ArabeskStar'a Jüri Başkanı (!)

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
bir_zaman_aglayip
Kıdemli Üye

Post by bir_zaman_aglayip » 03 Jul 2006, 12:10

Sonerciğim senin doğum gününmüydü ya..
Kusura bakma kaçırdık,kutluyorum doğum gününü, sağlıklı ve mutlu güzel günler diliyorum
HA BEN SANA YOLLANMIŞIM, HA MUHAMMED MİRACA

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 03 Jul 2006, 15:39

Erhancım, ne demek, çok teşekkür ederim dostum. Berhüdar ol :wink:
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

genex
Site Admin

Post by genex » 03 Jul 2006, 16:03

Sevgili Soner, aralara yazmışsınız atlamışız doğum gününü, Doğum günün kutlu olsun, mutlu bir ömür dilerim...

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 03 Jul 2006, 16:39

Çok teşekkür ederim Hüseyin, sağol dostum. Hep birlikte.
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 03 Jul 2006, 20:42

Doğum Günün kutlu olsun soner kardeş.Nice yıllara
Onu Anlamak Sanattır

KUŞÇUBAŞIEŞREF
Kıdemli Üye

cvp

Post by KUŞÇUBAŞIEŞREF » 03 Jul 2006, 23:05

SEVGILI GONUL DOSTU SONER KARDESIM DOGUM GUNUN KUTLU OLSUN VE NICE YILLARA BERHUDAR OL imza T.M.KUŞÇUBAŞIEŞREFF BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN USTUNDEKI KANDIR
KUŞÇUBAŞIEŞREF
MSN ADRESIM HACKERLENMISTIR (ELE GEÇİRİLMİŞTİR) kuscubasiesref_1@hotmail.com adresinden gelen emailleri açmayın kesinikle yoksa sizinde msn giderr... YENİ MSN ADRESIM kuscubasiesref_1873@hotmail.com

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 04 Jul 2006, 12:12

Çok teşekkürler arkadaşlar. Bu arada, konuyu bayağı bir dağıtmış olduk ne dersiniz :)
Image
Atatürk, 1933

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 04 Jul 2006, 14:14

bencede :D

zaten ben onun için çalıştım..ititraf ediyorum... :oops: 8)

sağlık olsun ya...

bu gün bir öğretmen dostumuzu başka memlekete yolcu ettik..tayin nedeni ile...buraya kadarmı dedik hani üzülmesin diye kızdıralım dedik...şaka yoluyla..yok ya olurmu konuyu dağıtmayın dedi... :D ne yapayım alışkanlık oldu...

saygılar....

genex
Site Admin

Post by genex » 06 Jul 2006, 00:57

Arkadaşlar Gencebay cephesinden bu konuda bir açıklama geldi, sizlerle paylaşmak istiyorum:

"Öncelikle burada yapılan tartışmalar ve yanlış anlamalar bizi üzmüştür. Haberde belirtildiği gibi Orhan Gencebay'a böyle bir program için teklif gelmiştir. Ancak programın adı burada belirtildiği gibi "arabesk star" değildir. Eğer olursa programın adı alaturka star olacak ve sadece arabesk değil türk müziğiyle ilgili tüm branşları içerecek. ki daha henüz hiç bir şey net değil sadece düşünülen bir proje aşamasında."

Daha öncede belirttiğim gibi Hakan Sarıca abimiz forumumuzu düzenli olarak takip etmektedir. Hepinize selamları var.

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 06 Jul 2006, 17:09

ve a.s...eyvallah hüseyin....

isim değişik ise sıcak baksın derim ancak... bu tür yarışmaların esprisi ile orhan abinin felsefesi ne derece uyuşur bilmiyorum...tabi daha kesin bişi yokmuş...haberde belirtildiğine göre...

eğer olursa;

üç aylık yarışma ile gencebaylar,ertaşlar,erkin koraylar,barış mançolar,uğur ışılaklar,nida tüfekçiler, vs vs vs çıkarmı.....acaba???

neyse..hayırlısı olsun....

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 07 Jul 2006, 16:57

"Öncelikle burada yapılan tartışmalar ve yanlış anlamalar bizi üzmüştür. Haberde belirtildiği gibi Orhan Gencebay'a böyle bir program için teklif gelmiştir. Ancak programın adı burada belirtildiği gibi "arabesk star" değildir. Eğer olursa programın adı alaturka star olacak ve sadece arabesk değil türk müziğiyle ilgili tüm branşları içerecek. ki daha henüz hiç bir şey net değil sadece düşünülen bir proje aşamasında."

Hele şükür.

Bakalım programın içeriği nasıl olacak?

Dandik gudik şarkıcıların türeyeceği, adamın asabını bozan bir program olmaz umarım.
Orhan Gencebay kendine yakışan ortamda durmasını bilir.
Image
Atatürk, 1933

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 07 Jul 2006, 17:06

Madem programın ismi arabeskstar olmayacaktı, basında nasıl oluyor da "programın ismi ArabeskStar olacak" diye haber çıkıyor? Basın bu yanlış bilgiyi kimden nasıl alıyor? Orhan Gencebay'ın basın danışmanı yok mu, basını takip ettiği bir ajans servisi yok mu? Bu yanlış haberlere niye tepki vermiyorsunuz? Yüreğimize mi indireceksiniz bizim?
Image
Atatürk, 1933

genex
Site Admin

Post by genex » 07 Jul 2006, 17:35

alaturkastar yazsalardı bu kadar tepki alır, ilgi çekermiydi Soner :)

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 07 Jul 2006, 18:57

Ne yani, reklâm için mi olduğunu söylüyorsun?
Image
Atatürk, 1933

genex
Site Admin

Post by genex » 07 Jul 2006, 21:27

Medya tartışmasına girmek istemiyorum. Ama şuda bir gerçekki ciddi bir projeyi bile haber yapan magazin bölümündekiler, yani pireyi deve yapanlar. Herşeyi abarttıkları gibi bunu da abarttılar, Her sabah doğan güneşi bile haber yapar insanlara altın tepside sunar yinede okutur bu magazinciler :lol: Ama seninde değindiğin gibi Gencebay ve Halkla ilişkilerdekiler neden bu haberlere tepkisiz kalıyorlar asıl sorulması gereken belki de budur.

