın sebebi bence onun yüzünden değil çevresindeki insanlar yüzündendir.Girdiği ortamlar bize bu düşünceleri veriyor Orhan Gencebayda bunun farkındadır.O kalp ameliyatından sonra belki de (sadece bir düşünce) hayatı her yönüyle yaşamaya karar vermiştir.Yaptıkları bunu kanıtlıyor gibi...

POSTMODERN

4 ü öldü

Post by POSTMODERN » 18 Jan 2007, 20:54

yıllar önce bir roportajında kişiliğini 5 e ayırmıstı 1 i ölse 4 u yasar dıyordu bende diyorumki son gelişmelerden ve son on yılda yaptıklarından sonra 4 u oldu geriye 1 tane kaldı oda sadece album yapmak ve benzer duygusal şarkılar uretmekle yetinen içindeki dehayı ve tecrubeyi ilerilere tasımayan muzisyen kimliği.oda ölürse zaten sanırım artık nette onun için bu kadar kafa yoran kemik hayran kitleside kalmayacak.Diğer ölen 4 gencebay için hepimizin başı sağolsun

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 18 Jan 2007, 21:39

Bu kadar karamsar olmayalım arkadaşlar.4 ü öldü diyorsun POSTMODERN peki ne o ölen 4 şey?Bunu söylermisin bana.Bence hiç bir şey ölmemiştir.Tamam eleştirelim Orhan Gencabayı ama o bitmiş gibi eleştirmeyelim.

Orhan Gencebayın 5 kişiliğide yaşıyor;

1-Müziği 2-Karakteri 3-İnsanlığı 4-Geçmişi 5-Gönlü

Belki bunlardan bir kaçı zedelenmiş olabilir ama ölmemiştir...

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 18 Jan 2007, 22:13

sahan61 wrote:Bu kadar karamsar olmayalım arkadaşlar.4 ü öldü diyorsun POSTMODERN peki ne o ölen 4 şey?Bunu söylermisin bana.Bence hiç bir şey ölmemiştir.Tamam eleştirelim Orhan Gencabayı ama o bitmiş gibi eleştirmeyelim.

Orhan Gencebayın 5 kişiliğide yaşıyor;

1-Müziği 2-Karakteri 3-İnsanlığı 4-Geçmişi 5-Gönlü

Belki bunlardan bir kaçı zedelenmiş olabilir ama ölmemiştir...

insanlığı ve gönlü için bişey diyemem.o konuda fikir belirtmek haddim değil,onu ancak allah bilir.ama birinci şık,karakterin yerine imaj kelimesini koymak suretiyle ikinci şık ve dördüncü şıktaki kavramlar ciddi yaralar almıştır.özellikle onu tanıyan ve hakkında az çok bilgi sahibi olan kişilerin gözünde.geçmişi bence burda en büyük hasarı gören.çünkü son yıllarda yaptıkları güzelim geçmişini maalesef gölgelemektedir.o hangi işin içinde olursa olsun her zaman kendi saygı ve prensipleri çerçevesinde yapar.ama bu yeterli değil.orhan gencebay gibi bir insan kendi kapasitesine layık projeler içinde olmalıdır.

turanamac
Kıdemli Üye

Post by turanamac » 19 Jan 2007, 14:54

şimdi söyleyeceklerimden sonra bazı arkadaşlar yine ona taptığımı falan söyleyeceklerdir ama olsun ..içimde kalmasından sa o lafları duymaya razıyım..

bu işi fazla uzatıyoruz..çevremdeki pek çok insan ben de dahil olmak üzere orhan gencebayın popstar alaturka yarışasında olmasından memnun değiliz..ancak bu memnuniyetsizlik yarışmaya jüri üyesi olarak katılmasından ziyade yarışmanın formatı ve yarışma esnasında ve sonrasnda yaşananlar ve bunlara sebep olan jüri üyeleri ..bu konuda hemfikriz sanıyorum..

şimdi bu yarışmada olan insanlar orhan gencebayın yanına yakıştıramadığımız insanlar..bence sorun burada..orhan gencebayında bu durumdan çok memnun olduğunu söyleyemeyiz..çünkü program esnasında özellkle tuhaf durumlarda yüzüne dikkat ederseniz "ben neden buradayım??" der gibi davranıyor..yani o da memnun değil orada olmaktan ..

bu durum onu haklımı çıkarır ..hayır..yaptı bir hata..bence ne pahasına olursa olsun ikinci böümüne katılmamalıydı..ama yapılan antlaşma ya da her ne sebep ise bağlayıcı bir yaptırımı olsa gerek..zaten vermiş olduğu önceki röportajlarındada böyle olacağını bilemezdim gibilerinden bir şeyler söyleyerek ( ketenpere idi kelime sanırım ) memnuniyetsizliğini dile getirdi..

yeni çalışmalar meselesine gelince..beğenelim ya da beğenmeyelim bir albüm sundu bizlere..genel anlamda benim hoşuma giden bir albüm ..hiç olmazsa verilen emeğe saygıdan ...ayrıntılarına girmeyeceğim..şu yakın zamanda konçerto gibi bir albüm çıkartmasını beklemek hayal olur..zaten hali hazırda bir albümü var..onun satışı üzerine yoğunlaşması gerekiyor..

