ArabeskStar'a Jüri Başkanı (!)

Kapanmış konulardan yararlanabilmeniz için arşiv bölümüne taşınmaktadır.
yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 10 Jul 2006, 16:27

Kızma Erhan.. :)

Belli sınırlar dahilinde konu dışına çıkma lüksümüz de olsun o kadar.
Bazen bir şeyin yeri geliyorsa o şeyi konuşmak icab ediyor...
Edebiyat sitesinde olmasak da, çok fazla uçmadan edebî tartışmalara girebilmeliyiz. Gerekirse başka platformlarda uçarız.
Siyaset konuşacaksak konuşuruz, ama yine de uçmadan, uçacağımız daha müsait siteler çok...

Bazen de... Gencebay her ne kadar hoşlanmadığımız mevzularla gündeme gelse de, bizlere yine de (iyi/kötü) bir fikir belirtmek düşüyor... Biz bize düşeni yapalım da...
Last edited by yasakresim on 10 Jul 2006, 17:58, edited 3 times in total.
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

bir_zaman_aglayip
Kıdemli Üye

Post by bir_zaman_aglayip » 10 Jul 2006, 16:29

Haklısın Soner, ne diyeyim...
:) :wink:
HA BEN SANA YOLLANMIŞIM, HA MUHAMMED MİRACA

genex
Site Admin

Post by genex » 10 Jul 2006, 16:36

yasakresim wrote:Hararetli bir konu... Hararetli bir konuda hararetli tartışmaların yapılması da normaldir.
Ama hararet ile hakaret arasındaki farkı buradaki tüm arkadaşlar biliyordur.

Abartma Hüseyin, bu başlıkta kim kime hakaret etmiş? Abartıyorsun, bence sen bizden daha streslisin :? :)

Zaten ben genel gidişattan dolayı bunu yazdım, bu başlıkta hararet o kadar yükselmedi henüz :) yinede bence mesajları yazarken üsluba dikkat edelim kendini bilmeyenlerin gazına gelmeyin. Bir konuyu takip etsem strese girmeyeceğimde hepsini birden okuyunca iyice bunaldım bilgisayar başında.

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 10 Jul 2006, 16:42

hüseyinim sen merak etme biz kendimizi biliriz..ve ii derecede de bilinçli gencebaycıyız şükür..
ve bunları söylerken amaç kralı yermek değil doğruları görüp bilmek..
ve sevgili kralı en seven ve bileniniz kadar seviyor ve tanıyorum..
ama sırf seviyor biliyor diye gerçekleri buraya yazmama gibi geri vites durmuna düşüp taviz vermem karakterimden..
herşey ve söylenen kralın daha yüksek mertebelerde olması ve evrensel müziğe hizmet etmesi için..
saygılar..
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

sabır taşı
Kıdemli Üye

Post by sabır taşı » 10 Jul 2006, 19:58

hatırlıyormusunuz..iki yıl öncesini..yürekten olsun çıkacağı vakit...bekleye bekleye herkes strese girmeye ve agresifleşmeye başlamıştı..forumlar ziyaretçi defterleri vs...albüm çıktıktan sonra pamuk gibi olmuştuk....

yine aynı sendromdayız galiba...yanlışmı düşündüm acep..?

HASAN
Kıdemli Üye

Post by HASAN » 10 Jul 2006, 20:00

Orhan Baba bu son albümüm demişti.Çıkacak albüm için.Demekki Son albümden sonra herkes daha da dengeyi bozacak o zaman halimizi görmek istemiyorum :cry:
Onu Anlamak Sanattır

Erhan
Deneyimli Üye

Post by Erhan » 20 Sep 2006, 09:31

Abilerim bilmiyorum adına sendrom mu diyorsunuz ne diyorsunuz;ama şu gerçek Orhan Baba bize utanç kazandırdı...Olsun,ondan gelen herşeye eywallah derim.Keske öyle "silerim,benim için öldü..." gibi lafları söylemesek.Bu (Allah gecinden versin) Orhan Baba'nın kılına zarar gelse kendimizi ömür boyu affedemeyiz...Bu yüzden biraz daha yumusak sözler kullansak...İçimizdeki sakin olan abilerimiz diğer abilerimize biraz teselli versin...Ne bilim nerde çıktı bu yarışma,juri başkanlığı...