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 10 Jul 2006, 15:49

Benim de endişe duyduğum başlıca noktaları saymışsınız m.ozer...

BU TİP YARIŞMA FORMATLARI,BU TİP YARIŞMA JÜRİLERİ,BU TİP YARIŞMA İZLEYİCİLERİ,POPÜLER KÜLTÜR VE DİŞLİLERİ..............

Ya da kim bilir, belki de alaturkastar programında arabesk mevzusuna bir açıklık getirmeye çalışacak, içinde birikenleri anlatacak... Böyle iyi yönleri de düşünmek lâzım. Ama yarışmaya katılacak baltalardan bu memlekete sanatçı kazandırabilecek miyiz acaba? Yoksa yeni sabun köpükleri mi çıkacak?

Yine de, Orhan Gencebay'a saygı albümü, Mevlâna'nın hayatı filmi, Gencebay bağlama konçertosu, enstrümantal film müzikleri albümü, Londra senfoni orkestrası konseri, Gencebay Müzik Akademisi, kendi yazacağı kitap vb. çok daha önemli projeleri rafta dururken, o projelerde hiçbir haraketlilik olmaması ve dizi vb. tv programları gibi gelip geçici işlerle gündeme gelmesi can sıkıcı...

Dünya gözüyle, bu saydığım projelerin gerçekleştiğini görebilecek miyim acaba?

Neyse, yarışmanın adında "arabesk" kelimesinin geçmemesi de bizim için teselli olur :lol:
Image
Atatürk, 1933

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 10 Jul 2006, 16:01

işte arkadaşlar hala aramızda kral napsa razıyım modunda olanlar var..

ya biz neyin mücadelesini veriyoruz..
zaten gencebayda böyle bir yarışmada jüri olursa kendiyle tezat düşücek..ve o benim hayallerimdeki kral müziğin dev ismi sanat adamı ayrıcalıklı insan sıradan bir insana dönecek..

ya bu nedir son günlerde yok tarkanla düet yok dizi film yok albüm hırsızlığı..abi bu gibi işlerde sevgili kral hiç sağlığını ve iş yoğunluğunu bahane etmiyo..
ama iş sanatsal projelere gelince (kitap okul senfoni konçerto enstrumantel albüm..vs)hemen cevap hazır sağlığı ve iş yoğunluğu zaman bulmaması bahanesiyle karşımızda.

ya inanmıyorum artık ticari kaygıyı bi yere bırakıp şu son dönemlerinde halka verdiklerini ve aldıklarınıda unutup..nitelikli projelere imza atıp söz verdiği ve ayrıcalığı olduğu ve söylediği arabesk katogorisinden uzak çizgiyle hafızalarda ve kitaplarda kalıcak projelere imza atmalı..

yoksa bir tesseli ve batsın bu dünyadan iberet ve arabeskin 1 numaralı sanatçısı ünvanından kurtulamaz ve öyle anılıp bilinecek hafızalarda..

neyse yine sinirlendim arkadaşlar kusura bakmayın kullanılamayan bir potansiyelin stresindeyim gencebay adına..
saygılar
mesut
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

genex
Site Admin

Post by genex » 10 Jul 2006, 16:04

Arkadaşlar müdahale etmiyim diyorum kendi kendimi yiyorum nedir bu herkesteki agresiflik herseye şiddetle karşı çıkma karşısındakini kırma eğilimi? Son günlerde ne değiştide böyle oldu? Kendi aranızda birşeyleri tartıştınızda devamını burada mı getiriyorsunuz? Buna bir cevap verin lütfen! Herkes birbirine neden hakaret edercesine yazışıyor? Gencebay'ın size öğrettiği bu mu?

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 10 Jul 2006, 16:16

Hararetli bir konu... Hararetli bir konuda hararetli tartışmaların yapılması da normaldir.
Ama hararet ile hakaret arasındaki farkı buradaki tüm arkadaşlar biliyordur.

Abartma Hüseyin, bu başlıkta kim kime hakaret etmiş? Abartıyorsun, bence sen bizden daha streslisin :? :)
Image
Atatürk, 1933

bir_zaman_aglayip
Kıdemli Üye

Post by bir_zaman_aglayip » 10 Jul 2006, 16:20

Ya Hüseyin abi, kimsenin kimseye kastı yok...
Bizler birbirimizi seviyoruz, ama koskoca gencebayforumda güncel olarak gündeme gelen konuların içeriği şahsen benim canım sıkıyor ve istemesem de sinirleniyorum...

ferdi tayfur muhabbeti
dizi çekimleri
tarkan düeti
albümün ertelnemesi
şarkıların çalınması...

say babam say...bitmez ki...
gel de sinirlenme şimdi...

bazı arkadaşlarda zırt pırt başlık açıyor, defalarca konuştuğumuz konular hakkında
kimileri vatan millet sakarya tutturmuş gidiyor..
kimileri şiirler bölümünde tartışmaya tutulmuş ( sanki burası edebiyat sitesi)

oofff.... ooofff... :?
HA BEN SANA YOLLANMIŞIM, HA MUHAMMED MİRACA

Locked