beni asıl rahatsız eden orhan gencebayı hata yapmaması gereken bizlere bağımlı yaşayan hayranlarının düşünce tarzına göre hayatını kuran bir insan olmaya zorlanmaya çalışılması..yani karakterinden ödün veriyor....... artık hayatını yaşıyor......çok değişti ....saygısını yitiriyor....... tarzında cümleler..bir kere bunların hepsi sizin benim onun fikirleri...bunların hiçbir bağlayıcılığı yok...ayrıca yaptığı her davranışın doğru olmasını beklemek kadar saçma bir şey de yoktur sanırım..biz ne kadar doğru davranabiliyoruz ki ???mutlaka hatalar yapıyoruz..bazıları bizce önemsiz ancak belkide onlarca insanı etkiliyor..lafın kısası yarışmadaki diğer jürii üyelerinin yanında tavırlarına olaylara yaklaşımına baktığınızda yine orhan gencebay farkını görebiliyorsunuz..bir arkadaşım programı beraber seyrederken şöyle söylemişti " yahu herkes yerin dibine sokuyor yarışmacıyı ama orhan gencebay yapıcı eleştirileri ile onu destekliyor..yıkmıyor..böyle bakınca orada fazlalık gibi..bence orada insanlıktan ve müzikten anlayan tek kişi o.."" bunu duyunca hafiften bir gurur duymuştum.. ( ki bu arkadaşım orhan gencebaydan müzikal anlamda nefret eder....).. şimdi.. böyle düşünenlerde var..

gelelim müzisel olaya..artık verdiği eserlerin 70 li yıllardaki çalışmalar olmasını beklemek doğru değl..onlar türünün ilk örnekleriydi ..albümleri sırasıyla dinlediğimizde değişimin farkına varmamız gerekir..hatta bazılarına göre bu değişim kötü yönde ...bazıları ise eski albümleri hiç dinlemiyor..şimdi 70 li yıllardaki hangi eser için çok seslilğin harika kullanıldığı ,notasyonun mükemmel olduğu eserler diyebiliriz ??? fark duygu yoğunluğu ve dönemin müziksel etkinliklerinden farklılığı, yeniliği, günlük hayata hitapetmesi , gencebayın bağlamayı farklı kullanması , elektro bağlama nın devreye girmesi idi sadece.. önemli olan bu eserleri üretmiş olması..hatta bunların bazılarını yeni düzenlemelerle de bizlere yeniden dinletti.. ( hiçbirisinden eski tadı alamamıştım..çünkü onlar orjinal halleriyle güzeller )

orhan gencebayın bir konçerto hazırlayıp albüm halinde piyasaya sürdüğünü düşünelim..tabi ki sanat adına harika bir olay..ancak halk ne kadar ( bizim gibi o hayalle yanıp tutuşanlar hariç ) ilgi gösterecek merak ediyorum...bir sanatçı yaptığı bir çalışma geniş kitlelerce ilgi görmezse demoralize olur.ne kadar iyi bir sanatçı olursa olsun...orhan gencebay ilk çıktığı zaman halk taradından beğenilmeseydi ( bazen yerin dibine soktuğumuz halktan bahsediyorum ) trt nin o zulmüne nasıl katlanır ve ayakta kalırdı soruyorum size ??dolayısıyla onu da zamanı gelecek..hatta ben o çalışmanın altyapı oalrak herşeyinin ( notasyon ) hazır olduğuna eminim..bir de şu mesele varki o çalışmada yer alacak enstrumanistleri bulmakta , zamanlamasını yapmakta , parasal kaynağını bulmakta çok zor ve zaman alan işler..bir albüm "hooopp" deyince çıkmıyor malum..

velhasılı kelam orhan gencebay bizim kafamzıdan geçenleri yapmıyor olabilir. şu an size bana başkalarına göre yanlış uğraşlar içerisinde olabilir, ama bu karakterinden ya da kişilğinden ödün veriyor tarzında yorumlar yapmamıza ne kadar müsade eder anlayamıyorum..biz onu çalışmaları ve tv de gördüşmüz kadarıyla ve röportajlarından okuduğumuz kadarıyla tanıyoruz..hangimiz birbirimizin karakteri hakkında nurada yazdıklarımıza dayanarak ( gerçek yaşamda görüşmüyorsak , arkadaş değilsek ) karakterimiz hakkında doğru yorumlar yapabiliriz..??Allah uzun ömür versin de çalışmalarına devam etsin..o laf ağızdan çıktıysa ( konçerto ve bunun gibi sözler ) yapılacaktır..ve hatta bir sonraki albümün bu tarz bir şey olmasını ekliyorum ben..ya da albümün bir yüzünün normal bir albüm diğeryüzünün ise tamamen enstrümantel hatta tek bir konçerto olmasını istemeliyiz ..

saygılarıma......