yasakresim
Kıdemli Üye

Post by yasakresim » 20 Sep 2006, 12:39

Bir teselli verin bakayım bana :) :lol:
::::::
Image
"Türk ulusunun, yürümekte olduğu ilerleme ve uygarlık yolunda, elinde ve kafasında tuttuğu meşale, pozitif bilimdir."
Atatürk, 1933

VirtuE
Kıdemli Üye

Post by VirtuE » 20 Sep 2006, 16:46

Al senin olsun bende ne varsaa
Orhan Gencebay

Yiyiniz, içiniz fakat israf etmeyiniz. (A’raf Suresi:31)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez. (Mevlana)

genex
Site Admin

Post by genex » 02 Jan 2007, 23:33

Ya inanmıyorum Popstar alaturka yeniden başlıyormuş, reklamlarını izlemişsinizdir belki. Yeni eleme yeni adaylar... Juride Gencebay var mı acaba? :shock: :shock: :shock:

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 02 Jan 2007, 23:39

Gencebay bir röportajinda "asla" demisti.. Bu saatten sonra da u-dönüsü yapmaz herhalde.

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 03 Jan 2007, 00:19

Orhan Gencebay kesinlikle bir daha katılmam demişti ama ordakiler yine ısrar edipte Orhan Gencebay ın juri olması için elinden gelenleri yaparlarsa Orhan Gencebay ikne olup yeniden juri olabilir.Eğer böyle olursada şaşırmam.

Onlarda biliyorlarki Orhan Gencebay ın yerine oraya ondan daha iyisini koyamazlar.Bunun için Orhan Baba nın juri olması için onu ikna etmeye çalışacaklardır...
Şu Koskaca Alemden Yalnızlık Aldığımı, Nihayet Öldüğümü Nerden Bileceksin?

kdeniz
Yeni Üye

Post by kdeniz » 03 Jan 2007, 00:38

tekrar jüride olacakmış hatta diziye de ertelemiş bu yüzden...
Ümit bekleyiştir, hasret aramak,
Sevmek bulanık bir denize dalmak...

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 03 Jan 2007, 00:45

Eğer bu haber doğru ise öyle gözüküyorki biz daha Popstar dan çok bahsedicez.İnşallah iyi olarak bahsederiz.

Orhan Baba yı pek tv de göremiyoduk her ne kadar istemediğimiz gibi olmasada artık doya doya görüyoruz .Bunada şükür :D

sakaryali
Yeni Üye

Post by sakaryali » 03 Jan 2007, 01:14

Geçen hafta Slowtürk'de konukken, görüşmelerin devam ettiğini söyledi bir sonraki popstar için.. Albüm heyecanında bunu yazarak can sıkmak istememiştim ama kokusu çıkmış :lol: hayırlısı bakalım.

SerdarYilmaz
Kıdemli Üye

Post by SerdarYilmaz » 03 Jan 2007, 02:00

Bir röportajinda "bir daha asla" diyen adam, "cevremdeki insanlarin baskisi yüzünden katildim, bu ilk ve sondu" diyen bir adam bu kadar cabuk sözünden cayiyorsa artik benim diyecek bir lafim yoktur.

Bunu yapmasinin iki nedeni olmali.

1) Popstar´in kendisine yarattigi yeni bir ilgi.. Bu yol ile müzik bilgisini aktariyor ve Gencebay ismini mümkün oldukca en genis kitleye ulastirmaya calisiyor.. Biz gönül dostlarinin sorusu da söyle olmali? "Iyi, ama Gencebay´in kendisini popstar gibi abidik gubidik programlara veren kesime anlatmaktan önce müzik dünyasina birseyler anlatmasi gerekmez miydi? Örnegin bir müzik akademisiyle, bir belgesel ile, bir kitap ile..?" Tamam, popstarci kesime anlatsin kendini, tanimayanlar tanisin kendisini, ona lafim yok. Ama bundan önce daha profesyonel islere imza atmak gerekmez miydi?
- Kisacasi Gencebay kendisine kolay gelen yolu seciyor...

2) Para... Bir insan kesin karar aldigi bir konuda yine de fikir degisikligi yapabiliyorsa, bunda paranin da bir rolü olmalidir. Simdi kimse gelip de bana "Gencebay o konulari asmis" demesin.. Evet.. "Para belki cok sey amma, hersey para degildir ki".. Para hersey degil, ama cok sey...

genex
Site Admin

Post by genex » 03 Jan 2007, 09:58

Gencebay'ın bu programda olmasında bir sakınca yok, jurideki diğer kişilerle orada olmasından rahatsızız öyle değil mi? Belki Gencebay'ın dışındaki kişiler değişebilir? (bir ümit)

Reklamın iyisi kötüsü olmaz demişler, reklamını yapsın inanın Gencebay adını popstarla farkeden o kadar çok insan var ki. Vatandaş kendini reyting canavarı programlara o kadar kaptırmış ki sanatı ve sanatçıyı fark edemez olmuş.

Gencabay'ın popstara katılmasından sonra kazanıp kaybettiklerini iyice bir ortaya koyup değerlendirsek daha iyi olmaz mı?

senfonik
Kıdemli Üye

Post by senfonik » 03 Jan 2007, 12:35

sanırım o jüride gencebay olucak dün akşam izlediğimde aynı 4 lü reklamlarda kullanılıyordu...bu nasıl iş anlamadım..hayret ediyorum..

sevgili kral daha önemli yapacağın sanatsal yapıtlar vermiş olduğun sözler varken niye hala bu yarışmaya zamanını sağlığını beynini harcıyosun?

bence doğru veya yanlnış bir seferlikte olsa böyle bir jüride bulundun..2.si niye?

artı dikkatiniz çektimi reklamlarda katagorileri arabesk fantazi sanat müziği ve halk müziği sıramasıyla getirdiler..
yani koskoca arabesk tabiri gözlere beyinlere vurmaya şırınga edilmeye başlandı..bu jüride gencebay olucak ne yi temsilen?

yani serbest çalışmalar kelimesi hık mık zorla cümlelere konulmaya başlanmış başlanmıştı ve kullanılıyordu gencebay sayesinde..ama o da artık buraya kadarmış yeni reklamlarında arabesk kelimesi kullanılmaya başlandı..
hadi kolay gelsin herkese..... :x
SENFONİK ŞİİR VE BAĞLAMA KONÇERTOSU İLE YANIP TUTUŞUYORUM..
SEVGİLİ KRAL HAYALMİ GERÇEKMİ BU SÖZLER..
UYANDIR BİZİ..

topraktan bir can
Kıdemli Üye

Post by topraktan bir can » 03 Jan 2007, 12:54

çok kötü gelişmeler bunlar,çok kötü :( :( :(

sahan61
Kıdemli Üye

Post by sahan61 » 03 Jan 2007, 13:02

Serdar arkadaşım güzel demişsin kitap ile belgesel ile tanıtım çok güzel olur.

Fakat o belgeseli kaç kişi izler veya o kitabı kaç kişi okur bizden başka.
Popstarı ise binlerce belkide milyonlarca kişi izliyor.Orhan Gencebay daha iyi tanınıyor.Orhan Gencebay ın müzik bilgisini aktarma yolunun Popstar la olmasını istemesekte belkide en iyi yol bu.

Bir gün Orhan Gencebay ile karşı karşıya gelip neden Popstara tekrar katıldığını sorsak bence bizi tatmin edecek bir cevap verecektir ve o programa katıldığına bizde hak vereceğizdir.

Locked