orhanım
Yeni Üye

Post by orhanım » 20 Jan 2007, 16:31

eline yüreğine sağlık kardeş :wink:
SANMAKİ İNSANLAR HİÇ MUTLU OLMAZ ŞUNU BİLİN MUTLULUĞA ÖLÇÜ BULUNMAZ ÜMİDİN ÜMİTTEN ANLAMIN ANLAMDAN YAŞAMIN YAŞAMDAN FARKI VAR

gonuldostu
Deneyimli Üye

Post by gonuldostu » 20 Jan 2007, 18:52

sevgili turanamaç gayet güzel yazmışsınız. Yanlız üzüldügüm bir şey varyazınızım başında insanlar taptıgımı sanmasın demişsiniz. forum ne hale gelmiş birileri ve onun bir kaç yandaşı yüzünden insanlar gencebay hakkında olumlu yada nötür bir şey yazmaya çekinir hale gelmiş.

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 20 Jan 2007, 21:23

turanamac wrote:şimdi 70 li yıllardaki hangi eser için çok seslilğin harika kullanıldığı ,notasyonun mükemmel olduğu eserler diyebiliriz ???

Bu cümlenden "70'lerde mükemmel notasyonlu eseleri yoktur"u mu anlıyoruz turanamac?

turanamac wrote:orhan gencebayın bir konçerto hazırlayıp albüm halinde piyasaya sürdüğünü düşünelim..tabi ki sanat adına harika bir olay..ancak halk ne kadar ( bizim gibi o hayalle yanıp tutuşanlar hariç ) ilgi gösterecek merak ediyorum...bir sanatçı yaptığı bir çalışma geniş kitlelerce ilgi görmezse demoralize olur.ne kadar iyi bir sanatçı olursa olsun...orhan gencebay ilk çıktığı zaman halk taradından beğenilmeseydi ( bazen yerin dibine soktuğumuz halktan bahsediyorum ) trt nin o zulmüne nasıl katlanır ve ayakta kalırdı soruyorum size ??

Halk halk diyorsunuz. Ama 70'lerde Gencebay'ı Gencebay yapan halktan bahsediyorsunuz, bilmem farkında mısınız veya hatırlatmama gerek var mı? Biz 2000'lerdeyiz.

70'lerdeki "halk" ile 2000'lerdeki "halk", kültürel, sosyal açıdan farklı bir konjonktür içindedir. İki dönemi benzeştirmek elma ile armutu benzeştirmektir.

Orhan Gencebay'dan, bugünkü halkın beğenisine göre müzikler mi yapmasını istiyorsunuz? Yahu halkın ilgisini ne çekiyor? Manzaraya bakar mısınız: Latif Doğan-Küstüm, İsmail YK-Allah Belânı Versin, Kenan Doğulu-Çakkıdı, Mahsun Kırmızıgül-Dinle, Serdar Ortaç-Dansöz. Böyle şarkılar yapsın Orhan baba o zaman. Madem halk halk deyip duruyorsunuz. Madem babanın çok satmasını istiyorsunuz.

Halk bitmiştir. Ne halk artık eski halk, ne devir artık eski devir. Orhan Gencebay halkı bırakıp yalnızca sanat için sanat yapmalıdır. Bunların dışında kalmalıdır. Bu dönem, Orhan Gencebay gibi sanatçılarının tam da radikal bir duruş sergilemesi gereken bir dönemdir. Onun gibi sanatçıların misyon yüklenme dönemidir. Eğer Orhan Gencebay gibi kaleler de düşerse, Türk müziğinin geleceğinden söz etmek için elimizde hiçbirşey kalmayacaktır. İşte bu yüzden, albüm satışı vs. gibi amaçları bırakıp, bağlama konçertoları, enstrümantal albümler gibi daha entelektüel kaygılar güden çalışmalara imza atmalıdır. Yoksa, açık ve net söylüyorum, son zamanlarda yaptığı boş işlerle kendi kendisinin sonunu hazırlayacaktır.

60 küsur yıllık koca çınar popülist odakların baltasıyla baltalanmaktadır.
Last edited by yasakresim on 20 Jan 2007, 21:34, edited 5 times in total.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 20 Jan 2007, 21:25

gonuldostu wrote:forum ne hale gelmiş birileri ve onun bir kaç yandaşı yüzünden insanlar gencebay hakkında olumlu yada nötür bir şey yazmaya çekinir hale gelmiş.

Yaaa?...Birileri de en ufak bir eleştiri karşısında "sen kimsin, sen kim oluyorsun, ne biçim Gencebaycısın, eleştirmek kimin ne haddine" gibi bağnaz bir cephe kurmak niyetinde, gördüğümüz kadarıyla!... Size kalsa Stalin istibdatıyla yönetmek gerek bu forumu zaten.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 20 Jan 2007, 22:14

Site her yönü ile yönetilsin.Orhan Gencebayı eleştiren de olsun öven de.Ama eleştirenler-övenleri yada övenler-eleştirenleri ağır bir dille suçlamasın.

Herkez birbirinin fikrine saygı duysun.Bence böylesi daha güzel olur...

Locked